Šta je novo?

No Man's Sky

Ma zbog peceva pitam uglavnom, ovde ce ih biti podosta :)
 
Kako da se startuje new game ovde? Da se pocne ispocetka. Ne znam kako da obrisem onaj save data niti nikako da nadjem lokaciju pa rucno da obrisem.

Ovde su save

C:\Users\your_user\AppData\Roaming\HelloGames\NMS
 
Poslednja izmena:
Ja sam skinuo GOG verziju i to sa onim DLCom gde se dobija malo bolji brod. Kod mene na ROGu radi bez ikakvih problema. Jedino ovo za ulazak u brod na pola sekunde stucne, tako da ce valjda to sve srediti sa pecevima. Dva puta sam kretao i oba puta me baci na neke toksicne planete. Cak sam naleteo na neke super uredjaje za brod, ali su bili dosta skupi. Meni je igra ok i ne mrzi me da jurcam, craftam opremu i delove za brod.
 
Sve je to okej ali igra realno vredi max $20...
 
Probah i ja GOG verziju, i iskreno nisam ocekivao nista specijalno a ispostavilo se da igra i nije losa, i da ima neki svoj smek.

Dosta je zbunjujuca na pocetku, pogotovo kada je u pitanju meni sistem. Trebalo mi je neko vreme da provalim da meniji rade, samo je potrebno drzati stisnut taster dok se ne pojavi timer.

Evo i dva linka za one koji tek pocinju, meni su malo pomogli da se snadjem:
http://kotaku.com/tips-for-getting-started-in-no-mans-sky-update-1784997618

http://www.forbes.com/sites/insertc...knew-when-i-started-no-mans-sky/#38423a2b2b7f
 
Sve je to okej ali igra realno vredi max $20...

Relativno, ako ED vredi onoliko para + DLC moras da platis, ovo vredi nekih 35-40e bez dodatnih planova. Ako fiksaju i vremenom patch-uju da se igraci mogu videti, da postoji neka vrsta PVP-a, cena je opravdana. Moras da gledas medjusobno zanrove i stanje u kojem je igra izbacena a ne po ukusu.
 
Evo da potvrdim GOG verzija mi radi bolje. Stavio sam na MEDIUM sve i RX 470 ćera na 60-70FPS. Najniže padne na 40FPS. Sad sam igrao neka 2 sata mamu joj jbm, vidi ovo, vidi ono ... Kad padne cena na 19.99$ kupujem.
 
Relativno, ako ED vredi onoliko para + DLC moras da platis, ovo vredi nekih 35-40e bez dodatnih planova. Ako fiksaju i vremenom patch-uju da se igraci mogu videti, da postoji neka vrsta PVP-a, cena je opravdana. Moras da gledas medjusobno zanrove i stanje u kojem je igra izbacena a ne po ukusu.

ED je 15 evra, niko te ne tera da kupis sletanje na planete. Obe igre kao i Space Engineers, su pokazale da su proceduralno generisane planete bezveze ukoliko nisu iskoriscene za nesto pametno, kao podloga za neke kompleksne mehanike. A ne da istrazivanje planete bude samo sebi svrha i dato bude genericki i krajnje repetitivno.
 
evo i ja da se složim s njim jednom, mada sam igram elite i igraću je. džaba različite planete ako sve vreme radiš jedno te isto.
 
ED je 15 evra, niko te ne tera da kupis sletanje na planete. Obe igre kao i Space Engineers, su pokazale da su proceduralno generisane planete bezveze ukoliko nisu iskoriscene za nesto pametno, kao podloga za neke kompleksne mehanike. A ne da istrazivanje planete bude samo sebi svrha i dato bude genericki i krajnje repetitivno.

Sad jeste 15e, na izlasku nije bio 15e, ni blizu. Niko te ne tera ali je neizbezno za potpuni uzitak i s obzirom da su jedini bili na trzistu bez early access-a, oni su diktirali cenu. Space Engineers je early access vec godinama, poceli su kao indie naslov pa sta su dalje radili ne znam. Kao sto sam i rekao, citas i PS4 temu ne moram tebi da ponavljam 2 puta isto. Igra jeste repetivna ali sta pa drugo da se radi ako nema PVP uzitka. Oni su najavili neka iznenadjenja, treba da se saceka. A i cena ce brzo na 30-35e na ostalim sajtovima, vec je opala za 10e.
 
Ovo je neoptimizovano do zla boga,secka na svakom koraku,sve na lov ista priča

Pet sati sam potrošio na trčanje,skupljanje i istraživanje,igra jeste zanimljiva,al ako na svim planetima radiš isto....mesec dana max da je igram,i 12,99 evra vrh za nju,tj testiranje,zapravo su trebali da nam je dadu džabe :p
 
I sve planete imaju te 'pandure' sto patroliraju? Ima li ijedna planeta totalno prazna bez igde zive duse i onih 'man made' gradjevina?
 
nisam naleteo na praznu :)


za poboljsanje fps-a

Go to: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\Binaries\SETTINGS (Or basically, [any folder where you installed NMS]\Binaries\SETTINGS)
Find the file "TKGRAPHICSSETTINGS.MXML" and open it with any text editor.
You will then search for the "GSync" option. It's "true" by default, change it to "false".
 
Izgleda 10% bolje sa GSync false

VSync stavit na false
 
Malo bolje je sa oba na false

Al čim stisnem scan,,C,, ili neku od tipki,zašteka,izgleda da je meni sve pomalo slabo,proc,memo i grafa
 
Probam i jos nisam siguran oko utisaka

Prvo ono sto mi se sigurno ne svidja jeste zahtjevnost , pa onda nemogucnost da se sa brodom leti blizu povrsine planeta (to je bilo u trailerima i svi smo jedva cekali da prolecemo kroz one nekakve lukove i ono na kraju ne moze , valjda bude neki mod da to omoguci) , pa onda sto vecina planeta ima zivot (iako je bilo najavljeno suprotno) i jos uz to ne pretjerano spektakularan , UI i jos ponesto

Dobre stvari su generisanje terena (recimo bolje izgleda ovaj proceduralno generisani nego recimo Oblivion gdje je mapa bila rucno radjena) , izgled planeta iz svemira , upravljanje brodom koje nije arkadno vec treba umijeca (ali na planetama ugodjaj kvari ovo sto sam gore napisao , sto se ne moze pribliziti povrsini)

Dakle po meni ce igru "spasiti" dvije stvari , ili modovi kojih ce biti (jer je najavljeno da ce Hello games omoguciti i pomagati modove) ili neke ekspanzije koje ce u igru ubaciti neku smislenu pricu ... ovo sto sada imamo je ono sto se i ocekivalo (druga stvar je ako je neko mislio da ce dobiti nesto sto nikad nije ni bilo najavljeno) , a nakon mjesec dana sto ovo dosadi vidjet cemo sta dalje

P.S. i ne znam , ali mozda su ove pocetne planete dosadne jer se nalaze u "pitomom" dijelu galaksije , mozda kada se ode dalje bude mnogo zanimljivijih i cudnijih stvari
 
 
Baš je popizdeo :mad: što neko za ovakvo *anje :smash: od igre traži 40 funti :d
 
Ovo izgleda kao da su onaj deo iz Mass Effecta I gde se skupljaju resursi spustanjem na neku planeticu prosirili i napravili igru. Ovo u ovakvom stanju ne moze da mi drzi paznju duze od sat vremena.
 
Ja sam realno bio protiv igre ali nekako mi se dopada. Mada ono za raznovrsnost je mega pr bulšit. Ako imaš 18 kvantriliona planeta, to u ovom slučaju znači da će na svakoj biti sve identično na oko jer će se razlikovati za 0.00000000000000000000000% od nečeg sličnog na narednoj planeti.

Pa tako ne čudi da ja na 50ak planeta nailazim na totalno iste stvari.
 
ima li neko da je otisao daleko u svemir (po mogucnosti prema centru jer dole je navodno manje resursa i vise opasnosti) da nam kaze ima li nesto zanimljivo u dubinama svemira ... ja jos nisam maknuo iz "rodnog" sistema (istina dva puta sam startovao igru)
 
Igra je smeće, dosadno i repetitivno do zla boga.
 
Igrao sam je jedno ~10-15h za ovaj vikend i vece djubre od ovoga nisam igrao u skorije vreme. Pojeo bih se kao mesec da sam dao pare za ovo smece.

Kako igra retardirano generise planete evo u klipu ispod. Ovo su neke nove ribe :D

 
Tresla se brda rodio se miš

Sve planete šta sam prošao iste ko jaje jajetu,al ima da se napravi dodatak armoru za extremne hladnoće,pa za duže ronjenje,kapiram valjda ima i potpuno belih planeta,ili potpuno sa vodom(interstelar :p )

Izgleda da vremenom kako napreduješ,brodovi su sve bolji,tj mobilniji,ovo tu na početku,zamenio sam ih tri,početnog za 18 slotova,kojeg sam našao srušenog,i trećeg isto (22 slota)

Na stanici ima da se kupe brodovi,28 slotova(2i nešto miliona) i čak sam vidio jenog(7 miliona) 33 slota

Uglavnom,igra ima potencijala,al nije trebala još biti izbačena

Savet:birajte planete sa dobrom klimom i slabim stražarima,i po mogučnosti bez carnivora :p
 
Poslednja izmena:
Igrao sam je jedno ~10-15h za ovaj vikend i vece djubre od ovoga nisam igrao u skorije vreme. Pojeo bih se kao mesec da sam dao pare za ovo smece.
Ne pojeo,nego iskocio bih iz koze da mogu!Sa druge strane mi je i drago sto su polovinu igraca zeznuli sa tolikim hajpom,a voleo bih i da se to desava i buducem periodu.Samo neka padaju preorder-i!Mozda jednog dana neka nova generacija uvidi(mada cisto sumnjam)da ne treba nikad,ama bas nikad,nasedati na toliki hajp.Jedino,po mom misljenju preorder treba uzimati od samo jednih develop-era,a mislim da svi znamo ko su oni.
 
Nazad
Vrh Dno