Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Koji gigabyte? Koji čipset?
Za SkyStar2 je problem bio sa nekim intel pločama.

@Gadjan
povadi sve kartice sem satelitske jer može i tu biti problem.

Na mom prethodnom računaru morao sam da zabodem kartice u određene slotove da bi u windowsu imao i SS2 i Audigy zvučnu.
Mislim da sam čak morao da dodajem jednu po jednu kako bi ih ploča sve registrovala. Čipset intel G41 na gigabyte GA-P41T-D3.
 
Namestali su ljudi,ali ti treba veca antena od 120...i jako precizno slozeno sve....evo ovde se vidi na slici od 4w-39e....da nije to malo veliki zalogaj za tebe..:)
14jcns7.jpg
 
gledao sam te slike i ranije to je vec malo komplikovano.nikako da nadjem drzac za moju antenu,ne znam koja je al znam da je veca od triax,moram nesto sam napravit.mora li ova shina da bude savijena ili moze i prava da bude?

toroidal t90 je prava stvar ali ni to nidje nema kroz cg
 
Poslednja izmena od urednika:
sina mora da bude savijena...uzmi u obzir i Motor,ili cak rucni pozicioner...ako ti sve ovo skupo..
imas na linku optibox.rs...T90,pa mozda salju za CG....
123pik2.png
 
šta će ti 42 kad tamo nema ništa pametno?
 
imao sam motor na staru i to mi se ne svidja pa i taj pozicioner nije resenje kad moras non stop da pomjeras.sina me interesuje jer imam 4 oka pa da ih namontiram.za sad imam hotbird ,zeznuto malo sto ne rade hd na sky italija:(a 42 sto znam valja imat te turke cisto da cujemo i njihovo misljenje :)
 
a sinu cemo lako savit samo da ne bude posle jedno oko treba visocije drugo nize...
 
imao sam motor na staru i to mi se ne svidja pa i taj pozicioner nije resenje kad moras non stop da pomjeras.sina me interesuje jer imam 4 oka pa da ih namontiram.za sad imam hotbird ,zeznuto malo sto ne rade hd na sky italija:(a 42 sto znam valja imat te turke cisto da cujemo i njihovo misljenje :)

Pa ti onomad reče da radi sky Hd
A sve te turke imaš i na 7E, tako da ti 42 ničemu ne služi
 
e renne Gajbu piva bi nekad platio da moze da se lajkuje Post,ko na SatForumu..:)
@varalica3..ti si keva,keve mi...."znam valja imat te turke cisto da cujemo i njihovo misljenje "
 
nije valjda da se transporderi moraju rucno kucat,nista ono copy-paste? jedino me jos to muci.imam fresku listu transpordera ali fali jedno 15 prema kingofsat.nadjoh neki program koji sredjuje listu kanala,satelite,favorit listu tako malo se oceslja neki .abs fajl i posle ga preko usb apdejtujem i miran sam.kolko vidim ovaj cs nije obavezan da se placa ,imam par c linija da kucnem rade super.
 
za liste ne znam kako idu kod tebe...na Enigmi idu gotove liste,ili ih pravis sam,i to je sve sredjeno da se ne cimaju ljudi....
za CS,pa ne moras da placas,ali te free linije,pitanje koliko ce da rade...mislis da si jedini koji ih nalazi...:)....e onda kad se najmanje nadas...omo Mrak na TV-u..:)
 
Za 0,8 i generalno za sve skandinavske kanale, da bi se gledali oni koji valjaju treba malo veća antena... Teško će to da radi sa multi-lnb sistemom i T90 antenom, bar u Srbiji.
 
Tačno tako, za dobar rad svih TP treba 1.4
 
sad imam 19 , 13,7 mogu li kako 4.8 pored 7?pokusavam al nece.ili 23.5 pored 19?kojii sateliti imaju jak signal da znam da se ne mucim?
 
meni je centralni lnb 13 pored su 19 i 7. nije valjda da mogu samo da sanjam o 0.8 ?
 
koji tanjir,dimenzije,daj sliku da vidimo sta si namestio....kako da znamo :)
 
Ok,pa nemas za sada sanse za Thor...nema shinu....
 
ma lako cemo za sinu,ni ovo nije sina vec neka jaca zica.jel dovoljno velika antena za te slabije satelite?imA li sanse za 4.8 i 23.5?
 
95 cm je precnik.da se razumijemo dok je bio digisat na kljuceve ja sam imao 0.8 sa ovom antenom ali tada sam imao 1 oko.
 
Poslednja izmena:
mala je da imas sve....lako je to bilo,kad si sve usmerio na Digi...
 
stric sa triax antenom manjom od moje ima 4,8, 13 ,16 ,19.2 i 28.2 .vala i ja s vecom mogu imat bar 4 oka...
 
mala je da imas sve....lako je to bilo,kad si sve usmerio na Digi...
Vidiš da nije početnik, kao što ja i rekoh, Digi se gledao pre pret godina piratski.
Sve on zna, nego zeza narod.
 
ma neka,njegova stvar.....i ako jeste tako,nije mi jasno sta je cilj...:)
 
ne zezam,da znam oko CS ne bih bio ovdje.prvi put se srijecem sa CS i prvi put montiram vise lnb.nije problem i platit 20e da neko to zavrsi al vise volim da se pomucim malo i naucim to da radim.
 
zna li ko u cemu je problem sa satelitom 4.8 .kad skeniram tamo samo postoje ukrainski kanali ?kako to da ne mogu da nadjem svedjane a imam tacne transpordere?
 
Nemas signala najverovatnije.
Koriste nordijski beam i mora veca antena.
Nemam ih ni ja sa 90cm antenom.
 
Nazad
Vrh Dno