Šta je novo?

Lenovo IdeaTab A7-50 BL 7"

Mazi7

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.02.2014
Poruke
2,565
Poena
130
Ovako, nov sam na ovom polju a trenutno sam u ok finansijskoj situaciji pa je na redu i tablet. Kupio sam zeni pre 2 dana telefon sa Android 4.2 sistemom (Core Duo) medjutim ja sam vise za tablet pa tako veceras eventualno sutra trebalo bi da odaberem nesto otprilike do 16 000 dinara. Trenutno nakon dugog "istrazivanja" nasao sam ovaj ali nisam siguran da li je sve okej i da li ispunjava moje potrebe. Prvo sam se zaleteo na 10" sa rezolucijom 1024x600 medjutim citao sam da je bolje ici na 7" sa vecom rezolucijom zbog kvaliteta slike a i meni bi licno tablet sluzio kad sam van kuce tako da sam resio to pitanje.

Procesor Quad-Core Cortex A9, MTK 8382 1.3GHz
Radna memorija 1GB
Veličina ekrana 7"
Tip ekrana IPS
Rezolucija ekrana 1280 x 800 piksela
Kapacitet interne memorije 16GB
Memorijska kartica MicroSD do 32GB
Povezivanje Wi-Fi 802.11b/g/n, Wi-Fi hotspot, 3G, Bluetooth 4.0, mikro USB (OTG), 3.5mm audio priključak
Podržani formati Aktuelni audio, video, foto i e-Book formati
Operativni sistem Android 4.2.2
Zadnja kamera 5Mpix (2592 х 1944 piksela, Geo-označavanje, video zapis)
Prednja kamera 2Mpix
Boja Tamno plava
Baterija Li-Polymer 3450mAh (do 8 sati korišćenja Interneta)
Ostalo G-senzor, mikrofon sa redukcijom buke
Sim slot (internet kartica) Da, GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 900/2100MHz
GPS Da
Grafička kartica Mali-400 MP2


Da li je ovo okej za recimo 16 000 dinara ? Ili je mozda bolje ici na Core Duo procesor ? Ne planiram nista preko socijalnih mreza, youtube-a i nekih gejming streamova. Naravno odmah sam seo i skinuo 1gb Walking Dead igricu koja je identicna sa PC-a, jeste da je malo "pikselasta" ali iskreno me iznenadilo da tako dobro radi pa mislim da tablet sa quad procesorom moze da me samo jos vise iznenadi zar ne ?

Pretpostavljam da svaki tablet ima wi-fi i da mogu da koristim adsl internet kao i na mobilnom ?

Najveca mana je sto ne mogu do 17 000 dinara da nadjem mobilni koji podrzava SIM kartice, jedini koji podrzava je oko 12 000 dinara sa Core Duo procesorom i verujem 1024x600 rezolucijom ali 9". VIVAX TPC-91203G 9" je model.

Bilo kakav pametan ili glup savet ? :)
 
Dobro nasao sam jos malo informacija tj propustio sam. Ima WiFi tako da mogu da koristim svoj ADSL internet kod kuce, ima 3g, ima bluetooth 4.0 i 3.5mm prikljucak sto je super. Isto tako ima sim karticu medjutim samo za internet ali posto imam vec neku jadnu pretplatu u vip-u racunam da mogu to da iskoristim za mail i sl. na lokacijama gde nema slobodnog interneta.

Sve u svemu samo mi treba nesto kao potvrda da je ovo fer cena.
 
Da li sme tablet da se ostavlja ukljucen na punjac konstantno ? Na adapter ili usb ?

Da li sme da radi 24/7 makar u sleep modu nakon 10min ne koriscenja ?

Te stvari mi jos nisu jasne kod njih :) Hvala na odgovorima.
 
Ne valja da je stalno na punjacu, nije za to planiran.


A sme da radi 24/7 naravno :)

Moj evo vec 7 dana radi bez gasenja/reboot-a.
 
Menu se a7 40 tolko svideo da sam drugom klincu danas uzeo ovaj tablet.Dobra izrada ,zadnja kamera,3g,vredi doplatiti 4k za njega
 
Uzeo si A7-40 ili A7-50? A7-40 nema zadnju kameru, već samo prednju od 2Mpix.

Inače, oba modela su vrlo "zgodna". Imam ih kod sebe i kvalitet izrade kućišta i ekrana je vrlo dobar. Videćemo kako će se pokazati u ostalim segmentima. :)
 
Poslednja izmena:
Vec sam pisao u temi a7 40,kupio sam pre mesec dana njega,a danas ovaj model.
 
Da ne otvaram novu temu jel normalno da se Tablet puni nekih 7-8 sati dok je upaljen i stizu mu tu i tamo svakih pola sata neke notifikacije ? Baterija je 6000 mAh. Traje mi oko 24 sata (doduse ovo je 4. dan kod mene ali prvi put je trajao cak 48h) sa konstantnim listanjem emaila i aktivnim notifikacijama bukvalno sa svih socijalnih mreza. Tu i tamo otpratim football manager na njemu.

Hteo sam da uzmem A7 40 ali sam onda provalio da imam besplatno da uzmem tablet u telenor posto sam tamo vec oko 4-5godina i placam samo pretplatu.
http://www.gsmarena.com/lenovo_yoga_tablet_8-5835.php

Sasvim sam zadovoljan za sada. Kada ga je supruga uzela i video onaj "stalak" bio sam razocaran. Ali onda sam provalio da mi stoji horizontalno ispred monitora/iza tastature 24/7 i da ne znam sta bih radio da sam uzeo neki drugi bez tog stalka. Kontam kupio bih neki custom ili napravio nesto, ali je prijatno i kad se drzi u rukama jer je taj deo izradjen od materijala koji ne ostavlja tragove tako da je ok. A i dobre torbice ima za njega :)
 
Poslednja izmena:
Yoga tablet 8?
Ne posedujem ga ali sa obzirom na njegovu gigantsku bateriju od 6000mha rekao bih da je 7h razumno vreme za punjenje (od 10-100%, od 50-100 već ne bi trebalo toliko dugo).

Kakav je za čitanje, da li si zadovoljan kvalitetom ekrana?
 
Poslednja izmena:
Da taj. Uvek sacekam da bude oko 2-3% i onda ga stavim da se puni.

Realno ovo mi je prvi tablet ali kad otvorim bench ili bilo koji sajt sa vestima iznenadim se koliko dobro izgleda u poredjenju sa 4" android telefonom. Slika je potpuno bistra, nisam imao nikakvih problema do sada. Youtube isto radi bez problema u source kvalitetu (iskreno ocekivao sam seckanje ili nesto mada kao sto rekoh prvi put mi je sa tabletom) i prijatno sam iznenadjen. Mozda neke zahtevnije igrice malo seckaju ali graficka i jeste slabije u poredjenju sa nekim drugima ali nisam ga zbog toga uzeo. Cak i najmanji font mi deluje bas ostro, na kraju krajeva i sam sam smanjio font na najmanju velicinu jer mi je preglednije a opet od nekih pa recimo 30cm mogu da procitam svako slovo.

Posto sam trenutno kod kuce iskljucio sam sleep mod tako da kontam da je to okej i da nema opasnosti po tablet ili bateriju jer kao sto rekoh konstantno mi stizu notifikacije i ne moram da alt tabam prozore na kompu, jednostavno a opet od velike pomoci barem meni.
 
Poslednja izmena:
Generalno nije dobra praksa po bateriju ako je uvek isprazniš do 2-3%.
Najviše se zagreva baterija tokom prvih 10-15% punjenja, a za baterije je visoka temperatura = skraćenje životnoga veka.

Zanima me osmica, odlična baterija a realno gledajući hardverski jači tablet mi ne treba (surf, čitanje e-knjiga i filmovi) pa će možda u narednim mesecima on biti naslednik Nexusu 7 kada bude odlazio u zasluženu penziju.
 
Da skinuo sam i par filmova bez problema rade. Jedino nisam pokusao da recimo pustim film,dva mozda 3 da vidim koliko izdrzi baterija pod punim opterecenjem. Plasim se da se ne razocaram :) Ali sve u svemu je dobro. Meni je iskreno bolje da ga ranije ukljucim ali mislio sam da je kao kod starijih mobilnih telefona lose da se puni ako nije pri kraju baterija ? Onda cu da postavim sebi neki default od 15% mada kao sto rekoh trenutno sam nonstop kod kuce tako da mi to nije problem, ali ako je kao sto kazes bolje da pripazim i punim ranije.

Da ne otvaram ja slazem se, lepo bi bilo ako moderatori mogu da otvore novu i prebace ove postove.
 
Poslednja izmena:
Odosmo u off-topic :)
Možda ne bi bilo loše otvoriti temu o ovom tabletu (ili neka to učini neko od moderatora pa neka prebaci ove komentare), ako se ne varam nije još otvorena.

Yoga Tablet 8 je trenutni rekorder po bateriji, trebalo bi da imaš na jednom punom ciklusu baterije bar 12 sati uključenog ekrana (uobičajeno mešovito korišćenje i osvetljenje na auto).
Deklarisan je na 18 sati uključenog ekrana čini mi se ali te cifre su u realnosti uvek manje.

Litijumske baterije nemaju formiranje i možeš ih (zapravo to i jeste najbolji način za njih) dopunjavati po želji, to jest na bilo kom postotku izvan tih "donjih".
 
Upravo mi je ponudio ažuriranje na 4.4.2 android,i tako sam i uradio ,sta se dobiva vodeću,ali izgubio sam sve igrice tako da sam ujutru gotov kada klinac vidi
 
Narucio sam danas Lenovo A7-50 A3500, ali sam nasao na nekoliko mesta na netu da se ljudi zale da imaju probleme posle update na 4.4 (uglavnom problemi sa wifi). Jel ima jos neko slicnih problema ili nekih drugih? Update ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno