Šta je novo?

ASUS Transformer PAD TF103C

Nažalost, moram da potvrdim da i ja imam problem sa otkazivanjem touch screena, prvo je poceo zvuk da nestaje a onda je to prestalo da se desava pa je poceo touch da jednostavno ne radi. Malo "tresnes tablet, on proradi, sve full ok. Ostavis ga na sto, upalis za pola sata, ne radi touch. Nekada radi i po dan dva bez problema, a nekada otkazuje po 5-6x dnevno.
Nisam ga jos reklamirao, ali se ozbiljno razmišljam. Interesantno, nikada nije toucu prestao da radi dok nešto radis za tabletom, samo kad je odlozen nege mirno na stolu.
 
Nažalost, moram da potvrdim da i ja imam problem sa otkazivanjem touch screena, prvo je poceo zvuk da nestaje a onda je to prestalo da se desava pa je poceo touch da jednostavno ne radi. Malo "tresnes tablet, on proradi, sve full ok. Ostavis ga na sto, upalis za pola sata, ne radi touch. Nekada radi i po dan dva bez problema, a nekada otkazuje po 5-6x dnevno.
Nisam ga jos reklamirao, ali se ozbiljno razmišljam. Interesantno, nikada nije toucu prestao da radi dok nešto radis za tabletom, samo kad je odlozen nege mirno na stolu.

Sad su mi u MTS rekli da se javim sefu poslovnice radi resenja. Ici cu danas ponovo (sedmi ili osmi put...) pa da cemo valjda resiti.

Inace, kod mene touchscreen proradi posle 3 do 4 cold-restarta bez treskanja ;)

Ako me budu ponovo mrcvarili po kimtecima i servisima, olupacu im ga o tezgu jer mi se vise smucio.

Ajd, u zdravlje.
 
2 godine po zakonu. Ne znam kako je zakonodavac regulisao ovakve slucajeve ali bi neki vid nadoknade trebao da postoji.
Odlasci u poslovnice, servise i mrcvarenje sa zivkanjem i visestrukim popravkama i zamenama ne idu nikom u prilog. Da zivimo u "normalnim" uslovima, vec bi pala neka tuzba, odsteta, ili neki class action.
Elem odneo sam tablet u poslovnicu i, naravno, morace u "SERVIS". Nista od razresenja i zamene :)
Javicu ovde kako je sve proslo.
Pozdrav
 
Da li moze ovaj tablet da se poveze sa tv-om preko mhl hdmi kabla i da li to funkcionise, da li je neko probao? :)

Hteo bi da pustam filmove preko njega, a da gledam na tv-u ako je moguce. Znam da podzrava strimovanje preko wireless miracast, ali to mi ne igra. :)
 
Al tu nešto zapinje...
I ja da se upišem u knjigu otkazivanja displeja, ja nešto sumnjam u zadnji update, a lelekom opet ima problematičan tablet u ponudi :acer one10wifi, samo problemi na pretrazi sa njim. Moj asus je već dve nedelje na "popravci", videćemo...
 
Danas stigao sa popravke, kao što sam i mislio do softvera je bilo, tj promenili su i testirali i za sada šljaka po starom , jedino što moram sve iz početka apdejte od aplikacija...
 
Da li moze neko da mi pojasni kako moze da se strimuje slika sa ovog tableta na tv preko miracast uredjaja? Da li je potrebno da radi net u kuci ili je dovoljan samo wireless ruter? I kakva podesavanja treba da se nameste na tv-u kada se prikopca? Ako moze neko da mi napise i objasni detaljan postupak. Inace u pitanju je LG televizor stariji model koji nije smart, ali ima par ulaza za usb. :)

Video sam da tablet ne podrzava mhl hdmi kabl, pa sam mislio da narucim neki Miracast sa ebay-a. Ali pre toga sam hteo sa vama da se konsultujem oko toga kako sve to ide. :)
 
Nije potrebno ništa (ni ruter) osim uređaja koji šalje i uređaja koji prima signal - svi miracast uređaji imaju sve u sebi. Konkretno, kada kupiš miracast risiver, dobićeš i uputstvo kako se povezuje sa drugim uređajima. Postupak ne bi trebalo da je komplikovaniji od povezivanja dva telefona bluetooth-om, a na TV-u je samo potrebno odabrati odgovarajući ulaz kada se risiver priključi.
 
Aha, odlicno. Hvala za info. :) Da li moze jos neka preporuka za neki Miracast koji da narucim sa ebay i jel to isto kao Chromecast ili? :) I da li preko njega moze da se prenosi i zvuk ili samo slika? Pustao bi filmove u HD ili full HD formatu pa me interesuje da li je to moguce, da li ima laga i da li se strimuje full hd video ili ne? :)
 
Nisam primetio da je neko pisao da je izasao lolipop 5.0 za ovaj tablet. Nije OTA update nego mora da se skine za asus sajta i rucno ubaci u tablet da bi pokrenuo update. Ja sam odradio, a evo i slike [emoji41]

090c1b8c4259274e8ceb8b023022677d.jpg
 
Napisite utiske za LP, kako radi, da li ima razlike u radu u odnosu na KK, kako drzi baterija i sl.
 
U glavnom je sve ok , jedino mi se nekad zaglupi i treba mu vremena za ono što hoću , možda je do igrice ne znam al bilo je da sam ga hteo slomiti, pre toga nije bilo, nego je po volji napuštao igricu 8 ballpool , inače sam razočaran igricom , al ostale stvari kolko vidim su oooooook! Nisam baš neki uber korisnik tableta, samo forumi i malo "surfovanja" ;)
 
Reci mi molim te, skinuo sam ona dva fajla za firmware tw i ww, ukapirao sam da prvo mora da se instalira ovaj tw pa tek onda ww ali gde da ih ubacim u tablet, u kom folderu. Inace skinuti su u winrar formatu.
 
Ne ide to tako, i ja sam se pomučio , ispod "firmware" imaš manual , tamo skini prvo što ti nudi i pročitaj, treba na komp da skineš pa tek onda prebacuješ na tablet, a prvo proveriš koji ti je taj ww ili drugi, sve je nacrtano, probaj pa javi. Znači prvo na komp skineš taj koji ti je pitreban , extractuješ ga i tek onda priključiš sa usb kablom tablet i onda taj folder prebaciš na internal storage na tabletu, otkačiš tablet i dalje već ćeš videti.
 
Ok, uradeo sam to i evo sad instalira novi firmware ovaj ww a posle cu i ww najnoviji. Hvala pa javljam sta je i kako je!
 
Bore@ Reci mi da li da radim hard reset posle ovog apdejta ili da uradim i najnoviji TW pa tek onda da radim reset.
 
Evo upravo uradeo reset posle ww, sad cu da ubacim tw. Jedino sto sam ja zapazio a da mi smeta je manja svetlina ekrana, isti sam drzao na oko 50% i bas je bio svetao a sada na 50% je znatno manje.
 
To jeste, malo je drugačije , meni se i čini da su neke stvari "mutnije" , msm ono kad povučeš dole ono i šta znam ...
 
Ww i tw su posebne stvari , tebi treba samo jedan koji je za tvoj tablet, kako sam skontao.
 
To ti pišekoji ti treba u "about" pa "software information" pa broj verzije i tamo se pojavljuje ww ili tw
 
Inače meni je maaalo smetala ta jaka svetlost displeja iako je smanjen skroz, noću je ono baš ubi oči.
 
Ubacio tw u memoriju tableta i kad sam odvojio usb kabli nista se nije desilo, tj. nije mi pisalo da ima firmware za apdejt, verovatno mi onda samo treba ww.
 
A sto se tice hard reseta, pa bio mi je KK pa rekoh da ga ispeglam posto sam presao na LP pa sam zbog toga radeo reset.
 
Hmmm...pa nisam baš oduševljen , čini mi se da baterija manje traje, a što je najgore kad dođe do 15% jaaako počinje da koči i zeza , bio mi je na 7% i restartovao se i ugasio...
 
Nemojte prebacivati, ovo je meni sumnjivo, baterija mi je na 99% a kad sam proverio punjenje isto je zaglupio i pokazivao kao da se uopšte nije punio, pa tek kad sam čačkao punjač onda se prebacio...sačekajte još malo utisaka.
 
Nazad
Vrh Dno