Šta je novo?

No Man's Sky

realno, "manjak mp susreta" nije baš mali manjak, ali nije da nisam očekivao da bar negde ne slažu :)

u suštini, da su robertsovi pametni, pa da izbace nešto singleplay upotrebljivo (ma ne mora ni ceo sq42, nego dve tri misije i ostalo da naplate kao dlc), do kraja godine, duplirali bi ionako preterani novac koji su već uzeli. elite: dangerous je preterano simulacija i za ovaj forum, kamoli za prosečne zapadne konzumente, a nms je ispao previše survival. publika žudi za casual igricom u kojoj bi mrdkali mišem i kliktali po šarenim protivnicima, u kojoj bi ih sinematicima ubedili da su vanbračno dete luka skajvokera i čubake vukija i u kojoj bi do kraja igre mogli da otključaju deep space 9 sa pogonom imperijalnog kruzera, ali ne "iz prve" jer igra onda nema replay value :))))

Ne verujem da ce napraviti pare, izlazi Infinite Warfare koji je na isti fazon kao Squadron 42 (Activision koristi tag #notWingCommander u promociji igre na drustvenim mrezama). Nema hajpa kao za tu igru ili No Mans Sky. Svi koji su zainteresovani su vec uzeli Star Citizen paket koji sadrzi i SQ42. Na stranu sto ce SQ42 malo da smrducka sa strane zapleta, kvaliteta glavne price i dijaloga jer scenario pise Kris Roberts licno sa nekim nubovima. Gejmplej ce verovatno biti okej ukoliko se ne bude raspadalo od bagova. Ako nesto valja u Star Citizenu to je ta Alien atmosfera koju su uboli zahvaljuci sto na igri rade core developeri Alien Isolationa. Tako da ce bar te misije gde obilazis derecte, biti dobre i zanimljive.
 
Kao veliki fan Galaxy on Fire iscekivao sam taj EVERSPACE ali na osnovu onoga sto sam video iz alfa gejmpleja igra je praznija i besmislenija od NMS. Nisam primetio nista od elemenata koji su krasili Galaxy on Fire 2, samo jeftino napucavanje i neki nemusti trejding bez da udjes u svemirsku stanicu.

Kome se igra neki kul spejs singl naslov, imate Rebel Galaxy. Igra je jako kul.
 
ali ljudi vole i kad sve to prati veliki hype, kad kuzma napiše da je genijalno i da ne smara kao elita, da je fokusirano kao kobac u naletu, kad negde u dnu stoji logo privateera, a u pozadini provejava tema iz freelancera.

freespace je previše letne mehanike, mora to mnogo jednostavnije. everspace je meh, rebel galaxy je skoro idealan (nema treće dimenzije, a i koji će nam), ali previše vuče na pirates i premalo hype-a je premalo hype-a. a call of duty je call of duty. ovde se ložimo na hana sola :)

samo star citizen, samo da ubrzaju...
 
Poslednja izmena:
Mene za sada drzi NMS, zarazno mi je da obilazim planete i skupljam resurse za kintu. :D Svestan sam da ce mi to brzo dosaditi, al do tada imam par pitanja. KAko se dolazi do proklete AtlasCard? Znam samo za BypassCard, ali Atlas nigde ne videh, niti moze da se napravi u inventory-ju. Da li je neko naleteo na neku bas specificnu planetu? JA naleteh na neku dosta golu, bez flore i faune, samo brdo kamenih lukova, kristala, pomalo heridiuma. Zanima me da lie postoje totalno gole planete bez icega, to bi ipak bio faktor iznenadjenja posle X slicnih planeta koje se razlikuju samo po ambijentu i pomalo po flori i fauni, a svi resursi su isti.

Videcu da probam i Rebel Galaxy, deluje zanimljivo.
 
ccc, treba sad obojicu da nas banuju? :)
 
Mene za sada drzi NMS, zarazno mi je da obilazim planete i skupljam resurse za kintu. :D Svestan sam da ce mi to brzo dosaditi, al do tada imam par pitanja. KAko se dolazi do proklete AtlasCard? Znam samo za BypassCard, ali Atlas nigde ne videh, niti moze da se napravi u inventory-ju. Da li je neko naleteo na neku bas specificnu planetu? JA naleteh na neku dosta golu, bez flore i faune, samo brdo kamenih lukova, kristala, pomalo heridiuma. Zanima me da lie postoje totalno gole planete bez icega, to bi ipak bio faktor iznenadjenja posle X slicnih planeta koje se razlikuju samo po ambijentu i pomalo po flori i fauni, a svi resursi su isti.

