Šta je novo?

Samsung Tab S serija tableta

evo i mog covera, kad vec svi kacimo fotke
 

Prilozi

  • 20141216_121423.jpg
    20141216_121423.jpg
    575 KB · Pregleda: 132
  • 20141216_121443.jpg
    20141216_121443.jpg
    608.6 KB · Pregleda: 125
  • 20141216_121503.jpg
    20141216_121503.jpg
    556 KB · Pregleda: 144
  • 20141216_121544.jpg
    20141216_121544.jpg
    605.2 KB · Pregleda: 136
A ovo je vec first class vidi se i ovako preko slika :D samo gde nadje belu ne bojis da ce se uprljati?
Pss.. Jesi to sad stavio tu pozadinu ili slučajno drzimo istu pozadinu? :D
 
pa ne prlja se uopste, evo vec je proslo dva i po meseca kako je imam i nista. nekako mi logicno bilo na beli uredjaj belu da stavim. a pozadina, nisam ni skapirao da je imas, uvek volim te nexus pozadine da imam
p.s. koji je to launcher?
 
Poslednja izmena:
Samo da se javim, od danas pored N7 2013 imam i GT S 8.4 WiFi :)

Pošto od Nexus 9 nema neke vajde, a imao odličnu cenu za ovo čudo, pazario danas. Prvi utisci povoljni, lepa igračka.

Ekran vidno veće od N7, a ista težina i lepo leži u ruci. Za sada me smaraju neke Samsung stvarčice, ali polako, disable-ovaću ih samo tako :)
 
Čestitam za novu igračku
Što krele90 kaze, dobrodošao :)
 
Ја пробах у продавници пре неки дан. Не видим зашто би ико узимао овај таблет поред Нексуса 7 2013? Лаг је приметан свуда. Дође ми да олупам овај мој ѕ3 о ован изложени таблет:). Самсунг мора то да исправи.
 
demo uredjaji su daleko losiji od onih koji se prodaju. u to sam se i sam uverio, pogotovo oni izlozeni u telenorovim shopovima
 
Ma samo da izbace kršten aosp rom i to je to. Ja bih ga kupio samo zbog ekrana i gledanja multimedije.
 
Ја пробах у продавници пре неки дан. Не видим зашто би ико узимао овај таблет поред Нексуса 7 2013? Лаг је приметан свуда. Дође ми да олупам овај мој ѕ3 о ован изложени таблет:). Самсунг мора то да исправи.

To je i mene brinulo kada sam se igrao sa tabletom na Ušću, ali za cenu za koju sam ga dobio, rekoh da probam, za te pare ga uvek mogu prodati.

Posle par sati igranja shvatio sam da nije baš kako mi se u radnji činilo.

Promeniš launcher, ubiješ malo bloat nepotrebnih aplikacija, sinhronizuješ sve što treba i ispodešavaš i tablet je daleko živahniji i ima bolji odziv nego onaj izložen u radnji.

Istina je da N5 i N7 2013 sa lizalicom imaju tečnije animacije, ali daleko od toga da je ovo loše.

S druge strane, SGTS 8.4 (uff, koja skraćenica) ima dosta veći ekran od N7 i mnogo bolji zvuk, a pritom je iste težine i nije nezgodan za držanje. Ekran mu je fenomenalan (a inače nisam ljubitelj SAMOLED-a).

Za sada mi se sviđa, mada više ću moći da kažem kad malo sredim utiske i duže ga koristim, za sada sam zadovoljan kupovinom.
 
Нисам рекао да је лоше и свиђа ми се дизајн, екран и што шта. Само поредим са Н7 јер знам да и Mighty има седмицу. Можда бих прешао на Самсунг шта знам. Ајде упореди мало више ако имаш времена Mighty78.
 
Nameravam za vikend da se malo ozbilnije poigram sa tabletom, pa ću napisati poređenje sa N7 2013. Za sada su oba u igri, videćemo koji će na kraju ostati :)
 
http://www.androidauthority.com/nexus-9-vs-galaxy-tab-s-8-4-576337/

Obećao sam malo utisaka, ali nažalost, zbog posla je novi tablet veći deo vremena proveo u kutiji.

Jedna da sam par večeri imao dovoljno vremena da se malo poigram.

Samsungov stock launcher mi se nije svideo, loš je i gadno zna da laguje, skoro odmah sam ga zamenio sa Google Now kako bi poređenje sa N7 2013 bilo što približnije.

S8.4 sasvim lepo leži u ruci, makar meni nije ništa lošiji za držanje od N7. Težina im je ista, tako da S8.4 ne zamara ruku više od N7, sasvim je lagan za držanje.

Iako po gabaritima sam nije mnogo veći, razlika u veličini ekrana je velika, 43% u korist S8.4. Ekran na S8.4 je odličan, rezolucija je fenomenalna, ko ne voli (pre)zasićene boje tipične za AMOLED ekrane može da koristi basic color mode, koji daje dobru sliku, jedino u tom modu bela boja malo vuče na žuto, što u AMOLED modu nije slučaj.

U odnosu na N7, senzor nekad previše spusti pozadinsko osvetljenje u mraku, pa mora da se ručno koriguje. Na normalnom svetlu ne zeza, ali u mraku da. Za ovo mi nedostaje adaptive brightness sa lollipop-a.

Zvuk je dosta bolji nego na N7 2013, mada to i nije neka pohvala, N7 ima dosta slab zvuk. Bas je bolji, dinamika bolja, a i izlaz za slušalice je jači. Naravno, radi se o zvučnicima na tabletu, pa ne očekujem zvuk hifi sistema, ali jednostavno je bolji od N7 i to primetno. Jedina mana kod zvuka je položaj zvučnika, pa se može desiti da prekrijete zvučnike rukama kad ga držite u landscape modu, zavisno od toga kako držite tablet.

HW je solidno jači, Antutu daje negde oko 36K, za N7 je 26K. Mada mora da gura veću rezoluciju, pa su za igrice tu negde izjednačeni.

Softverski, defaultni launcher je djubre, instalirao sam odmah Google now. Sa njim nema lagova koji su me brinuli kada sam ga gledao u radnji. Sam scroll nije tečan kao na N7, ali je sličan kao na N7 dok je bio na KK. Jednostavno LP ima glatkiji skrol, primetan je bio napredak i na N7 sa update-om, tako da će se verovatno izjednačiti kada bude LP update za S8.4.

Nije da je nešto bitno, ali kamera je bolja na S8.4, ima LED blic i sl. mada nervira to što je postavljena centralno pa ako nema neke futrole, kad položite tablet on se oslanja na kameru. Na N7 je u uglu i ne smeta.

Meni je prednost i čitač otisaka, jako sam se brzo navikao na isti, za sada lepo funkcioniše i kad se uvežba pokret greške u čitanju se retko dešavaju.

Od mana S8.4 - nervira me što je izlaz sa slušalice dole, kod USB porta i stvari koje sam opisao - loš launcher (lako zaobići), položaj zvučnika (naučiš da ga ne držiš preko zvučnika), auto brightness nije najbolji u mraku, nema ART runtime i nije još izašao Lollipop (valjda će ga biti januar-februar).

U suštini dobar tablet, nije u svemu bolji od N7 2013, ali suštinski gledano jeste. Naravno i dosta je skuplji, zavisno gde ga kupujete.

Budući da me N9 razočarao tj. nije ispunio očekivanja, a za S8.4 sam imao odličnu cenu, lično sam zadovoljan kupovinom.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za review u potpunosti se slažem sa napisanim i ja sam bio u slicnoj dilemi i kupio tab s po vrlo smesnoj ceni mislio da cu ga prodati i zaraditi nesto na njemu ali sam se predomislio i ostavio sebi i nisam uopste zazalio mada malo me nervira lag koji se javlja s vremena na vreme sto po meni nije dopustivo s obzirom na cenu i 3 gb rama, nadamo se sto pre da ce lolipop ugledati svetlo dana na ovom fantasticnom uredjaju :)
 
Ja sam takođe uzeo da ga probam, u radnji mi je delovao interesantan ali nisam mogao da steknem neke posebne utiske.

Naletela je dobra prilika, rekoh da vidim kakav je, ako mi se svidi ostaje, ako ne ide na oglase.

Definitivno ostaje :)
 
Koliko ste dali ako nije tajna? Vidim u oglasima se krece oko 300e, jos sam u nedoumici izmedju 8.4 i 10.1 dijagonale, a sacekao bih januar da vidim kako izgleda nova serija tableta.
 
Moja cena nije relevantna pošto sam je dobijena kao neka vrste kompenzacije za raniju ispalu. Platio sam ga 30K - WiFi verzija, novo, neotpakovano (sve regularno, fiskalni + domaća garancija), što je dosta ispod MP cene.
 
Poslednja izmena:
Ja sam platio 360e nov , sa sim karticom to jest LTE verzija...
 
Овде је сад на попусту 420$. А Нексус 230$. Велика разлика.
 
Nije toliko bolji da bi se isplatilo.

Jedino što je mene praktično izašao 300$, a Nexus 7 2013 kod nas više ni nema u radnjama (osim tamo gde je zaostao na lageru i košta oko 30K).

I po oglasima je ~180-200€ za 32GB WiFi model (polovan).
 
Poslednja izmena:
Mene je izasao oko 250e isto novo, bio je na oglasima nedelju dana i nisam dobio nijednu ponudu a za to vreme sam ga taman isprobao :D
 
У то је баш добра цена.
 
Ljudi , koji launcher koristite?
Probao sam nova prime i još neke, ali meni bi trebao neki launcher koji podržava ove fabričke widgete, kao npr kalendar, muzički plej er itd itd...ako postoji neki takav launcher, bio bih zahvalan...
 
^ Samo TouchWiz Launcher podržava Samsung widgete.
 
krastavac, nije ni on loš, ali mi se npr svidja jako nova prime, raspored itd, ali zamerka, nema tih widgeta....
U svakom slucjau, hvala za brz odgovor :)
 
Postoji ROM koji podrzava to mozes instalirati koji god launcher i koristiti samsungove widgete :D
93b0b2acc5355633ced96623e9f38a7b.jpg

b62f67240acb0fb9acb14bb00d71c558.jpg
 
Poslednja izmena:
Da , kontam sada, ali je za to potreban Root....?
 
Nazad
Vrh Dno