Šta je novo?

Amd athlon x4 641 overklokovanje

pomoc

Ljudi opet hocu da ga klokujem posto nisam uspeo prosli put.Stigao sam samo do 107x28 i cpuz pokazuje da radina 3Ghz ali cim stavim na 108-109 nece da startuje windows pocinje onaj logo windowsa tu se restartuje a video sam da maticna ima lab burst mod i procesor amd x4 631 pokazuje odlicne rezultate kada se ukljuci taj mod ali je sa mojim procesorom to nije slucaj,a moj je x4 641 pa ako bi mogli neki saveti da pokusam bar do 3.4ghz imam sad box kuler od phenoma onaj sa heat pipe.Da li mozda trebam da updejtujem bios ili nesto da uradim sa njim mozdaonzeza nes i uopste ne mogu da nadjem voltazu procesora u biosu samo imam voltazu memorije
 
Poslednja izmena:
Podigni napon procesora.
 
sve sam prehlrdao nzm gde da trazim vise pola sata sam trazio
 
Koja je ploca? mozda nema tu opciju (malo verovatno)
 
Imas u biosu Power Capability Support udji i promeni CPU P-state verovatno je na auto
promeni na zeljenu vrednost.
 
e nema toga ali ima power menagment i ima dve opcije EuP 2013 i restore after ac power loss nzm gde je
 
Odvoji pola sata svog vremena, pročitaj ovo i onda pitaj dalje ljude šta ne razumeš.
 
Pogledaj koju verziju biosa imas, ako ti je matora onda nemas te funkcije i moras update.
Recimo u verzij od 1.6 do 2.0 zadnja imas i update- Enhance OC function.
Update bios na zadnju verziju i imaces ta podesavanja.
 
Pa ako je 1.7 i nemas tu funkciju neces je imati ni sa 2.0, zato sto je to vec podrzano u 1.6 biosu.
Ploca je vrlo nepodesna za neki ozbiljan oc kao sto se vidi u biosu.
Jedino da ukljucis OC genie u biosu i da skines OC Genie II sa MSi sajta
pa da probas iz windowsa, mada ova metoda mi nije draga i vrlo je nesigurna.
 
Nazad
Vrh Dno