Videcu da probam i Rebel Galaxy, deluje zanimljivo.

Atlas Card ti daje Geko koji se nalazi u orbitalnoj stanici koja je kao lopta, a nacices je kada krenes ka centru galaksije gde pratis anomaliju u Euclid Sistemu. Tu dobijas blueprint za Atlas Card.
 
freespace je previše letne mehanike, mora to mnogo jednostavnije.

Nije Freespace komplikovan, samo zahteva dzojstik. Kao i Elita Opasnica. Star Citizen je krajnje zakomplikovan a mehanika letenja nije bas neka. Default kontrolna sema je blagi uzas a tutorijal ne radi vise od godinu dana.

Uglavnom ljudi nemaju nekih problema da polete u Eliti, pogotovo ako imaju x360 kontroler jer su komande jako lepo podesene za isti. Dok u Star Citizenu ne znam nikog da je iz prve skontao sta treba da radi. Vecina su bili u fazonu, kako se upravlja ovim brodom dodjavola :D

Bezpotrebna komplikacija ali izgleda da rade na tome, pojednostavili su najbitniji deo, mehaniku sletanja. Sada je blize Eliti, a ima i pristojan auto landing mod. Ranije je sleteti brodom u SC bio pravi pakao ko nije upoznat sa docoupled modom .

Naravno, NMS nema sta da trazi. Mehanika letenja je prostija od one u Battlefrontu lol
 
iskreno, bolje sam igrao fsII mišem nego džojstikom, iako definitivno uvek prednost dajem džojstiku. vidim da se neki bolje snalaze mišem i u eliti, mada ja ne.

hteo sam reći da je takva letna mehanika previše komplikovana za prosečnog konzumenta freelancera, a takvih je uvek bilo puta deset u odnosu na one koji bi doživljaj simuliran do skoro pa realnog. mislim da je baš pojednostavljena letna mehanika odgovorna za iznenađujući uspeh x serijala, koji je u suštini upravljačka simulacija, pa i dobrog dela hajpa koji je pratio no mans sky. to što ja volim da se zamlaćujem sa podsistemima, strujom, da mi otkaže heat sink u sred pvp-a je samo moj problem, velika većina plebsa želi laku zabavu, na nivou arkade, ali doživljaj koji ih stavlja u ulogu nekog ko će promeniti pravac velikog rata. tu na scenu stupaju sinematici, snažna story driven radnja i sve ono što ja ne volim, ali što će prosečnog konzumenta lake svemirske arkade ubaciti u čizme hana soloa.

u tom smislu, iako je bilo jasno da nms nema veze sa time, lagani arkadni model letenja je učinio da igra zagolica maštu prosečnog wing commander konzumenta, ali bojim se da je za njih ipak samo sledeći wing commander, odnosno star citizen.
 
Bitno je da si tim pretencioznim postom dočarao da si daleko iznad plebsa.

Zašto se ljudi tripuju da su toliko bolji od drugih zato što vole određen tip game design-a, a neki drugi ne, o zašto....

Arkadne igre mogu da imaju 10 puta napredniji gameplay od svih tih varijanti koje si nabrojao i da mehanički budu daleko zahtevnije igre.

To što postoji brdo opcija ne znači da je gameplay dubok, već samo složen (nepotrebno za mnoge, tj. za plebs kako bi ti rekao).

To što tebi crkne heat sink je ekvivalent nekom cinematic momentu u nekom drugom žanru. Potpuno nebitna i nepotrebna stvar, osim ako se ne integriše u gameplay na neki smislen način.
 
Poslednja izmena:
hajde objasni ti meni, što me sad napušavaš, 'leba ti?

i zašto potežeš krajnje *****an flame kakvih smo se nagledali i načitali?

i zašto se petljaš u nešto što očigledno ne razumeš (recimo gameplay mehaniku simulacija) kad ja niti jednim jedinim slovcetom nisam rekao ništa protiv arkadne mehanike, čak sam i konstatovao da takvih koji to vole ima 10 puta više nego takvih koji vole što volim ja?

šta ti sad to treba?

i MOLIM TE, podvuci mi koje su te moje reči tačno uvredile, pa da izbacim više to iz svojih postova da me ne smaraju i kad sam očigledno krajnje dobronameran.
 
Poslednja izmena:
Zato što ceo post zvuči pretenciozno, a ja to mrzim, posebno kad se priča o stvarima kao što su video igre. Mrzim to duvanje i u ostalim sferama.

Rekao si da ih ima više, ali uzdižući sebe i praveći se pametan. Kao da su ti drugi koji ne vole tako "ozbiljne igre" manje vredni.

I već ocenjuješ ko koliko znanja ima.

A i u ostalim temama su ti slični postovi.

Kad tako pišeš, očekuj da može neko i da odgovori.

A baš zato što mi nije do *****nih rasprava ti i ne odgovaram svaki put, nego samo sada.
 
Poslednja izmena:
štos je u tome da ja gledam da izbegnem konflikt, a da ti tražiš đavola.

a kad tražiš đavola, očekuj i da će neko da ti objasni zašto nisi u pravu. u tom smislu: to što neko voli tabliće ne znači da je ta igra bolja od preferansa, koliko god vas više bilo koji igrate tabliće. isto važi i kad poredim klikere i bilijar, ili recimo pinkovu farmu i bbc-jev opstanak. to što je mnogo više ljudi onomad glasalo za šešelja nego za pekića ne znači da je šešelj bolji, a istorija je pokazala da sam u pravu.

nisam uopšte ni pomislio da se uzdignem, jer vrlo dobro znam gde su moje pilotske veštine i koliko iste vrede, kao i koje je moje iskustvo koje je dovelo do toga, ali nemoj misliti da ću pustiti da me napušavaš bez ikakvog razloga. moj post je bio dobronameran, i trudim se da budem konstruktivan, a ne da nekome poput tebe objašnjavam zašto su igre koje voli u rangu jeftinih arkada.

u tom smislu, molim moderaciju da me zaštiti od ovoga, jer niti želim da pokrećem bilo kakav flame, pogotovo van teme o kojoj pričamo, niti planiram da dozvolim da me maltretiraju prosečni konzumenti cgi sinematika i gamepada.
 
Nema konflikta, a nema ni "vas i nas".

A naročito ne na način na koji bi ti to da podeliš.

OK, idemo dalje...
 
Na trenutak sam pomislio da sam u ps4 temi :).
 
nemoj da me jašeš kad sam fin. ja prvi ne delim ljude po kontorlerima, a ovde sam baš, baš, baš bez ikakve ideje da delim ljude po bilo čemu.
 
Pih...igrao 5 minuta i smorio se, prvo slikom...neko ovako zamislja druge planete?

NMS_2016_08_19_22_40_56_311.jpg NMS_2016_08_19_22_42_32_747.jpg
 

3M2b6M2_700w_0.jpg


Kakav imbecil jbt.
 
 
 
Za njega (Sean Murray-a, tvorca igre) treba ona naša čuvena: dajete da mu prvo pošteno sudimo ... pa ćemo onda da ga streljamo!
Koje đubre od čoveka :mad:. Nadam se da će se ipak naći na sudu, pre ili kasnije.
 
Kako ste svi opasni, nemam reči...


bae19c537f1396e730fa2a796646e5c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Za njega (Sean Murray-a, tvorca igre) treba ona naša čuvena: dajete da mu prvo pošteno sudimo ... pa ćemo onda da ga streljamo!
Koje đubre od čoveka :mad:. Nadam se da će se ipak naći na sudu, pre ili kasnije.

Sta bre? Sta je covek skrivio? Nisam u toku. Ili da nagadjam? Pricao jedno o igri, pravio hype, a kada je igra izasla pola od toga je fejk?
 
Da.
U zadnja dva video klipa (dovoljno je da pogledaš samo zadnji) se o tome govori, a možeš i da ukucaš u google: One man's lie.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno