Šta je novo?

No Man's Sky

Rekli su da ce igra sadrzati gomilu stvari i da sve sto se bude uradilo ce menjati tok igre. Od borbe u svemiru, do unistenja samih planeta. Da li su primer za kolicinu vode na planetama i da ona odredjuje koliko ce tamo biti vegetacije, a to dalje odredjuje koliko hemijskih elemenata se nalazi u atmosferi, pa ce to sve opet uticati na zivot i na atmosferu. Mocice sve to da se izmenja, ali svaka promena utice na samu planetu i zivotinje na njoj. Ovo je samo jedan segment.
 
Poslednja izmena:
Cek', ovo je SP4 onyl naslov ??
 
doktore, evo ti iz krajnosti u krajnost. onamo su problem dijalozi i nedostatak vere u "tim koji te je toliko puta razočarao", a ovde nije problem ni što na svim snimcima koristimo jedan te isti brod, ni što od najavljenog craftinga nismo videli ni gde ni kako se to i šta craftuje, jedino što na snimcima postoji to su unapred (proceduralno, dakle generički) napravljeni objekti i brodovi / roboti koji ih štite. i beskrajan proceduralni svet, što nije da mi se ne sviđa, ali sumnjam da je po tvom ukusu.
i da, tu je priča o frakcijama, pridruživanju, biofizičkim zakonima po kojima procedura generiše živi svet.

ja sam samo pitao šta je poenta igre. ako se sve zaista vrti oko toga da treba da stignemo u centar galaksije, ovo je mnooogo, mnooogo tanko, i realno totalno bez sadržaja.

ali, da ne grešim dušu, momci su mladi i treba im dati šansu. ima tu i dobre podloge, pitanje je samo kako je zamišljena gameplay mehanika, a od toga, do sada, na žalost ni traga.

i znam da ne može svaka igra biti elita, ali voleo bih da taj letni model, a pogotovo napucavanje iz letelice, bude bar mrvicu ozbiljnije od ove casualštine koju stalno prikazuju. u jednom naletu su odvalili pola flote i to bukvalno bez ijednog složenijeg manevra - mo'š misliti.

za igru koja samo što nije izašla ovo je, bar meni lično, totalno nedovoljno. dobra stvar je što prvo izlazi za ps4, jer tamo bar nema early access-a pa nećemo ponovo gledati pre-alfa demo koji se naplaćuje i razvlači u nedogled. ali opet, baš to me i plaši. kad će stići da naprave igru ako će odmah da bude full version, a za sada nema ni g od gameplay mehanike na snimcima?

i spomenuo si da će sve što budemo radili menjati tok igre. kakav tok? šta je to što se ustvari dešava? šta mi radimo? istražujemo i šaljemo podatke preco beacon-a? hmmm... to mi miriše na beskrajno repetitivan niz jednog te istog pri čemu je jedino što će se pred našim očima dešavati zapravo kombinovanje tih proceduralnih zakona po kojima se kreira živi svet - čitaj: nagledaćemo se različitih kombinacija ušatih / dlakavih / bodljikavih stvorenja koje treba da skeniramo i napucavaćemo beskrajnu gomilu robota koji ta stvorenja štite od našeg skeniranja. ako je to to, ima da dosadi posle manje od dva sata. malo je to za endless sandbox expirience.
 
Poslednja izmena:
^ Izmenili su, igra izlazi istovremeno i za PC.
 
Poslednja izmena:
Jeste, najavio Sean Murray na onoj PC konferenciji da izlazi day one za PC. Lik je klasični Britanac što znači da mu je svaka druga reč sarkazam i zajebancija, ali mi je ipak delovao malo iznenađen celom frkom oko njihove igre. Mislim da je gejming mašinerija prehajpovala ovu prvenstveno indie igru.
 
Upravo tako, malo je i muka slušati ove što su sada kao pomalo razočarani sa NMS, a tim koji radi na igri ima desetak ljudi. :d

Sličan hajp se sada dešava i sa Firewatch, većina ljudi pre Sony konferencije nije ni čulo za taj naslov, iako je igra u postprodukciji, iako su isti onakvi gameplay snimci koji su prikazani na konferenciji dostupni nekih 9 meseci.
 
Poslednja izmena:
doktore, evo ti iz krajnosti u krajnost. onamo su problem dijalozi i nedostatak vere u "tim koji te je toliko puta razočarao", a ovde nije problem ni što na svim snimcima koristimo jedan te isti brod, ni što od najavljenog craftinga nismo videli ni gde ni kako se to i šta craftuje, jedino što na snimcima postoji to su unapred (proceduralno, dakle generički) napravljeni objekti i brodovi / roboti koji ih štite. i beskrajan proceduralni svet, što nije da mi se ne sviđa, ali sumnjam da je po tvom ukusu.
i da, tu je priča o frakcijama, pridruživanju, biofizičkim zakonima po kojima procedura generiše živi svet.

ja sam samo pitao šta je poenta igre. ako se sve zaista vrti oko toga da treba da stignemo u centar galaksije, ovo je mnooogo, mnooogo tanko, i realno totalno bez sadržaja.

ali, da ne grešim dušu, momci su mladi i treba im dati šansu. ima tu i dobre podloge, pitanje je samo kako je zamišljena gameplay mehanika, a od toga, do sada, na žalost ni traga.

i znam da ne može svaka igra biti elita, ali voleo bih da taj letni model, a pogotovo napucavanje iz letelice, bude bar mrvicu ozbiljnije od ove casualštine koju stalno prikazuju. u jednom naletu su odvalili pola flote i to bukvalno bez ijednog složenijeg manevra - mo'š misliti.

za igru koja samo što nije izašla ovo je, bar meni lično, totalno nedovoljno. dobra stvar je što prvo izlazi za ps4, jer tamo bar nema early access-a pa nećemo ponovo gledati pre-alfa demo koji se naplaćuje i razvlači u nedogled. ali opet, baš to me i plaši. kad će stići da naprave igru ako će odmah da bude full version, a za sada nema ni g od gameplay mehanike na snimcima?

i spomenuo si da će sve što budemo radili menjati tok igre. kakav tok? šta je to što se ustvari dešava? šta mi radimo? istražujemo i šaljemo podatke preco beacon-a? hmmm... to mi miriše na beskrajno repetitivan niz jednog te istog pri čemu je jedino što će se pred našim očima dešavati zapravo kombinovanje tih proceduralnih zakona po kojima se kreira živi svet - čitaj: nagledaćemo se različitih kombinacija ušatih / dlakavih / bodljikavih stvorenja koje treba da skeniramo i napucavaćemo beskrajnu gomilu robota koji ta stvorenja štite od našeg skeniranja. ako je to to, ima da dosadi posle manje od dva sata. malo je to za endless sandbox expirience.

Helloooooo... Kakve veze ima Fallout prica koju smo poveli u drugoj temi o F4 sa ovom igrom? Postovao sam samo snimak i deo sta je Murray rekao. Kada se igra pojavi i odigram je, onda mogu da komentarisem.
 
:facepalm: opet toliki quote.
samo utoliko što ovde nema baš nikakvog sadržaja. ni na prvi, ni na drugi pogled. i ne znam da li si primetio, ti si sad potegao rečenicu koju ja tamo pokušavam da poturim na trideset strana: kad se igra pojavi, onda možemo da je komentarišemo, ne na osnovu snimka i intervjua.
 
Ne znam sta neki ovde ocekuju stvarno. Sam pokusaj prelaska cele galaksije putujuci svetlosne i svetlosne godine da bi stigao gde treba je dozivljaj sam po sebi. Pa Spok i kompanija su putovali u centar da bi nasli Boga. Ko zna sta je ovde u pitanju :)
 
:facepalm: opet toliki quote.
samo utoliko što ovde nema baš nikakvog sadržaja. ni na prvi, ni na drugi pogled. i ne znam da li si primetio, ti si sad potegao rečenicu koju ja tamo pokušavam da poturim na trideset strana: kad se igra pojavi, onda možemo da je komentarišemo, ne na osnovu snimka i intervjua.

To je Fallout 4, a ne neka nova igra kao NMS o kojoj ne znam nista. Ne znam sta ti nije jasno u vezi F4 i kakva ce igra biti?! Ja znam sta da ocekujem od raspale Bethesde i Fallouta 4 i iz aviona se vidi sta rade i sta ce da izbace. Nista nece promeniti. Ostaje sve isto, samo malo drugacije zapakovano, za ove mladje gejmere.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta neki ovde ocekuju stvarno. Sam pokusaj prelaska cele galaksije putujuci svetlosne i svetlosne godine da bi stigao gde treba je dozivljaj sam po sebi. Pa Spok i kompanija su putovali u centar da bi nasli Boga. Ko zna sta je ovde u pitanju :)

iskreno, očekivao sam nekakvu mešavinu svemirske simulacije, survival naslova i možda i pomalo upravljačke simulacije a sve to sa pametno uklopljenim rpg elementima. šta će ispasti, videćemo.
 
To je Fallout 4, a ne neka nova igra kao NMS o kojoj ne znam nista. Ne znam sta ti nije jasno u vezi F4 i kakva ce igra biti?! Ja znam sta da ocekujem od raspale Bethesde i Fallouta 4 i iz aviona se vidi sta rade i sta ce da izbace. Nista nece promeniti. Ostaje sve isto, samo malo drugacije zapakovano, za ove mladje gejmere.

aham, bethesda samo što se nije raspala :)
 
Ja znam sta da ocekujem od raspale Bethesde i Fallouta 4 i iz aviona se vidi sta rade i sta ce da izbace. Nista nece promeniti. Ostaje sve isto, samo malo drugacije zapakovano, za ove mladje gejmere
Raspala Bethesde-a sigurno nije,dobro oni stoje,a za ovo drugo si 1000% upravu!Prodace se ovo i to veoma dobro!Nekako imam utisak da danasnji igraci vise uzivaju u najavama, trejlerima,preorderima,raspravama kakva ce igra biti,a nemaju pojma(vazno da se pise)itd...Kada dodje vreme za igranje,onda odjednom nastaje zatisije,pa pljuvanje i tu je kraj!Takav je redosled i sudbina skoro pa svake igre!
 
iskreno, očekivao sam nekakvu mešavinu svemirske simulacije, survival naslova i možda i pomalo upravljačke simulacije a sve to sa pametno uklopljenim rpg elementima. šta će ispasti, videćemo.

Ništa od svega toga, ovo je istraživačka igra. Znaš ono, kao exploration u Elite. Verovatno će biti začinjeno borbama sa AI-jem i nekakvim co-op multiplejerom ali ne očekuj previše. Stvar je u tome što je najavljeno puno space igara za PC a Sony u tom momentu nije imao ništa pa je na prethodnom E3 digao prašinu oko ove igre.

Realno, ako ikada završe ono što su započeli Star Citizen će biti najjača igra u žanru, posle toga sledi Elite (osim ako ne naprave čudo sa renderingom planeta što je sve manje verovatno) a ovo ostalo su indie naslovi od kojih ne treba previše očekivati.
 
aham, bethesda samo što se nije raspala :)

Jbga, za mene je raspala (nije sve u novcu i stancovanju igara po istom kalupu godinama unazad). Svako od nas ima razlicite prioritete sto se tice igara. Tebi je mozda vrhunac danasnja A produkcija igara, sarenis Fallouta 4. Mene savrseno ne interesuje grafika, najbitnija mi je igrivost (to sam ponovio ko zna koliko puta). Razvukao si temu iz Fallout 4 do NMS iz ko zna kog razloga i kacis se za moje postove. Ako ti smeta moje misljenje o Falloutu 3,4 ili bilo kojoj drugoj igri, imas dugme ignore i svi mirni. I ovo nije tema o Fallout, vec o NMS. Over and Out.
 
eh, ako sc ne popravi flight model, definitivno će biti totalna bulja, bez obzira koliko kopija igre prodali i koliko wot-olikih igrača navukli. bitne su i kosti, a ne samo meso i šminka.

btw doktore, nisam ja mastiljao o travi koja se ruzno njise i instalacijama koje stoje "neprirodno".
kad su igre u pitanju, najbitnija mi je mehanika, konkretno fight, jer je to ono zbog cega cu joj se vratiti za koji mesec ili godinu.
tu su ovi trejleri nekako najtanji.
 
Poslednja izmena:
Ekstra!!! :)
 
Konacno malo vise gameplay-a u komadu

 
large.jpg
 
Meni ovo super izgleda, jos samo da bude dobre podrske za dzojstik i kupujem.
 
ove slike su mi ko iz Homeworlda,ja polažem velike nade u ovo
 
Nazad
Vrh Dno