Šta je novo?

No Man's Sky

Acid trip :)
 
samo fale zombiji. Verovatno dolaze u DLCu.
 
Zapravo ovo je genijalno, pogledao sam neke klipove po YT gde developer objasnjava proceduralno generisanje sveta i na koji nacin su ga osmislili, tipa ako je planeta preblizu zvezde, nece biti zivota na njoj ili ce biti tecna potpuno, ako je previse udaljena bice okovana ledom itd. Videcemo kako ce da ukomponuju celu igru, ovo dodje ko minecraft u svemiru sa lepom grafikom :)


Svi traileri na jednom mestu:
 
Poslednja izmena:
Mogao si da sacekas da je zvanicno najave. Jedina mana po meni jeste velicina svemira, sve je kompresovano do te mere da postaje smesno. Ali to je uradjeno da ljudi ne bi gubili puno vremena u putu, isto tako je i glavni dizajner nove Elite zamisljao svemir dok ga Brejben nije zajasio i naterao da kreira mehaniku kretanja brzinom vecom od brzine svetlosti.
 
sjajna okolina, samo ne vidim igru :)


btw, brejben je, koliko god bio magarčina, ipak neko ko se koliko toliko razume u igre. bar jedna koju je napravio ima status legendarne :)
 
uuuuuu...

ispravka, ogreših dušu...

favorit, čak!

:D
 
Imam osećaj da će ovo na kraju ispasti neuporedivo bolje od Elite i Star Citizen-a... čak sam siguran u to... volim kada tako neki underdog očita lekciju nahajpovanim veličinama.
 
Elite i Star Citizen su socijalne igre [SC ima i bigtime SP kampanju pride], a No Man Sky ce biti solitary experience. Sami developeri kazu da ce sanse da ce se igraci naci jako minimalne.

Steta, trebali su napraviti neki socijalni segment, nesto sto bi omogucilo ovoj igri da postane coop friendly kao sto je to Minecraft imao. Ovako, dobijamo bigass svemir, i nikakvu sansu da podelimo nasa istrazivanja sa drugima...
 
Elite i Star Citizen su socijalne igre [SC ima i bigtime SP kampanju pride], a No Man Sky ce biti solitary experience. Sami developeri kazu da ce sanse da ce se igraci naci jako minimalne.

Steta, trebali su napraviti neki socijalni segment, nesto sto bi omogucilo ovoj igri da postane coop friendly kao sto je to Minecraft imao. Ovako, dobijamo bigass svemir, i nikakvu sansu da podelimo nasa istrazivanja sa drugima...

Čitao sam tu izjavu ali su malo kontradiktorni tu jer su takođe izjavili da igra startuej sa blanko mapom na kojoj će se automatski ucrtavati svako otkriće i ta mapa će se vremenom puniti, e sad nakon 2-3 meseca i par stotina (hiljada?) otkrivenih planeta, dva igrača se uvek mogu dogovoriti po principu nađimo se tu i tu? Ali mislim da će to biti vrhunac coop interakcije na žalost.
 
videćemo. trenutna orijentacija na singleplay je logična jer se ispod svega ovoga odigrava jedna masivna mehanika sa resursima, crafting listom i vrlo verovatno sve naprednijim i naprednijim tehnologijama. nije fer gurnuti sve nas u isti lonac i potpaliti vatru, verujem da im je želja da se pre svega upoznamo sa svim konceptima, i da imamo vremena pre nego što sve postane ozbiljno.

siguran sam da će se dosta toga nakalemiti na osnovnu verziju dok ne stignemo do izdanja za pc.
 
And now for something completely different! :D

No Man’s Sky is a game about exploration and survival, set in an infinite procedurally generated universe. Whether a distant mountain or a planet hanging low on the horizon, you can go there. You can fly seamlessly from the surface of a planet to another, and every star in the sky is a sun that you can visit. Where you’ll go and how fast you’ll make your way through this universe is up to you. It’s yours for the taking.

Every solar system, planet, ocean and cave is filled with wonder, but also danger -- and you are vulnerable. Your ship and suit are fragile, and every encounter can test your skills to the limit. From dogfighting in space to first-person combat on a planet’s surface, you will face foes ready to overwhelm you. And one mistake could see you lose everything. You can never take your voyage lightly. You’ll need to prepare. Collect precious resources on the surfaces of planets and trade them for the ships, suits and equipment that will take you to your destiny in the stars. Other players will also exploring the same vast universe in parallel; perhaps you’ll make your mark on their worlds as well as your own. In No Man’s Sky, every victory and every defeat has lasting consequences.

http://www.no-mans-sky.com/







http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2014/07/01/of-course-no-mans-sky-is-coming-to-pc/ :banana:
 
Poslednja izmena:
10.Jun? Ja mislio izašlo nešto novo... :(
 
 
Ja sam odmah "nabavio" celu diskografiju te grupe posle onog prvog trejlera :D (i razočarao se, većina njihovih numera nije ni nalik na tu:().
 


