Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

možda glupavo pitanje, - imam totalov ofset tanjir od 1.2m na kom je bio dual inverto lnb,
da li bi mogao na pomenutu antenu da stavim triple lnb, koji ide u paketu sa ovom novom malom totalovom antenom, i da li bi bilo ozbiljnijih gubitaka signala ?

Total Tv antene one "stare" a i ove koje sada dele su 97 cm, ja ne znam da su ikada davali 1.2 metarske??
I nikada nisam čuo za te kako kažeš "nove totalove male" antene?
 
?
nitko ?
 
Pa napasao sam ti onomad da će raditi
 
hvala ti, monsieur Artois! To je bilo to
 
Engleska liga nema vise na movistaru na 19.2?
 
Нема, Dazn Espana је преузео, док су код немаца изгубили па опет преноси Sky Sport.
 
Pozdrav Svima,

Pre svega bas sam laik za satelite. Pokusao sam da skapiram citajuci ali previse ima terminologije koja mi nije jasna pa reko da pitam ovde za pomoc.

Pre skoro godinu dana sam preko caletovog poznanika uzeo V+ Zero 4k, zajedno sa satelitom, motorom itd. svom opremom sto je neophodna + 6 meseci pretplate. Oko 500e nas izaslo.

Moj pokojni otac je to gledao pa se ja nisam mesao. Sada sam ja preuzeo da gledam i ima par stvari koje mi smetaju:

Placam pretplatu 20e mesecno tj te kanale ( ne znam kako se zove tacno to)

Filmovi: Imam npr ceski, poljski HBO, Srpski nemam, a Hrvatski kao ima u paketu a ne radi...
Sport: Sport klub nemam srpski, imam HR gde mi ne radi SK 1, rade 2 i 3 a nekada je i kod njih crna slika. Arena sport imam nasi, ali ne HD, dok imam HR HD oni generalno pustaju Srpski fubal, ali mi se tu desava da ne radi ili mi firzuje Ekran na svaki 7,8 min i to po 1minut, nekada nema zvuk, nekada samo zvuk nema slike.

Takodje, jaca kisa i slika mi nestane. Tipa to se desilo na Djok - Federer na 2 mec lopte Federera...

Posto ne mogu da dobijem tog coveka koji mi je namestao to. Da li je ovo uobicajno za ove Tv Boxove ili nesto ne stima kod mene?

Da li postoji i drugi stabilniji provejderi tih lista kanala gde cu imati kanale koji sam npr naveo i da mi se ne desavaju gubitak slike?

Za satelit od kise sam citao savete da uzmem veci tanjir. A planiram i da ga dignem na krov, da se ne gubi slika jer imam zgradu ispred sebe novu izgradjenu (mada pokazuje signal 99% na kanalima koji se gube) Takodje internet mi je dobar, prikljucen je na kabl 150mb/s mi je net.

Odgovor na bilo koje pitanje ce mi puno znaciti.

Hvala unapred.
 
Sve je ok. Jedino je ta pretplata malo skupa. Ja to isto plaćam 8 evra godišnje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
20 eura mjesecno? Kako su ljudi nezasiti sram ih bilo, 20 eura....

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Pozdrav Svima,

Pre svega bas sam laik za satelite. Pokusao sam da skapiram citajuci ali previse ima terminologije koja mi nije jasna pa reko da pitam ovde za pomoc.

Pre skoro godinu dana sam preko caletovog poznanika uzeo V+ Zero 4k, zajedno sa satelitom, motorom itd. svom opremom sto je neophodna + 6 meseci pretplate. Oko 500e nas izaslo.

Moj pokojni otac je to gledao pa se ja nisam mesao. Sada sam ja preuzeo da gledam i ima par stvari koje mi smetaju:

Placam pretplatu 20e mesecno tj te kanale ( ne znam kako se zove tacno to)

Filmovi: Imam npr ceski, poljski HBO, Srpski nemam, a Hrvatski kao ima u paketu a ne radi...
Sport: Sport klub nemam srpski, imam HR gde mi ne radi SK 1, rade 2 i 3 a nekada je i kod njih crna slika. Arena sport imam nasi, ali ne HD, dok imam HR HD oni generalno pustaju Srpski fubal, ali mi se tu desava da ne radi ili mi firzuje Ekran na svaki 7,8 min i to po 1minut, nekada nema zvuk, nekada samo zvuk nema slike.

Takodje, jaca kisa i slika mi nestane. Tipa to se desilo na Djok - Federer na 2 mec lopte Federera...

Posto ne mogu da dobijem tog coveka koji mi je namestao to. Da li je ovo uobicajno za ove Tv Boxove ili nesto ne stima kod mene?

Da li postoji i drugi stabilniji provejderi tih lista kanala gde cu imati kanale koji sam npr naveo i da mi se ne desavaju gubitak slike?

Za satelit od kise sam citao savete da uzmem veci tanjir. A planiram i da ga dignem na krov, da se ne gubi slika jer imam zgradu ispred sebe novu izgradjenu (mada pokazuje signal 99% na kanalima koji se gube) Takodje internet mi je dobar, prikljucen je na kabl 150mb/s mi je net.

Odgovor na bilo koje pitanje ce mi puno znaciti.

Hvala unapred.

24e placam za godinu dana,taj te dere kao zeca,bataljuj to
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Svima,

Pre svega bas sam laik za satelite. Pokusao sam da skapiram citajuci ali previse ima terminologije koja mi nije jasna pa reko da pitam ovde za pomoc.

Pre skoro godinu dana sam preko caletovog poznanika uzeo V+ Zero 4k, zajedno sa satelitom, motorom itd. svom opremom sto je neophodna + 6 meseci pretplate. Oko 500e nas izaslo.

Moj pokojni otac je to gledao pa se ja nisam mesao. Sada sam ja preuzeo da gledam i ima par stvari koje mi smetaju:

Placam pretplatu 20e mesecno tj te kanale ( ne znam kako se zove tacno to)

Filmovi: Imam npr ceski, poljski HBO, Srpski nemam, a Hrvatski kao ima u paketu a ne radi...
Sport: Sport klub nemam srpski, imam HR gde mi ne radi SK 1, rade 2 i 3 a nekada je i kod njih crna slika. Arena sport imam nasi, ali ne HD, dok imam HR HD oni generalno pustaju Srpski fubal, ali mi se tu desava da ne radi ili mi firzuje Ekran na svaki 7,8 min i to po 1minut, nekada nema zvuk, nekada samo zvuk nema slike.

Takodje, jaca kisa i slika mi nestane. Tipa to se desilo na Djok - Federer na 2 mec lopte Federera...

Posto ne mogu da dobijem tog coveka koji mi je namestao to. Da li je ovo uobicajno za ove Tv Boxove ili nesto ne stima kod mene?

Da li postoji i drugi stabilniji provejderi tih lista kanala gde cu imati kanale koji sam npr naveo i da mi se ne desavaju gubitak slike?

Za satelit od kise sam citao savete da uzmem veci tanjir. A planiram i da ga dignem na krov, da se ne gubi slika jer imam zgradu ispred sebe novu izgradjenu (mada pokazuje signal 99% na kanalima koji se gube) Takodje internet mi je dobar, prikljucen je na kabl 150mb/s mi je net.

Odgovor na bilo koje pitanje ce mi puno znaciti.

Hvala unapred.

Drug kao sto su ovdje svi savjetovali otkaci tog lika kome placas. Potrazi na aliexpress cccam linije. Imas za 10 eura godisnje a i manje pa i ako poslije par mjeseci utvrdis da te ne zadovoljava potrazis drugog boljeg. Ili jos bOlja opcija ako ima stabilan i brz internet, 20 mega i vise uzmes fino na aliexpress iptv za 15-20 eura i rokas. Tu imas bukvalno sve otkljucano za gledanje, 400 i vise kanala iz exyu plus 5 do 10 hiljada kanala iz ostatka svijeta. Slika sasvim zadovoljavajuca na fullhd tv od 49 inca.
 
24 dolara ja plaćam iptv listu za 6 meseci na aliju. Napravio sam fav listu gde ima oko 50 sportskih kanala koji su full hd sa sve 50 fps i bez bilo kakvog stekanja.
20 evra mesečno za cs je kriminal

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
pa ako čovek drži kladionicu i nije...
 
24 dolara ja plaćam iptv listu za 6 meseci na aliju. Napravio sam fav listu gde ima oko 50 sportskih kanala koji su full hd sa sve 50 fps i bez bilo kakvog stekanja.
20 evra mesečno za cs je kriminal

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Pozdrav može li na PP provajder sa Alija?
 
Hvala svima na odgovorima.

A moze neko da mi kaze sta se smatra piraterijom a sta legalno gledanje paytv kanala?

A koliko sam ja razumeo IPTV ide preko interenta, odnosno kanali koji se gledaju putem interenta i za to treba neki drugi resiver? A VU+ zero 4k ide putem satelita (zbog cega je stabilnija slika) a intenet je potreban samo da bi se odradilo otkljucavanje kanala?
 
Vu Zero 4K moze da ti sluzi i za IPTV, takvi boxovi gutaju i te stvari.

Legalno se smatra kao sto i jeste kada kupis legalnu predplatu kod provajdera (dobijes njihov box, cam ...) za neki paket kanala i to gledas.
 
Koji biste mi DVB T2 tuner(set top box) preporucili da uzmem? Kevi riknuo neki vivax sto je imala pa moram da joj uzmem nov. Kaci se na philips sobnu antenu i obican tv (nije lcd vec onaj stari) ako to ima neke veze pri odabiru.

Ne treba mi neki extra extra sa ko zna kakvim funkcijama, keva samo menja kanale i pojacava/smanjuje ton. :D Bitno je samo da bude sto brzi u smislu menjanja kanala.

EDIT: Molio bih moderatora da obrise ovaj post jer sam u medjuvremenu nasao pravu temu.
 
Poslednja izmena:
Koji biste mi DVB T2 tuner(set top box) preporucili da uzmem? Kevi riknuo neki vivax sto je imala pa moram da joj uzmem nov. Kaci se na philips sobnu antenu i obican tv (nije lcd vec onaj stari) ako to ima neke veze pri odabiru.

Ne treba mi neki extra extra sa ko zna kakvim funkcijama, keva samo menja kanale i pojacava/smanjuje ton. :D Bitno je samo da bude sto brzi u smislu menjanja kanala.

EDIT: Molio bih moderatora da obrise ovaj post jer sam u medjuvremenu nasao pravu temu.

Horizons A115
Provereno dobar,osetljiv tjuner,pogotovo sto kazes da je sobna antena
 
Jel može neko da mi pojasni šta 22k znači, i da li ima neku praktičnu primenu uz Multiblock sa 3 LNB. (LNB A/1 = 16E,LNB B/2 = 13E, LNB C/3 = 19.2E).
 
Ništa ti ne znači, ne lomi glavu :)
 
pa ako čovek drži kladionicu i nije...

Sta nije? Mislis da nije mnogo 20e mesecno? Pa ja vec 3 godine sve to gledam za 8e godisnje a zadnju pretplatu sam platio 8e za godinu i po i nista bolje ne radi ta od 20e. I da, koliko znam da max TV ne radi preko toga ili mozda ja ne znam da je proradila ponovo!?
 
Kupio sam tv koji ima ugradjen satelitski tjuner,prikacio sam satelitsku i sa hot birda hvatam dosta kanala ali sa astre (19e) nista pa ako neko gleda satelitsku interesuje me da li na astri jos uvek ima FTA kanala?
 
Jel može neko da mi pojasni šta 22k znači, i da li ima neku praktičnu primenu uz Multiblock sa 3 LNB.

Ako je 22k = 22kHz, onda ima uvek primenu.

Takozvani univerzal LNB imaju dva područja za prijem, low band 10.7 GHz - 11.7 GHz, i high band 11.7 GHz - 12.75 GHz, prebacivanje između njih radi risiver/tjuner pomoću 22kHz signala.
 
Da li moze neko da mi kaže gde ide linija u oscam, u pitanju je dreambox 800hd
Uzeo bi neku liniju sa alija, vidim da su jeftine. Može li neka preporuka
 
Zavisi od imidža koji ti je instaliran na boxu. Najčešće u usr/keys ili etc/tuxbox/keys. Fajl u koji se ubacuju podaci je oscam.server

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za BH image, config fajlovi za oscam idu u
etc/tuxbox/config

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno