Šta je novo?

Colpad 7320

Ovaj telefon mi je bio prvi izbor a i dalje smatram da je ok ali baš zbog memorije sam i izabrao f1 jer meni na alcatelu 997 koji za neki dan prelazi kod klinca imam npr oko 300mb slobodno a rade mi i facebook, viber, dropbox, WhatsApp itd pa ko koristi sve te aplikacije treba imati i to u vidu.
 
Kolega s drugog foruma pita kolika vam je potrošnja baterije
Trajanje baterije / Upaljen ekran

Može netko pogledat i javit? :)
 
Hvala. Digli su mu sad cijenu za 15-20 USD :(
 
zdravo svima, nov sam ovdje i uglavnom sam se regao da priupitam par pitanjca u vezi ovog moba, odnosno u vezi ROMova.
Mob sam dobio ovaj tjedan i da odmah kažem super mi je, sve radi, proximity sensor je radio out of the box.
Flashao sam novi rom koristeći ovi upute od @prkelja:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?332123-Colpad-7320&p=3835188&viewfull=1#post3835188

Stavio sam ovaj touch cwm koristeći mtk toolbox app, bootao u cwm, prvo napravio backup na external karticu postojeće svega, da se mogu vratit ako hioću, pa ubacio ovaj AOSP od jonzala. Ako nekog zanima, proximity sensor je radio odmah i na AOSP-u, znači prilikom razgovora gasi ekran, nemam pojma dali bi trebao još što radit. E sad, pitanja.

1. App to SD karticu - na AOSPu nemam mogućnost prebacivanja app-ova na SD karticu? dali se to može nekako aktivirat?
2. Cwm mi je napravio folder clockworkmod gdje je backup, dali se taj folder smije prebacit na komp, pa napravit format kartice?
3. Nakon USB povezivanja mi javlja greške da je SD kartica oštećena i da je potrebno formatiranje (nakon odabira kao USB storage da se spojim), ima fix?

to je to za sad, nadam se da nisam previše dosadan, nisam nikada do sada flashao tako da nemam uopće pojma što radim, moje isprike....
 
1. Nisam siguran imaš li to u postavkama
2. Može. Nemoj još formatirat karticu
3. Nemoj se igrat s formatiranjem kartice had imaš rom by Jonzalvo :D

Ozbiljno za ovo pod 3. jer je dosta ljudi imalo soft brick s njegovim romovima na Coolpadu F1 kad su
pokušali formatirati karticu
Spremi folder clockworkmod na PC
Stavi drugi rom na karticu i flešaj ga

Ako imaš spremljen backup probaj ovo

210657wjrn7fnkpnxpr237.jpg
Download

Izvor
 
Poslednja izmena:
Zdravo, hvala na odgovoru. OK, backup je backupiran na komp (pretpostavljam da se može samo vratit na karticu, a ako će mi kasnije zatrebat CWM će ga prepoznat? nisu neki super hidden fajlovi u pitanju?). U međuvremenu sam vratio taj backup i sad opet imam tvornički rom jer mi je blesavo ovo da nema prebacivanja apova na SD karticu kod ovog AOSP ROM-a od jonzalva. Dali ovaj azijski ( :) ) ROM koji si predložio ima taj feture?
 
zdravo svima, nov sam ovdje i uglavnom sam se regao da priupitam par pitanjca u vezi ovog moba, odnosno u vezi ROMova.
Mob sam dobio ovaj tjedan i da odmah kažem super mi je, sve radi, proximity sensor je radio out of the box.
Flashao sam novi rom koristeći ovi upute od @prkelja:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?332123-Colpad-7320&p=3835188&viewfull=1#post3835188

Stavio sam ovaj touch cwm koristeći mtk toolbox app, bootao u cwm, prvo napravio backup na external karticu postojeće svega, da se mogu vratit ako hioću, pa ubacio ovaj AOSP od jonzala. Ako nekog zanima, proximity sensor je radio odmah i na AOSP-u, znači prilikom razgovora gasi ekran, nemam pojma dali bi trebao još što radit. E sad, pitanja.

1. App to SD karticu - na AOSPu nemam mogućnost prebacivanja app-ova na SD karticu? dali se to može nekako aktivirat?
2. Cwm mi je napravio folder clockworkmod gdje je backup, dali se taj folder smije prebacit na komp, pa napravit format kartice?
3. Nakon USB povezivanja mi javlja greške da je SD kartica oštećena i da je potrebno formatiranje (nakon odabira kao USB storage da se spojim), ima fix?

to je to za sad, nadam se da nisam previše dosadan, nisam nikada do sada flashao tako da nemam uopće pojma što radim, moje isprike....

Evo da i ja napisem neku pametnu... :)
1) Kod AOSP roma, Internal storage se mount-uje kao /storage/sdcard0, a SD kartica kao /storage/sdcard1. Putanja /sdcard je symlink na /storage/sdcard0 (unutrasnju memoriju), tako da po default-u se koristi unutrasnja memorija. I mene je to nerviralo, ali sam uspeo da nadjem fix.
Skini odavde: http://d-h.st/5v6 i prekopiraj na SD karticu i instaliraj iz CWM-a...
Sada ce ti /storage/sdcard0 biti SD kartica i moci ces da prebacujes aplikacije na nju.
2) Kao sto @dakok veli, samo prekopiraj taj direktorijum na komp, i uvek mozes uraditi restore sa njim kada ti zatreba
3) Kada prikljucis telefon na komp preko USBa, nemoj da izaberes USB Mass storage mode. Izaberi MTP mode. U tom slucaju ce ti se telefon prijaviti kao Multimedia device (ili tako nesto i moci ces da pristupis i Internal storage-u i SD kartici). USB Mass storage mode ne radi na nasim telefonima, koliko sam uspeo da ispratim (ne koristim taj feature, pa nisam ni znao da ne radi). Ukoliko ti telefon prijavi da je ostecena unutrasnja memorija (kada izadjes iz USB Mass storage mode) i da bi trebalo da se formatira, samo restartuj telefon i sve ce raditi (nikako nemoj formatirati, jer mozes zaglaviti u bootloop-u - nista strasno ali ces morati ponovo instalirati ceo rom iz CWM-a)

Inace, ja sam se pre dva dana presaltao na ovaj rom:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=586011&view=findpost&p=33755771
Download: https://yadi.sk/d/sJ8hx3JJaHjJr

U pitanju je CM rom i za sada sam jako prezadovoljan (daleko od toga da nisam bio zadovoljan AOSP romom). Na primer, na AOSP romu mi nije radila HDR kamera, a ni burst mode (meni apsolutno nepotrebni, ali ajde da navedem), na ovom romu rade savrseno. Takodje rekao bih da ovaj rom radi malo brze i gladje od AOSP.

Eto toliko, ti vici ako treba jos kak'a pomoc

Edit: Sa CM romom
d880799e47bedfcbd331e3359e770c50.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala Bogu, pa smo i mi sa 7320 dobili izbor romova. Pre mesec dana, gotovo da ih nije bilo. Pravo da ti kazem, nikako ne volim te razne MIUI-je, Lewe, ColorOS-e, itd...
 
e @prkelja klanjam se, kapa dolje hvala na odgovoru, ja sam upisao odg praktički u isto vrijeme pa eto da nadopišem da ću skinuti i probati ovaj CM mod jer volim imat što više lakšu instalaciju. yandex ima brži download od baidu-a, tak da će CM stići prije gore, hehe
 
Evo stavljen ovaj CM AOSP rom i sve radi ok. Ni na njemu nije radio app to sd kartica, tako da sam morao ubaciti ovaj patch. Sa patchom mi je malo pomiješao u file manageru phone storage i sd card. Sd card je 5GB dok je phone storage veličine kartice, to je normalno? Tako mi isto prepoznaje i na kompu. Inače i mislio sam da je problem u mount pointovima, koristim linux no nisam neki veliki wizard. Na linuxu to sredim u etc/fstab, ali ovdje nisam znao kako, što....
 
