Šta je novo?

No Man's Sky

^
Kako si pogodio?:D
 
Ne pojeo,nego iskocio bih iz koze da mogu!Sa druge strane mi je i drago sto su polovinu igraca zeznuli sa tolikim hajpom,a voleo bih i da se to desava i buducem periodu.Samo neka padaju preorder-i!Mozda jednog dana neka nova generacija uvidi(mada cisto sumnjam)da ne treba nikad,ama bas nikad,nasedati na toliki hajp.Jedino,po mom misljenju preorder treba uzimati od samo jednih develop-era,a mislim da svi znamo ko su oni.

To se svi nadamo, ali od toga nema ništa, preorderuje se sve više i više. Jednostavno, reach koji Severi Tasići Ubisoftova, EA-ova i ostalih Sony-ja istargetiraju korišćenjem raznih marketinških smicalica danas će uvek nadbrojati informisane ljude koji bi ipak malo razmislili šta će sa parama, u skladu sa iskustvima odranije.

Od naših želja da će se raširiti svest o preorderima i drugim praksama kao nepoželjnim ne ostaje puno, dok se sa druge strane marketinški vešci rukovode starom dobrom da ne ričuje lep, nego bustovan.
 
To se svi nadamo, ali od toga nema ništa, preorderuje se sve više i više. Jednostavno, reach koji Severi Tasići Ubisoftova, EA-ova i ostalih Sony-ja istargetiraju korišćenjem raznih marketinških smicalica danas će uvek nadbrojati informisane ljude koji bi ipak malo razmislili šta će sa parama, u skladu sa iskustvima odranije.

Od naših želja da će se raširiti svest o preorderima i drugim praksama kao nepoželjnim ne ostaje puno, dok se sa druge strane marketinški vešci rukovode starom dobrom da ne ričuje lep, nego bustovan.

Ne mozes da poredis svest o preorderovanju nekog ko je iz Srbije gde je standard visestruko gori od nekoga ko zivi u Americi i koje je najvece svetsko trziste za igre, gde dati $60 za igru kada ti je plata $3000+ nije isto kao ovde gde je plata ~250 eur. I ovde bi mnogo vise ljudi preorderovalo kada bi imali standard kao u USA.
 
ovde zapravo imamo jako neobičnu situaciju da je nms prvog dana igralo gotovo duplo više ljudi nego recomo xcom2, witcher3 ili dark souls3. u tom smislu to je najbolji ovogodišnji steam launch, iako će mnogi od nas reći da se raketa raspala u vazduhu još pre nego što je stigla u orbitu. kad uzmemo u obzir snagu ovog hype-a i realno bušan balon koji je stigao do mušterija, uvek se ponadamo da će to malo opametiti korisnike i da sledeći put neće gađati neproverene developere sumanutom i očigledno neopravdanom količinom novca po jedinici igre.

bar su bili dovoljno pametni da ne umotaju igru u denuvo, mada će to možda biti i kontraproduktivno, s obzirom na to da msn očigledno ne ispunjava očekivano.
 
uvek se ponadamo da će to malo opametiti korisnike i da sledeći put neće gađati neproverene developere sumanutom i očigledno neopravdanom količinom novca po jedinici igre.


I onda naredna nahajpovana igra potuče sve navedene rekorde iznova. Izdavači jednostavno izbace "ne" iz "neuspeh" i ostane im uspeh.
50.jpg
 
Meni nece da startuje igru, pukne na logou firme, probao coedx i gog verziju isti djavo... JEl ima neko slican problem?
 
: o
: O

igraš piratizovane igre????

četiri oče naš i petnaest minuta klečanja na kukuruzu :p
 
Poslednja izmena:
cek hoces da kazes da je neko dao 60e za ovo?

: o
: O
 
Nem kukuruz :) Da probam ja na drugom kompu za svaki slucaj...

TB


Izbacimo igru u krsh stanju pa cemo je krpiti posle...
 
Poslednja izmena:
hmmm, a mozda onima koji preorderuju igra radi ok od pocetka, a ostalima baguje... u tom slucaju preorder i nije toliko losa stvar.... :eyebrows:
 
Bajica@ ima neka solucija za OpenGl,može i bez njega da se igra,na slovenačkom trakeru pričaju o tome,proguglaj malo

U biti ništa nećeš propustiti,barem zasad dok nije igra optimizovana

a i tada,jedino ako ne ubace nešto više zanimljivo....recimo multiplajer
Sletiš na XY planetu,šetaš,vratiš se do broda,a njega nema,već poruka,,hvala vam na divnom poklonu,moj biši se nalazi na xy koordinatama ,,
Al šta imam maštuuuu :p :p
 
kako mi je antipatican lik, nemam reci... ima nesto u njemu veoma specificno, sto me tera na povracanje...

nisam probao igru, ali imam osecaj da sam je kupio, da u zivotu ne bih sebi oprostio... vrlo verovatno je nikad necu ni probati, deluje kao cisto gubljenje vremena...
 
