Šta je novo?

Logitech Z-3 umesto Alteca 621

radar

Čuven
Učlanjen(a)
01.10.2001
Poruke
437
Poena
619
Posto sam jako dugo cekao Altec 621 i izgubio strpljenje, trazim neku adekvatnu zamenu u cenovnom rangu do 100 Evra. Zapali su mi za oko Logitech Z-3, ali nisam cuo nicija iskustva sa ovim 2.1 sistemom. Ima milion tema o zvucnicima na Benchmarku, ali niko ne pominje Z-3. Dali je neko cuo ove zvucnike i sta jos mi mozete preporuciti. Napominjem da ce mi zvucnici sluziti za kucno slusanje muzike i ne moraju biti preterano velike snage, ali bi trebalo da imaju pristojan zvuk.
Inace karakteristike Logitech-a Z-3 mozete procitati na donjem linku:
http://www.logitech.com/index.cfm?c...oducts/details&contentid=7171&crid=2&detail=2

Upravo sam video i Altec Lansing VS4121 pa me interesuje zna li neko nesto i njima. VS4121 mozete pogledati na sledecem linku:
http://www.altec-lansing.com/product_details.asp?pID=vs4121&sID=2
 
Mislim da u PCC ima Alteca ATP3.
Ako nema, docice u roku od 10 dana.
Prosvrljaj po netu pa vidi koliko ti odgovaraju.
Znatno su tisi od 621, ali imaju vrlo lep zvuk.
Creative T2900 takodje nije los.
I jeftiniji su osetno.

Ako si namenio svih 100E za trosak:
Z-3 nisam cuo, specifikacija jeste dobra, medjutim cini mi se da nisu dobar izbor.
Koliko znam, te male "ali kao titanijumske" membrane i ne daju nesto dobar zvuk. Pride, mislim da Z-3 ovoliko kosta zbog izgleda, ne zbog zvuka.
Konacno, nikad mi se nije svidjao zvuk ni jednog Logitecha, pa imam malo predrasuda i prema ovom modelu :)

Postoje i Creative T3300 za malo veci kes, sateliti su trosistemski, trebalo bi da su najbolji u toj klasi, u nedostatku 621.
T3500 su vec preskupi.

Pozdrav!
 
OK, ti znaci preporucujes Creative ispred Logitech-a.
E sad, malo sam pogledao njihovu ponudu i izbor je dosta sirok u cenovnom rangu oko 100 Evra:

Creative Inspire 2.1 T2900 = 70.00
Creative Inspire 2.1 2700 Slim = 95.00
Creative Inspire 2.1 2800 Digital = 120.00
Creative I-Trigue 2.1 3300 Titanium = 120.00
Creative I-Trigue 2.1 L3500 Titanium = 140.00

Neka preporuka od ovih modela. Nisam bas planirao da se isprsim svih 140 Evra, ali ako L3500 vredi tu cenu, uzecu ga. E sad, poslednja dva modela u svom nazivu imaju Titanium, a ti rece da te membrane nisu bas dobre. Pojasni mi malo, jer nisam bas neki poznavalac audio tehnike, samo bih voleo da imam dobar zvuk u stanu.
 
Ja preporucujem Altece, ali kad njih nema dobri su i Creative jer Logitech bas ne gotivim (pride su mi i najruzniji, ubedljivo).

Titanium.... ne kapiram se najbolje u to, Notax ili neko ko se bolje razume neka to objasni.
Ono sto ja znam, jeste da sam cuo nekoliko takvih sistema, napominjem, kompjuterskih, izmedju ostalog i Z-3 i nije mi se svidelo.

Od ovih sto si nabrojao, Slim otpadaju sigurno, svi ti slim su @%$, a ni ove Digital nikada ne bih kupio jer ti "dekoder" za 2.1 nikada nece trebati.
Ili ja pojma nemam, a on moze da posluzi za jos nesto.

Ako titanijum ne valja, onda 2900 ispadose jedini izbor.

Ne znam, bolje da se raspitas kod jos nekoga o tim titanijumskim membranama, mozda one i valjaju, a ja pojma nemam ili ono sto sam cuo nije bilo dobro uradjeno.

A, ukoliko ti potraga potraje jos koji mesec, docekaces 5021 iz Alteca.
Ja sam cuo sample primerak i sto se mene tice odlican je.
Ja ga zeljno iscekujem, bez obzira sto nesharm pisao :)

Pozdrav!
 
Samo ti njih kupi Sale :), prijatno slusanje :).
 
VS4121 sistem je sasvim ok za te pare, imas moj test u PC Pressu, njih i MX5021. Ako te zanima rasprava o MX5021, procitaj je na sledecem linku
http://www.benchmark.co.yu/forum/viewtopic.php?t=42786
Z-3 nisam cuo, kao ni Creativeove modele.
 
nesharm je napisao(la):
VS4121 sistem je sasvim ok za te pare, imas moj test u PC Pressu, njih i MX5021. Ako te zanima rasprava o MX5021, procitaj je na sledecem linku
http://www.benchmark.co.yu/forum/viewtopic.php?t=42786
Z-3 nisam cuo, kao ni Creativeove modele.

Kakve li pomoci samo dobijas :eye: ne mogu da se nacudim. Svodi se cela prica na koliko sta kosta a razlika manja od 15€. Bem ga u ćar koji ćeš da napraviš.

Prvo konacni zaključak o zvučnicima zasnivaju na sluhu (što ne mora da bude nista loše - zavisi od sluhista ), ali zatim ti preporucuju i kude nešto što UOPŠTE nisu čuli ?!? :eye: Niti nameravaju .
Nema ti tu nikakve pomoci. Ako ne cujes zvucnike pre nego sto kupis, tesko tebi :beat:

Moj ti je savet da ništa ne kupuješ na slepo/gluvo bez obzira na cenu.
 
Sta si ovime hteo da kazes uopste??
 
Altec bi trebalo danas-sutra da stignu koliko ja cujem, ali je pitanje kada ce ih biti u prodaji, zbog praznika. Verovatno posle Bozica....
 
Verovatno tek od sledeceg ponedeljka, posto uvek treba dan-dva da prodju kroz papirologiju...
 
zormanic je napisao(la):

Da znas...
Ja imam Logitech Z-340 i zadovoljan sam njima.
Etiketiranje tipa od ovog proizvodjaca nisam cuo, ali imam predoseca, ne gotivim ih... bla..bla..bla... su nonsens na kvadrat!

Sasa: Nauci da quote-ujes, da ne mora to neko radi za tebe
 
Dark Angel je napisao(la):
...



Da znas...
Ja imam Logitech Z-340 i zadovoljan sam njima.
Etiketiranje tipa od ovog proizvodjaca nisam cuo, ali imam predoseca, ne gotivim ih... bla..bla..bla... su nonsens na kvadrat!

Sasa: Nauci da quote-ujes, da ne mora to neko radi za tebe

Ma, izgleda da je mene citirao iz par postova (rečnik si poznajem) !

A, što se tiče onoga što sam reko mogu i da ponovim:
ja sam kupio Z-340 pre godinu i po, jer je u tom trenutku to bila bolja kupovina od Philipsa, Creative-a, Samsunga, Genuisa, Jazz-a..... ( a za AL nisam teo da bacam pare za comp. zvučnike. (razlika je tada bila DUPLO, a preslušao sam preko desetak modela raznih, i uz to uopšte nemam sluha ).

Šta nije jasno, nema pojma cheers :wave;
 
Altec 621, kako Sasa kaze, stizu tek u februaru, kolicina 80 komada...
 
j*bote sad nesto gledam al' je odradjen marketing za pcc da ni svesni nisu :) (ili jesu).
Cuo sam 641 (valjda je ta oznaka 621+2) ono dobar je ali nije tako wooow kao sto se legendisalo (mozda je malo izvestaceno zvucao zbog x plaginova koji su bgili ukljuceni u winampu).
 
Test Z-3
http://reviews.designtechnica.com/review839.html
 
Ima li da je neko stariju temu podigao iz mrtvih...? :D

Donese brat svoje "Altec Lansing VS4212" zvucnike, kaze prodaj ili da se manjamo za moje "Logitech X-230"...

Sta vi mislite, sta je bolje zadrzati?
Zasto?
 
Altec.
Zato što su prilično bolji.
 
Jesu, bolji su znatno VS4212.
Pre svega su zvucno mnogo bolje, lepsi zvuk.
Bas jeste mnogo jak ali moze i da se smanji, to nije problem, imaju izdefinisaniji i lepsi zvuk.

Ono sto ne valja na VS4212 je da ima huming, cuje se brujanje subwoofer-a, to se nikako ne moze drzati nocu upaljenjo, mora se gasiti na dugme.
Nemaju VS4212 ni konektor na slusalice na satelitu za razliku od X-230.
"Mana" im je i sto su veliki, veci su od x-230 a ja vec imam nedostatak prostora na stolu...
Ne svidja mi se ni debeli kabl od desnog satelita ka subwoofer-u.

Da li dati bratu moje X-230 i zadrzati VS4212, bas bi mi ih bilo zao prodati, a ja ne slusam nista vise na zvucnike, sve preko slusalica.
Sto basovi drmaju, ima da razbiju kamenje u bubrezima. :d
 
Sad sam provalio da imaju VS4212 na desnom satelitu konektor za slusalice. :lupko:

Da li je neko uspeo da otkloni haming na Altec Lansing VS4212 ?
Jaci haming upaljenih i/ili slabiji haming ugasenih zvucnika da li je uspeo ukloniti?
Sta je uzrok ovome?

Da li je neko uspeo da otkloni sum kad se cacka (pipka, gurka u stranu) dugme za paljenje zvucnika a da nisu ugaseni zvucnici?
Sta je uzrok ovome?
 
Poslednja izmena:
Obicno je lose uzemljenje uzrok tome, sta mislis pod slabiji hum ugasenih zvucnika?
 
apsolutamente. imaš problema sa uzemljenijeeem.
 
Da vrlo slab huuuummmm (slab sum koji je konstantan, kao zujanje ali nije bas zzzzzzzzzzzzz vec vise hhhhhmmmmmmmm, meksi nekako zvuk od zzzzzz, nije cičanje vec tiho mekano zujanje), bez primicanja uha sub kutiji se ne cuje (pa rekao bih skoro nimalo, ne znam kako bi bilo nocu).
Kad se upale zvucnici ("ON" na satelitu) cuje se jace (rekao bih i "dublje") i cuje se bez primicanja glave sub-u.
Inace cela zgrada je "nulovana", pa su na sve to izgleda neki "tantuzi" prckali po el. instalacijiama prilikom nekog "renoviranja" pre nego sto sam ja kupio stan...

A sum(ovi) kad pipkam on/off dugme, lici ne suskanje i mekano krčanje, od cega je to?
Da li je do prljavog potenciometra?
Bi li pomoglo rastavljanje i ciscenje?

Znate neki dobar servis gde bi to mogli uraditi?
 
Poslednja izmena:
Nije VS4212 vec je VS4121, mislim i da nema 4212 model...
 
Nazad
Vrh Dno