Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Ide u tuxbox/config/oscam.server tako?

Ups, izgleda da ide u /usr/keys probacu kasnije pa javljam.
 
Poslednja izmena:
Od verzije 6.3 ide kao i u sve ostale imidze u etc/tuxbox/... do 6.3 je islo u usr/keys/...

Pod uslovom da se istalira sa njihovog panela a ako ne pogledaj skriptu sta gde vozi.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Potpuno sam nov u svetu satelitske televizije, iako sam tehnicki vrlo potkovan, al nisam ima susret sa njom do sada. Moje pitanje i situacija je sledece:

Imam LG smart tv 43UH6207, koji ima ugradjen dvb-s2 risiver, imam antenu od Total TV i kupio sam novi LNB Amiko L-108, apsolutno ne mogu da dobijem nikakav signal strength niti quality, non stop je 0, nema nikakvog pomeranja, merio sam napon iz sat ulaza na tvu je 18v, menjao lnb frekvencije razne, transpondere i nista. Da li bi lnb dobijao ikakv signal cak i ako antena nije usmerena precizno ka trazenom satelitu? Ili mozda jednostavno problem u Tv-u?
IMG_20200219_142059747.jpg
 
Ne bi nikakav signal pokazao, moras da antenu stelujes. Samo mislim sa na tv samo mozes FTA kanale, u suštini nista...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Meni je 6.3 openATV znaci etc/tuxboc/...

Negde gresim nikako da proradi.
 
Sad sam malo prelistao unazad.

Rekao si da imas Vu Zero (valjda obican ne 4k) a instalirao si oscam za arm, tebi treba za mipsel.

Nema potrebe komplikovati i skidati sa strane, brisi to sve i skini direktno od njih treba ti softcam-feed-universal_4.3-r4_all.ipk (google mLogo pametan, ima odmah da ga nadje) posle toga sve je cas posla ...
 
Da obican vu zero.

Bravo care proradi.Rade svabe.

:wave:
 
Ne bi nikakav signal pokazao, moras da antenu stelujes. Samo mislim sa na tv samo mozes FTA kanale, u suštini nista...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Hvala na odgovoru, uspeo sam da uhvatim konacno jedan sat :guitar:, pretrazivao je eutel 16, al svi kanali su bili sa eutel 7, sto mi je malo cudno, al ok bitno je da nesto radi, a posle cu se pozabaviti sa sat finderom kad mi stigne, ovako preko andoid aplikacije ne gadjam bas
 
Tvoje pitanje je za Dvb-T2 temu nema veze ovo sa satelitskom.

Dolazi do seckanja (pikselizacije) zato sto ti signal nema dovoljnu jacinu. Probaj malo da pomeris antenu a to dugme probaj da okrenes predpostavljam da ima veze sa pojacalom u samoj anteni.
 
Jedno pitanje,ako moze i u pp ako nije za ovde,brisite. Sta i koliko je potrebno izdvojiti za kvalitetno gledanje kanala,kao u kladionici sto imaju dreambox-ove cinimise.Ove IPTV liste na android boxu su totalno nestabilne.Hvala unaped
 
na brzaka....risiver od 60-350 eura zavisi sta oces,neki Kinez samo da radi,ili Enigma sa raznim dodacima...Tanjir bar metar dvaes....LNB...Motor...moze se prodje i da vrsi posao a polovno recimo 100 eura VU zero+Lnb jedno 600 din+Tanjir na KP za 2000 din+Motor recimo 50 eura...i dobre linije ,al o tome necemo...
 
Jedno pitanje,ako moze i u pp ako nije za ovde,brisite. Sta i koliko je potrebno izdvojiti za kvalitetno gledanje kanala,kao u kladionici sto imaju dreambox-ove cinimise.Ove IPTV liste na android boxu su totalno nestabilne.Hvala unaped

Листе нису нестабилне, него је колико пара - толико музике. Шта очекујете за 2$?
Платиш ТВВИЕТ 12€ месечно, па да видиш какви су спорт клубови, арене и остали канали.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Isto je sat tv sat tv. Kvalitet slike uh, ubija!

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Jel ima negde lista kanala koji rade sa softcamom? Odavno vec koristim CS, pa nisam u toku. Zadnji put sam koristio softcam dok sam imao SkyStar 2 karticu. :)
 
Jedno pitanje,ako moze i u pp ako nije za ovde,brisite. Sta i koliko je potrebno izdvojiti za kvalitetno gledanje kanala,kao u kladionici sto imaju dreambox-ove cinimise.Ove IPTV liste na android boxu su totalno nestabilne.Hvala unaped
Ako je samo gledanje tv, može i dreambox a može i amiko jer su jeftini a rade ekstra posao.
Ja sam prešao sa dm na amiko i veoma sam zadovoljan....

Treba ti ovako.
Amiko rec 60-70e nov
8 lnb komad ide 3-4e nov
Jedan diseqc skretnica 8 u 1 8e
Tanjir uzmi polovan 1.20 imaš za 10tak e
Nosač 10e
Kabl koaksijalni za ovih 8lnb za svaki po 2m do skretnice, i plus jedan do risivera od nje, sam izračunaj koliko ti treba, metar je od 20-30-40 din i naravno oni mali f konektori, ne trrba ti motor, ovako postaviš najbitnijih 8 satelita i trenutno gledaš kanale, ne čekaš večnost da motor vrti dok dodje do kanala na drugom satelitu.
Na kraju uzmeš i linije za kardšering otprilike imaš 3-4-5e mesečno i samo ubaciš liste i teraj....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
sve se slazem....ja sam godinama,a na Multifeed 8/1.....mada gledajuci kod par ljudi sve sam blizi da predjem na Motor....nije bas vecnost...a veci izbor,posebno sad kad imam Icone i Orca server....
naravno svako trosi svoje pare...
 
Ja imam jednu antenu fiksnu za 13-16-19.2E i jednu sa disecq motorom. Stvarno ne vidim poentu za tolikim satelitima, jer je 90% kanala na 13-16-19.2. Ajde još par satelita i to je to. Ne vidim poentu za 8 lnb-a.

Šta su ti Icone i Orca server?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od potreba.

Ko hoce da juri feedove cesto su interesantni 10E, 7E ... ima tu dosta sporta sa velikim bitrate-ovima

Ono sto je najbitnije 23E, 19E, 16E, 13E, 1.9E, 0.8W ... sad 05W zbog multistrima ...

Nemam preporuku, ja sam oduvek na motoru i to mi deluje kao najobuhvatnije resenje, ko nece da ceka da motor izvrti multifeed ...

100 ljudi - 100 razlicitih potreba ...

Icone je box a orca kao sto si sam napisao server, verovatno adresiran na neku od arapskih zemalja.
 
Poslednja izmena:
koliko su upotrebljivi ovi kineski android dvb-s2 boxovi (mecool, itd) i ima li neko upucvo za korišćenje istijeh ?
 
13-16-19 skoro nema nista gledljivo sto me zanima, ali ih imam zbog par stranih kanala, na bulsat su domaći, i na digi ima jos poneki, to su vec 5 lnb-a, kad imam 5 zasto da ne dodam jos tri i imam 8....

Stvar ukusa motor ili diseqc, ali ja kod mene imam to na dva tv-a, tako da mora biti fiksni sistem, ili da montiram jos jedan tanjir da bi gledao s motorom...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
koliko su upotrebljivi ovi kineski android dvb-s2 boxovi (mecool, itd) i ima li neko upucvo za korišćenje istijeh ?
Uzmi provereno ne igraj ss s tim krševima koji nemaju podršku ništa ne dobijaš što ćeš da uštediš 10-tak evra a kad mu padne sistem možeš jedino svetenu vodu da prskaš.... Imaš polovne amiko za 40-50e

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
da ali već imam jedan odavno, i nisam ga kačio na tanjir. informacije radi pitam.
 
Po meni trenutno najbolje rešenje je VU+ Zero 4k. Sve preko toga je overkill.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ok box (msm imam ga) sa odredjenim nedostatcima ali i to je opet pitanje zahteva.

Ko hoce da ima dva boxa, zaobici ga jer ne gasi struju na lnb kad je u stand-by rezimu, napr jedan od nedostataka ali uzasna greska proizvodjaca, ko je feedolovac opet ovaj box za izbegavanje jer laze za nivo signala ... ima toga tu jos ...

Ja jurim neki kombo jer mi treba za sat + kabl.

Sada koristim dva, Dream za kabl a Vu za sat, istini za volju kontaju se ta dva pa se vuku kanali sa jednog na drugi kao da je jedan ali mi to magacinisanje boxova ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno