Šta je novo?

Samsung Tab S serija tableta

Ma znam ja o cemu pricas i sta su standardi. Znam i kako se rade testovi. Moja poenta price je da niko ne moze kad gleda fotografiju slikanu aparatom da kaze koliko je ona prirodna na kom monitoru. Jel neko razume o cemu pricam? Kako ja da znam kad pogledam neku fotografiju kakve su boje bile tog dana. Koliko je plavo nebo bilo ili zelen list. O tome pricam svo vreme.
 
Dobro Gizmo tvoje testove cu ja licno gledati da proguram na sve strane sajtove i da spamujem mailove. Kao najtacnije testove tacnosti boja. Mogucnost greske 0%.

Smešne su mi tvoje reakcije :) Vidi, kolorimetar je uređaj koji prikazuje stanje onakvo kakvo jeste, postoje odstupanja i greške, ali ne razumem šta hoćeš da kažeš? Da je moje merenje netačno i da više veruješ DisplayMate-u? Taj doktor Soneira je takav težak prevarant da mi se plače od njegovih "profesionalnih" testova.
 
Poslednja izmena:
Ma znam ja o cemu pricas i sta su standardi. Znam i kako se rade testovi. Moja poenta price je da niko ne moze kad gleda fotografiju slikanu aparatom da kaze koliko je ona prirodna na kom monitoru. Jel neko razume o cemu pricam? Kako ja da znam kad pogledam neku fotografiju kakve su boje bile tog dana. Koliko je plavo nebo bilo ili zelen list. O tome pricam svo vreme.

Pa ne znam ni ja iskreno a i ne zanima me vise. Izgubih volju. The end.
 
Pa naravno, kada se Benchmark forum pretvorio u Burek, nikog više ne zanima šta i kako, mesto gde subjektivno mišljenje nadvladava činjenice :)
 
Gizmo opusteno niko ili bar ja ne osporava cinjenice i tvoj test. Nije svakome limun isto kiseo i cokolada isto slatka. Cak i za to ima istrument koji meri. Previse smo se mi pogubili u moru svakojakih testova gde nam masine govore sta je tacno a sta ne tacno. A zaboravili smo da slusamo svoja cula. Zar neko treba da kupi profi IPS monitor na kom mu se mozda nece svideti prikaz boja samo zato sto je neko rekao da je to to.
 
Ne treba se oslanjati isključivo na testove, ali opet treba naći sredinu između verovanja testovima i svojim očima, jer da testovi ne postoje sve bi na internetu bilo u subjektivnom fazonu. Jedan bi pričao kako mu je ovo odlično, drugi kako je to bezveze, trećem bi se dopadalo nešto sasvim treće a ova prva dva bi mu bila loša, i ne bismo imali osnovu da poredimo nešto, neku konkretnu vrednost koja se meri i upoređuje sa drugim. Svojim čulima bi skapirali da je jedan uređaj brži od drugog, ali koliko je tačno brži ne bismo znali da nema nekih testova ili sličnog.

Sintetika je jedna stvar, ne treba joj slepo verovati, ali je dobar pokazatelj koliko je čipset moćniji u odnosu na drugi, sve i da je razlika toliko mala da ne možeš da je primetiš. Kome su konkretne vrednosti totalna glupost, pa taj baš i nije najbolji materijal za člana foruma koji nosi ime Benchmark.
 
Zar neko treba da kupi profi IPS monitor na kom mu se mozda nece svideti prikaz boja samo zato sto je neko rekao da je to to.
Smisao i namena profi IPS monitora su realne boje i prikaz.
To što se na primer generalno većini ljudi sviđaju nerealno "odvrnute" "neonske" boje nema nikakve veze sa prethodnom rečenicom.
 
Slazem se. A sad da se vratimo na moje pitanje. Book cover. Gde kupiti?
 
Smisao i namena profi IPS monitora su realne boje i prikaz.
To što se na primer generalno većini ljudi sviđaju nerealno "odvrnute" "neonske" boje nema nikakve veze sa prethodnom rečenicom.
Da ko zivi od toga naravno da ce uzeti tako nesto pa makar se to njemu i ne svidjalo. Mislio sam na ovu drugu grupu ljudi. Koji ko zombi kupuju ono sto im neko kaze iako se to protivi njihovim culima. Ima ih dosta i poznajem ih dosta ne vezano za ovu temu.
 
Problem je što ta druga vrsta ljudi ono što im se više sviđa obavezno proglašava kao realniji i kvalitetniji prikaz.

Jos veci je problem kad ljudi vide nesto na slici ili na YT pa na osnovu toga donesu zakljucke. To je mnogo veci problem.
Mene licno Basic Mode ne zanima previse, jer mi ne trebaju realne boje na telefonu/tabletu. Volim AMOLED zbog svih njegovih prednosti i smatram da je to najbolja tehnologija sto se ekrana za prenosne uredjaje tice.

