Šta je novo?

No Man's Sky

Krenuli su preorderi po svim viđenijim mestima...
 
Walking simulator x1000000000000000000
 
Pa ja zaista ne znam zasto su ljudi i bili najhapovani za ovo?
Igra je pokazala samo prelep vizuelni stil i to je sve.
Stoji da je veoma ambiciozna, ali mislim da joj je to i najveca mana, pa gde ste videli da samo par ljudi iz garaze naprave nesto u tom obimu o kojem se prica?
Pa naravno da igra nece ispuniti ocekivanja, ili ce postojati to sve sto su najavljivali, ali bice uzasno praznog hoda, ja ne vidim sta pametno ima da se radi u ovoj igri.
Mislim da ce na kraju biti samo nesto kao zanimljivo iskustvo, koje ce se iskulirati za dan, dva i niko je se vise nece secati.
 
Pa ja zaista ne znam zasto su ljudi i bili najhapovani za ovo?
Igra je pokazala samo prelep vizuelni stil i to je sve.
Stoji da je veoma ambiciozna, ali mislim da joj je to i najveca mana, pa gde ste videli da samo par ljudi iz garaze naprave nesto u tom obimu o kojem se prica?
Pa naravno da igra nece ispuniti ocekivanja, ili ce postojati to sve sto su najavljivali, ali bice uzasno praznog hoda, ja ne vidim sta pametno ima da se radi u ovoj igri.
Mislim da ce na kraju biti samo nesto kao zanimljivo iskustvo, koje ce se iskulirati za dan, dva i niko je se vise nece secati.

Ovo mi lici na tebe kelhuse, ovakav nacin razmisljanja i pisanja, ali ajde da ne dizem tenziju i da dodam. Gde smo videli da par ljudi iz garaze naprave velike stvari? Koliko me pamcenje sluzi najbolje stvari su nastajale bas od tih par ljudi i iz garaze (Apple, Google...), o igricama da i ne govorim. Vidi se da nisi nista citao u vezi igre kako su je pravili i ko ih je pravio. Ovaj lik sto vodi Hello Games je ranije radio u velikoj kompaniji sa 100 ljudi na projektu i smucio mu se zivot i rad sa toliko ljudi, a rezultati su na kraju bili porazavajuci. Skupio je 20 ljudi, a od tih 20, njih cetvoro su opasni programeri. Ubacili su super formulu u kod (malo procitaj o njoj sta je) i dobili su neke jako zanimljive stvari.
 
Poslednja izmena:
Ne pricaj napamet, jer pratio sam razvoj igre i citao dosta stvari o njoj, sta mislis otkud znam da mali broj ljudi radi na njoj?
Zivi bili pa videli, za mene je ovo fail u najavi, videcemo uskoro dal sam bio upravu, voleo bi da nisam, jer dobre igre svakom idu u prilog.
 
https://www.youtube.com/watch?v=1GRs6c1lrkk

imate tu hrpu detalja (u igri ce biti NPC-ovi koji ce imati svoj jezik i koji ce se morati nauciti slusajuci ih ili trazeci neke znakove ako zelite da znate sta pricaju , i jos mnogo slicnih zanimljivih stvari)

Izgleda da ljudi ne prave igru da sve svidi trzistu , vec iz nekog svog gušta .... moze ovo biti pun pogodak
 
Ne pricaj napamet, jer pratio sam razvoj igre i citao dosta stvari o njoj, sta mislis otkud znam da mali broj ljudi radi na njoj?
Zivi bili pa videli, za mene je ovo fail u najavi, videcemo uskoro dal sam bio upravu, voleo bi da nisam, jer dobre igre svakom idu u prilog.

Pa kao i do sada 1000 puta, vec znam da li ces biti u pravu ili ne, ali sacekajmo igru. Bolje idi procitaj malo o super formuli. Mozda tek tada skapiras sta je to NMS.
 
čovek ima prava da bude skeptičan, nije nikoga napao.
čak i meni, koji obožavam proceduralne open world igre ovo deluje stvarno tanko. oni momenti sa pručavanjem monolita i "captain blood" komunikacijom sa vanzemljacima (ako se neko ovde uopšte i seća captain blood-a) su obećavajući, dobar je i hit model kapitalnih brodova, ali "explore and send by beacon" je su suštini nedostatak koncepcije a ne koncepcija. realno, dok ne bacim bar dvadesetak - tridesetak sati u igru, neću znati.
 
meni su snimci i muzika odlicni, nesto pogadjaju u mojoj glavi :)
 
ima tu puno prostora za rezonancu:D
 
dobro je kad tebi ne pogadjaju onu zicu sto ti drzi usi :p
 
nisu ti poklonili cvetić za osmi mart pa si besan?
a035.gif
 
Voleo bih da grešim ali ja mislim da će proći baš kao Spore, s velikom razlikom što su Will Wright i ekipa namerno drastično promenili dojaja prvobitnu verziju radi što bolje prodaje.

NMS će zbog istraživanja i atmosfere sveta sa estetikom sci-fi ilustracija iz 70ih i 80ih biti zanimljivo igrati sve do onog trenutka kada dim i ogledala proceduralne generacije, ma koliko ona napredna i drugačija bila od ostalih, budu počela da nestaju i sve mane takvog pristupa izađu na videlo.
 
Spore je sasvim korektna igra. Naivna i decija, ali me drzala dovoljno dugo dok nisam prosao sve faze.
 
,, No Man's Sky developer Sean Murray has reiterated that the game is "not a multiplayer game". He further states that players should not go into it looking for that experience. The comments come on the eve of the PlayStation 4 release of No Man's Sky and within the same week as the PC release (August 12th).
In other posts, Murray stated that, due to the size of the universe, it would be highly improbably that players would run into one another. "Pretty much zero", according to one post. There are features and easter eggs to give players an indication when another is in the universe but that NMS is more about "cool moments" than interaction with others.
This isn't exactly new information, but it is a reminder of what to expect.,,

Nije multi player al ipak ima šanse da naletite na drugog igrača.......već vidim sprdačinu,hipi je poveliki,znači biće par miliona igrača online istovremeno,kako onda tako niska pretpostavka da do susreta neće doć
 
In other posts, Murray stated that, due to the size of the universe, it would be highly improbably that players would run into one another. "Pretty much zero", according to one post.

Ovo zvuci pomalo zastrasujuce. Sta ako je isti slucaj sa nasim stvarnim univerzumom? :( I want to believe...
 
Ovo zvuci pomalo zastrasujuce. Sta ako je isti slucaj sa nasim stvarnim univerzumom? :( I want to believe...

U stvarnom je još gore. Jer u igri svi startuju gotovo u isto vreme. A naš univerzum je 14 milijardi godina star, a naša cela civilizacija je stara 100,000 or so godina. Ne samo da u prostoru imamo male šanse da se sretnemo nego i u vremenu.
 
Ima tu jos puno varijabli. Kao sto je nivo tehnoloskog progresa. Vanzemaljci koji su u mogucnosti za interstelarno putovanje mozda uopste nisu zainteresovani za direktnu komunikaciju sa nama, kao sto mi nismo zainteresovani da komuniciramo sa insektima na primer. Mozda su vec tu, ali samo vrse ekperimente i posmatraju bez zelje za interakcijom. Da bi mi imali direkt susret moramo jos uznapredovati, savladati intersteralno putovanje i onda cemo imati neke mizerne sanse da nekad negde sretnemo sebi slicne. Nekoliko miliona puta manje nego da nas spici grom :d
 
Zemlja je stara 6 hiljada godina..
-haters gonna hate

Šalu na stranu, obzirom da su developeri sakrivali main igru da ne spoilaju, da li ima neki video gdje je objašnjeno sta je zapravo poenta igre ? Ovo koliko vidim je repetativni farming bez neke velike poente. Farmaš da bi prodao nesto da bi jos farmao.
 
ako se dobro secam, valjda da dodjes u centar galaksije ili tako nesto
 
Zemlja je stara 6 hiljada godina..
-haters gonna hate

Šalu na stranu, obzirom da su developeri sakrivali main igru da ne spoilaju, da li ima neki video gdje je objašnjeno sta je zapravo poenta igre ? Ovo koliko vidim je repetativni farming bez neke velike poente. Farmaš da bi prodao nesto da bi jos farmao.

Mnoge moderne igre mozes banalizovati tako. Factorio, Clash of Clans na primer.
 
Nazad
Vrh Dno