Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

realno, ništa pametno tamo više nema
 
Iskreno se nadam da je na ovim kineskim i burek serverima otišao jednom zauvek...:D
 
Mozes ti reci sta hoces ali taj kineski i burek server kako ti kazes a ja koristim vise od godinu dana jednu liniju takvu, bolje radi i od mnogih nasih. Testirao sam sve i svasta, koristio sve i svasta, sa njima najmanje priblema imao i u godinu dana 2x sam ih cimao, jednom su mi menjali parametre a drugi puta mi seckalo.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Ja promenio kineza, okrenuo na 19.2.Javite ako se vrati max oni koji imaju multifeed i motorni sistem.

Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
 
@Gilgamesh
Ma i ti piši i kaži isto tako šta hoćeš, ali upravo to javno reklamiranje i ta nazovi "prodaja" su dobrim delom krivac zbog koga se provajderi zaštićuju sve bolje.
Da to nije toliko javno ali još sve to obezvrediti totalno i prodavati za tepsiju bureka bukvalno!? Jednostavno mislim da više neće moći i sve će manje i manje paketa raditi.
 
Kapiram te ali ne mozes reci i da je skroz ok da neko mlati pare na onima koji zele da gledaju. Bilo kineza ili ne, svi oni ce ici na to da se sto bolje zastite, pre ili kasnije...tehnika napreduje, ko ima pare on ce se pre i zastititi, ko ima manje taj ce malo da kasni ali ce se zastititi cim za to stvori uslove. Za njih je piraterija i da ih samo 1000 ljudi gleda za dz ili za male pare.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Svaki provajder prati do koje mu je mere sistem provaljen,nema potrebe sa menjanjem kartica
ili opreme jer je to svakako trošak i ne mala stavka.
Dok nešto radi i nije javno izloženo nema ni potrebe da se provajder cima i radi na dodatnoj zaštiti
što je i logično.
Sećam se u početku totala i onih njihovih Echolite prvih risivera,kada je đavo odneo šalu i počeli su
ih prodavati na crno ovde i po Bosni isto kao i ovi tvoji "provajderi" za smešne pare usledila je reakcija.
Uparivanje risivera i kartica i dan danas je "game over" što se tiče njih. Bojim se da će se u narednih par
godina stvari u mnogome promeniti, i da će se ova sadašnja "ponuda" drastično smanjiti i biće realnija toj
nazovi ceni koju ti plaćaš sada. Jednostavno će jako malo ostati toga što će moći da se gleda.
Ovo je mislim sada samo uzimanje para pred konačni kraj igre, otud i ove smešne cene daj šta daš maltene.
 
Poslednja izmena:
Хоће ли VU+ ставити на тржиште у блиској будућности S2X тјунере за уградњу у постојеће пријемнике? Зеро 4K ми некако изгледа као играчка.
 
Ne treba ti ništa bolje od Zero 4k,radi fantastično ja ga već par meseci imam...znači vrh.
A našao sam ti ovu vest od 02.05.2018 na Paraboli koja je izašla:

Vu + Uno 4K SE and Vu + Ultimo 4K on the market with the new dual DVB-S2X tuner


On the Czech and Slovak markets, the popular multimedia set top boxes Vu + Ultimo 4K and Vu + Uno 4K SE are already on sale with a new dual DVB-S2X tuner that allows to receive programs in both the expanded DVB-S2X standard and the original DVB-S and DVB-S2.

Both the Vu + 4K receiver and the new DVB-S2X tuner have begun to be sold by AB-COM s.r.o., the official distributor of Vu + products in the Czech Republic and Slovakia.

The new twin FBC DVB-S2X tuner has already been introduced on parabola.cz - see. here. The web parabola.cz also introduced both the flagship Vu + Ultimo 4K and the Vu + Uno 4K SE receiver.

The tuner is not on sale yet.

New twin FBC DVB-S2X tuner for Vu + Ultimo 4K and Vu + Uno 4K SE receivers
Fig. 1 - The new twin FBC DVB-S2X tuner for Vu + Ultimo 4K and Vu + Uno 4K SE receivers

Receivers with the new DVB-S2X tuner can be purchased at the distributor's website:

For customers from Slovakia:

• Vu + Uno 4K SE with dual DVB-S2X tuner (269 eur)

• Vu + Ultimo 4K with dual DVB-S2X tuner (549 eur)

For customers from the Czech Republic:

• Vu + Uno 4K SE with dual DVB-S2X tuner (6990 Kč)

• Vu + Ultimo 4K with dual DVB-S2X tuner (14290 Kč)

link na originalnu stranicu: ovde
 
@mstevanic
Хвала на експресном одговору.
Од Чеха и Словака нема вајде па сам контактирао Германе и добио следећи одговор:
"Hello,

Yes, actual sat boxes are shipped with S2X FBC

Mit freundlichen Grüßen/Best Regards

Wolfgang Beierl

HM-Sat GmbH Deutschland"
Сад ми није јасно зашто на сајту експлицитно не кажу да пријемници имају овакав тјунер.:sceptic:
 
A zbog čega ti treba jači prijemnik od Vu Zero 4k? Da li si imao prilike da probaš ovaj risiver?
 
A zbog čega ti treba jači prijemnik od Vu Zero 4k? Da li si imao prilike da probaš ovaj risiver?
Ствар је само психолошке природе. Наравно да нисам имао прилике да пробам овај пријемник, сателитска телевизија је овде права езотерија.
 
I dobro razmisli da li ti treba FBC tuner
 
Ma da,koji će mu to,inače kod nekih "provajdera" upotreba risivera sa korišćenjem te opcije nije baš dozvoljena. Čisto i to da znaš :)
 
Није неопходно да пријемник има тај FBC бирач канала али колико видим сви пријемници са 4К резолуцијом га имају. Значи, мени би нешто овако одговарало:
- 2160p резолуција да се правим важан са NASA 4K каналом,
- могућност пријема канала са ACM/VCM,
- лака уградња тврдог диска,
- дисплеј,
- HDMI улаз,
- нешто чега се тренутно не могу сетити...
 
Poslednja izmena:
Nemaju,to je opciono,tjunere biraš sam...



Šta misliš da ćeš sa ovim gledati koje kanale npr.?

На овом линку
https://www.hm-sat-shop.de/vu-/
код сваког 4К пријемника, осим модела Зеро и DBV-C/T2 Dual за Ултимо, стоји да су бирачи канала FBC.

Мислио сам на италијанске канале на 5 степени западно.
 
ne treba ti ACM/VCM za kanale na 5W, treba ti MiS tuner za njih
A sa FBC tunerom ne rade sklopke, pa vodi računa i o tome
 
ne treba ti ACM/VCM za kanale na 5W, treba ti MiS tuner za njih
A sa FBC tunerom ne rade sklopke, pa vodi računa i o tome

Да ли могу да користим позиционер SuperJack V-Box II са FBC тјунером?
 
Poslednja izmena:
Od sutra kreće i EUROSPORT 4K, prenosiće Roland Garros
 
I NED1, koji će pratiti SP u fudbalu
 
mogao si da dodas da ce veceras trt 4k prenositi finale lige sampiona fta
 
Kako do epg na iptv kanalima, vu + zero, ooen hdf image. Ovaj epg importer nista mi ne uradi?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kako do epg na iptv kanalima, vu + zero, ooen hdf image. Ovaj epg importer nista mi ne uradi?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Ukoliko postoje ti kanali na satelitu ispred linka prepises servis od setalitskog kanala, pustis taj satelitski program da pokupi epg i tako se pojavi i na iptv kanalu

napr

SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:http%3a//link.m3u8:Ime kanala
 
Nazad
Vrh Dno