Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Bilo je promena na Maxu juče, uglavnom Max Tv je menjao ecm length iz 89 u 8E i to je dovelo do svega ovoga da
ovaj paket slabije radi preko određenih risivera i emulatora ali o tome ne bih dalje.
 
Moj je freesat combo i radi mi sve isto kao i pre. Nekad i ovi jeftini znaju lepo da sluze, naravno ako niste zahtevan korisnik.

Послато са Lenovo K920 уз помоћ Тапатока
 
Brate ja imam amiko mini combo, za novac koji košta radi i više nego što treba. Imao ss2 dreamboxove itd.... ovo platio 50e ubacio linije i tera već godinu dana.... ugasi se jedino kad nestane struje....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Brate ja imam amiko mini combo, za novac koji košta radi i više nego što treba. Imao ss2 dreamboxove itd.... ovo platio 50e ubacio linije i tera već godinu dana.... ugasi se jedino kad nestane struje....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Ma nemoguće. Ako nemaš linux sat risiver, ne može se uopšte gledati sat tv*. To mi svi ostali umišljamo. /s

*pojedinici na ovom forumu, ali ne i na stranim sat forumima. Po običaju, elitizam (da ne otkucam nešto drugo).
 
Niko nije rekao da ne može, ne znam što si toliko protiv linux risivera, ček ovde niko ne sme ništa da napiše protiv tih amiko risivera ili šta, ne razumem?
Iznesi slobodno svoje mišljenje ako hoćeš nekome da pomogneš u odabiru nekog tvog uređaja koji ti favorizuješ, mani se pojedinaca i teorija zavere.
 
Poslednja izmena:
Pa da nije bilo linux risivera, ne bi bilo ni cs-a, newcamda, spidera, iz poršlosti, gboxa, do ovih novijih protokola.
Ništa od toga ne bi bilo da u startu nije bilo DMM-a, pa neka priča ko šta hoće
 
Mada su naplatili to dobro. Cijene risivera su bile nas previsoke...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Jesu, debelo su naplaćivali
 
Ma nemoguće. Ako nemaš linux sat risiver, ne može se uopšte gledati sat tv*. To mi svi ostali umišljamo. /s

*pojedinici na ovom forumu, ali ne i na stranim sat forumima. Po običaju, elitizam (da ne otkucam nešto drugo).
Elitizam? Za preporučen box od 100€?

Realno, nema nikakve dileme oko toga da je Vu+ zero bolji izbor nego Amiko.
 
A šta je Amiko, bar Alien, ako nije Linux risiver? Problem kod njega je loša podrška za procesor, inače isto radi Enigma2, ali npr. preko nje ne može da se gleda Arena na 39, dok preko Sparka može. Inače, naravno da je Vu bolji.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Elitizam? Za preporučen box od 100€?

Realno, nema nikakve dileme oko toga da je Vu+ zero bolji izbor nego Amiko.

Naravno da jeste.
A sada je izašao i Vu+ ZERO 4k, kome treba takav risiver, odlična ponuda
 
Svaki twin može da kontroliše dva tanjira nezavisno, bio fbc ili običan, ali da bi imao pun potencijal fbc tunera, treba ti drugačiji LNB, ali ono klasično, snimaš jedan, gledaš drugi, ili gledaš oba istovremeno, radi i sa običnim LNB-ovima
 
Imate li informacije o polarisu bilo zvanične ili nezvanične u vezi prelaska na novi satelit? Da li će moći i dalje da se gleda nešto na kvarno?

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Pitanje je da li će uopšte i prelaziti, kod bugara je sve nešto mutno i neodređeno
A i ako pređu, moći će se i dalje gledati, nisu menjali risivere niti ništa slično
 
Svaki twin može da kontroliše dva tanjira nezavisno, bio fbc ili običan, ali da bi imao pun potencijal fbc tunera, treba ti drugačiji LNB, ali ono klasično, snimaš jedan, gledaš drugi, ili gledaš oba istovremeno, radi i sa običnim LNB-ovima
Kakav LNB je potreban? To mi je potpuno promaklo. Imaš li predlog i za offset i za prime focus?

Pretpostavljam da je poenta da omogućava gledanje čitavog opsega sa satelita na koji je fokusirana antena.
 
Treba ti Unicable LNB, najbolje Inverto, i onda to izražaja dolazi taj FBC, jer onda možeš 8 ili 16 tp istovremeno da pratiš
 
Amiko je smeće i žalim što sam ikad kupio jedan. Frustracija neviđenih razmera. Da se ne lažemo i E2 je zastarela ali Amikov softver je za devedesete.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Moze li se podesiti na vu zero da se sam ugasi za sat-dva ili da se ugasi npr. oko 02h i upali ujutru u 7h?
 
Insalira se cron, ako ga već nema u imidžu, i onda se tamo podesi to što želiš
 
OpenAtv image ima Timers i unutra Power Timers...podesiš tamo sve i radi ti šta hoćeš...
 
Ljudi dajte neku preporuku za Sat karticu.
Mislio sam da uzmem SkyStar 2HD ali me brine sto je matora.
Konkretno gledam jedan kanal na Astri 28.2 preko wu zero-a ali mi treba i na racunaru slika.

Edit:
Znam da mogu preko browser-a ali kasni slika, tako da mi treba neka kartica koja ce da prikazuje sliku kao i wu zero. :D
 
Poslednja izmena:
BulgariaSat 1,9°E prvi testovi signala, trenutno 3 tp (bez video signala,samo data)

• Bulgariasat 1 (1,9°E), freq. 12,303 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK
• Bulgariasat 1 (1,9°E), freq. 12,380 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK
• Bulgariasat 1 (1,9°E), freq. 12,456 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 7/8, DVB-S/QPSK

IMG_1860[1].jpg

IMG_1861[1].jpg

IMG_1862.jpg

IMG_1863.jpg

IMG_1864.jpg
 
Jel uspeo neko da upasuje lnb jedan do drugog za thor i ovaj novi bugarski satelit i na koliko velikoj anteni bi moglo?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Jel uspeo neko da upasuje lnb jedan do drugog za thor i ovaj novi bugarski satelit i na koliko velikoj anteni bi moglo?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Vjerovatno nece biti problema sa dva iska lnba. Ovo je 2,7 razlike. Jos ce signal na 1.8 biti prejak

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
biće prejak i ubiće pola transpondera sa thora, na žalost
 
Nazad
Vrh Dno