Šta je novo?

ASUS Transformer PAD TF103C

Meni ne bi bio problem da probam, samo da znam koju verziju da uopste probam?
I koja je procedura? Ima li tablet neki svoj cwm već instaliran ili? Daj malo više informacija

Edit:
Izasao je neki update od par megabajta, instaliram to prvo, veceras na punjac pa cu videti
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao ODAVDE da preuzme i instalira stariju verziju Firmware-a? Na taj nacin bi vrlo brzo znali da li je softverski problem.

Probao sam bio ja razno razne verzije od kada sam uzeo tablet, jer su postepeno izlazili update-ovi za frimware i nikad mi se nije napunio do 100% vec samo dodje do 99% i tu stane. Eventualno kada bi ga iskljucio i ponovo ukljucio na punjac i malo sacekao napunio bi se do 100%.


Mislim da je problem software-ski koji ocigledno nikad nece biti resen...
 
Uvazili su moju reklamaciju posle dve sedmice u servisu. Popravke tu ocigledno nema, ovog modela vise nema na stanju nigde niti ce se uvoziti tako da danas idem da mi vrate novac. Ako su vam uredjaji u garanciji moj savet vam je da reagujete.
 
Prodavac je duzan da ti zameni uredjaj ili ponudi nesto drugo tipa drugi uredjaj, umanjenje cene, povracaj novca....Nema veze ko je prodavac. Sigurno je da ce uredjaj poslati u servis i tu ces morati da cekas i kidas zivce. Kod ovog tableta ocigledno da ovaj kvar ili propust ne moze da se popravi. I ne bi me cudilo da se baterija tableta vremenom sve manje i manje napuni. Ja sam presekao, kidao zivce i cekao na servis ali sam resio stvar. Pare dobijam nazad a za istu sumu sam kupio jos hardverski jaci uredjaj.
 
A sta ti je bilo sa tabletom pa si ga reklamirao? Jesi ga ti uzeo preko Telekoma ili ovako u prodavnici za kes?
 
Nije punio bateriju do 100%. Kupljen je u prodavnici u Nisu. Iz prodavnice/servisa su mi rekli da su kontaktirali dobavljaca da zamene uredjaj a to je ComTrade. Koliko mi se cini, neko je ovde rekao da ga je kupio preko Telekoma i da ima garanciju od ComTrade-a a nema fiskalni racun. Znaci dobavljac i za Telekom je ComTrade. Nebitno je ko je prodavac, da li su oni direktni uvoznici ili uzimaju robu od dobavljaca, moraju da zamene neispravan uredjaj ako ne mogu da ga poprave. A da ga poprave nema sanse. Ako su vam tableti u garantnom roku, a verovatno jesu, moje misljenje je da treba da reagujete. Zasto bi imali nesto sto nije ispravno a kupljeno je novo, placeno posteno po punoj ceni?
 
Poslednja izmena:
Tablet se puni do 100% problem je što prikazuje nešto drugo. Na primer prikazao je da je 61% full, a kada je došao do 1% na ikonicu od baterije stavio je znak uzvika i mogao sam još narednih pola sata da gledam You tube filmiće bez da se isključio.

Ja imam drugi problem. Da li ste uspeli da u nekom od browsera da pustite flash? Instalirao sam Dolphin browser i Jet Pack, kombinacija koja radi na telefonu (Sony Neo V ako je bitno), ali ne pušta sve reklame i poneki video. Probao sam da instaliram Flash Fox browser ali mi je izbacio poruku da ne radi na Tegra i Atom procesorima?!?
Takođe, ako sam na Internetu duže od dva sata prilikom skrolovanja počne da radi uveličava sliku iako ekran dodirujem jednim prstom. Ovo se dešava i u Dolphin-u i u Chrom-u i u Android browser-u. Neka ideja šta je uzrok?

Pozdrav
 
Pozdrav tabletari ! Evo i ja da se javim sa problematičnim ASUS-om , i meni je savršeno radio dok nije stigao novi firmware i od tada se baterija puni do 66% , i kako sam primetio to je stvarno 66% jer se tako i ponašao tj praznio se brže . Ja sam ga uzeo preko Telekom-a pa sam im i vratio juče , i sad čekam ...........Javljam posledice , pozdrav !!!
 
E da... ni meni neće da rade klipovi ni na jednom pretraživaču...
 
Kako se ponasa sada? Jesi li dobio zamenu ili su ga navodno popravili?
 
Pošto je tek juče stigao još ga urnišem da se istrošio baterija , vidno duže traje , e sad pošto je uređaj bio nov takoreći ne znam jesu ga zamenili , verovatno ne jer ide po imei broju , za sad lepo radi , al se bojim kad će se opet pojaviti ikona za novi firmware ...
 
jel neko uspeo da priključi USB tastaturu na ovo čudo , ili sam ja to kvalitetno bacio 1800 din ?
 
E... proradilo i kod mene , al samo sam probao pa ću još da vidim kako se ponaša , i puni se redovno do 100% fala bogu
 
Meni se tablet sad zadnji put napunio do 90% ni makac nije hteo vise, a do sada se punio do 99% i tu zakuca, nikada mi se do sad nije napunio do 100%. Inace provede na punjacu nekih 10ak sati sigurno ako ne i vise.
Razmisljam se da ga donesem u servis ako ovako nastavi, 99% mi nije smetalo ali ako krene da pada u punjenu odnecu ga. Jer se bojim da mi ne zezne bateriju sa ovakvim punjenjem. Samo se nadam da ga nece zadrzati preko mesec dana i da na kraju nista ne urade, a vrate mi ga kao sad smo ga sredili sad je to to.
Ne znam inace sta je problem sa tim punjenjem ako je problem firmware ne znam sto ga Asus ne sredi vec jednom i da se puni lepo do 100% kao svaki normalan uredjaj.
 
Upravo odradio update. Pre updatea baterija kao na 50% , posle updatea pise 90%. Juce dok sam punio tablet prvo dodje do 57% pa stane pa ga iskljucim, ukljucim pa do 58% dodje, pa opet iskljucim , ukljucim pa do 59% i vise nije htelo... Bice da ce ovaj update resiti problem, ostaje da vidimo.
 
Meni je isto sad stigao update oko 46mb. Pa cu da vidim kada ga budem punio da li ce sad da ga puni do 100%, javljam u svakom slucaju. Nadam se da su resiki problem.
 
evo ja sa 90% napunio na 100% bez problema.
 
Imam pitanje za @Asus Srbija zbog cega ne mogu da registujem moj Asus tablet na Asus site i da mogu da ga pratim preko device tracker? Kad god ukucam serijski broj posle nekog vremena mi izbaci command failed, a na tabletu mi za Asus acc sync stoji na off i ne mogu nikako da ga ukljucim. :trust:
 
Poslednja izmena:
Ja upravo registrovao , bez nekih većih poteškoća , mada malo traaaje...
 
I ja sam se registrovao normalno. Ali kad odem na site asus device tracker i kad se ulogujem i unesem serijski broj od tableta stalno mi izbacuje command failed posle nekog vremena i trazi mi da opet ukucam. Ne znam zasto?
A i takodje na tabletu mi za asusov nalog stalno stoji sync off i ne mogu nikako da ga ukljucim.
Jel ima neko resenje? :)
 
Ima li neko informaciju da li ce ovaj tablet dobiti Android 5.0 i kada?
 
Zanima me sledece, moze li se na tablet prikljuciti mis pa da ne moram da tapkam po ekranu prstima nego da misem odradim barem osnovne funkcije, ulaz u aplikacije, copy/paste i slicno?
 
ako podrzava otg,mozes preko otg kabla ili ako ima bluetooth mozes bluetooth mis
 
Zanima me sledece, moze li se na tablet prikljuciti mis pa da ne moram da tapkam po ekranu prstima nego da misem odradim barem osnovne funkcije, ulaz u aplikacije, copy/paste i slicno?

Mozes i mis i tastaturu da prikopcas na njega, sto preko otg sto preko bluetooth i super radi.


EDIT

Inace najzad je popravljen onaj bug sa punjenjem sa zadnjim frimware update-om. Sad mi puni do 100% svaki put i obavesti me kad je pun.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno