Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Koji dual?
Dva izlaza (obicno ih zovemo twin lnb), dva lnb-a ili monoblok?

Ako je ovo poslednje monoblokovi imaju "razmak" od 3ᵒ ili nesto nije dobro podeseno a manje verovatno da je lnb u problemu.
 
Twin monoblok za 2 satelita i 2 resivera.

Kada nahvatam jedan da li drugi nije imao signal ili je slab nisam siguran davno sam namestao.Bio na 16 dok je pre maxtv radio kada su pojacali zastitu ja okrenuo na 19.2.

Trenutno mi je snr 88-93 mislim da je na 16e bio snr 92.Pokusavao sam i sa blagim rotcijama lnb ali nikako drugi da bude dobar.

Sad sam cackao po podesavanjima.Ima opcija za drugi satelit, resiver... motor, manual, 2/1, 4/1 ...

Verovatno je do toga.
 
Poslednja izmena:
Ide sve osim MTS-a
 
Al moze neko da mi pomogne da namestim da mi radi drugi satelit.Podeseno je na 19.2 ali nikako nema signala na drugom.Menjao sam od 16e do 23.5e nista.

c66f16227bacd9a6a62eefb23d146e30.jpg


dde25d431a34da4b943b47869c183079.jpg


Uglavnom mi je stajalo kao na drugoj slici ovo diseqc je kada im skretnica ili motor?

273af3c55d13fbdb28f68e4c5d21b6dd.jpg


Ovo je lnb.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Nista, kao da ga nema ili je crklo ovo drugo za drugi satelit.
 
Ispravnost LNB-a mozes da proveris tako sto drugi postavis na poziciju prvog.
Nadam se da sam montiras pa ce biti lako da proveris
 
@ roadracer

Motor trenutno nemam, planiram uzeti.Jedna antena, totalova sa twin monoblock lnb na vu zero.

@ sica

Univerzalni je lnb jedan onaj drzac na sredini nemozes menjati lnb izjedno je.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
ne menjas LNB vec poziciju tog nepodesenog na 16e, pokusas sa njim da uhvatis 19e
Pomeris antenu za 3°
 
Ok

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Uspeo danas naso 16 i 19.2 na 19.2 je bio slabiji signal pa je bilo manje kanala.Na 16 nije radio total, radio orange dobri kanali i usrani pink.Vratio na 19.2 pa kad stavim motor zanimacu se.
 
Za divno cudo nije mi izbacilo folder sa njihovim kanalima signal je bio ok.Doduse imao je u total folderu i hrvatski sport klub, nova s, N1 ... Ali nisu radili verovatno gde sam uzeo ccam(oscam) nemaju njihove pakete otkljucane.

Mislim da mi uskoro istice kod njih pa cu da promenim nadam se i motor da stavim.
 
Pa ubaci gotovu listu..i imaćeš vidne sve pakete

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Да оживимо мало тему. Одем код таста и погледам његову тотал ТВ антену. Баш сам пријатно изненађен.
IMG_20210502_162000.jpgIMG_20210502_162156.jpg
IMG_20210502_162125.jpg
Пустио сам да скенира ФТА канале на сва три сателита и нашао је јако пуно канала. Чак ми је нашао и 4к канале, јер сам их ручно уносио. Нажалост таст нема добар ТВ и не пушта ми 4к канале. Истиче му уговор за два месеца у Тоталу, па га убеђујем да узме МТС сателитску јер добија бесплатне месеце. Таман му узмем ову антену са сва три ЛНБ. 😀
 
Ima tome vec neko vreme ali ako me pitas jako slabo tacnije skoro nikad.
 
Jel neko čuo da ove naše sr. Arene napuštaju Polaris Media ponudu uskoro?
 
Nazad
Vrh Dno