Šta je novo?

No Man's Sky

Da.
U zadnja dva video klipa (dovoljno je da pogledaš samo zadnji) se o tome govori, a možeš i da ukucaš u google: One man's lie.

Thanks. Uglavnom igra je fejk, zato je odletela sa mog harda sinoc. :) Dosadna do zla boga i ne postoji vise nista sto bi me drzalo da je igram i dalje. Cim vas prodje onaj inicijalni osecaj radoznalosti posle nekoliko posecenih planeta, shvatite da je sve slicno, isti algoritam je u pitanju koji koristi razlicite elemente (na svakoj planeti su prisutne one lebdece stene, glupost), brzo se smorite i pada unistall uz neizbezni osecaj izgubljenog vremena.
 
Poslednja izmena:
totalno se ne slažem, ali opet, svi mi volimo različite stvari u igrama i to je to.

meni lično smeta što su kontrole broda smešne, što je upravljivost "on foot" izuzetno problematična pogotovo kada postoji potreba da se izračuna šta se nalazi ispred igrača. kad na to dodamo katastrofalan interfejs (igra je kao optimizovana i pravljena za gamepad, a pomeraš kurzor po ekranu... ccccccccccccc... neke igre iz osamdesetih (spektrum i amiga), te devedesetih (amiga i ps1) bi mogle da objasne kako se pravi interfejs za one sa mišem, a kako za one sa džojstikom), nedostatak BILO KAKVOG coop-a ili pvp-ja, kao i potpuno pogrešnan fokus developera, fijasko je bio neizbežan.

kako to mislim pogrešan fokus? pa pre svega, ne možeš da praviš igru u kojoj je letna mehanika casual a da očekuješ da će je igrati hard core svemirski vukovi. isto tako, ako si već hajpovao casual igrače koji vole handcrafted sadržaj, ne možeš tek tako da ih ostaviš na cedilu, bez ikakve kampanje, priče, linije misija...
a ako si računao (a deluje mi tako), da ćeš da naloviš onu divnu zlatnu sredinu ljudi koji vole upravljačke simulacije i ne smeta im generičko okruženje, onda napravi igru koja prati standarde (dakle x3 a ne x-rebirth) na koje su navikli. ovako, grafikon padanja interesovanja (bacite pogled na steam spy) sasvim jasno pokazuje da si promašio sve na koje si ciljao, i da se igra dopada samo onim malobrojnima iz svih ekipa koji su spremni na teške kompromise.

zaključak: iako su developeri realno potpuno podbacili kao developeri, a izdavači razbili kao trgovci (takav launč svet još nije video), to sve ne znači da je igra obavezno loša, još manje da je prazna i nesadržajna, već je to realno igra koja ne nudi zabavu niti jednoj od zainteresovanih igračkih nakupina :)

što sve naravno ne znači da se pomoću pečeva ili modova, za par meseci (realnije za oko godinu dana), igra ne može dovesti u stanje da bude prihvatljiva bar za jednu od dve skupine koja može da preživi nedostatak handcrafted sadržaja i proceduralno generisano okruženje. može, ali to opet neće biti ispunjenje realno ogromnog potencijala koji je stajao iza svega ovoga, jer, kao što znamo, ako us*reš launč, us*ao si.
 
Kladim se u život da bi iducu igru mogli prodati u mil primjercima sa slicnim hajpom i da opet bude krš. Gameri su najgori potrošaci. Koliko je puta samo EA i Ubi zavalio igrace pa igraci opet preorderuju igre od istih. Izdavaci i rade sve na blef, da E3 gamepaly prezentacija bude savrsena (i ako ta verzija igre ne postoji) i da trailer bude pogodjen. Znaju koliko su gameri glupi i da padaju na te stvari.

Ko god je preorderovao ovu igru, nije zasluzio nista bolje. Mozemo mi kriviti izdavace za lose portove i laži ali su osnovni krivnci gameri. Da se njihovi krševi ne prodaju, dva puta bi razlislili sta izbacuju. Ovako, dok je šupljih glava bice i šupljih igara.
 
