Šta je novo?

Lenovo A8-50 WH8 - A5500-F

Pa, juče sam ga isprobavao na putu "kuća-pos'o, pos'o-kuća" i sve je bilo ok.

EDIT: hm, sad sam ga ponovo probao (inače, koristim navigaciju na telefonu) i opet ne nalazi satelite :(
Ne sviđa mi se to :(
 
Poslednja izmena:
Bzvz. Jedan od razloga zbog kojeg bih kupio tablet je i GPS,ali i to je izgleda macka u dzaku. Na notebookcheck sajtu nisu imali zamerke na GPS za razliku od A1-830 acer modela.
 
Jutros sam ponovo isprobao GPS. Satelite je našao za manje od 20 sekundi, radio je odlično.

Izgleda da mu smeta kada je uključen WiFi!

@ pedjoni78: ja bih ti preporučio da slobodno uzmeš ovaj Lenovo. Ako mu GPS ne radi, jednostavno ga vrati. Ako dobro radi, onda je to jedan od best-buy tableta na našem tržištu :)
 
I ja mislim da je best buy. Osam inca je ipak bolja varijanta za citanje. Ni onaj Acer mozda nije los,ali me je pokolebao test na notebookcheck.u gde rekose da ima problema sa GPS-om mada je jedan korisnik ovog foruma pisao da nema nikakvih problema.
Jesi li nabavio vakumski drzac tableta za auto?
 
Jesam, drži ga lepo :)
 
Ja sam se odusevio k'o kuce kada sam naisao na ovu diskusiju :). Kupio sam ovaj tablet pre 3 nedelje i cinilo mi se da sam prilicno "usamljeni vlasnik", ali sada vidim da nisam pogresio. Od prvog trenutka sam imao pozitivne utiske vezano za ovaj Lenovo. ALi sam se danas iznervirao, jer sam uradio update na Android 4.4.2. Nakon toga, nestala mi je ona aplikacija koja se zove Navigacija (ona cuvena plava strelica), jos neke aplikacije, ali ono sto mi je najvise zasmetalo je sto sam izgubio slicicu za GPS. Umesto nje sada stoji Location i koliko vidim iz Vasih diskusija-to bi trebalo da je isto. Ako je tako, onda super. Ali... Ja nemam WiFi kod kuce. Hocu da na neki nacin nadjem satelit i testiram neku najvulgarniju navigaciju. Tu mi sada treba Vasa pomoc. Koliko sam shvatio, preko obicnog USB kabla se moze dobiti net sa maticnog racunara, ali ja ne kapiram kako da podesim. U Tabletu sam ukljucio opcoju interneta preko USBa, ali me tamo pita koji imam OS na maticnom PC-ju. Ja kazem Win7, a onda mi se pojavi uputstvo kako treba da otvorim Netvork conection, pa neki klik desnim na propertis, pa... I ja to sve ne uspevam da pronadjem tako kako oni kazu da treba da se uradi. A hteo sam da skinem taj GPS test ili sta vec kazete da je potrebno da se nadje satelit. Da ne duzim, i sami zakljucujete da sam duduk za tablete, mogu li nekako da proverim GPS sa sadasnjim stanjem tableta? Ako mogu-kako? Ako ne, molim za snima ekrana gde mogu da vidim kako da podesim net preko USBa pa da skinem (sta vec treba da skinem?) Ovo mi je mnogo vazno, jer mi tablet bas treba i kao navigacija. Sta mi savetujete da koristim od softvera za navigaciju i gde da skinem? Hvala mnogo svima unapred, nadam se da ce neko pomoci. Pozdrav.
 
midifajl, evo mog predloga: idi do nekog kafića ili bilo koje lokacije koja ima dostupan WiFi.

Tu skini GPS Test. Pokreni ga, pa iz njega izbriši AGPS podešavanja i učitaj nova (klik na ... u donjem desnom uglu). Posle toga ti ne treba Net više.

Sad ide smorni deo posla :) Otkači se sa WiFi-a, pritisni ono Location, pa odgovori sa Disagree kad te pita nešto o prikupljanju informacija (tako nešto). Onda ostavi aktiviran Location, a tablet ostavi napolju (ili bar na prozoru) pola sata ili više (ja sam ostavio sat vremena, ali nisam gledao koliko mu je stvarno trebalo).

