Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Koliko sam shvatio cccam liniju konvertujem u oscam i dobijem oscam. server fajl koji kopiram tj zamenim ga postojecim u etc/tuxbox/config?
 
Tacnije konvertovanjem dobijes oscam reader koji posle kopiras u fajl oscam.server
 
Da li treba osim ovoga uneti i neke druge podatke u neki od ostalih oscam fajlova?
 
Pa ima jos mnogo, oscam je prilicno napredan ali za pocetak ti nije neophodno, radice i bez drugih naprednijih funkcija oscama, skini neki koji je vec za tvoj box i radice primarna funkcija.
 
Imam vec instaliran oscam u BH i probao bih neke linije sa aliexpresa.Do sada sam koristio Cccam,ali sam procitao da preko oscama mogu imati vise kanala,pa bih ga probao samo za osnovnu funkciju.
 
Ne moze tu mnogo vise samo 1.9E i ono malo sto radi preko emu-a.
 
Poslednja izmena:
Da, to je otprilike razlika. Meni je oscam stabilniji nego cccam. Sa cccam mi se dešavalo da prestane decrypt dok snima neku emisiju iz holandskih paketa na 23E, a sa oscam nikada.
 
ja kolko znam sa cccam ne ide 1.9 e,mora oscam...
nego se par nas sad navuklo na Orcu i Shark...:)
 
Dame i gospodo, najljubaznije bih zamolio za pomoc. Naime kupio sam za majku satelitski receiver Amiko Mira.
Odradio sam instalaciju i skenirao kanale. To je sve u redu. Naravno, njoj je potrebna lista njenih najomiljenijih free nemackih kanala i sa puno entuzijazma sam krenuo da joj napravim listu favorita. Na zalost, apsolutno ne mogu da shvatim kako da napravim favorite. Uputstvo je naravno beskorisno, pa bih zamolio ako neko zna kako, da ovde napise.
Unapred zahvalan.
 
Slikaj kako izgleda kad uđeš u spisak kanala....da vidimo šta ima od opcija

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Može li neka preporuka za S2 risiver da nije mnogo skup? Uglavnom, imao sam skystar2 hd, ali je kompjuter riknuo pa bih hteo da iskoristim antenu... Naravno uz kaunter strajk.
Ne treba mi ništa spekatakularno, samo da ide slika na tv-u. Za koju cenu može da se prođe?
 
Može li neka preporuka za S2 risiver da nije mnogo skup? Uglavnom, imao sam skystar2 hd, ali je kompjuter riknuo pa bih hteo da iskoristim antenu... Naravno uz kaunter strajk.
Ne treba mi ništa spekatakularno, samo da ide slika na tv-u. Za koju cenu može da se prođe?

vu+zero 4k
 
Za preporuku isto Vu Zero4k, uz neke nedostatke isplatljiva kupovina.

Za kombo uredjaje S2/T2 isto preporuka za neki enigma boks, ima ih sada dosta, nekad je to bila muka, sada moze da se probere.
 
oSCAM

Zaista je pomoglo. Nisam pravio favorite, vec samo poredjao kanale od 1 do 20. Svi zadavoljni :) Hvala jos jednom

Da li je neko upucen oko Oscam servera , da li se mogu otvoriti portovi na adsl telekom modemu ZXHN H168N ? Imao sam server pre par godina ali sam imao javnu IP adresu na wireless internetu.
 
Jel zna neko nekog kineza da mu radi arena sport na 1.9? Moze I na PP ako ovde nije dozvoljeno.
 
Dreambox clone 500HD, Ferrari sim, OpenPLI 2.1... I neki OScam ne znam tacno koji.
 
Nadji oscam emu i radice ti preko kljucica barem ove od 1 do 4
 
Treba mi pomoc bas sam usro stvar.

vu zero je resiver.

Nisam pogledao na open pli sajtu da se ne pokrece updejt direktno iz resivera i zakovao je.Zakove kod ukljecenja stoji slika sa sahovskim figurama :D
Pritisnem menu na daljincu udje u meni ali na pola sekunde nemogu da stignem nista da uradim.

Probao sam da ubacim novi open pli sa fleskom nece.Mogu da se konektujem preko drembox control centra.

Ovo je log fajl https://pastebin.com/dhM5Qfrk lokacija var/log>volatile>log/messages
 
Probaj neki drugi image? Pure2? Kad ekstraktujes image, vidji ima li fajl koji je nesto sa force, ne znam sad tacno jer odavno nijesam to radio...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Nista cudno sto je zakovao, kod masivnijih update-a preporuka je da se ide na clean flash boxa.

Izvuci ako imas neke linije i sta ti je jos bitno posto imas pristup.

Bolje ne Pure2 ali moze i on, tezak je za taj box, moja preporuka za OpenATV.
 
Zasta bi trebalo da napravim bacup bouquets list, plugine? Nisam ja podesavao resiver pa nema pojma sta bi trebalo da sacuvam?
 
Ubacio sam openATV.

enigma2-softcams-oscam-all-images_11.568-emu-r798-arm+mips_all Ovaj fajl za oscam, restartovao.

Uzeo neki test cccam sa nekog sajta, pretvorio preko onog programcica u oscam linije.

oscam.server ubacio opet resetovao ali ne sljaka.Nisam siguran kako da podesam oscam.conf fajl.
 
treba ti oscam.conf fajl
desni klik na njega edit

prekopiraj

[global]
logfile = /var/log/oscam.log
clientmaxidle = 180
netprio = 1
nice = -1
maxlogsize = 1000
waitforcards = 0
preferlocalcards = 1
dropdups = 1
disablecrccws = 1
disablecrccws_only_for = 0500:50F000;09C4:000000;098C:000000;098D:000000

[streamrelay]
stream_relay_enabled = 0
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li je linije ubacio na pravu putanju jer je image openATV?
 
Nazad
Vrh Dno