^
Svaka ti je zlatna!Za mene su izdavaci inteligentni ljudi koji prave novac za sebe i svoj dzep.Naprave igru,vide da se prodaje,onda naprave drugi deo,pa treci,pa ubace "DLC" od 10 evra,vide da ide i to.Sreci nema kraja.Verovatno se i oni cude kako sve to prolazi...sisaj ovce.Za kvalitet treba vremena da se nesto napravi,a vreme je novac.Zbudzi nesto na brzinu,pa vremenom peglaj kroz patcheve,vazno da je dobro ishajpovano i da je novac na racunu.
95% gejmera im vise ne veruje ni rec
Trenutno im niko ne veruje,ali za godinu dana i ranije,kada se svi "ohlade",sve ce se zaboraviti.
 
ako su ljudi poverovali ekipi povampirenih šarlatana okupljenih oko braće roberts (čuj poverovali, gađali ih neverovatnom količinom novca), zašto ne bi i ovom simpatičnom čiki kome cakle okice dok objašnjava kako je ostvario svoj dečački san :)
 
Ja nisam verovao da je ovo toliko suplje dok nisam probao i sam. Pa ova igra se vrti oko par radnji koje se ponavljaju u krug. Sletis na planetu (gora stvar od letacke mehanike je bagovito sletanje, nikad ne ubodem gde zelim da sletim), nadjes bazu, u njoj je neki vanzemljak (obicno onaj sa kacigom na glavi), on ti nesto rece na alienskom, ti imas tri ponudjena odgovora, ukoliko ubodes dobijes nesto za uzvrat. Novu rec, sposobnost, loot itd. Tu po bazi imas nesto da aktiviras, ako budes agresivan napasce te sentineli.

Van baze se igras minecrafta/rusta, skupljas elemente majningom sa onim nerf/portal gunom, ako na planeti ima neka zivuljka mozes da je slikas i imenujes ili da je napucavas radi zabave ili nekog loota. AI nije los u kontekstu ove igre ali je generalno za video igre uzasan. Kad si to zavrsio dobices neki novi trag koji ce te odvesti na drugu planetu, na neki mesec, na stanicu ili na drugu lokaciju na istoj planeti gde ponavljas istu stvar sa bazom.

Svemirske stanice su sve iste, tamo ima vise od jednog aliena i raznovrsniji su. Isto mozes sa njima da caskas ili prodajes robu.

Kretanje na planetama je blagi uzas, cak i ako nabiflas FOV (ne mere na konzoli, njima je posebna muka igrati ovo) opet je osecaj kao da se kreces brzinom puza. Ima trik/kombo sa jetpackom da se kreces/letis brze ali to je samo na momente dok se ne isprazni jetpak pa onda cekas da se napuni pa opet kombo... zamarajuce. Bez toga hodati po planeti nije bas preporucljivo dok se ne nabudzis da budes brzi/agilniji.

Pored toga postoje kao neki ratovi/bitke u svemiru ali to je totalno bezveze odradjeno i iako mozes da ucestvujes i budzis reputaciju sa alienima u oba smera nema neki bitniji uticaj niti smisao. Osim toga cilj je pratiti taj Atlas arc tj. doci u centar galaksije gde te po svemu sudeci ceka jovo nanovo u novoj galaksiji koja je, pogadjate, ista kao stara.

Osim toga u ovoj igri bas nema nista drugo da se radi i iako se cini da nije malo ovo sto sam napisao, kada pocnete da igrate uvidecete da je igra neverovatno plitka cak i za standardne mobilnog gejminga.
 
d0a.gif
 
bravo.gif
 
Svaki dan Overall User Review na Steamu padne za 1-2% zo ovu igru-vec je na neverovatnih 41%!

Bice ovo 5 usd za 6 meseci.
 
Kladim se u život da bi iducu igru mogli prodati u mil primjercima sa slicnim hajpom i da opet bude krš. Gameri su najgori potrošaci. Koliko je puta samo EA i Ubi zavalio igrace pa igraci opet preorderuju igre od istih. Izdavaci i rade sve na blef, da E3 gamepaly prezentacija bude savrsena (i ako ta verzija igre ne postoji) i da trailer bude pogodjen. Znaju koliko su gameri glupi i da padaju na te stvari.

Ko god je preorderovao ovu igru, nije zasluzio nista bolje. Mozemo mi kriviti izdavace za lose portove i laži ali su osnovni krivnci gameri. Da se njihovi krševi ne prodaju, dva puta bi razlislili sta izbacuju. Ovako, dok je šupljih glava bice i šupljih igara.

Problem je sto ogroman broj igraca ne gleda celu sliku niti ih ista zanima. Ne prate rad razvojnih timova/izdavaca, slabo posecuju forume, ne zabadaju nos u hardware/performanse pricu, ne doticu ih preorder prevare i slicne stvari. Vidim trailer, kupim igru i to je to, nema nicega van toga. Mislim da su ljudi iz Bioware pricali na nekoj press konferenciji kako je broj ljudi koji je digao frku oko locked-on-disk day1 dlc-a bio potpuno beznacajan u odnosu na broj ljudi koji su preorderovali. I zato se situacija nece menjati, a kompanije kao EA i Ubi ce nastaviti da zgrcu pare.

A sto se NMS-a tice, voleo bih da vidim ovo ucenje vanzemaljskih jezika i u drugim slicnim igrama, to je jedna or retkih stvari u NMSu kojoj bi dao thumbs-up.
 
Poslednja izmena:
To je bas super ideja ali je kao i sve ostalo u ovoj igri, uradjeno na krajnje bazican nacin.
 
Slazem se, neka evolucija ovog sistema bi bila odlicna.
 
prastara ideja, koja je realno bolje funkcionisala u captain blood-u.
 
Bas sam bio zagrijan za ovu igru i nakon 10ak pogledanih YT recenzija odlucio sam da na ovo ne dajem novac. Zaista steta kako je sve ispalo...
 
Zato postoje trackeri(valjda sam se dobro izrazio),skineš probaš,kupiš ili obrišeš.....ili ništa od ta dva :p,čekaš bolje sutra
 
Ko hoce da mu vrate pare za ovo ******, moze, tako da vracajte novce i kupujte nesto pametnije! :D
 
Hoce,jer Steam,Sony i jos neko treci zaboravih koji daje povrat novca ispod zita,provereno.
Tj ceo net bruji o tome...
 
Ceo net vrti priču u krug. Neko je napisao članak kako je njih dvoje-troje na reddit-u dobilo refund i onda se svi ostali napisali vesti koji se pozivaju na taj članak, a pri tome u toj originalnoj reddit temi ima daleko, daleko više njih koji nisu dobili refund. Moderno novinarstvo...

Baš iz tog razloga su na steam-u i okačili ovo obaveštenje, jer su verovatno na osnovu ovih "vesti" zatrpani zahtevima za refund.
 
Poslednja izmena:
Iz ovog može svašta da bude,u ludoj ameriki moguće su i tužbe,ovo bi moglo biti nešto veliko za budućnost ponašanja developer=gamer,tj možda jim kucne u glavu,da baš svaki nateg nećemo trpit
 


:d
 
http://startit.rs/4-lekcije-indie-developeri-no-mans-sky/

Brojevi su na početku obećavali. Igra je doživela jedno od najboljih lansiranja ikada na Steamu, a na dan objavljivanja igralo ju je preko 200.000 ljudi.

Delovalo je kao da sve ide super, ali onda se desio veliki zaokret. Počeli su da se pojavljuju negativni review-ovi. Igrači su ubrzo otkrili da multiplejer u igri ne postoji, iako ga je glavni developer najavio nekoliko puta.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Ajde neka bar vrati kucu! I nju je ulozio u ovu igru?
 
Da li se Son Marej jednom negde, bilo gde, oglasio posle launcha igre? Gde je taj covek nestao? Da li je uopste... ziv? Da li je uopste legalno propasti u zemlju posle izlaska igre, sta je sa customer supportom i podrskom? Jedna izjava je mogla da iih spase... da ce ukljuciti nekakvu formu multiplejera, i da ce raditi na tome da poboljsaju performanse. Da se izvni za to sto je pricao i razocarao gomilu ljudi.

Neverovatno nesto. Covek napravi beskrajni univerzum i samo nestane jer nije ispao u skladu sa ocekivanjima.
 
Nazad
Vrh Dno