Šta je novo?

ASUS Transformer PAD TF103C

To kočenje i zezanje prepisujem igrici,inače lepo radi tablet, i što sam primetio da se povezivanje sa wifi sad značajno popravilo,pre mi trebalo nekad i da ga prebacin u "štelovanja" al sad takoreći odmah se poveže.
 
A primetio sam da kada pustim youtube posle nekog vremena tablet se bukvalno zaglupi, pocne da se cuje neki ton i onda se sam restartuje. To se desava samo prilikom gledanja klipova na youtubu.
 
Ja kao da sam primetio i da prilagođava svetlost ekrana, već par puta vidim da posvetli tj potamni onako postepeno malo, to pre nije bilo ,ili?!?
 
Da za to si u pravu i ja sam to primetio, nego imas li ti ovaj problem sa youtubom ili ne, neznam sta da radim, posle zavrsenog apdejta na LP, uradio sam hard reset da ocistim sve od KK i sad zeza samo na toj aplikaciji a i desava mi se da ponekad kad hocu da otkljucam tablet ekran ne reaguje upste.
 
Evo da kazem sada da vise touch ne reaguje uopste, ne pomaze ni drmanje ni nista, pre toga ga malop prodrmam i kad pritisnem ono dugme za paljenje tac proradi, sad se vise nista ne desava. Zna li neko sta da radim?
 
Napominjem da mi se pre ovog apdejta na LP to nije desavalo.
 
Taj problem sam imao pre , poslao sam na servis i uradili su novi softver ili tako nešto i radi lepo , nego PUNJENJE ... ne puni gaaaaaaaaaaaaaaa, prošli put je pomoglo drndanje al sad vidim da ne reaguje, a označava da se puni ... :mad:
 
Malopre nekako uspem da ugasim tablet sa volume down i power off. Cim se upalio radio je lepo i odamh sam uradio vracanje na fabricka podesavanja. Za sada lepo radi mena da zeza ali nisam hteo da azuriram ni jednu aplikaciju. Neznam do cega je ono bilo. A sto se tice baterije, neznam sta bih ti rekao, ja nisam imao nikada problema sa punjenjem uvek je punio do 100%. Odradi i ti reset na fabricka podesavanja pa vidi kako ce da bude na dalje.
 
Poceo je da se restartuje i kad se igra neka igra, znaci da nije do youtube-a. Kako se vraca firmware na KK. Moracu da vratim jer mi je pre azuriranja tablet radio odlicno.
 
Nije moguće, kao što je i navedeno u uputstvu za instalaciju
Note4:After upgrading to Android Lollipop, device system cannot downgrade to Android KitKat.
 
Pa sta li da radim sad, jos je u garanciji, neznam da li da ga saljem na servis a i sta da im kazem ako vide da je apdejtovan softver. Nervira to sto se svremena na vreme restartuje prilikom igranja igara i kad se gleda nesto na youtube.
 
Verujem da će uskoro uraditi update ,samo im treba malo vremena da ustanove i reše probleme,biće to ok,samo se strpimo...
Znači za sad je punjenje kod mene i to restartovanje s vremena na vreme.
 
I ja se nadam da ce to ubrzo da rese nekim apdejtom, jer mi je skorz nelogicno da tablet sa KK radi super a sa LP ima probleme, verovatno i da je do softvera.
 
Meni je ovaj Lollipop urnisao bateriju, dosta dosta krace traje. Kad udjem u battery vidim da mi Andorid OS najvise crpi uvek je na prvom mestu. A screen mi bude tu oko sat vremena, pre je mogao vise. Ne znam sta treba da pogasim da bi to malo regulisao. Inace i posle factory reset ista prica, baterija je losa.
 
A meni na lollipopu baterija primetno duze traje i tablet je dosta fluidniji. Jedino imam taj problem sto zabode i restartuje se sam od sebe.
 
Takođe i meni , al primetio sam da je do zenui louncher-a jer uvek on brljavi,ostalo je ok, jedino me malo nervira što me uvek obaveštava o svemu,najviše baterija kad počne da smara...
 
Pa jel ste gasili neke opcije? Baterija je katastrofa kod mene na LP. Ugasena je lokacija, google now, google voice itd. Ukljucen mi je wi-fi njega retko kad i gasim. Ali vidim da mi zato ovaj Andorid OS cepa bateriju samo tako. :mad: Na KK nisam imao tih problema, a sve je isto bilo podeseno. Baterija je odlicno drzala. Sto se tice fluidnosti nisam nesto specijalno primetio, bio je on brz, fluidan i sa KK. Inace kod mene nema tih problema da zabode i da se sam od sebe restartuje. Da mogu vratio bi se na KK samo zbog baterije, ali nazalost ne moze... :mad: :wall:
 
Poslednja izmena:
@Stolex Kod mene je potpuno obrnuta situacija nego kod tebe sto se tice KK i LP, na LP mi je brzi i nema da secka u radu kao na KK dok mi je baterija bolja na LP nego na KK.
 
Ne znam sta je fora sa baterijom. Nemam nikakve dodatne aplikacije instalirane sem Angry Birds 2. Evo sinoc sam ga ostavio ugasenog, ugasio wi-fi i preko noci sam od sebe svukao 20% za nekih 7 sati. :mad: Kad udjem u battery vidim da mi Android OS sabija, cpu je navodno stalno aktivan i ne gasi se. Dva puta sam radio factory reset i nije pomogao. :wall: Ovakvih problema sa baterijom na KK nisam imao. Nisu definitivno ispeglali oni dobro ovaj LP za njega, a cisto smnjam da ce biti neki noviji update i onako je stariji model.


EDIT

Jedino se razmisljam da ga odnesem u servis i da probam da se njima zalim da vidim da li ce oni moci tu nesto da urade ili da ga vrate na KK. Mada opet imam osecaj da ce me iskulirati jer je to baterija, a za nju ne vazi garancija od dve godine. Do sad nisam imao nikakvih problema sa njim sve je super fircalo dok nisam presao na LP. :wall:
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na duplom postu.

Odneo sam na kraju u servis tablet i zamenili su mi bili maticnu plocu i bateriju. Kad sam dosao kuci vidim da mi wi-fi ne radi lepo (slab signal), pa sam morao opet da ga odnesem i reklamiram i za sad je sve ok. Trenutno mi je na KK 4.4.2 i razmisljam se jos da li da predjem na LP.

Inace video sam takodje na Asus-ovom site-u da su izbacili novi update za LP od 890mb ako se ne varam. Ne znam koje on zakrpe donosi, ali je veci u odnosi na prvi update.
 
Jedino mi u igrici baguje, jednostavno uspori i blokira ili se restartuje,al da ima problem ima, i jedino to ,inače lepo radi . Ovaj update ćemo videti šta donosi,javljam.
 
Ja nisam gledao jos za taj update, sad cu da vidim pa ako ga ima instaliram i javljam.
 
ja ne vidim taj novi update :trust:

oops,evo sad nešto pokušavam...al ne ide , nešto ne valja...
 
Poslednja izmena:
Ovo izgleda ne radi kod nas što već imamo LP, smor teški...
 
Kako ne radi, nece da se update-uje nikako ako vec imate instaliran onaj stari instaliran LP? To znaci samo mogu da ga instaliraju novi korisnici koji prelaze za KK na LP?
 
Ja ga skinuo sa asus sajta na tablet ali nikako nece da se pokrene instalacija.
 
Nazad
Vrh Dno