Šta je novo?

No Man's Sky

Ne banalizirma vec ne vidim ni malo komplekstosti kao kod spomenute Factorio. Igra je poprilicno straightforward sa repetativnom radnjom.. i to opet kazem iz onog prilozenog sto vidim. Recimo da dosta mehanike podsjeca na ED u kojoj sam imao taj problem, repetativnost ali se u elite osjeti neka imerzija za razliku od ovoga dok su komande u elite kreirane: "you need to do the work".

Ono sto me dovodi do ludila jesu brojke mainstream medija od "18zilona" klinaca palaca.. kombinacija planeta a ljudi ne razumiju da zbog limitiranog aseta od kojeg je kreirana igra, da je taj broj mnogo manji i da ce se te planete u vecini razlikovati u 0.001%. Its not a fucking real life situation..

Ideja me privlaci ali sve do sada sto sam vidio jeste ogromni hajp iza kojeg nema mnogo igre. Opet kazem, ovo je zakljucak bazirna na prvim klipovima. Zato pitam sta jos ima od ogre osim slijetanje na genericke planete i saklupljanje random stvari.
 
Poslednja izmena:
Jel i ova igra ima denuvo?
 

No Man's Sky: Prvi igrači koji su se sreli nisu mogli da se vide

Univerzum u No Man’s Sky je navodno toliko veliki da cela galaksija broji kvintilione planeta, gotovo eliminišući šansu da se dva igrača nađu na istoj planeti a najmanje sretnu u igri.
Izvor: sreda, 10.08.2016. | 16:08

Pošto je igra od juče u prodaji u nekim regionima, dva igrača su odlučila da testiraju ovu teoriju i pokušaju da se sretnu na jednoj od planeta u središtu galaksije. Međutim, kada su konačno stigli na dogovorenu lokaciju, shvatili su da doba dana na planeti nije isto kod obojice i da u stvari nije moguće jedan drugog da vide u igri.

Zbog ovoga ne baš mali broj igrača kritikuje developere igre Hello Games koji nisu jasno stavili do znanja da je svet igre instanciran za svakog igrača. Štaviše, studio je uglavnom pričao da između nailaženja na prijatelje stoji preveliki put koji je potrebno preći, ali su i dalje napominjali da je svet igre deljen između svih igrača (planeta nosi ime onoga ko je prvi otkrije i slično). Ali je studio vrlo jasno stajao iza svojih reči da No Man’s Sky nije MMO i da ne očekujemo da ćemo viđati stotine ili hiljade igrača i njihovih brodova kako krstare svemirom jer to nije izvodljivo sa njihovim resursima, a i nije bio fokus prilikom pravljenja igre. Na kraju krajeva, zato i možete da pauzirate igru.

No Man’s Sky je izašao za Playstation 4, a u petak dolazi i na PC.

http://www.b92.net/tehnopolis/gejming.php?yyyy=2016&mm=08&nav_id=1164562
 
No Man's Buy.

Ova igra treba da kosta 20eur max.
 
Tako je trebalo biti a onda je uleteo Sony i naprasno je postala AAA.
 
Sve igre bi trebale biti 20 emra,60 evra dati za 10-20 sati igranja je preterivanje(a u nekima sam spucao i preko 300 sati :p )
 
Zato su meni u multiplayer igrama najmanje bitne cijene kada se nalupa par stotina sati ili se igra par godina. Bitan je content. Ovdje dati 60€ za tridesetak sati meni nema racunice. Inace da ne hejtam al isam pogledao par strimova pa i pronalazak centra. Ja iskreno nisam nista vidio osim onog sto sam gore rekao. Repetativni farming da se moze "skociti" s lokacije na lokaciju ne bi li se priblizilo centru. Nema kreiranja baza, modovanja brodova ili bilo koje neke druge kompleksnosti. Cak je i atmosfera mrtva. Cekam PC verziju da vidim ima li nekih sitnijih promjena koje ce mi promjeniti mišljenje ali ovako kada je pogledam, samo mi se vise igra elite. Ne ovo.
 
Poslednja izmena:
Da niste svi iz Vranja :) ?
Sta znam, davao sam po 60e za igru od 6-7 sati i nisam se bunio.
 
Da niste svi iz Vranja :) ?
Sta znam, davao sam po 60e za igru od 6-7 sati i nisam se bunio.

Za AAA singlplejer 'story driven' igru kao Uncharted 4, 60 evra je okej. Ne za indie igru koja nema nijedan custom asset i koja je suplja vise nego Elite: Dangerous. Ja hejtujem ovo jer mi reddit ide na onu stvar i njihovo hajpovanje radi hajpovanja radi necijeg profita. Bio to debeli Gejb, Sony, Microshit, nebitno je. Reddit danas mnogo toga odredjuje, pa mnoge novine samo prepisuju vesti koje se tamo kace. Oni su izgradili citavu PC Master Race famu koja prodaje PC-je kao da ima nesto krsteno na njima da se igra. Nisu se debeli Amer preko noci 'prosvetlili' pa poceli da kupuju PC jer im je 60 fps mast hev nego stoka voli u tor sa ostalom stokom, takozvani bandwagoning. Zato mnoge gluposti danas imaju prodju, izmedju ostalog i NMS.
 
Pa ne treba ti reddit ..procitaj svršavanja po forumima s ovih prostora. Kada podje prica sa super formulom za kreiranje svemira, meni se gasi internet.
 
To ce da traje dok ne izadje PC verzija kada PS4 eksluzivnost prestaje i samim tim botovi gube interesovanje za doticni proizvod.
 
Da niste svi iz Vranja :) ?
Sta znam, davao sam po 60e za igru od 6-7 sati i nisam se bunio.

Ja sam jednostavno prerastao te sigleplayer igre,jedinu šta sam pazario bila Witcher 3,skinuo Dragon Dogmu....ta dva naslovao odigrao ove godine

Teram tenkove Armored Warfare,Black Desert i Batlefild 4,to je to
 
Sa druge strane, ja sam prerastao multiplayer igre sto svakako ima puno vise smisla jer online uglavnom balava klincadija igra, koji me opasno smaraju. Pogotovo te ratne sto ti igras, to mi je tupljenje mozga nevidjeno.
 
Ne igraj za njih,igraj za sebe.Nije igra napravljena da me nervira,već da me zabavi.Ne tražim perfekcionizam sebe u njima.....da moram imat otključane xy stvari,biti najbolji na serveru

Kad to skapiraš razmišljaćeš ko ja :p
 
Nevidija kaze da je igra CPU bound, sto je ocekivano. Ima guide na njihovom sajtu sa 4K slikama (i7 5960X+WC1080OC). Koliko sam skontao ne moze da drzi 60 fps svo vreme u 4K a teksture su iste fus kao sa konzole.
 
Stiglo u prodavnice...
 
Sa druge strane, ja sam prerastao multiplayer igre sto svakako ima puno vise smisla jer online uglavnom balava klincadija igra, koji me opasno smaraju. Pogotovo te ratne sto ti igras, to mi je tupljenje mozga nevidjeno.

meni ovo baš i nema puno smisla. zašto igrati igre koje su linearne (što bi ti rekao fancy rečima - story driven) a u kojima se smaraš sa uvek jednim te istim AI-jem, prelaziš jedne te iste deonice, slušaš jedne te iste dijaloge i sl, kad možeš sebi da postaviš mnogo ozbiljniji zadatak da poraziš mislećeg protivnika?

inače, ne čudi me razočarenje igrača, mada me je pomalo iznenadio survival pristup deveopera. možda, uz odgovarajuće balansiranje survival potreba i uvođenje novog sadržaja (modifikovanje brodova, oružja i sl.), ovo ipak bude zanimljivo (na veliku žalost ipak samo) singleplay iskustvo.

totalna je šteta (da ne kažem neku težu reč - čitaj: šta stvarno mislim) što se igra instancira kod svakog igrača, kako čitam, čak lošije nego elite dangerous.

inače, 60 eura je totalno pljačkaška cena koju plaća samo neko ko se baš prsi, a koju u poslednjih desetak godina nije zaslužila bukvalno nijedna igra. u bar u dve imam po nekoliko hiljada sati, i opet ne mislim da su ti sati vredni tolikih para. čak mi je i 20 eura previše, kad pomislim samo koliko je (u najvećem broju slučajeva) plitak gameplay u pitanju. tehničke karakteristike me ni najmanje ne lože, i ne bih ih platio bukvalno ni jedan jedini euro, a smešno mi je da igre iz devedesetih (a bogami i osamdesetih) imaju dublji gameplay i budu raznovrsnije od modernih naslova.
 
Kompleksnost igara proporcionalno opada s inteligencijom zemaljske populacije :D

No sve to na stranu ali meni ovaj No Man's Sky bas zanimljivo djeluje jer sam se malo smorio od MP pucacina gdje stvarno dominira intelektualno inferiorna vecina... Pogledao sam gameplay od onog jackfrags-a i meni je skroz ok igra, sad da li ce imati tendenciju da brzo zasiti to cemo vidjeti, isto tako sam primjetio ogromnu kolicinu hejta prema ovoj igri sto zaista nije bas fer ali eto... Vidjecemo kako ce se pokazati, ono sto sam do sad vidio bas obecava ali je teski ubica vremena :D
 
@Majk
Slazem se da je multiplayer veci thrill, medjutim ja imam 15 godina toga iza sebe i dacu sebi za pravo da kazem da sam iskusio sve sto multiplejer igranje sa zivim ljudima moze da pruzi. Igrao sam sa ludackim pingom na Azijskim serverima, komunicirao sa Kinezima, Japancima, Korejcima, Filipinkama :D Proveo sam godine na NA serverima, u raznim igrama. O 'nasim' Evropljanima i braci Rujama da ne pricam. Uglavnom je sve to manje vise isto, svaki region ima elitiste kao i gomilu nazovi hakera koji su po pravilu iz siromasnih zemalja. Tako su na EU serverima cheateri i negativci uvek Rusi, na NA serverima su to Brazilci (rasizam prema ljudima iz latinske Amerike od strane americkih Azijata je gori od bilo cega sto mi Evropljani smo sposobni da prikazemo), na korejskim serverima su to Kinezi koji su tu kao i mi ostali preko nekog cheata (uglavnom se mora imati broj korejskog socijalnog da bi registrovao nalog na njihovim serverima).

To je sto se tice sastava ljudi i njihovog ponasanja koji nije direktna posledica video igara. Sto se skila tice i ponasanja u igri, tu sam takodje sve video. Tacno znam put od nuba do skil igraca, sve faze koje prolazi, promene u ponasanju itd. Ja nikad nisam bio top top igrac, ali sam uvek pri vrhu jer mi ne treba puno vremena da ukopcam kako mehanika bilo koje igre funkcionise dok ostali moraju da se udrzuju i tek posle par meseci pocnu pokazivati osnovno razumevanje igre.

Ukratko, sve me to smara jer nema nista novo za mene. Tako da cu pre da se mlatim sa AI-jem nego da se bakcem sa besnom omladinom zeljnom dokazivanja u online gamingu.
 
zaboravio si zle prevarante turke :) kojima je uključivanje čita poput učitavanja teamspeak-a :p
u suštini razumem te, ali lično ipak uvek radije odaberem malu, probranu ekipicu gejmera u ozbiljnim godinama, pojačanu sa par mlađih "punih snage", poput ove divne kakvu imamo u eliti, nego smaranje sa "story driven" igrama.

inače, ispade da je odluka o nikakvom multiplay-u doneta u poslednji čas, jer najverovatnije nije išlo glatko to instanciranje na korisničkim računarima sa "upadanjem" drugih igrača u takve instance. bar mi sa elite dobro znamo kako to ume loše da ide. brodovi playera još i nekako, ali kretanje npc-ova nikako da se uskladi na svim računarima. skokovi, lagovi, teleportovanja... u suštini razumem odluku, mada je nikako ne podržavam.
da li će se iko ikada otvoriti za odgovarajuće servere koji neće imati 3 fps-a u masovnim bitkama?
 
Testirao na konfu iz profila (gog free), planiram da kupim na steamu iako igram na PS4. FPS je konstantno preko 100, drajveri su mi par verzija unazad, ne trudim se da updejtujem dok se ne pojave zreli. Stucanje postoji, ali ocekivano kada se generise teren na planeti, na ssd-u se jedno 80% manje (odokativno) javlja, testirao obicnu 7200 satu i ssd evo850.
 
Meni ovo radi vrlo fino na FX8350 + RX 470 - jedino kad secne je kad ulazim u brod, samo stane na 2 sek, ali ne i kad izlazim. Sve sam odvrnuo do kraja, deluje kao 60+ FPS ali mi FPS counter večeras nešto totalno otkazao (ne samo u NMS-u). Baciću je na SSD, totalno sam zaboravio da je 2GB :D
 
Nazad
Vrh Dno