Šta je novo?

bluetooth zvucnici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko imao iskustva sa XIAOMI zvucnicima? Vidim spominju se cesto, da li valjaju?
 
Ti kao da kupuješ zvučnik od 5k eura!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A JBL GO, kakav je?

Uzeo sam ga pre godinu dana, posle 2 meseca vek baterije se skratio , posle 4 meseca je samo na punjacu radio . Posto mi sluzi samo po kuci da pojaca laptop koristio sam ga tako jos 6 meseci. Na kraju sam ga zamenio u garanciji jer sam hteo na plazu da ga nosim , i sada taj novi evo baterija kalapicnula takodje posle mesec ipo dva, mesto 4 h na max sada je to vec 2 i to ne muzike nego gledanja filmova i yt. Tako da ja predlazem da se preskoci JBL GO. Mozda da se proba clip. Inace bat u ovom go je nesto ispod 700 ili 600 mah, sto je tuga
 
Poslednja izmena:
UE Megaboom je odlican bluetooth zvucnik.

Naravno cena je visoka ali ja licno sam kupio polovan za manju cenu i prezadovoljan sam uredjajem.

Ko ima, preporucujem!
 
Prvi sledeći uspešan projekt, i put napolje, i kupujem Soundlink Mini. Bose-ov, jel? Žao mi što ga ne uzeh u martu na akciji u Saturnu u Nirmbergu. Davali su ga za 115€.

Dok sam dokon u radnjama sličnim Saturnu, izčačkao sam gomiletinu BT zvučnika, i zaključio da je Saundlink Mini nenadyebiv po odnosu kvaliteta zvuka, dimenzija i cene.
Ima ih koji bolje gruvaju, ali su uglavnom mnogo veći.
Ima ih i manjih, ali zvuk značajno zaostaje.
Ima ih koji su jeftiniji, ali se mnogo lošije čuju.
Ima ih koji su glasniji, ali je to mnogo bliže deranju nego zvuku.
Ima ih koji se zaista lepo čuju, ali su uglavnom značajno veći i skuplji, i više su kućna varijanta nego prenosno putna.

I naravno, ako vam treba zvučnik za kišu i plažu, da punite telefon iz njega, ili da vam svira iz jednog punjenja 5 dana na kampovanju, morate za zaobići.

Ali...

Kada sam se prvi put povezao na njega i pustio svoju muziku, krenuo sam da gledam pod policu i okolo, gde su bre sakrili subwoofer. :p :D
I to jako fino ukomponovan sub (što sa sub-ovima često ne bude slučaj (a ovde ga i nema, mislim na sub, jel? :p ))

SL Mini ima najizbalansiraniji zvuk, najpribližniji zvuku nekih ozbiljnih kućnih zvučnika. Koliko to može, jel? Neki modeli (JBL pogotovo) previše boost-uju bas te deluje kao da je "bas iz neke druge pesme". Pogotovo se primeti kada slušate neelektronsku muziku. SL mini ne može da pravi žurku za veće društvo, ali ako mu to ne tražite kao namenu, dobijate našto najbliže HiFi-ju, a u hotelskoj sobi, na poslu, na terenu...

I da napomenem, samo ovaj Bose je taj po meni neki idealni kompromis. Ima Bose i druge modele koji se bolje čuju, ali su značajno glomazniji i skuplji. Ima i manje i jeftinije, ali nisu toliko dobri što se zvuka tiče.
SL Mini 2 je baš ono, prst u pekmez kao prenosni/putni zvučnik. Svi ostali Bose-i ne vrede para koliko se traži.
 
Poslednja izmena:
Prvi sledeći uspešan projekt, i put napolje, i kupujem Soundlink Mini. Bose-ov, jel? Žao mi što ga ne uzeh u martu na akciji u Saturnu u Nirmbergu. Davali su ga za 115€.

Dok sam dokon u radnjama sličnim Saturnu, izčačkao sam gomiletinu BT zvučnika, i zaključio da je Saundlink Mini nenadyebiv po odnosu kvaliteta zvuka, dimenzija i cene.
Ima ih koji bolje gruvaju, ali su uglavnom mnogo veći.
Ima ih i manjih, ali zvuk značajno zaostaje.
Ima ih koji su jeftiniji, ali se mnogo lošije čuju.
Ima ih koji su glasniji, ali je to mnogo bliže deranju nego zvuku.
Ima ih koji se zaista lepo čuju, ali su uglavnom značajno veći i skuplji, i više su kućna varijanta nego prenosno putna.

I naravno, ako vam treba zvučnik za kišu i plažu, da punite telefon iz njega, ili da vam svira iz jednog punjenja 5 dana na kampovanju, morate za zaobići.

Ali...

Kada sam se prvi put povezao na njega i pustio svoju muziku, krenuo sam da gledam pod policu i okolo, gde su bre sakrili subwoofer. :p :D
I to jako fino ukomponovan sub (što sa sub-ovima često ne bude slučaj (a ovde ga i nema, mislim na sub, jel? :p ))

SL Mini ima najizbalansiraniji zvuk, najpribližniji zvuku nekih ozbiljnih kućnih zvučnika. Koliko to može, jel? Neki modeli (JBL pogotovo) previše boost-uju bas te deluje kao da je "bas iz neke druge pesme". Pogotovo se primeti kada slušate neelektronsku muziku. SL mini ne može da pravi žurku za veće društvo, ali ako mu to ne tražite kao namenu, dobijate našto najbliže HiFi-ju, a u hotelskoj sobi, na poslu, na terenu...

I da napomenem, samo ovaj Bose je taj po meni neki idealni kompromis. Ima Bose i druge modele koji se bolje čuju, ali su značajno glomazniji i skuplji. Ima i manje i jeftinije, ali nisu toliko dobri što se zvuka tiče.
SL Mini 2 je baš ono, prst u pekmez kao prenosni/putni zvučnik. Svi ostali Bose-i ne vrede para koliko se traži.

Ja sam rekao da je Bose odlčan i još za tu cenu neprevaziđen :D Naravno da ima skupljih i boljih....ja sad imam na par meseci isto Bose Soundtouch 10 i koristim ga kao kompjuterski zvučnik...jeste mi malo čudno jer je jedan i stoji ispred tako da nemam stereo osećaj ali odličan zvuk :)
 
Pa jeste, a Soundlink mini pogotovo. Ovi veći Bose, značajno su skuplji. A u tom rangu cena, raste i izbor. Te za preko 200€ već nešto nisam izučavao. Ne toliko zbog razloga cene, već zbog razloga prenosivosti.

A dalje, manji Bose-i, "manje" zvuka daju.

Soundlink mini, prst u pekmez... :)
 
Jedino što drži cijenu nenormalno, ja sam ga mjerkao dvije godine skoro i na kraju ga uzeo za iste pare kao i prije 2 godine, 280 eura.
 
Ja sam na kp nasao nov za 240,valja lik.
Inace uzeo sam crni Charge 3,odustao sam od Extreme,jeste odlican ali mi nekako ne ide da platim skoro duplo od Charge 3,ne vredi mi tolike doplate.
I prezadovoljan sam,aj zvuk jeste odlican,nego baterija,jbt ne moz se isprazni.

Inace nisam mogao uzivo da uporedim zvuk sa nekim drugim modelima,ovaj kanal mi je dosta pomogao u odabiru,lik odlicne recenzije i poređenja radi :
https://www.youtube.com/user/clavinetjunkie
Snima na nekom kvalitetnom zajebanom mikrofonu i stvarno se na sluskama razlike dobro cuju. Zanimljivo mi je koliko cuveni Pill zvuci kao kinesko smece u odnosu na neke jeftinije varijante.
Brljajuci malo po tom kanalu skapirao sam da je Charge 3 izbor za mene.
Tako da ko nema priliku da uporedi zvuk uzivo trk kod ovog lika.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da i ja sam kacio link ka njemu svasta nesto je pustao samo mogao je malo sareniju muziku da pusta . Koliko dugo imas taj jbl . Svakodnevno ga koristis ? Pitam zbog baterije jer je na mojim jbl go posle par meseci ta baterija izgubila trajnost.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pre 3 dana stigao,jos nisam imao prvo pražnjenje ne znam videcemo za kasnije ja sam se iznenadio sto jos gura,dosta sam ga koristio ova 3 dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trebalo bi da jedan kvalitetniji powerbank resi sve probleme sa baterijom, npr onaj Xiaomi od 20000 mAh.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Nije problem.power bank nego je problem sto je nov zvucnik 4h mogao da svira posle 2-4 meseca 2 h a posle jos kojeg meseca nije mogao 5min da izvuce

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Prodaj to i uzmi nesto krsteno, bar Flip 3, ja ga drndam svakodnevno skoro godinu dana i radi bez problema.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Znaci tebi na flip 3 nije oslabila baterija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam primetio, a koristim ga dosta. U ovom momentu prati pivo [emoji14]
74a1554d156671c3100acad6c332a380.jpg

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio flip 3 više od godinu dana i apsolutno nisam primetio nikakav pad u autonomiji. Da nisi neki fake go nabasao?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Cim saharanim ovaj go bice nesto jace

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije problem.power bank nego je problem sto je nov zvucnik 4h mogao da svira posle 2-4 meseca 2 h a posle jos kojeg meseca nije mogao 5min da izvuce

Meni se čini da taj tvoj ima fabričku grešku sa baterijom ili sa punjačem (mislim na ovu integrisanu elektroniku baterije u zvučniku). LiIon baterija ne sme toliko brzo da oslabi šta god radio sa njome. Možeš li da reklamiraš? :trust:

Inače, i za baterije u ovim zvučnicima vaši priča, ne prazniti uvek do 0%, i ne puniti uvek do 100%. Šarati sa početkom punjenja na 10-30% i sa krajem punjenja na 70-90%. (E sada, kako znamo na koliko je baterija na zvučniku, nemam pojma... :p ) ...i dalje, LiIon baterije ne vole visoke temperature.
 
Ma ovo je drugi zamenio sam isto se ponasa

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo se zalepi jedan kvalitetan power bank za zvucnik i cepaj!
 
Haha da nije u tome problem . No ne bitno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Inače, i za baterije u ovim zvučnicima vaši priča, ne prazniti uvek do 0%, i ne puniti uvek do 100%.
Meni je ovo rekao prodavac kad sam uzeo JBL Xtreme ali ne praktikujem. Navikao sam nešto kad odem na spavanje da stavim na punjač uređaje i da ih skidam ujutru :) Nisam primijetio bilo kakav pad u autonomiji baterije...
 
I ja sam ga porucio na nekoj je akciji za 24$, valjda ce biti dobar.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Za te pare definitivno best buy. Razmisljam sad da uzmem i njega cisto ako mi nekad bude preveliko da nosam ovaj Charge 3.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
[Youtube]FcOPNt1Jw_I[/youtube]
Kol'ko cudo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno