Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Videćemo šta će biti sa novim DM7080, svašta se šapuće
 
Uopšte mi nije bila poenta da se raspravljam, niti sam zato postavio pitanje. Ne shvatam zašto se na bench forumu sve doživljava kao provokacija. Jednostavno me zanima da li je tačno da sky uk radi kroz CS, jer moje informacije kažu da nije i da su sve priče oko toga lažne. U prvom trenutku su neki pričali da im kompjuteri sa DVB-S2 karticama otvaraju sky uk, ali da risiveri ne mogu, pa je posle i to demantovano.

Jednostavno, tvrdnja je prilično smela i voleo bih da vidim jedan screenshot kao dokaz.

NDS u kladionicama nije nikakav dokaz - imam i ja brdo NDS kanala koji rade.

Ma ne, nikakva provokacija, nisam tako shvatio, sve ok, nego rekoh za ovu raspravu sa Di Džej Mihajlom (ili Đ :)), on kaže ne može da radi, ja kažem da može i tako u krug :type:

Za tu kladionicu sam naravno mislio na kanale o kojima pričamo, ne bilo koji nds.

Dosta sam ja stvari radio oko toga i dosta znam, ali ovo nema veze sa mnom, da sam ja namestio to stavljao bih šta hoćete, a ovako iz poštovanja prema čoveku neću. Ide samo sa jednog mesta i da, komericjalno je. Evo renne zna sigurno o kome se radi, kao i svako ko je malo detaljnije pratio razvoj sat scene na početku.

A za 7080, ako nema te dodatne mogućnosti o kojima se kao priča, ko će da im kupi to po toj ceni :)
Mada ne verujem.. kako bi to moglo da radi.. svakako nam treba dump original box.a.. hmm
 
a sto si zapeo bas za Sky....imao si sve tekme Lige sampiona gde oces,i da biras koji HD kanal.....
:) znam,imao sam svaku utakmicu na 5,6 kanala al eto volim da imam sve te kanale,od viska glava ne boli [emoji6] ima li dje ovi rusi da se gledaju njihovi sportski kanali?
 
ima li dje ovi rusi da se gledaju njihovi sportski kanali?
ja imam ruse na tabletu android aplikacija wifi internet.
 
Čuj, ako je komercijalno, daj na PM da mu se javim. :)
Neće ti se svideti mesečna renta, a pogotovo uslovi "poslovanja", veruj mi.
Nećeš više imati nikakvu kontrolu nad risiverom, nema više novih imidža, nema novih lista, nema ničega...
 
rade li vama sky de sportski kanali?meni ne rade,nisu valjda otisli u penziju
 
@varalice3..ajd sledeci put kad ti neki kanal ne radi....bar naglasi tacno koji kanal i sta juriisa da gledas...neko ti lepo napisao malo iznad,da nema uvek programa na nekim kanalima....i ti opet pitas isto:)
 
Čuj, ako je komercijalno, daj na PM da mu se javim. :)
Legenda kaže da jedini server na kome sve radi drži S***H iz jednog grada u Vojvodini...
On. kao što ti je Renne rekao traži kompletnu kontrolu nad risiverom, ti možeš samo da ga uključiš i menjaš programe... Ja to lično nisam video, zato i svrstavam to u legende...
Jedno petnaestak godina mi je satelitska hobi, u zadnje vreme sve manje, tako da i poznajem manje ljudi koji su aktivno u tome...možda i grešim
Znam čoveka koji je kupio dva stana na Novom Beogradu od CS-a on isto ne koristi komercijalne emulatore, razvio je sopstveni, ali i kod njega se ne gleda ni Total ni Sky UK i It.
Moje mišljenje je da je to za sada gotova priča....
Moja teorija je da ako to ikada bude ponovo krenulo to će biti uz neku vrstu Murdokovog " blagoslova ", tj on će tu imati neki interes. Verujem i da je do sada on imao neku posrednu korist.
Ovaj DM 7080 je preskup za ono što nudi, još nema ni pluginova za njega, pravi se neka priča da će preko njega moći svašta da se gleda, ali ja bih sačekao....
 
Otprilike se slažem s tvojom porukom. Ranije sam puno bio u toku, a poslednjih nekoliko godina sve manje. Poslednja ozbiljna aktivnost na sat tv polju mi je bila montaža 1,8m prime focus (MZT) antene i to je to. Čak ni image nisam promenio od prošle zime, iako je OpenPLI izbacio potpuno nov. Jednostavno, ne stižem.

I meni se čini da će CS opet da radi kad gazde procene da im se to isplati. Kao i do sada...
 
@varalice3..ajd sledeci put kad ti neki kanal ne radi....bar naglasi tacno koji kanal i sta juriisa da gledas...neko ti lepo napisao malo iznad,da nema uvek programa na nekim kanalima....i ti opet pitas isto:)
pa naglasio sam da mi ne radi ni jedan sportski kanal sa sky de?sta je tu problem?
 
ma nema problema,sad sam probao par kanala na brzaka....radi mi normalno
mozda imas problem sa linijom za CS...ili koristis free,pa je sada Mrak
 
Poslednja izmena:
Prvo pozdrav svim ljudima na ovoj temi, a onda da predjem na stvar. :)

90-ih je cale doveo nekog lika koji nam je namontirao satelitsku, tada jelte analognu.Od opreme su isli, satelit marke Strong, oznaku ne mogu da nadjem, reciver manhatten lt-6300, motorcic i ona kutija sa +/-, za pozicioniranje satelita. To je u medjuvremenu razmontirano, negde oko bombardovanja ili kasnije, ne secam se i stigli su tada "popularni" kablovski operateri. Citajuci temu skontao sam da se nista od tada nije promenilo znacajno, samo se sve digitalizovalo i potrebni su drugi reciver-i i neke CI moduli za gledanje kanala sa satelita na kojima ide pretplata (tipa total tv itd.), tj. nisu fta. Mene zanima:

Da li postoji nacin da iskoristim postojeci satelit, ako kupim dvb-s2 tv ili neki reciver i kakav je izbor fta kanala?
Ako je moguce, sta je neophodno da bi se "prosirio" izbor kanala, tj. gde se kupuje CI modul, kako ide taj sistem pretplate, jer vidim da se prica o nekim kinezima, arapima, o nekoj pretplati po protoku, CS (card sharing-u), cccam, dreambox-ovima itd.?

Precnik satelita je oko 1.2m cini mi se. Evo i slika satelita i kabla. Izvinite na poduzem postu, totalni sam laik u ovoj oblasti. :)

WP_20141027_020.jpgWP_20141027_021.jpgWP_20141027_022.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, opet ja sa jednim pitanjem. Inace sam laik sto se tice satelitskih antena i sve te opreme tako da pojma nemam o tome... Resih da uzmem Polarisovu opremu jer me je iskreno privukla niska cena mesecne predplate od 500din. E sad, da li kad se to sve namontira mogu uz pomoc njihove opreme da uhvatim i neki drugi satelit ili sam ogranicen na to sto oni daju od kanala? Mozda uzeti motor ili sta vec? Da li to moze preko njihovog risivera da se resi?


Hvala
 
ja koliko znam risiver koji se koristi za Polaris(mislim na njihov koji dobijes od provajdera)ne moze da skenira druge satelite...
 
Može polarisov risiver da prima FTA kanale sa drugih satelita. I radi motor sa njim OK
 
Ima da uvati k...... sa Polarisovom antenom od 60 cm
Narocito na 16E ima da bude signal extra
 
Mogu se skenirati i gledati FTA kanali sa drugih satelita. Potrebno je kupiti neki diseqc razdelnik koji spaja signal sa više LNB u jedan kabel. Košta otprilike 5 €
U postavkama risivera su predviđeni sateliti samo sa istoka od 4,8 E DO 42 E, možda može nekako da se ubace i sateliti sa zapada.
Konkretno ja imam u Polarisovom risiveru dodate Astru i Hot Bird. Ponekad hoće da se zaglupi risiver pa ne može da prebaci sa drugih satelita na Polarisove kanale, ali lako je rešiti problem isključivanjem risivera iz struje i ponovnim uključivanjem.
 
Ja ne mogu da skontam kako da nadjem te FTA kanale a kad ubacim Astru ili Hot Bird pri skeniranju izbaci upozorenje da LNB nema signal....
 
dok ne nadjes signal sa Astre ili HB,nema ni FTA kanala....
 
Ja ne mogu da skontam kako da nadjem te FTA kanale a kad ubacim Astru ili Hot Bird pri skeniranju izbaci upozorenje da LNB nema signal....

kojim uređajem tražiš, tj na čemu gledaš, i kako misliš da ih skenira ako nemaš signal na lnb?
 
Uredjaj je ZHD-210 (Polarisov sa karticom), kad odem u podesavanja imam opciju da odaberen satelite od 4.8 do 42. Probao sam nekoliko i uvek je ista poruka da lnb nema signal. Jedino radi sa Helas 2 satelitom odakle i dolaze svi kanali koje imam i tu skeniranje kanala prodje bez problema. Pored ovih kanala koje imam u paketu pronadje jos preko 100 ali samo par njih i radi.

Kao sto rekoh pojma nemam o tome kako to sve funkcionise pa zato i pitam.
 
Koliko sam ja razumeo ti još uvek nisi ni na jedan način proširio mogućnosti onoga što su ti oni instalirali tako da dok ne dodaš motor ili sklopku sa još nekim LNB-om nećeš moći da uhvatiš signal sa bilo kog drugog satelita sem tog gde su polarisovi kanali tj. tog na koji ti je antena usmerena.
 
Ba stako, jos nista nisam dirao. Sva ta oprema je pre dva dana namestena, pa se zbog toga i raspitujem da li vredi nesto eksperimentisati sa njom ili da se zadovoljim ovim sto imam.
 
ti si na 39E...zamisli da imas Multifeed...pa ti vidi gde je Astra 19E....a jos ako si dobio onu malu tacnu od tanjira za Polaris(da se razumemo,za njega je dovoljno velik)...ne ocekuj nista....
resenje,drugi tanjir,Motor,multifeed,drugi Box sa CS(card sharing)...itd...
33kci2b.png
 
Ovo je preskupo za njega.najbolje resenje je neki diseqc motor,na primer Amiko DM2400.sa tim slabasnim tanjirom imace signal sa svi jacih satelita.
 
Nesto me zeza satelitska ne znam do cega je,cas ima slike cas nema ,al na svaki satelit tako,moze li bit da je do diseq ili do resivera,sve je dobro prikovcano
 
Nazad
Vrh Dno