Nakon toga, GPS bi trebao da proradi :) Pokreni opet onaj GPS Test i vidi da li je ok - trebalo bi da imaš zeleni krug pored onog GPS ON, a klikom na kartu sveta, trebalo bi da ti se prikaže pravilno lokacija.

aXqI0VV.png
h9ji0vE.png


Što se tiče povezivanja na Net preko USB kabla - tu stvarno ne mogu da pomognem.

Javi šta se dešava :)

***

Što se tiče navigacije, za početak bih preporučio Sygic, zbog jednostavnog skidanja programa i mapa: program skineš sa Play Store-a, a mape (za zemlje koje su ti potrebne) iz same aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam sve. Nasao je gomilu satelita i nakacio se. To mi je bilo bitno da vidim, da radi. Sutra cu videti koliko ce mu vremena trebati da se nakaci, pa cu javiti. Sada je trebalo oko 20tak min. Sve u svemu, izgleda da ce dobro funkcionisati. Hvala jos jednom i cujemo se sa novim informacijama.
 
Super, meni se sada GPS obično pokrene za manje od minut.
 
Tablet nema HDMI izlaz, bar ja nisam nigde našao podatak da takav izlaz postoji? Ima li načina da se dobije nekako HDMI? Ovo mi je bitno jer bih da puštam sa njega video na plazmu? Treba ovih dana da pazarim neki tablet i ovaj Lenovo mi se baš dopao, ali ako nema HDMI-ija, ništa od kupovine.

Edit: sad sam malo detaljnije proguglao, nema ništa od HDMI izlaza, šteta, moraću da tražim nešto drugo.
 
Poslednja izmena:
Nema HDMI, a da li nekako može da se "dobije" to ne znam :)

Ako plazma ima Miracast, onda možeš bežično da ih povežeš. Ja sam tako povezao sa mojim LG TVom - za gledanje filmova, YT i slično, sasvim je ok.
 
Plazma nema ništa od naprednih funkcija, a ni zamena nije u planu, tako da mi ostaje samo hdmi. Upravo sam editovao moj prethodni post, definitivno nemože hdmi izlaz na ovom tabletu.
 
Nema HDMI, a da li nekako može da se "dobije" to ne znam :)

Ako plazma ima Miracast, onda možeš bežično da ih povežeš. Ja sam tako povezao sa mojim LG TVom - za gledanje filmova, YT i slično, sasvim je ok.

Takodje sam povezao i Lenovo A8-50 i Lenovo A7-50 sa LG TV-om preko Miracast-a.
 
Jel ga je neko poredio sa Galaxy Tab 3 8.0?
Pa, ukratko (ovo je samo prema specifikacijama "na papiru", nisam imao priliku da koristim GalaxyTab - osim što sam ga malo pogledao u prodavnici):

Što se tiče sličnosti, oba tableta imaju ekran iste rezolucije i dimenzije (8", 1280x800), s tim što Lenovo ima IPS ekran, a Samsung ima, bar tako mislim, običan TFT. Oba imaju solidne prednje kamere (Lenovo 2mpix, Samsung 1.3mpix), što je veliki plus za "skajpovanje".

Samsung je bolji po pitanju RAMa (1.5GB vs. 1GB), kao i težine (315g vs. 360g) i dimenzija (ima nešto uži "ram" oko ekrana).

Lenovo je bolji po pitanju CPUa (quad vs. dual). Takođe, Lenovo dobija update na KitKat (4.4.2) odmah kod prvog uključivanja, dok Sasmung, bar za sada, ostaje na 4.2.2. Lenovo ima i malu prednost po pitanju snimanja videa (1080p vs. 720p), mada ne mislim da je to bitno za tablet :) Takođe, Lenovo ima ugrađen FM radio, što ponekad može da bude korisno.

Što se tiče zvuka, Samsung bi trebalo da je bolji, ali se meni čini da u realnosti nije tako - što se mene tiče, Lenovo (uz onu ugrađenu Dolby app) ima odličan zvuk, iako ima samo jedan zvučnik (postoji i model sa 2 zvučnika i SIM ulazom, ali mislim da se on nije pojavio u prodaji kod nas).

Sve u svemu, prilično su slični, mislim da su oba modela solidan izbor za većinu korisnika.
 
Verovatno neka greška :) A vidim da je i ovde tako napisano, tako da je verovatno loš originalni text, a ne naš prevod ;)
"Unperturbed by the strong competition, at this IFA Lenovo chose to join the 8in tablet race, unveiling its first ever mid-sized Android tablet, the Tab S8."

Ali tablet, sa tim hardverom i tom cenom, deluje extra :)
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu, prilično su slični, mislim da su oba modela solidan izbor za većinu korisnika.

Da. Prema podacima sa "papira" rekao bih da je Lenovo svuda u prednosti sem u kolicini RAM-a. Da sam imao priliku uzivo da ih uporedim,lako bi mi bilo da se odlucim.
Pre svega me zanimalo da li je neko probao da uporedi fluidnost u uobicajenom radu pri nekoliko otvorenih tabova u browseru, a da je u pozadini pokrenuto nekoliko aplikacija tipa viber,skype i tome slicno. Kako se tu ponasaju. Kakav je prijem wifi signala.
Da i jedna od najbitnijih stavki je i ekran tj. koji model ima bolji prikaz.
Sto se tice tih kamera, one i nisu toliko vazne, kao sto ti kazes.

Da li je KitKat nesto doprineo sto se brzine rada tice na Lenovu?
 
Ja sam odmah, prilikom prvog uključenja, apdejtovao na KitKat, tako da ne znam kako se ponaša bez njega.

Što se tiče više otvorenih tabova - ja sam moj Lenovo baš intenzivno koristio dok sam bio na moru. Bilo je često otvoreno po 5-10 tabova u Firefoxu, a uz to, bile su otvorene Google Maps, Wikimapia Viewer, po neki PDF i slično. Nisam primetio kočenje i slično (osim 1x, kad je bio uključen i Google Earth - on je izgleda prilično zahtevan, mada sam radi odlično, uključujući i Street View).

WiFi je radio odlično, baš kao i filmovi i serije preko MX Playera (uz HW+ akceleraciju, koja omogućava 200% sound boost).

Što se tiče ekrana - meni deluje vrlo dobro.

U svakom slučaju, nisam se pokajao što sam kupio Lenovo A8 :)
 
Poslednja izmena:
Pojavio se način za rutovanje ovog Lenovo tableta - nisam probao, tako da ne znam da li funkcioniše.

Ali, ako neko proba, neka javi ;)

1. Download Vroot.apk and install it on A5500 - d/l link: https://my.pcloud.com/publink/show?code=r1b
2. Open Vroot app, this app is Chinesse, you will see the-bored-face icon and "root" beside, just do click "root", waiting to access finished (wil see the-smiling-face), and then, you will see the lion-head in the apps drawer: successful rooted !
3. To make sure A5500 was rooted, dowload rootchecker and check it.
4. Download and install the SuperSU
5. Frozen the lion-head-app

And now, you have the rooted A5500 with SuperSU

Note: if you can use (or like to use) the lion-head-app, unnecessary to do the steps from 4th.
 
Nisam merio, ali onako "odokativno", baterija traje prilično dugo, a puni se relativno kratko ;)
(dobar odgovor, a? ;) )

Rutovanjem? Nemam pojma, valjda bi mogli da se uklone neki sistemski programi, kao i da se pokrenu neki koji zahtevaju rutovan tablet/telefon.
 
Pa, kad bih sad kupovao, opet bi sigurno bio među prva 3 (nisam siguran šta se sad sve prodaje, ali sam siguran da bi mi i dalje odgovarao po pitanju odnosa uloženog i dobijenog :) ).
 
Nisam probao, ali verovatno može, pošto OTG lepo funkcioniše.
 
dobija sa otg kabl?

edit: Neko je ostavio ovakav komentar na win*in:

/Ne podrzava MTS-ov 3G modem..probao.. Za ostale ne znam..ali mislim da ne podrzava ni jedan posto nisam nigde nasao podesvanja za mobilne mreze.. /

damn
 
Poslednja izmena:
OTG kabl se ne dobija, ali ja sam probao dva koja imam kući i USB fleš i tastatura su radili sa oba.

Za 3G modem, kao što rekoh, ne znam. Ako ti je to toliko bitno, potraži ovaj Lenovo sa ugrađenim SIM slotom (i stereo zvučnicima).
 
Mislim da nisu uvozili model od 8 inca koji ima SIM. Postoji onaj od a7-50 bez voice mogucnosti.
 
Nazad
Vrh Dno