Šta je novo?

No Man's Sky

Jos kad je bila najavljivana, znao sam da ce biti ******…
Videlo se da je igra prazna i da nema gameplay-a, tako se i ispostavilo na kraju… sve sto mozes raditi u ovoj igri staje u njenih prvih sat vremena, vidis kako se skupljaju minerali, vidis sta mozes da istrazujes i gradis, popravis brod, vidis kako izgleda da odletis sa jedne planete na drugu i to je citava vrednost ove igre, odmah posle toga moze uninstall… bar i to ulazenje u atmosferu druge planete da su bolje odradili, jer je to highlight igre, vec se ekran zamrzne na sekund, dva, u dva navrata, dok igra ucita sve objekte na mapi… umesto da bude non stop neprimetan striming, da moze opusteno da utones, dobijes istrzano ucitavanje, sto razbija momenat… bas slaba igra, kao sto je to njen trailer i pokazao onima koji su to zeleli da vide, a to je da ovde nema igre.

Sa Foundation i 1.13 dosta toga su popravili i sada je drugacija od vanile. Neka malo pokupe neke cake od Astroneera i bice kao bombona, mada idu u dobrom pravcu.
 
Ne odustaje, jbt :Klanjanje
 
kad legne na ispod 1o ćora, ako bude nečega osim šminke ili uvedu kakav takav multiplay, eh...
do tada, čini mi se da novi update everspace-a donosi head tracking support... =)
 
Izasao update 1.3 Atlas Rises.

Hello!

It’s been a year since No Man’s Sky first released, and it’s been an exciting, intense and emotional time for us at Hello Games. We have been quiet, but we have been listening intently.

Today we’re excited to announce our third update: Version 1.3 – Atlas Rises is available on Steam now!

This is the biggest update we’ve released to date, featuring a new central storyline and a wide array of new and improved features. Whether you’re a veteran interloper or completely new to the No Man’s Sky universe, there has never been a better time to start your journey.

https://youtu.be/5328iuzHw-w

Full patch notes are available here: http://www.nomanssky.com/atlas-rises-update, but here’s a quick run down of the main features:
30 hours of branching story and deeper lore
Procedurally generated guild missions
Much deeper interstellar trading
Star Systems have varying wealth, conflict and economies
Overhauled Space combat controls, weapons and AI
Portal stargates enable quick travel
Terrain manipulation for more complex bases
New farming and mining interactions bring increased depth
Increased biome variety and Rare exotic biomes
Analysis visor & discovery improvements
Galaxy map and many other UI improvements
New S Class ship designs
Low altitude flight and the ability to crash your ship
Crashed Freighters to salvage on planets
Joint exploration
Our story brings a new quest system and branching narrative to No Man’s Sky. In the Atlas Rises story, the fabric of existence is starting to falter. A mysterious new inter-dimensional race have appeared, and ancient portals have begun to open.

Glitches in the simulation, visualised by strange floating orbs, allow players to see and communicate with up to 16 other travellers and explore the universe together. While interaction with others is currently very limited, this is an important first step into the world of synchronous co-op in No Man’s Sky.

On behalf of myself and the team here at Hello Games, I just want to say thank you for this year. Thank you for playing, providing feedback, sharing, discovering and so much more…

Our journey continues.

https://www.youtube.com/watch?v=7Ux2uewek6s

https://www.youtube.com/watch?v=5328iuzHw-w
 
Poslednja izmena:
I koji su utisci nakon patcha? Jel blizu icega vrednog igre?
 
I koji su utisci nakon patcha? Jel blizu icega vrednog igre?

Promenili su dosta stvari, sredili graficki sve u logovima, dodali help za nove igrace sa malim hintovima za pocetno snalazenje, novi resursi, novi questovi, brodovi, novi planovi, izmenjena cela galakticka mapa koja je sada graficki i sa informacijama unapredjena (neke sisteme prikaza pathova su preuzeli iz ED). Mnogo je zivlji svemir, random cargo dropovi na planetama koji da bi se otkljucali traze posebne resurse. Multi deo nisam jos probao, jer je integrisan kroz nove questove za Atlas. Ja NMS igram od samog pocetka i meni je jako zabavan. Sa ovim novim patchom su sve to podigli na jos visi nivo. Ne znam, imas gusara pa probaj. Tako sam i ja poceo. Igrao malo njega i onda kupio na snizenju. A obozavam Asimova, tako da mi je NMS najblizi toj estetici.
 
Poslednja izmena:
Ovo konacno pocinje da lici na igru koju su obecavali od starta, ako ovako nastave za dvogodisnjicu cemo konacno imati proizvod vredan kupovine xD
 
kakav to multi spominješ? ne vidim da su i oni spomenuli išta što počinje na ta slova :(
 
kakav to multi spominješ? ne vidim da su i oni spomenuli išta što počinje na ta slova :(

Nije multi u obliku kakav je u ED.


Glitches in the simulation have begun to appear.
Visualised by strange floating orbs, up to 16 players can see and communicate with one another, and explore the universe together.
While interaction with others is currently very limited, this is an important first step into the world of synchronous co-op in No Man’s Sky.
While interaction is very limited, VOIP (Voice over IP) allows proximity based voice chat with other nearby explorers.
Use portals to quickly travel to more populated planets, or to meet up with friends.
 
je l mo'š da pucaš u player-a? je l bar vidite iste npc-ove? instanca? kako to izgleda uopšte?
 
je l mo'š da pucaš u player-a? je l bar vidite iste npc-ove? instanca? kako to izgleda uopšte?

Koliko ja znam ne. To jos uvek ne moze. Ja jos uvek nisam probao multi, jer radim potpuno druge stvari (random kretanje po galaksiji, trading, construct), nisam jurio Atlas quest (samo neke delove zbog resursa za hyper skokove). Taj multi je vezan za nove questove i Atlas quest, tako da ces morati na yt.

https://metrouk2.files.wordpress.com/2016/10/giphy138.gif :smoke:
 
Poslednja izmena:
U piku na analytics ~1000 igraca online, dok oni ubace sve sto su obecali za launch bice 10 igraca u piku. Cudi me kako ih jos uvek nisu oterali tuzbama u bankrot.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
koliko sam pročitao, samo možeš da očitaš gde su drugi igrači, ne i da ih vidiš, a jedina aktivna stvar je nekakav voip sistem.

hej... voip... u igri???

ma daaaaaj.
 
U piku na analytics ~1000 igraca online, dok oni ubace sve sto su obecali za launch bice 10 igraca u piku. Cudi me kako ih jos uvek nisu oterali tuzbama u bankrot.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Nisu samo oni krivi za celu zbrku vec i novinari koji su od svega recenog, a ponajvise ne recenog, napravili ultra vest i digli hajp na ludacki nivo. Sve je to splet besmislenih okolnosti u jako lose vodjenje PR kampanje, a pogotovo nakon sto su putsili igru u promet. I dosta je price o tome, sta je bilo - bilo je.
Lepo je videti da ova igra nije napusten projekat tj. da se na njoj i dalje radi, da ima novih sadrzaja, da biva potpunija... uostlaom nije ni ED pucao od kvaliteta u startu, ali 2 godine kasnije mozes da uradis jako mnogo toga, a bice jos drugih stvari implementiranih uskoro.

Sve u svemu, to je win-win za igrace, nema niceg loseg u tome.
 
Nisu samo oni krivi za celu zbrku vec i novinari koji su od svega recenog, a ponajvise ne recenog, napravili ultra vest i digli hajp na ludacki nivo. Sve je to splet besmislenih okolnosti u jako lose vodjenje PR kampanje, a pogotovo nakon sto su putsili igru u promet. I dosta je price o tome, sta je bilo - bilo je.
Lepo je videti da ova igra nije napusten projekat tj. da se na njoj i dalje radi, da ima novih sadrzaja, da biva potpunija... uostlaom nije ni ED pucao od kvaliteta u startu, ali 2 godine kasnije mozes da uradis jako mnogo toga, a bice jos drugih stvari implementiranih uskoro.

Sve u svemu, to je win-win za igrace, nema niceg loseg u tome.

Ovo si sve lepo napisao. NMS, ED i SC su u istom loncu, s tim da svaka ima neku svoju pricu i prokletstvo koje nosi sa sobom.
 
U redu je to Kutijo, to je logican sled dogadjaja nakon sto su izbacili produkt bez glavnih stavki koje su ocekivane i obecane. I pored svih falinki koje je igra imala, glavno je to sto je reklamirana kao Multiplayer. Na pitanje da li ce igra imati Multiplayer lik je odgovarao sa "Da", nije ga nijedan novinar na to naterao. Dokaz tome su prelepljene single player nalepnice preko kutuja igre. Uzeli su lepe pare od mnogo ljudi na osnovu toga i ne smeju da se oprastaju takve stvari. Kupis igru da bi igrao s prijateljima i odjednom skapiras da tog elementa nema, to je nedopustivo. Svi ostali bagovi i gluposti mogu da se srede, ali jedno je kada je nesto lose odradjeno a drugo je potpuno nepostojanje necega, narocito kriticne stavke kao sto je multiplayer.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
U redu je to Kutijo, to je logican sled dogadjaja nakon sto su izbacili produkt bez glavnih stavki koje su ocekivane i obecane. I pored svih falinki koje je igra imala, glavno je to sto je reklamirana kao Multiplayer. Na pitanje da li ce igra imati Multiplayer lik je odgovarao sa "Da", nije ga nijedan novinar na to naterao. Dokaz tome su prelepljene single player nalepnice preko kutuja igre. Uzeli su lepe pare od mnogo ljudi na osnovu toga i ne smeju da se oprastaju takve stvari. Kupis igru da bi igrao s prijateljima i odjednom skapiras da tog elementa nema, to je nedopustivo. Svi ostali bagovi i gluposti mogu da se srede, ali jedno je kada je nesto lose odradjeno a drugo je potpuno nepostojanje necega, narocito kriticne stavke kao sto je multiplayer.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

I tu si apsoslutno u pravu. Zato sam i rekao da su za celu papazjaniju krivi i sami predstavnici Hello Games koji nisu precizno objasnili kako će teći razvoj, koje će mogućnosti igra ponuditi igraču u startu i sl. Tu su izneverili kupce.

Ali, sa druge strane, ako uporedim njih i jedan Ubisoft ili EA koji su kraljevi promašaja i neispunjenih obećanja, ovima mogu da progledam bar malo kroz prste jer ipak rade na tome da se situacija sredi. I ja, kao neko ko voli svemirske simulacije, čekam da se situacija sredi tj. da se igra dovede na neki normalan nivo.

Recimo, pre 1.5 godinu sam prestao da igram Elitu jer sam izgustirao sve što se probati moglo u igri. Pre 5 dana sam se ulogovao posle mnogo vremena i to više nije ona ista igra, osećam se kao da je nikad nisam igrao. I to je dobro.
 
U redu je to Kutijo, to je logican sled dogadjaja nakon sto su izbacili produkt bez glavnih stavki koje su ocekivane i obecane. I pored svih falinki koje je igra imala, glavno je to sto je reklamirana kao Multiplayer. Na pitanje da li ce igra imati Multiplayer lik je odgovarao sa "Da", nije ga nijedan novinar na to naterao. Dokaz tome su prelepljene single player nalepnice preko kutuja igre. Uzeli su lepe pare od mnogo ljudi na osnovu toga i ne smeju da se oprastaju takve stvari. Kupis igru da bi igrao s prijateljima i odjednom skapiras da tog elementa nema, to je nedopustivo. Svi ostali bagovi i gluposti mogu da se srede, ali jedno je kada je nesto lose odradjeno a drugo je potpuno nepostojanje necega, narocito kriticne stavke kao sto je multiplayer.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Ne vidim u cemu je problem, koliko se secam oni su ponudili povrat novca svima koji su to zeleli. Pa ti sada nama reci u cemu je problem, onaj ko je hteo je ostao u igri ko nije i smatrao se prevarenim dobio je pare nazad i resen problem.

I opet jedno pitanje sto svaka igra koja izadje mora da ima multiplayer? Zar ljudi danas vise ne znaju da sednu i da soliraju i da uzivaju u igri nego moras da se tepas sa tamo neki likom koji je gruno u igru par stotina dolara na mikrotransakcije ili te dovati neki citer pa te siluje kroz igru.
 
Poslednja izmena:
Prvo, koliko ja znam, pare nisu vracene nikom.

Drugo, niko ne kaze da neka igra mora da ima multiplayer, nego da ako je naznaceno da ga ima u najavi i X puta ponovljeno u medjuvremenu, mora da ga ima i u official release, inace to je obmana jer na konto toga su uzete pare koje nisu vracene.

Prosto je, ne znam sta je tu nejasno. Jedno je bug ili losa izvedba necega, drugo je blatantna laz o postojanju necega cega nema.

Meni smeta lazno reklamiranje kao multiplayer, sigurno ne bi uzeli isti kes da su rekli da ce biti solo only.
f840577b2a54fceab46f7fe9760ecb21.jpg

Inace sto se tice tvog odgovora Kutijo, apsolutno se slazem, sve moze da se nasteluje kasnije ukoliko nije debelo zeznuto, ali ovo oko multija im nije trebalo.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Linkujes link koji sam ja okacio malopre kao prvi link i tu pise da pravila koja vaze za ostale igre vaze i za NMS po pitanju refunda, dakle 14 dana ili manje od 2h odigranog vremena. Velika vecina je odigrala vise od 2h koji se ovde pominju i samim tim su izgubili pravo na refund i ko zna koliko je refundova odbijeno, broj prihvacenih je mizeran.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
onakav kakav je bio najavljen jos onomad?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Ovo samo ti igraš :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja se razmišljam da ti se pridružim, dopada mi se igra.
 
Nazad
Vrh Dno