Jos od S5 pa evo sad i za Tab S i za Note 4 mnogi ali zaista mnogi sajtovi navode da AMOLED konacno prikazuje veoma tacne boje, mozda ne savrsene ali veoma tacne. Ne samo DisplayMate vec i mnogi drugi sajtovi, naravno u Basic modu.
S5 i Tab S su i moje oci imale priliku da gledaju i mogu samo da se slozim. Koristio sam Z2 i G2, oba imaju IPS boje NISU realne! Boje su daleko od realnih i cini mi se da je glavni cilj Sony-a i LG-a bio da iskopiraju AMOLED saturaciju. Posebno Sony sa X-Reality.

Ja mislim da svako ko ima Z2 ili G2 moze i treba ovo da potvrdi, da je sve to daleko od realnog. Ali ne kazem da je to lose, jer meni licno ne smeta a i velikoj vecini.

Samsung opet nudi izbor, imas modove i na osnovu njih odredjujes sta ti odgovara. Meni je samo bilo malo cudno zasto je nakon mog napisanog posta posto sam uporedio Basic mode sa Z2 i G2 Gizmo upao sa nekim testovima koji su po njegovom misljenju 100% realni i tacni. Mozda i jesu ne znam, ali IPS na Z2 i G2 i na jos mnogo drugih uredjaja DALEKO je od realnog, tako moje oci vide, samo sam izneo svoje misljenje posto se AMOLED prikaz na ovom forumu konstantno pljuje, dok je IPS savrsen. Budite realni bar malo.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno, kada se Benchmark forum pretvorio u Burek, nikog više ne zanima šta i kako, mesto gde subjektivno mišljenje nadvladava činjenice :)

Polako pocinje da lici na rekbu :) Pre registracije 09 sam neko vreme (ne tako cesto) pratio forum, mrzelo me da se registrujem (i inace ne samo ovde) i secam se da su stvari bile drugacije (uz epske banove sada vec nekih dobro poznatih pojava). Zato stara ekipa i sve manje dolazi na forum.

Sto se amoleda tice stvari su od N3 krenule uzlaznom putanjom, sad sta ko voli ili ne voli.. to je posebna prica, ti ekrani su svejedno jedni od najboljih na svetu, sam vrh ali svakako nisu savrseni kako to predstavlja placena test ekipa. Sve to ne bi bio problem da se u medjuvremenu nisu pojavili verski fanatici. Sve to pocinje da lici na pricu sa apple ekipom od pre par godina.
 
Poslednja izmena:
Znaci ne moze ni da ti se svidja neki ekran i da smatras da je najbolji da te neko (uglavnom par osoba) ne nazove fanatikom i fanbojem i ne znam jos kakvim imenima a sve vezano za ljude koji rade testove "placenom ekipom".

Najveca mana ovog foruma je sto vise i ne moze da se iznese misljenje o uredjaju koji si kupio i koji koristis da se nakon toga ne pojavi jos 10 clanova sa pricom, baterija slaba, ekran ne prikazuje realne boje, spor, trom, laguje...
Sve sami strucnjaci i testeri... na osnovu YT-a i raznih arena.
 
Na zalost veliki je broj upravo tih yt strucnjajka.
 
Evo ja se ne slazem da Z2 ima nerealne boje, jer sam do pre neki dan imao taj telefon i boje su odlicne. Rekao sam da sam malo cackao tab s 10.5 i dobar je tablet, ali opet boje su nerealne iako to neki vole, posle toga sam uzeo svoj nexus 7 2013 i shvatio da on ima odlicne boje i prikaz koji je mnogo realniji od 10.5 tab s. Isto je vazilo i za nexus 5 koji sam imao pre Z2. OPO koji sada koristim ima odlican ekran i veoma dobre boje, malo bolje cak nego Z2.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi juče cover naručio na eBay iz UK stiglo za 5-6 dana 8.5€ + naši uzeli 350 din
6da99d2a2b5817d62b3087ec32738b91.jpg

ee98c3d2582e3a24ea4f47ddc1aa7ca9.jpg

dbb0cfdd7e58bbeca7dc43397e780478.jpg

Sa magnetnom. Ja prezadovoljan
 
Mozda nije fancy kao original ali ipak kupio sam zbog klinca on to stalno vuče po kući od igranja fruit ninja uspeo je da zagrebe ekran ništa strašno ali se primeti.
 
Meni se ovaj original svidja. Nikad ni jedan tab nisam obukao al njega bi rado al kosta mnogo.
 
da li neko može da mi objasni kako da namestim ćirilicu na Galaxy tab sm t 705?
da li uopšt postoji program koji je kompatibilan sa njim?
 
Какве везе има ћирилица са уређајем самим? Инсталирај Kii keyboard и цепај.
 
Da li se nekome desava da dok koristite Galaxy Apps iskace poruka "No nerwork connection"?
 
Da li se nekome desava da dok koristite Galaxy Apps iskace poruka "No nerwork connection"?

Daaa :) bas sam juce skidao kindle za samsung i full office aplikacije koje se dobijaju kao poklon i par puta mi se pojavio prozor sa tom porukom. Mada, nista strasno.

Inace, nabavio sam book cover, originalan Samsungov i nemam reci kako je odradjen, tablet deluje jos prefinjenije i ekskluzivnije u njemu, vredi svaki dinar. Sutra cu postaviti par fotki.
 
Nazad
Vrh Dno