There's a wildly abstract intro sequence that sounds really cool.

Not all players start on equal terms. Some planets will be harsh, some will have rare resources.

First point of interest on your starting planet will be your ship

Galaxy map shows how many planets each star has, any special properties like extra resources. If online you'll learn additional things like if it's been discovered, what class of space station is there. Can zoom in further to examine planets individually. If it's been explored you'll see a run down of the points of interest.

Can see friends location on galaxy map.

In game messaging system has been teased.

If you fly past another player, you might never even know it's a real person

Money is called units

Everything earns money, like resources, exploration, combat.

Get resources with mining laser and grenades, and can only see resources in a special scanning mode.

Hyperdrive fuel and cargo space share the same storage

If you see a ship you like, you can follow it back to a station to buy it

Can land in docking bays in space station, and get out and browse tradable cargo or stroll down the line of ships to check out stats and prices

What you can buy depends on who is there. Could see a ship you like and want to buy that just flies off before you get a chance

Some space stations look like Death Star or Borg cube, and can be attacked. Can't be destroyed, but can damage them enough to lower their rating. No reward for doing so though, but you can be rewarded for attacking the police it sends out to attack you.

Upgrades to suit and weapon don't vanish on death

List of some possible upgrades: (I'll update this when I'm back at my laptop, there's a long list)

Malevolent force is a robotic army. They maintain the balance of the universe. If you are just strolling around, they will ignore you. But if you start killing creatures or carving out resources and they see this then they will attack. So far there's a bipedal version and quadruped version. These aren't procedural, so you can learn how to deal with them.

If you die in a ship, you basically just lose the ship and cargo, and have to save up for a new one before you can leave the current system. But you don't lose money or upgrades.

Current estimate to get to centre is 40-100 hours. The minimum being for people who go straight for it as fast and efficiently as possible. Hello Games can adjust this before release though

There'll be portals to different planets in alien temples (don't know how rare this might be). Can't take ship with, so need to gather what you can on other side and go back through portal.

To je odavde inace sestog i sedmog decembra na playstation experiencu ce biti dosta novog gameplaya.
 
Mogao si da sacekas da je zvanicno najave. Jedina mana po meni jeste velicina svemira, sve je kompresovano do te mere da postaje smesno. Ali to je uradjeno da ljudi ne bi gubili puno vremena u putu, isto tako je i glavni dizajner nove Elite zamisljao svemir dok ga Brejben nije zajasio i naterao da kreira mehaniku kretanja brzinom vecom od brzine svetlosti.
Ček, a koliko treba da bude veliki svemir u jednoj igri? Da putujem do Marsa dve godine?
 
Nemam ništa protiv da se putovanje između planeta spusti na minimalan ali prihvatljiv nivo nešto poput FreeLancer-a, ono što mi se ne dopada je izuzetno kratak vremenski interval koji definiše ulazak u atmosferu i silazak na površinu planete. Nadam se da ne grešim jer sam pogledao svega nekoliko sličnih snimaka, ali čini mi se da je gotovo nemoguće voditi borbu u atmosferi jer je hod između kosmosa i površine planete premali. To po meni može da bude itekako zanimljiv aspekt ako uzmemo na primer činjenicu da u atmosferi možemo imati ogromne oblake najrazličitijih oblika i strukture, pa čak i velike svemirske brodove ili gradove. Praktično bi to mogao da bude jedan među nivo - sloj (layer) koji bi spajao ova dva sveta koja već sada imamo u ponudi. U svakom slučaju, lepo je videti ovako nešto. Od Starglider II pa naovamo ne mogu da se setim igre koja je imala ovako proceduralno rešen svemir bez dodatnog učitavanja i među skevenci kao i mogućnost silaska na površinu planete i istraživanja iste (ili smo imali jedno ili drugo). Da budem iskren, vreme je i bilo. Očekivao sam ovako nešto da vidim još pre jedno 10tak godina najmanje.
 
Poslednja izmena:
Mozda ce se neko naljutit sto pisem bilo sta (jer ce pomisliti da su neke nove vijesti vezane za igru) , ali moram reci da nikad u zivotu (a igrao sam dosta igara prije , sad sam student racunarstva - dakle razumijem se u matematiku , software , programiranje) nisam vidio ambiciozniju video igru niti ambiciozniji projekat koji je pokrenut od 4 covjeka - ovi ljudi ako uspiju da naprave ovo kako valja treba im dati nobelovu nagradu
 
Poslednja izmena:
Dobro, to je krenulo sa 4 čoveka, sada ih već ima daleko više, nije baš da ovako nešto može da izgura četvoro ljudi.
 
lepo izgleda, nego ja i dalje ne vidim igru, ali ae.
 
Nazad
Vrh Dno