^
Ovo je opasna sprdacina.Imam utisak da ovaj nije znao sta da odgovori na pitanja novinara,sve nesto zamuckuje,kao da on nije pravio ovu igru!Ocekivao sam da ovo bude opasno igra,vec sam sebe video kako provodim sate i sate uz nju.Najzad sam je i probao posle opravke za nas Fenomenase,sad bas lepo radi!Meni licno je ovo jako dosadno.Ako je cela igra sleti,pokupi resurse,gledaj tamo neke zivotinjice,poleti,sleti....Ma nema ni veze,probao i obrisao.
 
mozda nije znao sta da odgovori, jer nije ni imao nista pametno da kaze :d
 
Ne znam šta ste uopšte očekivali? Ovo je u okvirima onoga što je najavljeno, naravno ako se izuzmu problemi sa performansama na svim platformama i manjak mp "susreta", to je to. Sad to što je Sony marketing po uletanju u projekat, kao i uvek, digao hipi™ i ljudi se zalepili na osnovu par bombastičnih reklama i trejlera, bez obzira što je gotovo od starta objašnjeno šta igra cilja. Ako je neko na osnovu tog marketinga kupio igru, a ne na osnovu nekog istraživanja i praćenja projekta, to je njihov problem...
 
Poslednja izmena:
Sve ocekivano, osim muzike. Nisam ocekivao da ce biti ovako dobra.
 
Meni je ponašanje ovog lika potpuno razumljivo. Igre obično predstavljaju likovi koji su više u PR sferi i mi retko kad vidimo nekoga ko je baš radio na njima, jer ti likovi su manje više ovakvi kao ovaj. Za jednog "takvog" lika ovaj se solidno i snašao :D.
 
sta znam, meni bas i ne ostavlja utisak klasicnog PR-a (ne kazem da nije PR), mnogo mi je nekako tunjav ili je odlican glumac, u sta cisto sumnjam... medjutim, radio ili ne na igri, ako vec ides da predstavljas igru milion puta, pa valjda treba da znas nesto vise o njoj, a ne da izigravas kostunicu... ili je mozda i to deo celokupnog "plana obmane" :d
u svakom slucaju, svaka im cast sto su navukli brdo ljudi na igru, mada to izgleda u ovo vreme vise i nije toliko tesko!
 
Hvala bogu da nije teško ,kad pre toga nije bilo poštene svemirske igre

3-4 godine nazad pojavi se Elite i ona di su brodovi koštali i preko 10k dolara(Star Citisen),uleti NMS i najavi bigest space ewer,sletanje na planete,rudarenje i istraživanje živog planeta......kako ljudi nebi naseli??

Edit:tražio Star Citisen našao ovo http://www.affuniverse.com/pages/main/index.html
 
Poslednja izmena:
Ko bi rekao da 16 godina niko neće uspeti da napravi dostojnog naslednika legendarnog Freelancer-a. Zar tako mnogo tražimo???

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
KAd vec pomenu Freelancer bas bi bilo dobro kad bi napravili neki rimejk, u crytek endzinu, ili unreal...
 
O tome vise za dva dana ;)
 
Ne znam šta ste uopšte očekivali? Ovo je u okvirima onoga što je najavljeno, naravno ako se izuzmu problemi sa performansama na svim platformama i manjak mp "susreta", to je to.
realno, "manjak mp susreta" nije baš mali manjak, ali nije da nisam očekivao da bar negde ne slažu :)

u suštini, da su robertsovi pametni, pa da izbace nešto singleplay upotrebljivo (ma ne mora ni ceo sq42, nego dve tri misije i ostalo da naplate kao dlc), do kraja godine, duplirali bi ionako preterani novac koji su već uzeli. elite: dangerous je preterano simulacija i za ovaj forum, kamoli za prosečne zapadne konzumente, a nms je ispao previše survival. publika žudi za casual igricom u kojoj bi mrdkali mišem i kliktali po šarenim protivnicima, u kojoj bi ih sinematicima ubedili da su vanbračno dete luka skajvokera i čubake vukija i u kojoj bi do kraja igre mogli da otključaju deep space 9 sa pogonom imperijalnog kruzera, ali ne "iz prve" jer igra onda nema replay value :))))
 
Takva igra postoji od 1999. Zove se FreeSpace. A tek modovi... i to sve FREE.
 
ma to je matoro. mora i da se vidi na kakve smo grafičke karte bacili novce.
 
Nazad
Vrh Dno