Šta je novo?

[3570K] Trebaju mi saveti

Pogledaj u biosu sta stoji za napon 12v.

A BIOS je svetinja, je li, tamo sta pise mora da je istina? Ako i tamo pise 8.1V - onda je to to? Softversko ocitavanje kao i svako drugo, uvek je moguce da nije validno.
Bolje da si mu sugerisao unimerom da proveri, to je jedino pouzdano merilo.

Znam da si ti prakticno "u svakoj corbi mirodjija" i da te ima maltene u svakoj temi... evo, samo u ovoj je svaki drugi post tvoj, bukvalno pola poruka si ti napisao.
Ali iduci put kada pokusas nekome da pomognes, mozda ne bi bilo lose da malo porazmislis o cemu pricas... da ne budem grub i kazem ti da ukljucis mozak.
Pa da opet ne bi lupetao kako je "napajanje odradilo svoje" (a covek ima V700, ne najgoreg JNC kineza)... te da tako olako prihvatas tih 8V kao sasvim validnu vrednost. Iako je vec nekolicini ljudi - pa i samom postavljacu teme - sasvim jasno da se ni sam kompjuter ne bi upalio kada bi stvarno bio takav napon na +12V grani.
 
@findecko

Primetio sam da imaš isto kućište kao i ja, možda zvuči glupo, ali imao sam problem da kad je prekidač fan kontrolera na kućištu u srednjem položaju, 12V i 5V grane imaju loše napone tipa 11.04V i 5.64V. Mislio sam da nešto nije u redu sa napajanjem ili pločom. Iste vrednosti su bile u BIOS-u, HWMonitor-u, OCCT-u itd. Da li je u pitanju loše očitavanje ili su tad stvarno ti naponi, ne znam, nisam kontrolisao unimerom.
Međutim provalio sam da je do fan kontrolera i od tada držim prekidač na prvom/low položaju i naponi su normalni tipa 12.28V i 5.08V i nemam nikakvih problema u radu.

Edit: Vidim da je tebi 5V grana 5.76V što je mnogo! Isti slučaj kao kod mene, 12V pao napon, 5V skočio napon. Hmm...
 
Poslednja izmena:
Vrlo moguće je da je problem do ME firmware-a (Intel Management Engine) i da BIOS ne uključuje ME update - i to ćeš morati uraditi ručno.
 
@KOLOS meni je fan kontroler takodje na prvom polozaju, tj na 5v

HWInfo64 mi pokazuje da je ipak 12V a ne 8V

Ad5uRJM.jpg

Sad cu da probam opet da ga klokujem do 4,5ghz i da proverim u ovom programu sta kaze za napon , da li opada.
 
A BIOS je svetinja, je li, tamo sta pise mora da je istina? Ako i tamo pise 8.1V - onda je to to? Softversko ocitavanje kao i svako drugo, uvek je moguce da nije validno.
Bolje da si mu sugerisao unimerom da proveri, to je jedino pouzdano merilo.

Znam da si ti prakticno "u svakoj corbi mirodjija" i da te ima maltene u svakoj temi... evo, samo u ovoj je svaki drugi post tvoj, bukvalno pola poruka si ti napisao.
Ali iduci put kada pokusas nekome da pomognes, mozda ne bi bilo lose da malo porazmislis o cemu pricas... da ne budem grub i kazem ti da ukljucis mozak.
Pa da opet ne bi lupetao kako je "napajanje odradilo svoje" (a covek ima V700, ne najgoreg JNC kineza)... te da tako olako prihvatas tih 8V kao sasvim validnu vrednost. Iako je vec nekolicini ljudi - pa i samom postavljacu teme - sasvim jasno da se ni sam kompjuter ne bi upalio kada bi stvarno bio takav napon na +12V grani.

Pa kada vec citas moje postove, valjalo bi da ih procitas ispravno.
Sta je tebe toliko iziritiralo u recenici "Pogledaj u biosu sta stoji za napon 12v"
I sta sad V700 ne moze da ode?, napajanje se proizvodi od 2008.
Nista ja nisam prihvatio kao validno, coveku sam lepo rekao da proba sa drugim
napajanjem da proveri da li ce isto da se desava.
Napisao sam da je moje misljenje da je napajanje otislo, i to je to-moje misljenje.
I kakav ti problem imas koliko ja imam postova i gde ja to sve pisem?
Imam i za tebe savet-ukljuci klimu.
 
Daleko bilo da citam... ako su svi (ili bar vecina) kao ovi ovde, to bi bilo zestoko gubljenje vremena.
Jok, vec kako banem u neki thread, tvoj nick iskoci. Tesko da se moze pobeci od istog. Zato lepo i rekoh - u svakoj corbi mirodjija.

U samoj recenici koju si spomenuo me nije nista iziritiralo, vec sam se samo nadovezao na tvoj - u tom trenutku - poslednji post, te na isti odgovorio. A pre svega se taj moj odgovor odnosi na onu nebulozu i ******stinu koju si odvalio u prethodnom postu (postovima), gde si se uhvatio za tih 8.1V, pa ne pustas. Te je ploca kriva, te je napajanje krivo... vidi konektor za dodatno napajanje, proveri kondenzatore na ploci i napajanju... te *moooozda* program za ocitavanje (OCCT), a onda bi pak BIOS morao/mogao biti validan. Saveti koji bas pomazu.
Kazem, nikako da mucnes glavom i pomislis "hej, a mozda je samo to SOFTVERSKO ocitavanje neispravno?". Nikako da mucnes glavom i pomislis "hej, pa kako bi se komp uopste upalio i radio sa 8V na +12V grani?".
To je ono sto me iziritiralo, nedostatak zdrave logike sa tvoje strane. Jok, tebi je izgleda bitno samo da se nesto napise. Bilo sta.


P.S. A sto se tice ovog poslednjeg saveta (bolje receno "saveta", posto veze sa zivotom nema)... evo, poslusacu te, ukljucicu klimu.
A sada ti poslusaj mene i ukljuci mozak. Bar pre nego sto napises nesto ovde.
 
Dobro care, malo sam iznenadjen ovakvom vrstom komunikacije od jednog tako iskusnog clana.
Nemam nameru da nastavljam ovo besmisleno polemisanje.
 
Poslednja izmena:
Pa, mozda bas zato sto sam "iskusan clan", kako kazes - valjalo bi jos jednom procitati sta sam napisao, pa potom i prihvatiti to.
Nisam pisao uludo i bez razloga, to je sigurno.
 
Ja sam ga namestio super, prolazi linx i prime 95, samo u linx-u ima oko 101000 poena a trebao bi da ima vise mada ja imam samo 4gb rama a od toga se za test koristi oko 3 i to je verovatno problem. Stabilan je na 4,6GHz a voltaza je 1.280
 
Pa i ja imam samo 4 GB rama. Gflopsi su relativni i zavise od više faktora mada mi se čini da je to suviše mala voltaža zato su ti flopsi mali. Evo ti kod mene na 4.6 Ghz
 
Da da taj ME firmware-a (Intel Management Engine) treba obavezno instalirati http://www.win-raid.com/t171f39-Intel-Management-Engine-Drivers-Firmware-and-Tools.html. Kada sam instalirao najnoviji firmver i driver win bolje radi jer se dešavalo da sedmica bsoduje iz ničeg i prikazuje nek greške drivera iako su svi bili najnoviji osim tog IMEea dok je win 8.1 radio dobro.
Fleš je poprilično jednostavan i nije opasan, treba samo odabrati pravi firmware za ploču i to je to. Na win-raid forumu se čovek dosta ozbiljno bavi ovim temama i odlično je sve obrađeno i sređeno, pravi link.

OT:
Pa, mozda bas zato sto sam "iskusan clan", kako kazes - valjalo bi jos jednom procitati sta sam napisao, pa potom i prihvatiti to.
Nisam pisao uludo i bez razloga, to je sigurno.

Evo, Vuče, vidiš da nisam usamljen... Mada, počinjem čak da cenim tvoju želju da pomogneš, nadam se da imaš pravi motiv - dakle, samo odmerenije i trezvenije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno