Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

e cudo jedno nadjem rumune na 0. 8 a svedjanja nidje,tako i juce sa 4.8 .do cega je ?
 
Pa do veličine antene
Ništa bez 1.4 i dobrog LNB-a
 
u prevodu,nista bez ofset antene mabo 1.4m i lnb inverto black,obe stvari mozes kupiti u beogradu:)
 
Sta je sad aktuelno, znam da upadam ko padobranac u temu, ali jedno 3-4 god nisam nista u toku, imao sam dm500, dok su digi i total isli preko "onoga", posle sam uveo kablovsku.....
risiver nemam, sta preporucujete za hd, i mogu li stare lnb da koristim za hd, imam alps sa uskom glavom i neki quad?
Na kojim satelitima ima nasi kanali, jel i dalje 16e,13e 1w ili ima jos i sta je preko cega gledljivo?
Mnogo pitanja, bar na nesto dajte odgovor.... hvala unapred :)
 
lnb moze bilo koji,a za resiver meni skybox f5s odlicno zavrsava posao sa hd kanalima .nase kanale imas na 16 i 39....je li normalno da kad skeniram 23,5 pored njih nadjem kanale sa 28,2?rece te nije ,e jeste!a kad skeniram 28.2 tu mi skenira i 28.2 i 31.5 i 33 i 36.u prvu varijantu sa 23,5 je ubacilo sky sports5 i chelsea tv pored ceha,slovaka ,holandjana. u drugu je naslo nekih 50 kanala ali sa svakog satelita po par kanala ,znaci nestvarno.
 
Sta je sad aktuelno, znam da upadam ko padobranac u temu, ali jedno 3-4 god nisam nista u toku, imao sam dm500, dok su digi i total isli preko "onoga", posle sam uveo kablovsku.....
risiver nemam, sta preporucujete za hd, i mogu li stare lnb da koristim za hd, imam alps sa uskom glavom i neki quad?
Na kojim satelitima ima nasi kanali, jel i dalje 16e,13e 1w ili ima jos i sta je preko cega gledljivo?
Mnogo pitanja, bar na nesto dajte odgovor.... hvala unapred :)

Na 16E imas nekih 20 tak FTA kanala ex-yu vecinom muzika
Preko CS a ide Polaris na 39E,pink i max tv paketi na 16e , digi na 0,8 w-max retko kod koga dobro radi
Risiveri zavisi sta hoces,imas Amiko za 60-90 evra ,lnb bilo koji nema veze
 
lnb moze bilo koji,a za resiver meni skybox f5s odlicno zavrsava posao sa hd kanalima .nase kanale imas na 16 i 39....je li normalno da kad skeniram 23,5 pored njih nadjem kanale sa 28,2?rece te nije ,e jeste!a kad skeniram 28.2 tu mi skenira i 28.2 i 31.5 i 33 i 36.u prvu varijantu sa 23,5 je ubacilo sky sports5 i chelsea tv pored ceha,slovaka ,holandjana. u drugu je naslo nekih 50 kanala ali sa svakog satelita po par kanala ,znaci nestvarno.

Nije normalno. To znači da tanjir nema dobar focus, ili da LNB ne stoji na mestu na kom bi trebalo da stoji, a to dalje znači da se paketi koji se na tim satelitima emituju na istim, ili približnim frekvencijama međusobno ometaju, plus da je pojačanje signala znatno lošije nego što bi trebalo da bude s tim tanjirom.

E sad još da nam kažeš kakvu opremu koristiš - tanjir i LNB.
 
tanjir je 95cm a taj lnb je star 15 godina,nema ni poklopac na vrhu.centralno oko mi je 13 hotbird.kolko vi imate kanala na 28,2? meni izbaci 200 a na kingofsat vidim da ima 900?
 
ako neko moze da pomogne oko non pablic emu za max i vip nek se javi na pm posto imam te karte i izcitao sam potrebne stvari ali nemem emu za njih gbox,oscam,spcs...
 
Da li moze negde da se nadje Discovery HD i National Geographic HD sa prevodom na srpski ili hrvatski jezik?
 
Ja koliko znam nema tih kanala sa ExYu titlovima, A inače ih ima gde hoćeš bez titla
 
Ima ponešto na 0,4W. History HD valjda. Discovery EE je na 4,8E ali nije u HD formatu, a NGC Adria je na 45E, ali mi antena nije trenutno podešena na taj satelit pa ne mogu da probam da li ima titl.
 
jesi ozb?ja procitah na drugi forum da je gotovo sa njima i da provjerim ne rade :(
 
Sad sam proverio kanale. Većina filmskih kanala radi, cinema, primafila...
Većina sportskih kanala ne radi :(...
 
polako idu paket,kazu sky uk samo sto nije .bice da bacamo resivere za godinu
 
Koliko imate kanala na 0.8 meni samo 150 nadje uz dobar signal 70 posto
 
nisam dugo menjao listu i nisam ponovo skenirao nove transpordere,jer sam sredjujem...ja trenutno imam na Thoru 839 kanala....
154aus7.png
 
Poslednja izmena:
Kako?Jel ti centralni lnb na thoru?kolika ti je antena?meni je centranlno oko na 13 e a antena mi je 95cm
 
Nazad
Vrh Dno