Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa meni ne idu primanja na ovaj racun. Ali redovno uplacujem novac i placam. Nemam nikakve kredite za telefon kod njih. Uredno placam i provizije po transakciji. Uredno dobijam obavestenja po svakoj transakciji i to trenutno. Imam i aplikaciju i otvarao sam je bar 2x u oktobru(za ove 2 transakcije). Ali nisam dobio nikakvo obavestenje da odem i pogledam te promenjene uslove. Zasto mejl posle 7 dana kada je do sada svaka promena sredstava na racunu bila propracena trenutnim mejlom?!?! Zasto ovaj kasni 7 dana?
edit:
Na pocetnom ekranu aplikacije stoji obavestenje da su promenili naziv banke ali nema obavestenja da su promenili uslove? Eto znam da su promenili naziv jer imam obavestenje na pocetnom ekranu aplikacije ali ne znam da su promenili uslove jer o tome nema obavestenja. Stvarno im je komplikovano da ispisu tekst na pocetnoj strani aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Ne sporim ja da su to uradili, da su se ogradili u Ugovoru i da je sve usklađeno, da trebam da platim niti želim da mi bilo šta vrate, samo mi je bez veze ono "čitajte šta piše u aplikaciji"!

To što možda nisam pažljivo pročitao odredbe ugovora je svakako moja greška, to što nisam pratio aplikaciju - a zašto bih.

Sve dok ta elektronska banka daje opciju da se plaća preko bankomata a ne isključivo elektroneki ja ne vidim razlog i potrebu za instaliranje aplikacije.
 
Poslednja izmena:
stoji. pročitaj pa češ videti. za f***** se lično obrati tvoje sklonosti nisu naš problem

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa meni ne idu primanja na ovaj racun. Ali redovno uplacujem novac i placam. Nemam nikakve kredite za telefon kod njih. Uredno placam i provizije po transakciji. Uredno dobijam obavestenja po svakoj transakciji i to trenutno. Imam i aplikaciju i otvarao sam je bar 2x u oktobru(za ove 2 transakcije). Ali nisam dobio nikakvo obavestenje da odem i pogledam te promenjene uslove. Zasto mejl posle 7 dana kada je do sada svaka promena sredstava na racunu bila propracena trenutnim mejlom?!?! Zasto ovaj kasni 7 dana?
edit:
Na pocetnom ekranu aplikacije stoji obavestenje da su promenili naziv banke ali nema obavestenja da su promenili uslove? Eto znam da su promenili naziv jer imam obavestenje na pocetnom ekranu aplikacije ali ne znam da su promenili uslove jer o tome nema obavestenja. Stvarno im je komplikovano da ispisu tekst na pocetnoj strani aplikacije.
I dalje preskaces ss gde radis pretragu za mejlove Telenor banke.

Plus se ovde o tome pricalo jos pre nego sto je to zvanicno i poslato ljudima, znalo se bar par dana ranije od tog 19og ili kojeg vec jula.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poštovani korisniče,

Obaveštavamo Vas da je Telenor banka a.d. Beograd izvršila izmene i dopune Tarifnika usluga za fizička lica koji će važiti od 1.10.2019. godine. Promene se odnose na naknade za vođenje platnog računa i neke od usluga platnog prometa u zemlji i inostranstvu.

U nastavku su ključne izmene cene pojedinih naknada u zavisnosti od tarifnog paketa koji koristite. Detaljan pregled svih promena cena naknada dostupan Vam je u aneksu ugovora u Vašoj mobilnoj ili internet aplikaciji, u sekciji Moja banka, Moja dokumenta, Tekući račun. Takođe, novi Katalog proizvoda i usluga i tarifnik naknada Telenor banke za fizička lica dostupan je na internet prezentaciji banke www.telenorbanka.rs.

Osnovni račun:

Promenjena je visina naknada za plaćanja u okviru domaćeg platnog prometa i od 1.10.2019. godine iznosiće 50 RSD. Usluge koje su obuhvaćene ovom izmenom su:
Plati na mobilni/plati na e-mail/ Plaćanje na platni račun u drugoj banci u zemlji;
Plati na mobilni/plati na e-mail/ Plaćanje na platni račun u drugoj banci u zemlji - instant plaćanje;
Plaćanje putem trajnog naloga / direktnog zaduženja izvan Telenor banke;
Promenjena je visina naknade za poruku obaveštenja o promeni stanja na platnom računu i iznosiće 10 RSD/SMS. Podsećamo Vas da u svojoj aplikaciji možete samostalno da uključite/isključite funcionalnost obaveštavanja SMS porukom o promeni stanja na platnom računu.

Starter paket:

Uvodi se mesečna naknada za održavanje Starter platnog računa u iznosu od 150 RSD;
Smanjuje se visina naknada za plaćanja u okviru domaćeg platnog prometa na 20 RSD. Usluge koje su obuhvaćene ovom izmenom su:
Plati na mobilni/plati na e-mail/ Plaćanje na platni račun u drugoj banci u zemlji;
Plati na mobilni/plati na e-mail/ Plaćanje na platni račun u drugoj banci u zemlji - instant plaćanje;
Plaćanje putem trajnog naloga / direktnog zaduženja izvan Telenor banke;
Promenjena je visina naknade za poruku obaveštenja o promeni stanja na platnom računu i iznosiće 10 RSD/SMS. Podsećamo Vas da u svojoj aplikaciji možete samostalno da uključite/isključite funcionalnost obaveštavanja SMS porukom o promeni stanja na platnom računu.

Banka predlaže Izmene i dopune Okvirnog ugovora o platnim uslugama, na osnovu kojeg ste uspostavili ugovorni odnos sa Bankom. Aneks ugovora sa pregledom izmena i dopuna Tarifnika usluga za fizička lica Vam je dostavljen u aplikaciji Banke, na putanji Moja banka, Moja dokumenta, Tekući račun, pod nazivom AneksOkvirnogUgovora_01102019.

Ukoliko iz bilo kog razloga niste saglasni sa predloženim izmenana i dopunama Okvirnog ugovora, imate mogućnost da pre dana početka primene novih uslova, u skladu sa odredbama Okvirnog ugovora, raskinete Okvirni ugovor uz prethodno izmirenja svih obaveza prema Banci. Ukoliko u navedenom roku ne raskinete Okvirni ugovor smatraćemo da ste saglasni sa predloženim izmenama.
Za sva dodatna pitanja možete nas kontaktirati na [email protected].

Vaša
Telenor banka


Lepo se vidi da su putem maila obavestili 23. jula o pomenutim izmenama, jeste da je bilo leto i sezona godisnjih odmora, ali dva puna meseca tj, 60 dana je bio razuman rok da odlucis da li zelis da ugasis racun ili ne. Mozda je neko zaboravio koji je mail dao :D

MobiBank_ExTelenor.jpg
 
Ja ne mogu da verujem koliko neki ljudi drame za 150 din.
Pitanje za njih: Da li čekate kusur (U kešu) kada vam je na računu xx.99 din?
Možda tako izgubite i više od 150 din mesečno. Eto vam zanimacije, pošto ste izgleda sve ostale probleme u životu rešili.

Da se razumemo, ne prozivam nikog pojedinačno.

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ma nije uopste poenta u 150din. Princip je u pitanju. Zavisno od meseca do meseca nekad sam im na provizije davao manje a nekad vise od te sume. Poenta je da sam potpisao sa njima ugovor da nema mesecnog odrzavanja i da ja placam proviziju po transakciji.
Pretrazio sam mejlove i nasao sam ovaj od Telenora. Nekako mi je promakao. Moguce da sam ga ponistio kao procitanog posto se desava da imam preko 200 mejlova po povratku sa nekih putovanja kada ne gledam mejlove po sedmicu ili vise.
U svojoj banci placam mesecno odrzavanje i imam elektronsko placanje i uzetu 'internet' karticu.

Zasto me nisu obavestili mejlom kada su skinuli sredstva(31.10.2019) kao sto to obicno rade nego tek posle 7 dana(7.11.2019)? Kako je moguce da mi skinu sredstva 31.10 a da ne dobijem nikakvo obavestenje??? Zasto su mi poslali mejl pre 15 dana u kome me obavestavaju da svi uslovi ostaju isti kao i u Telenor banci? Zasto me u aplikaciji obavestavaju da su promenili ime banke(apsolutno nebitan podatak za klijenta a i vidljiv je vec) ali me ne obavestavaju da su poceli da naplacuju mesecno? Tesko je ispisati na pocetnoj strani: "podsecamo vas da smo poceli naplatu mesecnog odrzavanja na Vasem paketu...". Uostalom mogli su poslati mejl sa obavestenjem da su zapoceli primenu promenjenih uslova i da zapocinje mesecno odrzavanje na paketu,. Kad vec vole komunikaciju mejlovima i 1 SMS im je preskup.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da verujem koliko neki ljudi drame za 150 din.
Pitanje za njih: Da li čekate kusur (U kešu) kada vam je na računu xx.99 din?
Možda tako izgubite i više od 150 din mesečno. Eto vam zanimacije, pošto ste izgleda sve ostale probleme u životu rešili.

Da se razumemo, ne prozivam nikog pojedinačno.

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока

Ovo je nešto najgluplje što sam pročitao na ovoj temi, a bilo je tu puno bisera.
 
Samo sam se nadovezao na ostale "bisere", pošto je tema izgubila svaki smisao.
Zašto mi neko nije došao na vrata da mi kaže da su počeli sa naplatom... Ovo nije bilo.


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Pa ako potpises jedan ugovor i menjaju ga treba valjda da potpises ili novi ili da prihvatis uslove na drugi nacin. Sms-om, potvrdom u aplikaciji ili nesto trece, nebitno. Al ne mogu da ti samo posalju mejl i da sento racuna kao da se slazes

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Upozoreni ste na vreme. Nema potrebe da dramite nego promenite paket i od 01.12. bicete na osnovnom bez troskova i MC.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pretrazio sam mejlove i nasao sam ovaj od Telenora. Nekako mi je promakao. Moguce da sam ga ponistio kao procitanog posto se desava da imam preko 200 mejlova po povratku sa nekih putovanja kada ne gledam mejlove po sedmicu ili vise.
Dakle oni su te uredno obavestili i tu je kraj priče, tvoja krivica je i ne znam zašto se žališ sada kada si priznao to. U svakom slučaju se ceni što si javno priznao da ti je promakao mejl.

Zasto me nisu obavestili mejlom kada su skinuli sredstva(31.10.2019) kao sto to obicno rade nego tek posle 7 dana(7.11.2019)? Kako je moguce da mi skinu sredstva 31.10 a da ne dobijem nikakvo obavestenje???

Ti mejlovi za naplaćivanje mesečne provizije za račun uvek stižu nekoliko dana nakon 1. u mesecu, ne znam zašto, ali tako je uvek bilo. Izgleda da je sada kasnije nego inače, možda zato što su imali mnogo više mejlova da šalju.

Zasto su mi poslali mejl pre 15 dana u kome me obavestavaju da svi uslovi ostaju isti kao i u Telenor banci?

Zato što su uslovi promenjeni od 1. oktobra, a ime je promenjeno 10. oktobra, što znači da se stvarno od 10. oktobra ne menjaju uslovi, već su isti kao i do 10. oktobra, samo se menja ime. :)
 
Sa pravne strane naravno da mogu, oni su pravni subjekat koji vama odredjuje svoj ugovor o koriscenju hjihovih uluga, a na klijentu je da li zeli da se slozi sa istim ili ne. Bez obzira koja je kompanija u pitanju, kada bi klijenti procitali ugovor koji je na nekoliko strana, a naravno mnoge to ne zanima, videli biste da je pravna praksa da svaka kopanija ima pravo da u svakom trenutku promeni svoje uslove poslovanja, sto je i Telenor ucinio dobivsi novog vlasnika, uredno su obavestili klijente i odredili uslove o daljem korisnjenju istog. Ostavili su mogucnost da se ugasi racun, sto je moglo da se odradi u dva klika putem web ili mob aplikacije. Nikad lakse, kod ostalih banaka bi bilo dosta rigoroznije.
 
Na stranu promene koje je uvela banka, koje btw ne opravdavam, ali meni je fascinantan broj ljudi koji se odjednom pojavljuje ovde na temi da napiše svoje iskustvo sa bankom. A na istoj ovoj temi se četiri meseca unazad besomučno piše o tome kakve će promene nastati, i bezbroj puta objašnjava do detalja šta će koj paket da sadrži, po kojoj ceni itd itd... Kapiram da ima ljudi koji imaju račun u banci iz ovog ili onog razloga, ali da ih to ne interesuje i da zbog toga nisu pratili ovu temu. Ali otkud sad odjednom svi ti ljudi baš ovde da napišu šta im se to skoro pa neverovatno desilo.
 
1. Naravno da ni ja, kao verovatno ni ti niti 99% ljudi ne pratimo sve teme sa ovog foruma - moj prvi post je bio onda kada mi je iskrsla potreba da nešto pitam i to mi je bila i prva poseta ovoj temi. Zato oprostite svi što nisam pre četiri meseca čitao šta ste pisali po tom pitanju niti znao za promene koje slede.
2. Jedino je antena skontao suštinu pitanja i dao konstruktivan odgovor na isto (kako odnosno gde zameniti paket i preći sa starter na osnovni). Većina drugih je pisala o nečemu drugom.
3. Nije mi žao za 150 dinara i onaj ko je napisao tako nešto je u potpunosti promašio loptu - lepo sam napisao da nije problem da ovaj mesec platim ali sam se interesovao kako i gde to promeniti za sledeći mesec s obzirom da ovaj mesec regulišem poslednju ratu i besmisleno mi je da na dalje ni za šta dajem po 150 dinara.
4. OK, najverovatnije je moja greška što iz nekog razloga nemam tu poruku u inboxu, suština je da ja u ovom momentu i ne osporavam to što su mi naplatili 150 dinara niti sam pomislio ne daj Bože na bilo kakav refund već sam samo pitao za način izlaska iz te priče za naredni period.
 
Poslednja izmena:
To 'pravo' da bilo ko jednim obavestenjem menja uslove poslovanja i da ti tu nista ne mozes je, pre svega, opasno. Ako sam morao da se legitimisem prilikom otvaranja racuna, mora postojati proporcionalan nacin potvrde i da sam obavesten o promenjenim uslovima. Kako vi, sto vam je ovo normalno, ne mozete da spoznate opasnost?
Da bude primer banalniji, otvorite racuna da uplatite evre i kupite kredit za Skajp da se cujete sa devojkom dok je u Americi semestar i totalno zaboravite na to i oni posle godine odluce da naplacuju odrzavanje deviznog racuna 500din mesecno, a vi se ozenili vec. Bilo na oglasnoj tabli u sudu da vas tuzimo za 6.000din posle prve godine, sto niste gledali? Sa troskovima izvrsitelja je to...
Eto otkud gnev kod ljudi sto je zakon uopste dopustio promenu uslova sa jednim emailom. Postenije bi bilo da je, kao RF, uveo nove pakete, pa to te kosta 300din mesecno. Ovi sto su dzaba ili sto su 100 ili 150din i dalje postoje i ako ti nista novo ne treba - to ti je!
 
Ja sam prosli mesec ostao na osnovnom i platio 150, medjutim pocetkom meseca sam odabrao da me prebace na osnovni sa dinom / free i gle cuda, 31.10 mi naplate odrzavanje za novembar, da bi me prvog prebacili na osnovni a 3 il 4 ugasili master card. Ovo je realno bezobrazno. Pored toga u aplikaciji sam im pisao 5og, a na mail juce i ni jednog odgovora nema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa ako potpises jedan ugovor i menjaju ga treba valjda da potpises ili novi ili da prihvatis uslove na drugi nacin. Sms-om, potvrdom u aplikaciji ili nesto trece, nebitno. Al ne mogu da ti samo posalju mejl i da sento racuna kao da se slazes

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Po zakonu duzni su 30 dana pre promene neke ugovorne odredbe da obaveste klijenta i isti ima toliko vremena da se ne slozi sa tim(raskine ugovor) bez ikakve zakonske posledice, ukoliko to ne uradi smatra se da je pristao na nove uslove.
Sve je zakonski odradjeno sad sto neki ne citaju zakone to je druga stvar.
Oni su u pravnom smislu sve uredno odradili samo neki od vas nisu.
Ja jesam, prebacio se na osnovni i sve 5.
 
pa kako ti je 31.10 naplaćeno za novembar? to samo tebi naplaćuju unapred a nama ostalima za oktobar?

sve je urađeni kako treba ali he izgleda većini lakše da kuka i piše po forumu nego da čita mailove i obaveštenja i ugovore
 
Evo sad sam otvorio da pogledam sta mi je ona početkom oktobra naplaceno, jer znam da mi je nesto naplaceno 100 i kusur, ali sad vidim da mi je SMS ma da mislim da toliko poruka nije bilo. koliko je to poruka bilo. kod druge banke pocetkom meseca skidaju za taj, i kod erste mi je bilo tako, jer kad hoces da ugasis racun u pola meseca, nista nisu uzeli za održavanje do tad.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ма људи,опуштено.То вам је као промјена партнера,стресно али реално,без помоћи,здраво:)Идите даље,у друге банке,ако тако мослите,и
свако добро:) јер ово више нема смисла.
 
pa kako ti je 31.10 naplaćeno za novembar? to samo tebi naplaćuju unapred a nama ostalima za oktobar?

sve je urađeni kako treba ali he izgleda većini lakše da kuka i piše po forumu nego da čita mailove i obaveštenja i ugovore

Naplata odrzavanja racuna uvek ide na kraju meseca,ne znam sta se toliko cude...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još nekom kasne sa ažuriranjem stanja uplata? Često mi se dešava da tek sutradan vidim uplatu, dobijem sms, u sms se vidi uplata ali stanje nije ažurirano već staro. Počeo raspad od kako su ovi preuzeli, na Telenoru se nije dešavalo.
 
Kako beše jel se uplata novca na bankomatu za vikend ne vidi pre prvog narednog radnog dana? I za din i €?

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
AU ovo jeste ciganija ipak.

Prošlog meseca podnesem zahtev za promenu paketa, kliknem na osnovni, ok ugasili su mi master, ostala Dina.
Na kraju prošlog meseca uzmu 150dinara, ok.
Ovog meseca pre par dana mi prebacili na osnovni, bio sam na starteru.
Danas mi stiže mail da su mi naplatili održavanje, hahahaha.
Za šta, za 3 dana u ovom mesecu što nisu na vreme prebacili sa startera na osnovni hahaha.
Kakvi Cigani.

Screenshot_20191109-120320.jpg

ili im mail obaveštenje kasni jedno 10 dana hahahahaha, u Tom slučaju opet su amateri, trebali su da isti mail puste sutradan ,npr prvog u mesecu pošto su naplatili održavanje poslednjeg u mesecu znači 31. Oktobra.
Prave samo zbrke bez potrebe...
 
Poslednja izmena:
AU ovo jeste ciganija ipak.

Prošlog meseca podnesem zahtev za promenu paketa, kliknem na osnovni, ok ugasili su mi master, ostala Dina.
Na kraju prošlog meseca uzmu 150dinara, ok.
Ovog meseca pre par dana mi prebacili na osnovni, bio sam na starteru.
Danas mi stiže mail da su mi naplatili održavanje, hahahaha.
Za šta, za 3 dana u ovom mesecu što nisu na vreme prebacili sa startera na osnovni hahaha.
Kakvi Cigani.

Pogledajte prilog 276976

ili im mail obaveštenje kasni jedno 10 dana hahahahaha, u Tom slučaju opet su amateri, trebali su da isti mail puste sutradan ,npr prvog u mesecu pošto su naplatili održavanje poslednjeg u mesecu znači 31. Oktobra.
Prave samo zbrke bez potrebe...

to je obavestenje za onih 150 din, i meni je stiglo juce a skinuto 31.
 
Uvek kasne sa tim obaveštenjem o naknadi za održavanje tekućeg računa, ali svakako se ulogujete na svoj nalog i vidite šta je i kada skinuto. Skinu poslednjeg dana u mesecu, a obaveštenje na mejl pošalju nekoliko dana kasnije, konkretno meni su ove godine slali mejl 3.1, 4.2, 5.3, 3.4, 6.5, 6.6, 4.7, 2.8, 3.9, 3.10. i 7.11. Dakle, nema pravila kada će stići mejl, ali uglavnom to bude u prvoj nedelji tokom meseca.
 
Gde se sada gleda lista izvoda pošto u računi - detalji računa ne mogu da pronađem.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Moji računi, pa pored Detalji imaš Akcije tu se nalazi lista izvoda.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno