Šta je novo?

q6600 overclock

lakija

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
17
Poena
54
poz svima :) , kao sto naslov kaze potrbna mi je pomoc da overklokujem q6600 , maticna ploca je
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2729#ov
probao sam ovako ali ne znam koliku voltazu je potrebno da stavim, svaki savet je dobrodosao
photo00131.jpg

photo00141.jpg

probao sam sa ovim postavkama i stavio sam voltazu 1.27500 i ploca se sama resetuje i vrati sve na default
 
Poslednja izmena:
Prvo podesi rucno latencije za memorije.
Pogledaj na kojim latencijama radi tvoja memorija.
Instaliraj AIDU 64 ili CPU-Z pa pogledaj.
 
Poslednja izmena:
Mali je to napon za 3ghz.(mnogo zavisi kakav je primerak)
Stavi napon za cpu na 1.35v, pa ako radi mozes polako da spustas.
Pazi na temperature 60 je max za tvoj proc.
 
000.png

1.png

2.png

3.png

evo i slika iz biosa
photo00151.jpg

kako bi trebalo da podesim?
 
Memoriju stavi na latencije od slabijeg modula 6-6-6-18-24.
 
Vidim da si system memory multiplier stavio na 2.0 probaj na 2.66 te memorije bi tebalo da rade na preko 800mhz.
Imao sam 4GB (2x2)kingston ddr2 800mhz, koliko se secam nije radio kako valja na 2.0 a na 2.66 je isla na 900mhz bez problema.
Probaj mozda nece bas zbog toga.
 
Mozes i NB voltazu da podignes za malo.
 
223.png

stavio sam system memory multiplier na 3.0 da bi bilo 400mhz
voltazu nisam dirao nisam video poruku na vreme
da probam sada da oc procesor ili ima jos nesto da se podesi ?
 
Poslednja izmena:
Probaj tako ako puca, vrati na 2.0, voltazu procesora na 1.35v, NB za jedan korak voltazu u +.
I taj ROW refresh mozda bi trebalo da stavis na 24, probaj prvo bez podesavanja.
 
Probaj prvo na manji klok, 2.8Ghz.
 
nasao sam na nekim forumima da moram da vratim bios na f3 (trenutno je f5) da bih mogao da uradim overklok, jel ima to neke veze?



Hi Guys

Just thought i would post this as people with this motherboard have been posting issues about overclocking.

Fundamentally, it boils down to the fact that the manual settings do not save in the BIOS and the PC restarts with a backup BIOS.

The only way i could get it to work was to backdate to an older BIOS F3a.

This allowed me to save settings and i have easily managed a 2.4Ghz - 3 Ghz (25%) overclock at stock voltage and air cooling.

So You gotta use this F3a BIOS!

i jos jedan

I just tried the new beta bios and it's still the same, so far the only bios that keeps any overclocking settings is the f3a bios...still...Gigabyte needs to get their shit together on this board, I just flashed back to the f3a bios to get a mild OC...
 
Poslednja izmena:
uspeo sam a resenje je bilo da ubacim f3a bios (kojeg sam jedva nasao i to na nekom kineskom sajtu ,google translate je majka :D ) hvala svejedno na trudu .
 
Zasto na kineskom trebalo bi da ima na zvanicnom sajtu?
I koliko si OC, koja je temperatura?
Skini Prime 95 pa ga izvrti malo, vidi kako mu se krece temperatura.
Da vidis koliko je stabilan.
 
ima na zvanicnom sajtu ali f3 a meni je trebao f3a ( samo sa njim sam obavio sve bez problema) probao sam i sa f3 i isto se desilo tj odmah se resetovao
oc sam ga na 3.0 ghz (toliko mi je dosta da bih dobio stabilan fps za jednu igru) , voltaza je 1.27500 jel to malo?
a temperature
12345678.png

drzao sam ga na prime 95 nekih deset minuta ali je pocelo neko nevreme i izbacila sklopka u kuci :D , koliko bi trebao da ga drzim na prime 95? a evo skinuo sam i ovaj drugi pa cu da probam malo
 
Poslednja izmena:
Najmanje 1 sat, prati temperaturu 60 je max, cime ga hladis?
 
hladim ga ovim cudom
coole.png

cooler master ali ne znam koliko je dobar jer posle tih 10 min temperatura je dosla do 55 stepeni
 
Poslednja izmena:
Kada si menjao termalnu pastu?
Mozda ima i prasine na kuleru.
 
imam onaj stari fabricki kuler ali ne znam koliko bi on bio od koristi?
 
Tih 50 u igrama pre overkloka ili sad na 3ghz?
 
Pa dobro, racunaj da ce biti na granici prilikom duzeg igranja.
Nece mu biti nista, ako prebaci 60 imaces throttling, procesor ce sam da obori klok.
 
2-3 god sam imao Gigabyte GA-EP35-DS4 (http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2744#ov) i C2Q6600, držao ga overklokovanog na 3.0 GHz (9x333). Eno već 2-3 god je kod burazera na istim postavkama, sve voltaže stoje na "Normal", osim za procesor gde na ovoj ploči radi na 1.2000V bez problema već 5-6 god. Pošto se na tvojoj matičnoj javlja veći Vdrop zbog toga što to nije overklokerska ploča (slabo stabilizovanje napona na cpu), daješ onoliko napona koliko je protrebno da radi stabilno. Prvi put kad se resetuje, dodaš još korak - dva, itd... dok ne bude bez reseta. Naravno treba pratiti temperature, mislim da je Tjmax 71C. CM 212 EVO bi sasvim solidno odradio posao hlađenja da ne brineš, koji je i mnogo tiši od box kulera, može i box (njegov originalni je prilično dobar), samo treba dobro provetravanje kućišta i čišćenje prašine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno