Šta je novo?

ASUS Transformer PAD TF103C

kojom kurirskom salju? (DHL, UPS, FeDex, .. ili )

da mi ne zveknu troskove spedicije u ceni 4 futrole ;)


edit>
pogledao, salju sa nekim china kuririma, pise da je nesto preko 4$.. ali putuje od 15*30 dana

Kod kineza ti je sve relativno kada ce da stigne. Nekad stigne brzo kroz 10ak dana i manje, a nekad se ceka mesec dana. Imas onaj jos jedan link sto sam ti okacio tu je npr. besplatan siping. A imas isto sto ti je ostavio @sds21 ista je futrola u pitanju i isto besplatan siping.
 
Može li neko ko ima ovaj tablet da napiše nešto više o njemu, kakva je baterija i jel istina da se puni 8 sati? Kakav je displej, tač, završna obrada i ima li nekih mana?
 
Može li neko da mi pošalje sys.txt za IGO.
Takođe da li može da se na ovaj tablet priključi MTS-ov 3G modem.
Pozdrav!
 
Može li neko ko ima ovaj tablet da napiše nešto više o njemu, kakva je baterija i jel istina da se puni 8 sati? Kakav je displej, tač, završna obrada i ima li nekih mana?

Istina je da se puni nekih 7 sati, mozda malo manje. Ima slab punjac od samo 1,35A pa verujem da je zbog toga. :)

Baterija je odlicna i nemam nekih zamerki, moze dugo da izdrzi. Zavrsna obrada je odlicna isto, nista ne krcka, ne cvili itd. :) Displej je isto odlican i dobra je vidljivost. Mana je po meni jedino slaba zadnja kamera od samo 2MP i 1GB ram. Mada se u sustini ni taj 1GB sto ima ne oseti u radu, jer je dosta fluidan ovaj Asusov Zen UI.


Inace interesuje me da li je moguce povezati tablet sa tv-om, ali preko mhl hdmi adaptera?


I zbog cega mi npr. sve igrice trpa u memoriju od tableta, a ne u memorijsku karticu i da li mogu nekako da se tamo prebace, a da rade posle? Ako idem na move to sd, on samo prebaci instalaciju, a data od 1-2gb ostane na memoriji tableta. Inace ako rucno prekopiram data folder na sd karticu igrica nece da se pokrene vec ponovo sve skida na memoriju tableta. :wall:
Da li postoji mozda neko resenje za to prebacivanje na sd karticu? :trust:
 
I zbog cega mi npr. sve igrice trpa u memoriju od tableta, a ne u memorijsku karticu i da li mogu nekako da se tamo prebace, a da rade posle? Ako idem na move to sd, on samo prebaci instalaciju, a data od 1-2gb ostane na memoriji tableta. Inace ako rucno prekopiram data folder na sd karticu igrica nece da se pokrene vec ponovo sve skida na memoriju tableta. :wall:
Da li postoji mozda neko resenje za to prebacivanje na sd karticu? :trust:

http://forum.benchmark.rs/showthrea...nešto-slično&p=3902961&viewfull=1#post3902961
 
Ima li neko problem sa punjenjem, staje mi na 50-60%, kad ponovo ukopcam puni nekih desetak posto i opet stane. Odradio factory reset i napunio se do 97% i evo za tri, cetiri dana samo opada postotak kad prekine punjenje. Sad stane na nekih 50%,probao sam i sa drugim punjačima ista stvar.
 
Ima li neko problem sa punjenjem, staje mi na 50-60%, kad ponovo ukopcam puni nekih desetak posto i opet stane. Odradio factory reset i napunio se do 97% i evo za tri, cetiri dana samo opada postotak kad prekine punjenje. Sad stane na nekih 50%,probao sam i sa drugim punjačima ista stvar.

Imam ja, kod mene staje na 67% tako nesto, posle gasenja i paljenja i par puta ukopcavanja i iskopcavanja punjaca ( kad ga ukopcam pise da se puni i posle pola min-min ugasi punjenje ) izbaci da je napunjena baterija do 100%. Ili je bug sa procentima baterije, ili baterija zeza, mada bi pre rekao da je bug do pokazivanja napunjenosti baterije, posto je do sad sve ok radilo i posle poslednjeg azuriranja sistema tako je pocelo da zeza.
 
Tačno tako, nakon ažuriranja počinje taj problem, na xda nisam uspeo nista naci za ovaj tablet.
 
Evo danas ga punio i stalo je na 57%, palio, gasio, radio restart i kad se upali stoji na 57%, krene da puni i cim se ekran ugasi staje punjenje... onda sam nakacio na komp i posle par sec je prebacio da je baterija 100% puna... 99% neki bug, jer baterija drzi kao i pre koliko mi se barem cini.
 
U pitanju je neki bug 100%. Imam povremeno isti problem, nakon power-off i power-on ciklusa se uglavnom baterija "vrati" na 100%.
 
Kod mene npr. koliko god dugo se punio dodje do 99% i ni makac dalje. Pokusao sam i da restartujem tablet dok je na punjacu i opet ista prica. To je definitivno neki bug software-ski.
E sad samo da ne oseti bateriju zbog toga. :trust:
 
Kod mene dodje do 99 i stane, iskopčam punjač i opet utaknem i napuni do 100%, hoće li biti update -a na 4.4.4?
 
Stigao pre 5 dana iz Telekoma. Ekran odličan, brz , 3d solidan, predugo se puni...
Radio savršeno do juce :) samo se zamrzao i isključio.
Probane sve kombinacije držanja tastera i ništa - samo blicne backlight pri pritisku na power. Inače se punio normalno do 100%
Ako ima neka fora za reset pišite.
Ako ne, valjda će ga zameniti odmah - nije prošlo 7 dana :p
 
Stigao pre 5 dana iz telekome. Ekran odličan, brz , 3d solidan, predugo se puni...
Radio savršeno do juce :) samo se zamrzao i isključio.
Probane sve kombinacije držanja tastera i ništa - samo blicne backlight pri pritisku na power. Inače se punio normalno do 100%
Ako ima neka fora za reset pišite.
Ako ne, valjda će ga zameniti odmah - nije prošlo 7 dana :p
 
Vidim da je stigao novi update za frimework. Da li neko zna sta on donosi, kakva poboljsanja? :)

Inace posle tog update mi ne reaguje vise tablet kad zatvorim ili otvorim futrolu, pre se sam automatski otkljucavao i zakljucavao, sad moram rucno. :) Ne znam sta mu se desilo. :)
 
Da li od telekoma dodje transformer sa Androidom 4.4? Ako ne dodje, da li je iko uspeo da ga nadogradi na 4.4?
 
Hvala puno na odgovoru, na sajtu telekoma pise jelly bean (a ni jedna prodavnica ga ne prodaje sa jelly bean...) da li vas dobro sluzi?
 
Jel nasao neko negde kojim slucajem original tastaturu za ovaj tablet?
 
I mene zanima gde ima tastatura za ovaj tablet, naravno original.
 
Koliko sam video nema tog dock-a ni na Asusovom zvanicnom site-u da se naurci kao aksesoris. Izgleda da je jedina varijanta ako se naleti na neki pokvaren tablet ili da nekom ne terba dock.
Jurio sam i ja za sebe taj dock i nisam uspeo nikako da ga nadjem...
 
Imam problem sa punjenjem baterije tableta jer uvek puni do nekog procenta ali nikada do 100%. Kada tablet priključim na računar (posle višesatnog punjenja) i prebacim neka dokumenta sa i na tablet tablet prikaže da je napunjenost baterije 100%.
Da li postoji neki način da se očitavanje nivoa baterije dovede u normalu?
 
Imam problem sa punjenjem baterije tableta jer uvek puni do nekog procenta ali nikada do 100%. Kada tablet priključim na računar (posle višesatnog punjenja) i prebacim neka dokumenta sa i na tablet tablet prikaže da je napunjenost baterije 100%.
Da li postoji neki način da se očitavanje nivoa baterije dovede u normalu?

Izgleda da nema, i ja imam taj problem i jos par ljudi. Izgleda da je neki bug, a sve je pocelo da se desava posle poslednjeg updatea.
 
Zbog tog problema moj tablet je u servisu vec 8 dana i tesko da cu ga dobiti nazad u skorije vreme. Trebao sam da ga reklamiram na prodajnom mestu u roku od 8 dana i dobio bih zamenu ovako...
 
I ja takodje imam taj problem oko punjenja...
 
Mozes li mi poslati PP sa serijskim brojem uredjaja koji je u servisu?

Bilo bi lepo da malo ispitate sta se desava sa punjenjem doticnog tableta i javiti nam ovde. Problem je poceo posle jednog od updatea, vise se i ne secam jel posle tog updatea posle kog je poceo problem da se javlja izasao jos neki. Jer malo je nelogicno da se kod skoro svih desava identican problem oko punjenja. Pitanje je sta tacno zeza i jel baterija uopste napunjena kad pise 100% jer kod mene punjenje ide do nekih 60 % i tu se punjenje zaustavlja, kad opet ukljucim tablet da se puni nastavlja da se puni par min i onda stane i dalje je na 60% i tako mogu 100 x da ga ponovo stavljam na punjac uvek isto se desava. Tek kad tablet prikljucim na usb kabel onda odjednom posle par sek sa 60 ode na 100% i tjt, ali je pitanje jel baterija ustvari napunjena na 60% pa lazira 100% ili je stvarno napunjena na 100% a pre toga je dolazilo do greske pa pisalo da je na 60% i punjenje nije htelo da se nastavi preko klasicnog punjaca.
 
Nazad
Vrh Dno