Šta je novo?

Wifi repeater

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,415
Poena
390
Interesuje me kako rade ovi repeateri sto se prodaju kao takvi (uglavnom se ubadaju u strujnu uticnicu)? Da li rade isto kao i obicn ruter u repeating mode-u, ili rade drugacije? Interesuje me pre svega da li mogu da rade u WPA2 modu, ili samo WEP-u i da li se na glavnom ruteru mora nesto posebno podesavati (ukljucivati WDS) ili ne? Treba mi neko resenje koje ce mocu da mi produzi domet wifi signala, a postojeci glavni ruter ako ukljucim WDS zahteva da spurim security na WEP standard.
 
Mozes da kupis bilo koji polovan ruter koji podrzava dd-wrt i pretvoris ga u repeater kao ja ovaj moj wrt54gl ili mozes da uzmes bas repeater :) On naravno ne radi kao ruter, ne bi se zvao repeater :D Imas ih raznih i sa razlicitim opcijama...ako ih kupujes gledaj da uzmes neku dobru marku.. Sa druge strane jel mozes AP da uzmes i sprovedes kabl do glavnog rutera?
 
Danas se uopste ne isplati kupovati repeater. Za male pare mozes da kupis jedan wifi ruter i jos jedan klasican ap client i lepo ap client nakacis na zeljenu mrezu koju si zeleo repeatovati i njega ubodes na wifi router na kojem namestis drugi ssid i cao. Mnogo bolje resenje nego sam repeater posebno gledajuci sto repeater ubija performanse i zna dosta da baguje
 
Danas je treci dan kako umesto da se bavim svojm poslovm od koga zivim, ja se ***** sa drugim ruterom kao repeaterom. Ja to prosto ne umem da namestim da radi i to je to.

Kod ovih repeater-a. Da li se povezuju preko WPS-a i omogucavaju da sigurnost rutera ostane na WPA2? Sta znaci to da ubijaju performanse i da baguju?

Ovde sam pokusao da resim problem, ali nije uspelo.
 
Poslednja izmena:
Ja cu da izludim sa ovim. Sada sam uspeo NESTO da uradim, ali ne znam sta i to nesto ne radi opet kako treba. Znaci uradio sam sledece.

Na glavnom ruteru:
- aktivirao sam WDS opciju
- upisao MAC adresu repeater rutera
- promenio channel sa auto na broj 11 (tako pise da mora, ne 11, vec neki odredjeni kanal, ne moze auto)
- stavio WEP umesto WPA2


Na repeater ruteru:
- stavio sam isto ime mreze (SSID)
- isti kanal (11)
- istu sifru (WEP)
- aktivirao sam repeating opciju
- upisao mac adresu (WDS mac address, koju mi je dao glavni ruter kada sam aktivirao WDS)
- upisao neki ip adresu, pod repeater ip address (192.168.0.6)
- u LAN podesavanjima sam stavio za da ruter ima adresu 192.168.0.4 (bila je 192.168.1.1, ali posto mi je glavni ruter 192.168.0.1 procitao sam da treba da stavim iz istog opsega)

Rezultat je sledeci. Uredjaji mi se povezuju samo na repeater. Kada se priblizim glavnom ruteru, vidim po signalu, koji prvo opada kada se udaljavam od repeater-a, pa onda odjednom skoci kada se nakaci na glavni ruter, nemam nikakav protok. Dakle probao sam i da iskljucim pa ukljucim wifi na telefonu, probao i renew lease, ali on se sada poveze (ranije nije hteo), medjutim nema nikakvog protoka. Kada se recimo sa macbook-a povezem, isto se poveze (na glavni ruter), ali stoji ! preko ikonice za wifi i pise no internec connection. :/

Ima li neko predstavu o cemu se radi, da li sam ja nesto prevideo ili uradio pogresno i sta vise da pokusam da bih ovo s****e osposobio? :(
 
Probaj da prostudiras ovaj tutorial, da vidis otprilike kako se radi...ja sam po njemu povezao moj wrt54gl sa ovim epc3925 u repeater bridge modu http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge

E ne mozes da imas isti SSID na oba rutera..moraju da budu razliciti

Ukoliko ti ne ide...uvek imas gotova resenja:

http://store.linksys.com/powerline/...productId148393444VVcatId554690VVviewprod.htm

http://store.linksys.com/adapters/l...productId159410439VVcatId554677VVviewprod.htm

http://store.linksys.com/adapters/l...productId159515186VVcatId554677VVviewprod.htm
 
Poslednja izmena:
Cekaj, pa na ovom uputstvu sto si mi ti dao link pise:

Physical Interface Section
Wireless Mode : Repeater Bridge
Wireless Network Mode : Must Match Primary Router
Wireless Network Name(SSID) : Must Match Primary Router exactly including exact case- Make sure you spell this correctly
Wireless Channel : Must Match Primary Router (This will disappear once you put it in RB mode, and isn't needed)
Wireless SSID Broadcast : Enable
Network Configuration : Bridged
 
Procitao sam negde da Android mobilni telefoni imaju problem da se konektuju na rutere ukoliko imaju isti SSID..zato sam ih razdvojio...ostali uredjaji nemaju tih problema

Dalje nisi citao ispod sta pise za Virtual Interface Selection jer se i to podesava kada zavrsis sa tim Fizickim sto je tacno (fizicki mora da bude isto jer se repeater povezuje na glavni ruter preko SSIDa)...virtuelni SSID je onaj koji ce taj repeater da odasilje..ukoliko je isti, neki uredjaji koji nemaju pametan softver ce da ostanu povezani na glavni ruter jer je SSID isti, a ne gledaju promenu jacine signala (to je slucaj sa Android mobilnim)

Virtual Interfaces Section
Add
Wireless Network Name(SSID) : Different from Primary Router
[NOTE] - You CAN try using the same SSID but it usually will not work properly. Many have had random disconnects and/or no connection if the SSID's are the same.
Wireless SSID Broadcast : Enable
AP Isolation : Disable
Network Configuration : Bridged
Save

Bilo bi super ako bi na tog Netgear-a nabacio dd-wrt jer ne znam kakve on ima opcije, ali vidi da li je filozofija podesavanja slicna
 
Poslednja izmena:
Nema za njega dd-wrt. Videcu ako uspem nesto sa ovim tutorijalom, ali sumnjam.

I reci mi samo jos, posto ako to ne moze, onda da se dzabe ne mucim nis a ovim podesavanjem. Da li je moguce da taj repeater iskljucujes i ukljucujes po potrebi? Meni to treba samo kada sam u dovirstu i treba mi wifi signal, a ne buh da mi taj drugi ruter stalno bude ukljucen. Znaci hteo bih da ga samo ukljucim kada mi je potreban jaci signal i iskljucim posle toga. Nadam se da ne mora svaki put ponovo da se sve podesava?
 
Poslednja izmena:
Ne mora nista da se ponovo podesava...mozes da ga ukljucis/iskljucis po potrebi, jedino sto to bas i nije dobro za elektroniku ali nema problema...sva podesavanja su sacuvana u njegovoj memoriji..ne gube se

Medjutim ako ne mozes pogledaj onaj Linksys RE3000 range extender sto sam ti okacio u prvom postu...to ti je jedino resenje bez razvlacenja kablova za AP
 
Ne mogu da ga nadjem kod nas da vidim cenu, ali verujem da nije jeftin. Ovo drugo sto sam gledao je dosta skupo. Pogotovo sto imam vec ovaj ruter, hteo sam da nabudzim to da mi radi, bez dodatnih troskova. Nasao sam neke kineske varijante, za oko 15 eur. Navodno sve isto kao i ove skupe varijante. Sad da li je to tako ne znam.

Jel znas, posto to niko jos nije umeo da mi odgovori, da li ti repeater-i, konkretno ovaj mogu da ostanu na WPA2 kada se vezuju sa Cisco EPC3925? Cisco EPC3925 u ovoj varijanti sa ovim netgear-om moze da se poveze samo preko WDS-a, a WDS da bi radio zahteva WEP eknripciju. Ovi uredjaji sto sam okacio link valjda se povezuju preko WPS-a, sto valjda znaci da mogu da ostanu na WPA2 i on i Cisco EPC3925?

I tu me isto interesuje ova prica. Da li ako uredjaj povezem preko WPS-a, pa ga iskljucim, kada ga ne koristim, moze posle da radi normalno, ili zahteva ponovo uparivanje (posto koliko sam shvatio preko WPS-a ide to neko upoarivanje uredjaja)?
 
Za to ponovno uparivanje ne znam,amda bi glupo bilo da mora stalno da se uparuju...dd-wrt podrzava WPA2 u repeater modu, a ovi range extenderi treba da podrzavaju WPA2 takodje jer su novije generacije
 
Ne postoji dd-wrt za ovaj netgear. Gledao sam bas. Hvala za ovo ostalo. Ako bi ovi repaeateri, pogotovo ovaj kineski mogao da pamti podesavanja nakon gasenja, on bi mi zavrsio posao.
 
Za te kineske ne znam sta da ti kazem...pogledaj pa vidi..ja uvek idem na nesto sto ima neko ime jer bar znam da mogu ga vratim ako ne radi kako je reklamirano
 
Da ali velika je razlika u ceni. Duplo i vise su jeftiniji. Vidim da su ljudi koji su ih uzeli zadivoljni tako da verujem da ce biti ok.
 
U svakom slucaju ako ih budes uzeo napisi kako rade i da li zadovoljavaju deklarisane brzine i standarde :wave:
 
Untitled.jpgKoji mod ja treba da izaberem da bi ruter radio u repeater modu?
Kontam da je ovo wds ap ali reko' da pitam :)
Ruter je netgear wnr2000 v3.
I da li moram na epc3925 da stavljam wep enkripciju ili moze da ostane wpa2 posto sad imam dd wrt na ovom netgearu?
 
Namestio sam po uputstvu ali nikako nece da proradi.
Cim nakacim lan iz primary rutera u ovaj netgear sve radi,ali gubi se poenta repeatera,ili ja nesto nisam dobro razumeo?
 
Nisam pri racunaru...probaj da okacis screenove podesavanja pa cu ih uporediti sa svojima...i nadam se da si ip adresu repeatera namestio po uputstvu
 
Okacicu kasnije screenove,moram da idem na svadbu neku a uzeo da se igram s ovime sad :)
Stavio sam ip adresu netgeara 192.168.1.2 a epc3925 je 192.168.1.1,wireless security je isti na oba,iste kanale sam stavio(nije na auto).
Jedino sto je razlicit ssid a u tom tekstu kasnije pise za atheros da se stavi isti kao i primary,ne znam da li to moze predstavljati problem?
 
Eksperimentisi :)
 
Treba mi preporuka (neko je ovde kupovao) "Wireless Repeater Router". Dva sprata kuće. Na gornjem spratu je modem. Sprovedena su dva kabala do dole. Jedam za IPTV drugi za internet. Treba mi nešto da preko kabla pojača signal da bi mogao mobilni (dva) da bolje hvata. Treba mi neki prelog. Neko je ovde pisao o tome ali ne mogu da nađem.
 
Nazad
Vrh Dno