Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

ko razume shvatiće
 
Evo jel ovako bolje?

https://s17.postimg.org/jehs3zcwf/Capture.png

može i fizička lica da se registruju na sajtu.
Sto se tice optiboxa, ne mogu fizicka lica da kupuju kod njih. Ako ne mozes u radnji, ne mozes ni na sajtu. Ja sam kupio motor amiko dm 3800 i nisam mogao ja nego mi je prijatelj uzeo koji ima fotografsku radnju i onda sam ja kupio od njega. Nije postojala mogucnost kupovine kod njih kao fizicko lice.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Sto se tice optiboxa, ne mogu fizicka lica da kupuju kod njih. Ako ne mozes u radnji, ne mozes ni na sajtu. Ja sam kupio motor amiko dm 3800 i nisam mogao ja nego mi je prijatelj uzeo koji ima fotografsku radnju i onda sam ja kupio od njega. Nije postojala mogucnost kupovine kod njih kao fizicko lice.

Poslato sa Huawei P10 lite

Ja sam narucivao pre nekoliko meseci kod njih.Kao fizicko lice.
 
Pa mogu ja da naručim kao fizičko lice, ali mi je cena za komad 600 dinara x 8 to je 4800
Sa ovom cenom ide 50% jeftinije meni znači jer nemam stalan posao pa moram svaki dinar 2x da iskalkulišem gde pre da dam.
Probaću sutra da pozovem da vidim mogu li neki popust da izboksujem, jr zaista ne poznajem ovamo nikog ko se bavi ovom problematikom a kamoli da ima kod njih nalog.

Edit: gde to ima da se registruje kao obično fizičko lice.... evo kod mene ima samo ovo

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
a4eb55bd894aaaf47dee95150ae8f9fc.jpg

122378dbd589e421f5980de8aeca8128.jpg
 
Poslednja izmena:
Ništa,ne može više da se registruje a pre je moglo i to je to. To im je bila greška koju su valjda i sami uvideli jer su davali svakome da može da poruči kao
i ti upravo što hoćeš da im napraviš "prometa" sa ovih par hiljada a posle...Pobrisali su navodno dosta takvih naloga, jer neko dobije robu po VP cenama a
posle ga više nema ili ne napravi porudžbine ni za 150€ na celu godinu...Zovi ih pa pitaj
 
@ jabree

Dodaj u korpu, iz korpe idi na zavrsi porudzbinu-napred i treblo bi ovako da bude.

optibox.png

Mislim da je minimum za maloprodaju 30e valjda, tako je bilo kada sam ih ja zvao.Pozovi ih.

Stvarno nisam upucen sto ti izbaca tako veliku cenu za te drzace.
 
Isto i dalje.... nebitno hvala na pomoći da ne zagušujeno temu s ovim, ako neko naleti na neku normalnu cenu nosača nek javi.
4b45838d9876a25862064e9877ce72db.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da ne preterujete malo sa "reklamama" nelegalnog praćenja domaćih i ostalih provajdera?
A zašto da ne objave javno? Pa ovi legalno prodaju uslugu na aliexpressu i na ebay?

Čini mi se da ovde ima nekih članova na topicu, kojima nije "u interesu" da ovakve informacije budu dostupne.
 
Pa nije baš da je legalno, vidiš kakve oglase postavljaju, da se baš ne provali iz prve šta je u pitanju
 
Pa ja sam dao link od kineza koji prodaje recimo wi-fi antenu a sta se vi dogovorite to je vasa stvar interna.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Kinez je u Kini,ako je uopšte i Kinez, a vi ste ovde...kako ja čitam tako može i neko iz Polarisa,Pinka,SBB,Totala,Sky De,...
Sigurno im nije drago da vide da im se paketi i kanali za koje plaćaju autorska prava,pdv,državi,...nude za šerpu ribe...A
reklamiranje kao i korišćenje ista šteta kao i nuđenje tako da ...niste mali valja. I ne bih dalje o tome,a vi slobodno što se
mene tiče...
 
@ jabree

Dodaj u korpu, iz korpe idi na zavrsi porudzbinu-napred i treblo bi ovako da bude.

Pogledajte prilog 244219

Mislim da je minimum za maloprodaju 30e valjda, tako je bilo kada sam ih ja zvao.Pozovi ih.

Stvarno nisam upucen sto ti izbaca tako veliku cenu za te drzace.
Zvao danas optibox, veoma ljubazni ali maloprodajna cena je 600 dinara komad i to je to. Gde da nađem povoljnije da sam znao uzep bi u hr gledao sam njihove trgovine ide oko 300 din u našim parama komad.... gledao sam aliexpress nema ovakvih uopšte..... nije valjda samo ovi iz Subotice da prodaju, kao da je ovo parče plastike od zlata.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da vas nesto posteno pitam, ulozio bih u opremu do 200 evra i placao bih nekom nasem do 500 dindzi mesecno za cs. Kolika je stabilnost slike u odnosu npr. na iptv liste? Koliko cesto secka i tako to. Ima li se to uopste racun uraditi? Primamljiv mi je max tv paket i tako jos neki sportski kanali u hd-u
 
Radje cu komentarisati opremu.

Preporuka za tanjir precnika 1.2 i motor (preko 1.2 diseq motor i nije za preporuku). Kad imas motor mnogo je veci izbor a nije preterano vece ulaganje.

Ako je novo cene bi bile odprilike i ovo su preporuke za

Tanjir oko 60€ (Falcom 120)
Pokretna ledja ili polarmaount oko 10€
Motor oko 25€ (dovoljno 12")
Pozicioner oko 20€ (bilo koji, samo da radi i pamti pozicije)
LNB oko 10€ (Inverto High gain)
---------------------------------
=125€ + usluga mozntaze

ili druga kombinacija:

Tanjir oko 60€ (Falcom 120)
Diseq motor - oko 50€ (obavezno sa metalnim zupcanicima)
LNB 10€ (Inverto High gain)
---------------------------------
=120€ + usluga mozntaze

Ili da sve juris polovno i prodjes jeftinije pa sta nahvatas.

Za box preporuka Vu Zero 110-120€ ako hoces uhd box Vu Zero 4K 150€.

Tako je sa cenama pa mozes i sam da se presaberes.

Sto se tice pitanja poredjenja IPTV-a i Sat, sta znam meni to sve ipak fluidnije ide na satelitu i pre bih se odlucio za sat (bilo bi sigurno i onih koji bi se pre odlucili za IPTV) a za uslugu, trazis test pa prosudis sam.
 
Poslednja izmena:
Ja koju god iptv listu da sam probao seckala je. Jedna mi se ucinila ok i platim je kad ono za vreme LŠ svaki od jedno 50 sportskih kanala je seckalo do negledljivosti. A malo mi bezveze da uložim pare u satelitsku i onda dobijem manje više sličnu stvar
 
Gde nađe ove cene majke ti?
Ne mora ni sve novo.... a i lnb imaš na kupujem prodajem nove za 300 din pa i manje lično sam ih poredio sa zvučnijim imenima i neki rade čak i bolje....
Diseqc za 8 satelita košta 10e nova na kp oglasima, tanjir imaš nov za 30tak evra.... ionako ne verujem da će da gleda više od 4 satelita skoro sve je tu što mu treba i nema čekanja dok prevrti motor s krajnjeg na krajnji satelit... iste sekunde menja kanal sa drugog satelita....
šina je 1000 din za lnb gotova.... i sve uz malo truda može i sam..... dok ubode samo središnji satelit.... znači oprema može ispod 100e zavisi kolko satelita + risiver.....

8x lnb po 300 din = 2400 din
1x diseqc 8u1 = 1200 din
1x nosač lnb-a = 1200
1x triax tanjir = 3500 din
1x nosač antene = 500 din
9800 je oko 80e i kablovi poštarine konektori sve nek izađe do 100e opet bi pre to uzeo nego motor....
Znači ovo je varijanta za 8 satelita.... za 4 bi ga izašlo mnogo manje naravno....
E sad ako čovek hoće da ganja egzotične satelite i hoće više od 8 onda bolje motorizovani sistem....


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Gde nađe ove cene majke ti?
Ne mora ni sve novo.... a i lnb imaš na kupujem prodajem nove za 300 din pa i manje lično sam ih poredio sa zvučnijim imenima i neki rade čak i bolje....

1x triax tanjir = 3500 din

Cene su te koje sam napisao za novu opremu. Nisam mu dzabe preporucio ovu antenu jer se pokazala kao solidna. Preporuceni lnb je najbolji moguci koji postoji kod nas.

Naravno da ne mora novo to sam i ja napisao ali necemo se sad prepirati valjda. Za mene je motor najbolja varijanta za tebe nije, za mene sam ja u pravu za tebe si ti, itd...

Triax ne postoji kod nas, to su kopije triaxa i ta sto je 3500 din je 97 precnik, moja preporuka je 120 i ona kosta oko 60€ i znam zasto to kazem, nije slucajno sto je tolika razlika u ceni.

edit:
Ako se juri polovna antena ja bih jurio Mabo 120, moze da se nadje za 40€ a dobra antena, probao dosta tih antena pa znam sta pisem, signal je uvek najbitniji.
 
Poslednja izmena:
Moze li multifeed da se pravi sa obicnim lnb npr. 23.5,19.2,16,13 ili moraju oni uski(inverto) da se uzmu?

Posto su jedan blizu drugog.
 
Ako ima120cm antenu ne moraju uski. Kod mene 13- 16 - 19.2 idu obični i to čak i ima razmak između njih.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
97 je precnik, inverto od totala.
 
Onda mora bar jedan uski lnb, imao sam tu antenu i morao sam da ubacim jedan alps uski u sredinu....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
krenuo "gledljivi" eurosport u 4K
 
I Eurosportovi 3,4,5 HD spremni...čeka se još par dana da počnu OI.
 
Ima li neko ovde toroidal antenu t55 treba mi jedno pitanje samo da mu postavim?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno