Šta je novo?

No Man's Sky

Da li se Son Marej jednom negde, bilo gde, oglasio posle launcha igre? Gde je taj covek nestao? Da li je uopste... ziv? Da li je uopste legalno propasti u zemlju posle izlaska igre, sta je sa customer supportom i podrskom? Jedna izjava je mogla da iih spase... da ce ukljuciti nekakvu formu multiplejera, i da ce raditi na tome da poboljsaju performanse. Da se izvni za to sto je pricao i razocarao gomilu ljudi.

Neverovatno nesto. Covek napravi beskrajni univerzum i samo nestane jer nije ispao u skladu sa ocekivanjima.
mozda se izgubio u tom svom univerzumu.... kr*ten!

7vgFQrR.png


:D
hahaha, vrh!!!
 
Jos jedan u nizu koje na gamere gleda kao na gomilu d.e.b.i.l.a. i jos jedan u nizu kome je to i poslo za rukom. Napravio sr*nje, uzeo pare i arrivederci mongoloidi. Ali opet kad pogledam sve one RAINBOW DASH moroncine "gamere" zapravo shvatim da je sve ovo opravdano i da nam tako i treba jer smo spremni progutati svako djubre u 21. vijeku.
 
Za sve su krivi .....teletabisi,reko sam ja :p
 
Pa gejmeri i jesu najvecim delom gomila de-bila sa pamcenjem zlatne ribice. Kad omatore i nauce fore, omatore i za igranje igara najcesce,ali dodje nova, taze generacija koja se muze dok se ne opameti. I tako u krug
 
To oko matorenja zavisi od igre. Neke su toliko dobre da i stare (iskusne) gejmere prikuju za ekran. Neke donesu novine da jednostavno ne mozes da ih iskuliras. Ali vecina igara je kao sto kazes, masovna produkcija za mlade, zelene narastaje. Ista stvar kao sa ostalim granama industrije zabave. Vecina AAA filmova u bilo kom periodu su realno djubre, ali ja i dalje gledam filmove samo sto biram one 'pravo' dobre. Isto vazi za stripove, muziku pa i video igre.

Vremenom naucis da filtriras sadrzaj uz minimalni angazman (to je ono kad te neko pita, a kako znas da ne valja kad nisi presao/pogledao). Tako ja bolje znam sta moji ukucani/prijatelji vole da gledaju od njih samih iako ja ne posvecujem narocito vreme tom sadrzaju koji je njima prijemciv. Kao oni momci sto su nekada davno radili u video klubovima, ti ih pitas da ti preporuce nesto a oni na osnovu par pitanja ubodu u metu.
 
Zaslužili su da ih napenale sa nekom astronomskom kaznom pa da im bude skuplja dara nego mera.
 
A oni nastavili sa developmentom ?

Ne kapiram, 3 razlicita moda, ali ista "mapa" da bi se igraci "susreli" u smislu otkrica ? Koja je poenta onda onog sta tryharda i farma resurse dok ce ovaj u creativu da uradi ko zna sta kroz jos neki update, a ako je sve medjusobno vidljivo ?

Valjda ce i ovo pasti nekad na 20e pa da probam na PC-u. Samo malo na konzoli igrao ali je bio blagi smor i dosta sporo.
 
Pa ako ti je bas toliki merak da igru probas skini je sa neta, ima gog verzija pa vidi jel se ispalti jednog dana da bacis pare na ovo sr*nje ili ne.
 
u suštini, ne idu u lošem pravcu. opet, sumnjam da će bilo ko osim mene i još ponekih, imati nerava da no mans sky-ju pruži drugu šansu.

realno, već su prošli kao što je prošao x:rebirth.
 
Idu kontra od osnovne ideje igre. Citava igra je dizajnirana oko putovanja svemirom uz minimalna zadrzavanja na planetama, uglavnom uslovljenja grindom. Sada oni na takvu osnovu dodaju izgradnju outposta. Trebali su onda igru drugacije da koncipiraju. U sustini nemaju pojma gde udaraju.
 
u osnovi oni nisu ni imali nikakvu ideju. nekakav nedefinisani exploration odnosno "putovanja svemirom uz minimalna zadrzavanja na planetama" bez bilo kakve pozadinske mehanike nije ideja nego nedostatak ideje.

ako je sve dizajnirano oko putovanja svemirom, onda je to putovanje moralo biti smislenije, letni model ozbiljniji, kontrole responzivnije, preciznije i u krajnju ruku - konfigurabilne. i trebalo bi nešto i da se dešava u tom svemiru.

sa druge strane, da su zamislili igru kao zabavu sa minimalnim zadržavanjem na planetama, čemu onda svi ti sinematici sa dinosaurusima, vegetacijom, čemu proceduralno generisanje terena, čemu opcija za izlazak iz broda?
 
Iskreno mislim da im treba dati malo postovanja na ovom update ... prvo sto je jako velik i donosi dosta novog , a drugo sto nisu otisli sa zaradjenim parama nego pokusavaju da poprave stvar koliko se moze

Meni je No Man Sky jedna nesretna prica , ne mislim da je ideja tima bila da za*ebu ljude --- nego su jednostavno bili nespretni da se nose sa tim pritiskom i umjesto da ili smanje ocekivanja ili odgode igru jos godinu dana dok je ne naprave kako treba oni su izabrali da je izbace u nekoj alpha fazi i onda je sve krenulo

Ovo ce ja mislim biti igra koja ce donijeti 80% od onoga sto se ocekivalo , ali tek za jedno godinu dana nakon izlaska (predvidjam jos ovakvih update-a) .... pitanje je da li ce tada biti kasno

Kazem , jedna nesretna prica i steta sto je ovako ispalo --- jer ovaj tim ima potencijala , ali sada su na sebe navukli gnjev cijelog svijeta (po meni pomalo i nezasluzeno , treba ih kazniti ali mislim da je sva ova frka otisla daleko previse nego zasluzuju ... valjda je to se i od igre ocekivalo previse nego sto se trebalo)
 
Iskreno mislim da im treba dati malo postovanja na ovom update ... prvo sto je jako velik i donosi dosta novog , a drugo sto nisu otisli sa zaradjenim parama nego pokusavaju da poprave stvar koliko se moze

Meni je No Man Sky jedna nesretna prica , ne mislim da je ideja tima bila da za*ebu ljude --- nego su jednostavno bili nespretni da se nose sa tim pritiskom i umjesto da ili smanje ocekivanja ili odgode igru jos godinu dana dok je ne naprave kako treba oni su izabrali da je izbace u nekoj alpha fazi i onda je sve krenulo

Ovo ce ja mislim biti igra koja ce donijeti 80% od onoga sto se ocekivalo , ali tek za jedno godinu dana nakon izlaska (predvidjam jos ovakvih update-a) .... pitanje je da li ce tada biti kasno

Kazem , jedna nesretna prica i steta sto je ovako ispalo --- jer ovaj tim ima potencijala , ali sada su na sebe navukli gnjev cijelog svijeta (po meni pomalo i nezasluzeno , treba ih kazniti ali mislim da je sva ova frka otisla daleko previse nego zasluzuju ... valjda je to se i od igre ocekivalo previse nego sto se trebalo)

Nije kasno za ovu igru, jer ima dobru podlogu. Neka poubacuju sta su planirali i to je to (trebace im vremena, ali sta je tu je). Meni ova igra stoji na hardu od pvog dana i s vremena na vreme je igram.
 
Iskreno mislim da im treba dati malo postovanja na ovom update ... prvo sto je jako velik i donosi dosta novog , a drugo sto nisu otisli sa zaradjenim parama nego pokusavaju da poprave stvar koliko se moze
Postovanja???Po mom misljenju razmisljas upravo onako kako su oni ocekivali.Kao prvo izlagali su narod za medalju i izbacili "igru" ili sta god da je to bilo.Znali su oni dobro sta ih ocekuje,a vrlo dobro su znali kako taj isti narod vremenom omeksa i budu zahvalni ako se rad na igri nastavi.Kakvo crno postovanje,a bilo bi jos vece zlo da su napustili projekat i otisli sa parama.Posle toga mogli bi samo da se zaposle negde u pekari.Mada kod ljudi danas sve prolazi,padali bi preorderi cak i posle toga.Ako njih treba postovati...kako se onda treba ophoditi prema ljudima iz CDPR tima?
 
Poslednja izmena:
Postovanja???Po mom misljenju razmisljas upravo onako kako su oni ocekivali.Kao prvo izlagali su narod za medalju i izbacili "igru" ili sta god da je to bilo.Znali su oni dobro sta ih ocekuje,a vrlo dobro su znali kako taj isti narod vremenom omeksa i budu zahvalni ako se rad na igri nastavi.Kakvo crno postovanje,a bilo bi jos vece zlo da su napustili projekat i otisli sa parama.Posle toga mogli bi samo da se zaposle negde u pekari.Mada kod ljudi danas sve prolazi,padali bi preorderi cak i posle toga.Ako njih treba postovati...kako se onda treba ophoditi prema ljudima iz CDPR tima?

mislio sam prije svega na ovaj update i na "malo" postovanje ... ne puno i ne za cijelu igru

Igram 2 dana survival mode , i bas me uvukao .... orginalnu verziju nisam vise od dana igrao
 
Ne kritikujem ja tebe zbog tvog posta,daleko bilo.Nego,prosto mi je krivo kako igraci oprastaju greske i to one velike kao sto je slucaj sa ovim naslovom.Ovo po meni nije mala stvar,pricali su jedno,a dobili sasvim nesto drugo.To se zove prevara i to za punu cenu igre od 60 evra.Drago mi je da ti se svidja,pogotovo ako si je i platio_Onda to ima neki smisao.
 
Iskreno mislim da im treba dati malo postovanja na ovom update ... prvo sto je jako velik i donosi dosta novog , a drugo sto nisu otisli sa zaradjenim parama nego pokusavaju da poprave stvar koliko se moze

Meni je No Man Sky jedna nesretna prica , ne mislim da je ideja tima bila da za*ebu ljude --- nego su jednostavno bili nespretni da se nose sa tim pritiskom i umjesto da ili smanje ocekivanja ili odgode igru jos godinu dana dok je ne naprave kako treba oni su izabrali da je izbace u nekoj alpha fazi i onda je sve krenulo


Nije reč o tome, nego su oni jednostavno krenuli sa jednom jednostavnom i zanimljivom idejom, pravili igru sa konceptom osmišljenim da jedan mali studio sve to izgura, a onda su se u Soniju naložili i nahajpovali igru do besvesti, obećavajući kule i gradove i indicirajući da će maltene igra biti simulacija razvoja svemira sa mističnom tajnom koja čega na kraju tog puta. Koreni igre su u zanimljivoj indy ideji, koja nije bila dorasla enormnim očekivanjima koja su naknadno izbildovana. Oni su hteli da naprave "nešto više od walking simulatora", a ljudi su u poslednjih godinu dana pre izlaska očekivali simbiozu najbolje survival igre, vrhunske pucačine, avanture i simulacije svemirskih borbi, sa kraftovanjem neviđenih mogućnosti i sistemom progresije koji je daleko iznad bilo čega do sada viđenog.



Iskreno mislim da im treba dati malo postovanja na ovom update


:d
 
Nije kasno za ovu igru, jer ima dobru podlogu. Neka poubacuju sta su planirali i to je to (trebace im vremena, ali sta je tu je). Meni ova igra stoji na hardu od pvog dana i s vremena na vreme je igram.

šta je konkretno ta dobra podloga u no mans sky-ju???

sve vreme mi promiče ta njihova koncepcija, a vidim da se tebi dopada, pa molim za pomoć (uzevši u obzir da sam veliki fan i svemirskih simulacija i survival igara, kao i da skoro i ne igram igre sa handcrafted sadržajem). šta je to što no mans sky nudi (ili ne nudi, ali su zamislili da će nuditi) kao igračko iskustvo a što možemo nazvati "dobrom podlogom"?
 
šta je konkretno ta dobra podloga u no mans sky-ju???

sve vreme mi promiče ta njihova koncepcija, a vidim da se tebi dopada, pa molim za pomoć (uzevši u obzir da sam veliki fan i svemirskih simulacija i survival igara, kao i da skoro i ne igram igre sa handcrafted sadržajem). šta je to što no mans sky nudi (ili ne nudi, ali su zamislili da će nuditi) kao igračko iskustvo a što možemo nazvati "dobrom podlogom"?

Planete , jednostavno ...

Sada su jos dosta slicne (iako ovaj zadnji update igram i ima toga razlicitog)

NMS_2016_11_30_19_41_02_232.jpg

NMS_2016_11_30_23_02_38_773.jpg

evo gore dva primjera od jucer ... dakle neka planeta gdje imate ove kao eksere zakucane u tlo , a onda ova napustena planeta bez zivota (ja ga nisam sreo za 10 minuta tamo) koja izgleda kao mjesto gdje bi Jango Fet iz Star Warsa napravio svoju bazu.

Ako uspiju da u sljedecim update-im naprave jos vecu raznolikost (recimo planete gdje je samo voda , ili gdje je jako gusta suma itd ... ili cak gdje je na jednom dijelu pustinja a na drugom prasuma - premda to zbilja tesko da bude) planeta + biljni i zivotinjsku svijet dovoljno razlicit (onakav kakav su otprilike obecavali na pocetku) = meni neka igra i ne treba , jednostavno opustanje sat-dva na dan .... nesto kao san svakog Star Wars fana

Ako na ovo sve uspiju da dodaju igru (ili neku internu pricu ili multiplayer) onda i najveci hajteri moraju priznati da je to spektakularno

Opet kazem , trenutno ovo gore nabrojano ne postoji (tj. postoji mozda 40%) , ali potencijal je sigurno tu
 
šta je konkretno ta dobra podloga u no mans sky-ju???

sve vreme mi promiče ta njihova koncepcija, a vidim da se tebi dopada, pa molim za pomoć (uzevši u obzir da sam veliki fan i svemirskih simulacija i survival igara, kao i da skoro i ne igram igre sa handcrafted sadržajem). šta je to što no mans sky nudi (ili ne nudi, ali su zamislili da će nuditi) kao igračko iskustvo a što možemo nazvati "dobrom podlogom"?

Algoritam koji je jako fleksibilan, ali ga oni nisu maksimalno iskoristili (nadam se da ce ga sada upregnuti do krajnjih granica). E sada, sto se tice sadrzaja, sledeca su vozila i sta su vec sve planirali, neka ubace u igru i NMS postaje druga prica. Ja sam je igrao u verziji pre foundation update sa nekoliko modova i meni je bilo kul da bacim svaki drugi dan po sat, dva, a sta me je privlacilo?! To ne znam ni sebi da objasnim. Sa jednim modom sam naleteo na oborenu gigantsku krstaricu i ta scena je najpribliznije scenama iz Star Wars, jer je i okruzenje bilo slicno, drugi put sam krenuo da rudarim i upao sam u jedan krater i nisam vise mogao da izadjem iz njega. Ja sam graficki dizajner, 3D modelar i ceo taj art oko NMS mi je kul. Ali to sam samo ja koji i dalje stoji iza tog fuck*** NMSja i tvrdi da ce igra zasijati kada je budu napunili sadrzajem.
 
uvažena gospodo, to što spominjete je manje - više šminka. kapiram ja da to danas prodaje igre, ali to je i dalje samo šminka.

gameplay mehanika je dobra podloga, a nms je, bojim se, nema. niti jedan element iste, počev od casual core mehanike (ubiju me, učita se pozicija k'o da sam u assassin creed-u), preko casual flight i fight modela koji kaska svetlosnim godinama i za drugim postojećim casual flight i fight modelima, do mehanike napredovanja koja se zasniva na singleplay repetitivnim radnjama. da razjasnimo - igre koje ja igram mnogi smatraju repetitivnima, ali multiplay momenat uz stalni pvp pritisak čine da je to sve samo ne repetitivno, a ovde to u potpunosti nije slučaj.

što se "sadžaja" koji doktor spominje, tiče, tu stvarno nemam problem sa nms-om jer mi previše struktuiranosti u igri definitivno smeta i narušava sendboksastost naslova. dobra igra me ne tera da radim bilo šta, već mi dozvoljava da radim šta želim, i to je možda jedini fundament gde nms stoji stabilnije. sve ostalo mi je klimavo. vožnja triciklima kao u elite horizons, me ne zadovoljava, nego rasplinjuje ionako nejasan fokus. duboko verujem da jednom free-roam sandbox naslovu nije neophodna emulacija još više walking simulator momenata, samo u drugačijem okruženju (vozilu, na leđima velike životinje i sl.). bolje je fokusirati se na nešto konkretno, kao što se braben fokusirao na sisteme unutar letelice i različito ponašanje broda u odnosu na to čime je opremljen.

što ne znači da neću dati još jednu šansu nms-u, samo da facepunch opet napravi neku brljotinu u rust-u kao što je onomad bila mehanika progresije putem otključavanja i levelovanja. trenutno mi je previše zabavno da bih se odvojio od grifovanja, genkovanja i master trolovanja.
 
Sta ces ti da radis u NMS, kada igra nema multiplejer?
 
da se švrćkam okolo i čekam da ga implementiraju :)

pazi, bar to su sasvim jasno obećali. onomad.
 
Jos kad je bila najavljivana, znao sam da ce biti ******…
Videlo se da je igra prazna i da nema gameplay-a, tako se i ispostavilo na kraju… sve sto mozes raditi u ovoj igri staje u njenih prvih sat vremena, vidis kako se skupljaju minerali, vidis sta mozes da istrazujes i gradis, popravis brod, vidis kako izgleda da odletis sa jedne planete na drugu i to je citava vrednost ove igre, odmah posle toga moze uninstall… bar i to ulazenje u atmosferu druge planete da su bolje odradili, jer je to highlight igre, vec se ekran zamrzne na sekund, dva, u dva navrata, dok igra ucita sve objekte na mapi… umesto da bude non stop neprimetan striming, da moze opusteno da utones, dobijes istrzano ucitavanje, sto razbija momenat… bas slaba igra, kao sto je to njen trailer i pokazao onima koji su to zeleli da vide, a to je da ovde nema igre.
 
Nazad
Vrh Dno