Da, to je normalno ponasanje... Na Androidu se fstab fajl nalazi na /system/etc/vold.fstab, ali nije dovoljno samo tu promeniti putanje. Ako pogledas u onaj patch file, videces da takodje ima i /system/bin/{sdcard,vold}.

Linux disem, za Android sam samo korisnik :D
 
Zdravo, hvala na odgovoru. OK, backup je backupiran na komp (pretpostavljam da se može samo vratit na karticu, a ako će mi kasnije zatrebat CWM će ga prepoznat? nisu neki super hidden fajlovi u pitanju?). U međuvremenu sam vratio taj backup i sad opet imam tvornički rom jer mi je blesavo ovo da nema prebacivanja apova na SD karticu kod ovog AOSP ROM-a od jonzalva. Dali ovaj azijski ( :) ) ROM koji si predložio ima taj feture?

Tko bi to sve popamtio :)
Probao sam odavno par izdanja i ColorOS je ostavio odličan dojam (inače je OS za Oppo flagship mobitele)
Kad se ispraksiraš sa flešanjem, čitav postupak (flešanje i brzinsko testiranje roma) oduzme niti 15 minuta.
Od svih kineskih OS-ova mi je ipak najbolji Baidu - malo manje atraktivan od MIUI-ja i Lewe ali vrlo fluidan.
Baidu korporacija je, inače i otprilike, kineska verzija Googlea...
 
OK, sve mi jasno... :D . Ma evo stavio sam ovaj CM AOSP i sa ovim fixom za sd karticu sve mi radi ok. ColorOS mi se neda probavati jer mi trenutačno u životu nije potreban bloat... :). Evo sad sam flasho nekoliko puta ovih dana i sve sam vratio baš za 15ak minuta, s tim da sam tek jučer krenuo flashat, tak da brzo učim... :) Ovako sve ostavljam do daljnjega, jedino da nađem neku manu. Na onom AOSP-u od jonzalva npr. mikrofon nije radio dok sam uključio speaker prilikom razgovora, no dobro nadam se da ovdje na ovom CM romu to nije problem, a i da je, našao sam u postavkama od ovih MTK tools neke audio postavke pa ću valjda tamo moći nekako mikrofon uključiti ili pojačati... dal ste imali taj problem možda?

Inače pišem sa xubuntu-a, nekoć davno sam se igrao sa archom, no ili ja nisam dovoljno bistar ili je život prekratak za arch, da ne spominjem veće grešnike poput Gentooa.... :D ...
 
eto opet mene. pošto sam primjetio da proximity senzor ipak ne radi najbolje, krenuo sam raditi update slijedeći ove upute:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?332123-Colpad-7320&p=3867132&viewfull=1#post3867132
Koristim Win 8.1 64bit. Krenuo sam po tim uputama dok je gore na mobitelu bio ovaj CM AOSP Rom. MTK Droid tools je skužio mobitel, kliknem na Root gumb, dobim root pristup, nisam ni ništa morao aktivirati na mobu, super su nije tražio pristup. Napravim backup IMEA/Nvrama bez problema. Krenem na Sp Flash format, ali neće pokrenut format. Idem malo više istražit zašto neće, skužim da je mobitel prepoznat u Device Manageru kao neki YunOS ili tako nešto. Ona particija sa driverima se pak zove Jiayu nešto. Onda se sjetim da bi možda to sve trebao raditi sa stock ROM-om. Ok, vratim stock rom iz backup-a te skopčim mob, da, sad je to Coolpad particija, sa coolpad driverima, instaliram to sve, ali sad pa na MTK droid tool uopće ne prolazi Root. Ova je greška:

Coolpad 7320 system/bin/su is found! Via the root button it is possible to get root shell!

In system already available: Android Debug Bridge version 1.0.29

--->>> Connect to device <<<---
ATTENTION! Requests for confirmation on the device screen are possible!
--- ERROR : SU inaccessible

Pročistio sam USB drivere sa usbdeview_droidtricks, reinstalirao sve, restarto komp, ali mtk droid tools više uopće nemože dobiti root pristup (USB debugging aktiviran, ADB root access dozvoljen). Htio bi napraviti backup IMEA sa stock ROM-om, ne znam dali to ima veze, ali za svaki slučaj. Inače imam backup IMEA sa CM AOSP Roma, no ne znam dali su to ispravni IMEI podaci? I da jesu i dalje ne mogu dobiti da SP Flash počne formatirati, a kamoli flashati, znači dok prištekam mob na SP Flash tool-u ništa se ne dešava, nikakvi progress bar se ne krene puniti, samo mobitel počne puniti bateriju. Dali bi trebao neki drugi driver koristiti?
 
Samo još mali dodatak ako će koga zanimati, probao sam ovaj AOSP od stanovitog gospodina Gabora sa needrom, sve je u biti isto ko i onaj AOSP od španjolaca, samo što su ovo mađari obradili. Također sam probao i ColorOS. Majko mila, što e pa to bilo. Kineski me dočeka, nešto su me pitali, ja sam reko valjda OK. Nadam se da nisam pristao dati im bubreg. Nađem postavke za jezik, stavim Eng, ajd malo je bolje. UI je jako čudan, ima neke kineske aplikacije i čak neki file hosting cloud. Onda skužim nakon nekog vremena da me ROM uopće nije tražio da upišem PIN. Ne znam zašto, ali ne detektira SIM kartice.... Ovi AOSP od Gabora pati od istog problema sa SD kartice/internal storage. Kod ColorOS to se ne može znati, jer nema uopće standardni izbornik. Kamere sam zaboravio probat, my bad.....
 
Ovdje se po mom mišljenju malo zakompliciralo stavljanje roma.
Dobio sam coolpad sa MIUI ima neke bugove pa da stavim novi.
Jednostavno jel mogu staviti CWM tamo uraditi wipove i instalirati novi rom?. Mislim na CM-AOSP
Mob mi je došao rootan.
A ako bi mi trebali driveri za mob mogu li koristiti PDA net program?
 
Ovdje se po mom mišljenju malo zakompliciralo stavljanje roma.
Dobio sam coolpad sa MIUI ima neke bugove pa da stavim novi.
Jednostavno jel mogu staviti CWM tamo uraditi wipove i instalirati novi rom?. Mislim na CM-AOSP
Mob mi je došao rootan.
A ako bi mi trebali driveri za mob mogu li koristiti PDA net program?

Da, znači sve što si napisao u vezi CWM stoji. Ovdje imaš za skinut sve što ti treba:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?332123-Colpad-7320&p=3835188&viewfull=1#post3835188
Prvo skini recovery i instaliraj ga iz onog Touch foldera, to će ti biti Carliv touch recovery, instaliraš sa MTK tools, bootaš u recovery (Volume up + power), NAPRAVIŠ BACKUP SVEGA, da se možeš vratit i nakon toga Wipe pa instalacija rom.

Ja sam se u međuvremenu vratio na tvornički rom i napravio Antutu test:


Po ovom se jasno vidi da je CM-AOSP bloat nad bloatovima... :D

I dalje nisam uspio napraviti ovaj backup da poboljšam proximitiy senzor. On meni u biti radi, gasi se ekran, ali nesmijem se ni milimetar pomaknut i već se pali, kao da je pre-osjetljiv. Calibration ne mogu napraviti jer svaki put dobije calibration failed. Nakon što sam čitao o tome kako su ljudi skoro pa ubili mob ni neda mi se flash ponovno pokušavati. Kako bi točno mogao izvesti kalibraciju? Dali bi pomoglo da senzor proradi bolje?
 
Da li se ugasi kad ga makneš nazad?
 
Da, ako ponovno naherim na uhu da dovoljno pokrijem senzor, onda se ugasi opet, i npr. dok prstima pokrivam senzor, gasi se i pali sve normalno, no ako na uhu samo malo nekamo cimnem mobitel, dok dođe na rupu kak bi reko, odmah se ekran pali, pa ga opet moram "tražit" da se ugasi, ak me kužiš. Kao da baš mora nešto biti na samom senzoru da se ugasi. Možda da stavim komadić izolirke gore za stalno i nema problema... :)
 
Evo jedno noobovsko pitanje ali kako pravi backup :O
I jel mogu sa CWM recovery instalirati LEWA rom?
 
Evo jedno noobovsko pitanje ali kako pravi backup :O
I jel mogu sa CWM recovery instalirati LEWA rom?

Backup radiš iz recovery-a. Pročitaj sve što sam objasion gore kako doći do recovery-a. Znači moraš instalirati app Mobileuncle MTK Tools, te iz nje instalirati novi recovery (CWM ili Carliv touch). Pa onda rebootaš mobitel te držiš volume up + power button 10ak sekundi i pali se mobitel u recovery-u. Od tuda odabereš Backup i on će backupirati sve na SD karticu u folder pod nazivom clockworkmod/backup/datum-backupa. Taj folder moraš sačuvati, to ti je tvornički sustav (nemoj to djelit sa ljudima jer su i tvoji osobni podaci u tom backup-u, ako si se ulogirao u Google npr.). To sam ja baš bio pitao par postova prije. pročitaj temu i naći ćeš sve što ti treba. Ak sam ja skužio, onda nemre bit tak teško.. ;)

Za Lewa ROM nisam siguran, mislim da sam negdje vidio da postoji, ali dali to radi u redu sve, ne znam...
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da smo na modaku otkrili novi coolpadov alat za flešanje tvorničkih romova
Zove se YGDP i najjednostavniji je alat za flešanje uopće. Testirali smo ga na par Coolpad F1 uređaja.
Zgodna stvar i za brickane uređaje.
U listi podržanih uređaja je i Coolpad 7320 (nisam gledao, ali sigurno je unutra)
Stock rom mora biti u coolpadovom CPB formatu
Coolpad stranica s originalnim softverom - trenutna verzija je 28

Eto...
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja napišem da sam stavio LEWA rom i da je ok. rama u prosjeku 200 slobodno. U njemu je Snap Camera koja nema mogucnost prednje kamere :S
Proximity senzor bas i ne radi najbolje. Vidim da ima neki fix ovdje objasnjen ali prekomplicirano mi se cini a nije mi od neke krucijalne vaznosti tako da....
Ako netko ima savjet za neki bolji rom neka podjeli
 
Probam. Također jel podržava ovaj uređaj OTG. Čini se da nije ili....
 
I zasto ne mo instalirati nikakav aosp rom. U twrp idem onaj wipe povucem i instal i traje instal 2 godine nikako zavrsit.
Jel treba drugi recovery?
Ne uspijevam nikako
 
Da, trebaš recovery drugi, čitaj ovu temu, imaš sve napisano.... ja i dalje ne uspijevam flashat mobitel tako da riješim ovaj proximity bug. MTK Droid tools i Flash tool ga neće prepoznat. Koji driver stavit, ja sam instaliro ovaj koji je došao sa mobitelom? Dali treba neki drugi superuser app da mogu desktop alati dobit root pristup na mobu?

Mtk droid tools error:

Coolpad 7320 system/bin/su is found! Via the root button it is possible to get root shell!

In system already available: Android Debug Bridge version 1.0.29

--->>> Connect to device <<<---
ATTENTION! Requests for confirmation on the device screen are possible!
--- ERROR : SU inaccessible

Koji je najaktivniji forum sa temom o ovom mobitelu, da tamo pitam?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno