Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Prvo moras da kazes koji risiver pa da damo neku preporuku.

edit: ok nisam video DM525

Paa ovako ako si za multimediju purE2 imidz, oni prave dosta tih pluginova za strimovanje filmova/serija

I Moj izbor bi bio OpenATV ali tu je mrsaviji izbor ali zato je najkompktniji imidz za taj box jer je purE2 malo tezi a taj box je vec stariji.

Ono sto bih ja koristio je EPGImport za EPG, Subsupport (za titlove ako gledas neki film na stranim kanalima) IPTV Player za YouTube i jos po neki host, ClearMem *da ti prazni ram, posto ga DM525 nema previse) i eventualno MediaPlayer2 za gledanje lokalnog sadrzaja, sve ostalo bi bilo pretrpavanje.
Pa ne znam koliko je star, ja sam ga uzeo novog u junu 2019. Ja sam razmisljao vu+ zero 4k i on mi je rekao da mi preporucuje DM. Gledam i sad mu je cena 120e koliko je i tada koštao. Iskreno dok sam radio u kladionici tamo je bio open pli u risiveru i ok je bio a i ovaj open atv mi je nekako gotivan. Sto se tice lokalnog sadrzaja, to idem direktno na tv preko mreze posto je smart tv, imam na njemu smart iptv aplikaciju ali slabo je sad koristim posto tesko mi naci listu da je stabilna a da je narodska a sada ima i na satelitu max i ttv pa mi je to mnogo povoljnije [emoji23] jedino mozda Kodi da instaliram u DM pa da ubacim live tv serbia ili tako nesto. Ovo za titlove mi je dobro, imao sam vec nesto ali mislim da trenutno nemam pa cu mozda to ubaciti i taj clear mem mada mi za sada radi dobro risiver, relativno brzo. Zahvaljujem se svima vama na konstruktivnim predlozima a masaju za free server plugin koji lepo radi posao.

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Msm mozes ti i sad da kupis takav nov ali je star, gazi ga vreme.

Bas sam sad pogledao racun, ja sam ga kupio u prvoj polovini 2017, to je skoro 4 godine, za tehnologiju je to solidan period.

Po mom misljenju trebao si da uzmes Vu Zero 4K (napisao sam pre i njegove nedostatke), razlika je ogromna u brzini, plus je Vu 4k boks.

Na DM525 ne moze Kodi, ne postoji za njega, suvise je slabasan hardver, da si uzeo Vu Zero 4K mogao si da se igras i sa tim.
 
Msm mozes ti i sad da kupis takav nov ali je star, gazi ga vreme.

Bas sam sad pogledao racun, ja sam ga kupio u prvoj polovini 2017, to je skoro 4 godine, za tehnologiju je to solidan period.

Po mom misljenju trebao si da uzmes Vu Zero 4K (napisao sam pre i njegove nedostatke), razlika je ogromna u brzini, plus je Vu 4k boks.

Na DM525 ne moze Kodi, ne postoji za njega, suvise je slabasan hardver, da si uzeo Vu Zero 4K mogao si da se igras i sa tim.
Vidi, u principu nije mi kodi toliko i neophodan. Imam i na satelitu jos uvek lepog sadrzaja a imam i kablovsku pored svega toga tako da je ovo za jos neko vreme dovoljno. O 4k risiveru cu razmisljati kada uzmem 55 inchni 4k tv. Sto se tice izbora risivera to mi je predlozio taj lik iz Ljubovije. Razlog zasto mi je predlozio bas njega ne znam, nisam ga pitao. Sto se tice tih stvari oko risivera, tu sam tanak sa znanjem totalno.

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Ok svako prema potrebi/prohtevima.

Ja sam ga bio kupio jer mi je radio za kablovsku i sat uporedo (kombo varijanta sa ci slotom) i to mi vozilo dugo vremena, nego ono cisto razlika je 10-tak € izmedju ta dva boksa pa ne bi se nista mnogo vise istrosio.
 
Ok svako prema potrebi/prohtevima.

Ja sam ga bio kupio jer mi je radio za kablovsku i sat uporedo (kombo varijanta sa ci slotom) i to mi vozilo dugo vremena, nego ono cisto razlika je 10-tak € izmedju ta dva boksa pa ne bi se nista mnogo vise istrosio.
Nije meni bio problem ta razlika u ceni nego totalno nepoznavanje te materije. Kontam covek je u tom poslu i zna zasto mi predlaze DM. Mislim da je njemu svejedno hoce li mi prodati vu+ ili DM, svakako njemu idu pare.

Poslato sa Nova 5t
 
Jel upucen neko da li moze da se otvara Nova Greece na 13e kod nekog CS provajdera? Vidim da se dosta pominje da je DigitAlb poceo da se otvara, sto je lepo, ali mene zanima ovaj grcki.
 
Imam jedan Dreambox HD800 SE sa OpenPli 2.1 na njemu. Ima li neko predstavu kako da ukljucim picone? Sve sam pretrazio, ali takva opcija ne postoji. Da li je moguce da ovaj softver nema tu opciju?!
 
Imam jedan Dreambox HD800 SE sa OpenPli 2.1 na njemu. Ima li neko predstavu kako da ukljucim picone? Sve sam pretrazio, ali takva opcija ne postoji. Da li je moguce da ovaj softver nema tu opciju?!

Ima li novija Pli za njega?Ako ima manji usb na njega prosiri mu fles sa tim usb i onda kreiraj folder picon na putanju media Hdd picon nadji odgovarajuce picone prema skinu tacnu velicinu i vozi misko
 
Samo obratiti paznju za koji sim.

Piconi za stari Pli mozda ubaciti u usr/share/enigma2/picon pa vidi da li radi, davno je to bilo ...
 
Ubacio u taj folder baš i neće. Mislim da nema noviji OpenPli za ovaj risiver, što mi je baš čudno. A još čudnije mi je da nema opciju za picone. Sim je ssl87f.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam, greška, ali pretpostavljam da f znači da je Ferrari?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne znaci, otvoris boks i pogleas, ako je ferari onda je tropa jer se taj tim brzo raspao sa pecovanjem imidza ako je sim2 za njega ima brdo, valjda i za estar kao i za japhar ...
 
Pli je cudan tim, ne podrzavaju ni jedan Dream vise cak ni originale, uskoro bi tim putem mogao i VU imaju tvrd stav po nekim pitanjima ali su i u pravu.

Nema veze sto je klon boks postoje pecovani imidzi, pa reecimo ako ima sim2 moci ce Pli 7 da ubaci ili sta vec hoce.
 
Jel kupovao neko zamenski daljinski za dreambox 800hd ili 800hd se? Drugar na SE ima onaj crni i radi vrh, a moj sivi vec moras da pritisnes kao konj da bi proradio, pa sam mislio da ga zamenim. Gledao sam ove crne na Aliju ali vidim da se ljudi zale na kvalitet.
 
Imas na KP oko hiljadarka polovnjaci, bolje nego zamenski.
 
Da li je bolje da pravim multifeed ili da kupim motor?

Imam vu zero trenutno je na 19.2. Antena je od totala 90cm. Koliko bi mogo satelita da navatam sa taom antenom.Bi mogle 13,16,19.2 ili 16,19.2, i 23.5.Ako sam dobro zapamtio satelite.

Da li ima nesto korisno da se gleda na ovim satelitima za 16, i 19.2 znam ali za ove ostale nisam siguran.Sta je ostalim satelitima bese na 7 je imalo nesto ili 28.2.Imali nesto korisno da se gleda se otkljucava preko oscam?
 
U sustini meni je motor idealna kupovina, toliko toga radi svuda, na raznim satelitima, da se greota ograniciti sa vise lnb. Sa druge strane najcesce gledam 19,16,13, sad trenutno tu ide sve, pa nema nikakve potrebe za dodatne satelite. Ipak, nije uvijek takva situacija...
 
Al je dobar Amiko DM 3800 cena mu je 55e?
 
Da, ok je 3800 ima metalne zupcanike.

Da li je bolje da pravim multifeed ili da kupim motor?

Imam vu zero trenutno je na 19.2. Antena je od totala 90cm. Koliko bi mogo satelita da navatam sa taom antenom.Bi mogle 13,16,19.2 ili 16,19.2, i 23.5.Ako sam dobro zapamtio satelite.

Da li ima nesto korisno da se gleda na ovim satelitima za 16, i 19.2 znam ali za ove ostale nisam siguran.Sta je ostalim satelitima bese na 7 je imalo nesto ili 28.2.Imali nesto korisno da se gleda se otkljucava preko oscam?

Tesko je reci sta je bolje, najbolje je kad znas sta bi tacno koristio.

Ako ces da lovis feedove (a predpostavljam da neces) onda su 10E i 7E zanimljivi sateliti.

Sa multifedom si ogranicen na to sto imas ali opet sa druge strane ne moras da cekas da motor okrene.
Svaka varijanta ima svojih prednosti i svojih mana.

Sa tom antenom trebalo bi da moze da se istera 23+19+16+13 uski lnb-ovi da bi mogli da stanu.
 
Uf ti exstra uski nisu sigurno bez 2000din.Lakse mi je motor da namontiram i jeftinije.Verovatno ce se najvise gledati 16 i 19.2.
Snacicu se, ima klipova po netu za stelovanje motora.
 
Ako ćeš samo 13,16 i 19.2 onda je najbolja varijanta da kupiš (a verovatno ima neko i da ti pokloni jer total ne uzima nazad opremu) TotalTV antena i njihov triple lnb.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Antenu imam, kupio novu od ovih sto nose resivere za insotranstvo.Ima dual lnb ali nehvata mi drugi satelit.Ranije je bila na 16 sada je na 19.2.
 
Nazad
Vrh Dno