Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Da li si zadovoljan sa lb671v?Da li je dobra slika?Kakva je slika kod gledanja fudbalske utakmice?Kako se bori sa SD kanalima?

Zadovoljan sam slikom. SD kanali su malo mutniji od ovih HD, što je i normalno (jer oni idu u rezoluciji 576i čini mi se za Evropu), dok su ovi HBO HD i svi ostali HD baš kako treba. Danas mi ga je čovek doneo, pa nisam još sve stigao da podesim i tek gledam šta i kako treba. Za MAC adresu sam u ruteru na minut otključao moju kućnu mrežu pa se TV sam prijavio i tako sam mu dodao MAC adresu u dozvoljene, tako da eto odgovora na moje gornje pitanje. Sada sam probao 3D film SBS ali nešto nisam dobro namestio titlove, moram da vidim koje formate podržava, pa da vidim kako se ubacuju i da li uopšte treba da se ubace u mkv kontejner ili mogu da se puštaju ovako. Pored toga moram da vidim i da li je lakše preko XBMC-a ga povezati ili PLEX, da li preko HDMI ili UTP kabla. To sve sada moram da proverim. Probao sam sa HDMI kablom i preko računara da pustim neke 3D filmove ali su mi titlovi dupli itd. Ma stotinu peripetija...
 
Ah da, ostao sam dužan za fudbalske utakmice. Sada sam pogledao Arsenal i Manchester United na SK1, slika je dosta dobra (na SBB D3). Kada ovo kažem to je zbog toga što oko svakog igrača vidim kao da ima outline, pored onih belih linija na terenu isto tako se pojavljuje kao crna linija senke i kada se kamera pomera trava postaje mutnija, dok se kada stane vidi lepo - svaki busen, a kada dovuku igrača u prvi (krupni) plan vidi se svaka vlat trave, ali biće savršena kada bude HD, za sada još nemam taj paket, a verovatno treba još podešavati sliku. Čini mi se da TV ima neku zaštitnu foliju na ekranu, koju za sada neću skidati, prvo da pročitam uputstvo.
 
Hvala na odgovoru.Ja se dvoumim šta da kupim.Da li LG ili Samsung.
 
Jedno pitanje za vlasnike LG 42LB650V televizora. Da li vam se TV greje za zadnje stare negde iznad prikljucaka za antenu, usb, hdmi?
 
Poslednja izmena:
Ima li negde uputstvo/tutorijal kako se povezuju ovi LG televizori sa tim XBMC media centrom preko WiFi veze?
 
Ah da, ostao sam dužan za fudbalske utakmice. Sada sam pogledao Arsenal i Manchester United na SK1, slika je dosta dobra (na SBB D3). Kada ovo kažem to je zbog toga što oko svakog igrača vidim kao da ima outline, pored onih belih linija na terenu isto tako se pojavljuje kao crna linija senke i kada se kamera pomera trava postaje mutnija, dok se kada stane vidi lepo - svaki busen, a kada dovuku igrača u prvi (krupni) plan vidi se svaka vlat trave, ali biće savršena kada bude HD, za sada još nemam taj paket, a verovatno treba još podešavati sliku. Čini mi se da TV ima neku zaštitnu foliju na ekranu, koju za sada neću skidati, prvo da pročitam uputstvo.
Tu foliju nemoj ni slučajno skidati,to je zbog 3d-a!
 
@avatar2 OK, hvala, neću. Nisam nigde ni pročitao da je treba skidati pa sam je ostavio, a malo je falilo, uh. :d
 
... Čini mi se da TV ima neku zaštitnu foliju na ekranu, koju za sada neću skidati, prvo da pročitam uputstvo.

Tu foliju nemoj ni slučajno skidati,to je zbog 3d-a!

@avatar2 OK, hvala, neću. Nisam nigde ni pročitao da je treba skidati pa sam je ostavio, a malo je falilo, uh. :d

Kakva folija na ekranu?
Mislim da ekran LCD televizora mozda moze da ima neku "najlonsku" i sl. foliju da stiti ekran od grebanja dok je u kutiji i dok se ne montira kuci ali nakon toga bi sve zastitne folije trebalo skinuti.
JAsno se vidi da "nesto je zalepljeno" na ekran, da mu tu nije trajno mesto i sve takve stvari treba skinuti... mislim da li se "odvaja" po rubovima folija, ima li "usi", ima li mjehurica zraka ispod te folije...?
Kakve veze zastitna folija u spoljnjem delu ekrana ima sa 3D na televizoru...?
Licno mislim da gresi @avatar ili te zeza, a ti ako nisi siguran idi do prodavnice pa vidi i pitaj prodavca jel toj foliji tu mesto trajno...
Slika u 3D se formira malo drugacije a ne jednom spoljnom folijom nalepljenoj na erkan!

Evo uputstvo na engleskom: http://www.lg.com/uk/support-product/lg-42LB650V#
 
Poslednja izmena:
Pozdrav nedavno sam kupio LG 42LB5610 i sve je super ali imam jedan problem .Ja imam IKOM kablovsku televiziju i kad odem u pretragu tv registruje oko 89 digitalnih i oko 60 analognih kanala .Digitalni kanali su savršeni.Međutim neznam kako da koristim i jedne i druge to jest da ih podesim da idu svi digitalni koje želim a onih kojih nema digitalnih da idu analogni.Imam opciju da pustim sve digitalne ili sve analogne, izborom KABL ili ANTENA .U uputsvu koje sam dobio uz Tv ni reči nema o tome.Dakle da bi gledao neki analogni (kojeg nema kao digitalni) ja moram da uđem u meni pa sa opcije kabl pređem na antenu i tada se pojavljuju svi analogni.Ako neko zna kako se koristi smart mobile link i dali ovaj model ima pristup internetu bio bih zahvalan da i to pročitam.
Hvala.

Možda se nismo razumeli dakle ja mogu digitalne kanale da postavim u željenom rasporedu recimo rts 1 na broj jedan rts dva na broj dva i td to nije problem isto to mogu da uradim i sa analognim kanalima,ali ono što ne mogu je da imam izor da mi na jednom mestu stoje i digitalni i analogni kanali jer problem je što ikom ne daje sve kanale digitalne i ako gledam na digitalnom izboru rts 1 a da bi pogledao recimo pink premium koji mi se nudi kao analogni moram da uđem u podešavanje i da sa kabl pređem na antena dali to može da se pojednostavi
hvala

Nažalost nemože tako sad sam probao recimo na 21 kanalu u analognom modu je pimk moovi ali dok sam u digitalnom režimu kad ukucam 21 dajemi opciju samo digitalnih programa koji su pod 21 211 i td
činimi se da nemože da meša digitalne i analogne nažalost.

Izleda da ne može.Mada moram da priznam da sam iznenađen jer kod sina u sobi imam Vox 32 ful hd sa digitalnim tjunerom c i najnormalnije slaže ređa dtv i atv kanale jedan za drugim kojim god redom nebitno.
Ok
Dali neko može da mi kaže dali ovaj model što sam pazario ima opciju da se sa android telefona upravlja kao sa daljinskim
hvala

Reci cu ti kako je kod mene na starijem modelu LG...
Kad skeniram kanale ja sve skeniram, analogne i digitalne...
Postavim kako meni odgovara, po rednom broju kako meni se svidja...
Svi analogni su i digitalni, a "viska" imam digitalnih...
Kad stavim na 1. mesto npr. rts1, analogni i digitalni oni se memorisu u svom tabu (folderu, koloni analognih ili digitalnih). Kad pritisnem dugme 1 pojavi se izbor rts1 dtv i rts1 analogni. Uvek mi se prvi (gornji) pojavi digitalni. Stisnem OK i prikaze digitalni ili pomerim kursorom daljinca na analogni i stisnem OK (ili sacekam 2-3sec) pa se pojavi rts1 analogni na 1. kanalu.
Kad sa + i - listam kanale na gore ili dole oni su uvek u "svom" tabu (koloni, folderu). Uvek su digitalni ili su samo analogni i iz "analognih" u "digitalne" prelazim pritiskanjem broja kanala na daljincu ILI kad se dodje do kraja (ili pocetka) digitalne ili analogne kolone kanala se moze preci u "one druge". Ne mogu jedan digitalni pa jedan analogni sa + i - na daljincu menjati iako oni stoje memorisani pod 1, 2, 3 ... ali u svojoj digitalnoj i analognoj koloni tv programa...
Sa + i - na daljincu samo kroz jednu kolonu ides i na kraju (ili pocetku) te kolone sa + (ili -) mozes preci sa digitalnih na analogne i obrnuto.
Brojem ukucanim u daljincu mozes kako hoces ...
Ne mogu ni ja jedan digitalni pa onda jedan analogni da poredan na tv-u.
Nadam se da je jasno i da nisam zakomplikovao.

Ja sam na Vektoru i tu ima nekih 60 analogni i svi ti analogni su i digitalni, tako da mi analogni sluze samo kako rezerva u slucaju nekog kvara sa digitalnom tv i na sve to imam jos 55 digitalnih u paketu koji placam...
 
Poslednja izmena:
Kakva folija na ekranu?
Mislim da ekran LCD televizora mozda moze da ima neku "najlonsku" i sl. foliju da stiti ekran od grebanja dok je u kutiji i dok se ne montira kuci ali nakon toga bi sve zastitne folije trebalo skinuti.
JAsno se vidi da "nesto je zalepljeno" na ekran, da mu tu nije trajno mesto i sve takve stvari treba skinuti... mislim da li se "odvaja" po rubovima folija, ima li "usi", ima li mjehurica zraka ispod te folije...?
Kakve veze zastitna folija u spoljnjem delu ekrana ima sa 3D na televizoru...?
Licno mislim da gresi @avatar ili te zeza, a ti ako nisi siguran idi do prodavnice pa vidi i pitaj prodavca jel toj foliji tu mesto trajno...
Slika u 3D se formira malo drugacije a ne jednom spoljnom folijom nalepljenoj na erkan!

Evo uputstvo na engleskom: http://www.lg.com/uk/support-product/lg-42LB650V#

Imaš u kutiji upozorenje da se folija sa ekrana ne sme skinuti(čitao sam da se jedan zeznuo,pa skinuo)pogledaj ovde na 0.32sec
https://www.youtube.com/watch?v=40puM8dIuwA
 
Ja imam prošlogodišnju LA seriju i nemam pojma o kakvoj foliji pričate.:lupko:
 
kakva crna folija, o čemu vi to???
 
Od pre par dana imam LG 32LB650V i cinimi se da mu je ton preostar, da li jos neko ima taj utisak
 
Reci cu ti kako je kod mene na starijem modelu LG...
Kad skeniram kanale ja sve skeniram, analogne i digitalne...
Postavim kako meni odgovara, po rednom broju kako meni se svidja...
Svi analogni su i digitalni, a "viska" imam digitalnih...
Kad stavim na 1. mesto npr. rts1, analogni i digitalni oni se memorisu u svom tabu (folderu, koloni analognih ili digitalnih). Kad pritisnem dugme 1 pojavi se izbor rts1 dtv i rts1 analogni. Uvek mi se prvi (gornji) pojavi digitalni. Stisnem OK i prikaze digitalni ili pomerim kursorom daljinca na analogni i stisnem OK (ili sacekam 2-3sec) pa se pojavi rts1 analogni na 1. kanalu.
Kad sa + i - listam kanale na gore ili dole oni su uvek u "svom" tabu (koloni, folderu). Uvek su digitalni ili su samo analogni i iz "analognih" u "digitalne" prelazim pritiskanjem broja kanala na daljincu ILI kad se dodje do kraja (ili pocetka) digitalne ili analogne kolone kanala se moze preci u "one druge". Ne mogu jedan digitalni pa jedan analogni sa + i - na daljincu menjati iako oni stoje memorisani pod 1, 2, 3 ... ali u svojoj digitalnoj i analognoj koloni tv programa...
Sa + i - na daljincu samo kroz jednu kolonu ides i na kraju (ili pocetku) te kolone sa + (ili -) mozes preci sa digitalnih na analogne i obrnuto.
Brojem ukucanim u daljincu mozes kako hoces ...
Ne mogu ni ja jedan digitalni pa onda jedan analogni da poredan na tv-u.
Nadam se da je jasno i da nisam zakomplikovao.

Ja sam na Vektoru i tu ima nekih 60 analogni i svi ti analogni su i digitalni, tako da mi analogni sluze samo kako rezerva u slucaju nekog kvara sa digitalnom tv i na sve to imam jos 55 digitalnih u paketu koji placam...

Hvala na odgovor.
Kod mene je situacija nešto drugačija.Prvo na IKOM kablovskoj tv svi kanali su analogni a mnogi od njih (ne svi) su i digitalni.I to jeste razlog zašto sve ovo pišem i tražim odgovor.Jer da su svi digitalni nikakav problem.Dakle skeniram sve programe i tv učita sve digitalne i sve analogne programe .Zatim moram da se opredelim dal ću gčedati kabl ili antena to jest digitalnu ili analognu televiziju i tu je problem nemogu da čekiram i jedno i drugo.E kad se recimo opredelim za dtv onda u kako ti kažeš svom tabu kad pritisnem jedan pojavljuju mi se samo dtv kanali i obrnuto kad sa na analognom režimu pojavljuju se samo analogni programi.Bukvalno nikakve veze nemaju jedan sa drugim.Ili možda ja nešto debelo grešim.Ovo da grešim mi pada napamet samo iz neverice da je LG mogao da napravi tako nešto jer ponoviću možda sam dosadan VOX šetaš kanale dtv i analogne kako želiš ređaš postavljaš nebitno je.
Molio bi te za još jedan odgovor na svim drugim tv mogao sam analogne kanale koji poćinju sa recimo S11 i td da preimenujem .Ovde nemogu da nađem tu opciju ima da preskočim,izbrišem premestim i td ali preimenovati nema znaš li možda neku foru.
Hvala
 
Ta folija je da se ne osteti prilikom transporta... naravno da treba da se skine :d
 
Da li ima neko LB 5610 ??
Zanima me kakva je slika?
Ja imam LB 42 5610 Pazario sam ga pre nekoliko dana .Blago je reći da sam fasciniran slikom na dtv neverovatno oštra slika boje su potpuno prirodne.Pokušao sam da štelujem boje al sve mi je nekako lošije tek stavim na standard sve apsolutno super.Na atv je situacija znatno lošija na toj veličini ekrana sve se vidi i baš onako samo ako moraš onda gledaj preko atv a ja nažalost neke kanale moram da gledam i preko atv.
 
@Goja Skoro sam imao prilike da se igram sa LB650 (bio kod mene par dana) i probao sam i antenu i kablovsku. Skontao sam da nema smisla otkaciti u pretrazi kanala i antenu i kablovsku. Samo napravi zbrku. Ili trazi po anteni ili po kablu. Kad nadje sve kanale poredjace ih prvo digitalne pa radio pa analogne. Na zalost nisam imao prilike da probam sortiranje a pretpostavlajm da ti to treba. Isto je bilo i sa antenom i dvb- t2 domacim kanalima. Prvo digitalne a onda analogne. I kad pritisnes npr. broj 1 izbaci listu gde je prvo digitalni na broju 1 a za njim analogni na broju 1 pa 10 itd...
 
Kakav je ton na lg 32lb650v...kod mene malo cudan izgleda kao preostar....jako su izrazeni glasovi S,C
 
@Goja Skoro sam imao prilike da se igram sa LB650 (bio kod mene par dana) i probao sam i antenu i kablovsku. Skontao sam da nema smisla otkaciti u pretrazi kanala i antenu i kablovsku. Samo napravi zbrku. Ili trazi po anteni ili po kablu. Kad nadje sve kanale poredjace ih prvo digitalne pa radio pa analogne. Na zalost nisam imao prilike da probam sortiranje a pretpostavlajm da ti to treba. Isto je bilo i sa antenom i dvb- t2 domacim kanalima. Prvo digitalne a onda analogne. I kad pritisnes npr. broj 1 izbaci listu gde je prvo digitalni na broju 1 a za njim analogni na broju 1 pa 10 itd...

Ja kad učitam samo kabl za pretragu meni izbaci samo dtv i nemam ni jedan atv sve više verujem da je nemoguće sortirati dtv i atv našao sam neke prečice kako bi mogao da skočim sa dtv na atv pa se time služim ali u svakom slučaju hvala
Imao bi za tebe i drge forumaše još par konkretnih pitanja
prvo dali na ovom modelu analogni kanali mogu da se preimenuju i d umesto recimo s11 i tome slično piše naziv programa ili makar skraćenica jer na svim 32-dvojkama no name koje imam ta opcija postoji?
drugo kako da snimim neki program sa tv?pre neki dan nešto sam pritisnuo i pojavilo se na ekranu dali želim da započnem snimanje sad se ubih tražeći i ništa.Na dugme rec na daljinskom kad pritisnem samo mi daje informaciju da moram da postavim usb a usb stalno stoji,probao sam da izvadim usb da ga ubacim da ga zamenim sa drugim i jok neće.
Inače pustao sam film sa titlom i sve je savršeno šljaka radi boli glava.

Hvala
 
Hvala na odgovor.
Kod mene je situacija nešto drugačija.Prvo na IKOM kablovskoj tv svi kanali su analogni a mnogi od njih (ne svi) su i digitalni.I to jeste razlog zašto sve ovo pišem i tražim odgovor.Jer da su svi digitalni nikakav problem.Dakle skeniram sve programe i tv učita sve digitalne i sve analogne programe .Zatim moram da se opredelim dal ću gčedati kabl ili antena to jest digitalnu ili analognu televiziju i tu je problem nemogu da čekiram i jedno i drugo.E kad se recimo opredelim za dtv onda u kako ti kažeš svom tabu kad pritisnem jedan pojavljuju mi se samo dtv kanali i obrnuto kad sa na analognom režimu pojavljuju se samo analogni programi.Bukvalno nikakve veze nemaju jedan sa drugim.Ili možda ja nešto debelo grešim.Ovo da grešim mi pada napamet samo iz neverice da je LG mogao da napravi tako nešto jer ponoviću možda sam dosadan VOX šetaš kanale dtv i analogne kako želiš ređaš postavljaš nebitno je.
Molio bi te za još jedan odgovor na svim drugim tv mogao sam analogne kanale koji poćinju sa recimo S11 i td da preimenujem .Ovde nemogu da nađem tu opciju ima da preskočim,izbrišem premestim i td ali preimenovati nema znaš li možda neku foru.
Hvala

Dacu ti nesto vise slika, prvo pogledaj kako meni izgleda kad stisnem 2 dok gledam rts1 digitalnu a posle kad stisnem 1 dok gledam rts2 (digitalnu). Videces pod 1 dva izbora i pod 2 dva izbora a imaju i pod 10 i pod 20 ...
Ako ostavim 1 na 2-3 sec prebacice na rts1 digitalnu ili ako pritisnmem ok onda prebacuje "odma", ako hocu analognu ili 10 ili 100 onda cu kursokske dirke na dlajincu da pomeram i napravim izbor...

idu slike:
 

Prilozi

  • IMG_0138.jpg
    IMG_0138.jpg
    998.2 KB · Pregleda: 237
  • IMG_0139.jpg
    IMG_0139.jpg
    1,010.5 KB · Pregleda: 225
Sad ide objasnjnenje za promenu imena kod analognih kanala.
Na daljincu podesi kanal koji hoces da preimenujes.
Stisni na daljincu "HOME" dugme i udji u podesavanja za tv.
Prati slike, gledaj zaplavljeno polje...
Home/podesavanje/rucno podesavanje/gore na vrhu da je podesen tab Kablovska tv i onda podesi broj pozicije na koju hoces da ga stavis (jedan od nacina) i dole pod "IME" ono c25 preimenuj npr. u RTS1... "zatvori" i na kraju "snimi" i trebalo bi da je preimenovani kanal i snimljen. Tako je kod mene.
 

Prilozi

  • IMG_0142.jpg
    IMG_0142.jpg
    1,013.4 KB · Pregleda: 190
  • IMG_0143.jpg
    IMG_0143.jpg
    1,003.1 KB · Pregleda: 191
  • IMG_0145.jpg
    IMG_0145.jpg
    995.1 KB · Pregleda: 172
  • IMG_0146.jpg
    IMG_0146.jpg
    1,021.7 KB · Pregleda: 186
Poslednja izmena:
Hvala P307 da provalio sam to tek kad sam učitao i kabl i antenu imam to e sad je problem što sam ja sortirao kanale na dtv pa mi je na jedinici rts na dtv a na atv nije rts nego nešto deseto pa me sad zanima dali mogu da ove atv preimenujem to ni mi pomoglo
hvala
 
I jos mao slika...
 

Prilozi

  • IMG_0147.jpg
    IMG_0147.jpg
    977.3 KB · Pregleda: 186
  • IMG_0148.jpg
    IMG_0148.jpg
    992.1 KB · Pregleda: 183
  • IMG_0149.jpg
    IMG_0149.jpg
    988.4 KB · Pregleda: 183
Izvini sad vidim da si sve objasnio samo sam ja utrčao misleći da si završio post
super sve mi je jasno hvala puno
ostalo je još da mi neko naslika kako da snimam na usb
hvala hvala
 
Hvala P307 da provalio sam to tek kad sam učitao i kabl i antenu imam to e sad je problem što sam ja sortirao kanale na dtv pa mi je na jedinici rts na dtv a na atv nije rts nego nešto deseto pa me sad zanima dali mogu da ove atv preimenujem to ni mi pomoglo
hvala

Naravno da mozes analogne preimenovati i upravo sam ti gore pokazao kako ide kod mene.
U mene su digitalni kanali tako da kazem "samoimenovani" ide ime uz njih i ne moram menjati ime.
Analognim i digitalnim mogu menjati poziciju na kojoj se nalaze, mogu im sortirati polozaj.
Za nalogne jedan od nacina ti je ovaj pri menjanju imena samo jos promijeni u opcijama poziciju na kojoj se nalaze.
Ima i jos jedan nacin sa dajinskim... 1. "fav" dugme, pa jedino samo crveno dugme pa dodje "uglavnom crni" prozor sa tabovima za digitalnu tv, analognu i radio i tu izaberes tab pa program koji hoces premestiti pa "ok" pa onda "premesti" pa dugmadima > < i srtrelice gore i dole nadji mu poziciju i prebaci ga...

edit: pa ne mogu ovoliko odma da ispisem... :D
 
Poslednja izmena:
Da P307 sve sam svatio i kod mene su dtv svi već imenovani i evo gulim prste i imenujem ove atv sve si extremno dobro obljasni alal vera i baš si se potrudio hvala još jednom aj vidi da mi nacrtaš kako da snimam program i imaš piće :)
 
Da li kad pokusavas da iskeniras kanale i stavis kanal ili antena na sledecoj opciji pise "skenirati samo digitalne kanale"? Kad sam ja kod sebe gledao pitao me je svaki put da li da skenira samo digitalne i tu opciju sam uvek ostavljao iskljucenim.
 
Da li kad pokusavas da iskeniras kanale i stavis kanal ili antena na sledecoj opciji pise "skenirati samo digitalne kanale"? Kad sam ja kod sebe gledao pitao me je svaki put da li da skenira samo digitalne i tu opciju sam uvek ostavljao iskljucenim.

Imam tu opciju i uvek čekiram i jedno i drugo zašto?Pa zato što nažalost ja na IKOM tv nemam sve digitalne kanale pa kad bi skenirao samo dtv ja prosto nebi mogao da gledam recimo pink prime,pink moove i td koji su samo atv.
No međutim uz tvoju pomoć i još par forumaša taj problem je manje više rešen učitao sam sve kanale preimenovao atv kanale i sad na opciji LIST na daljinskom imam sve kanale doduše moram da listam dok dođem do željenog kanala al dobro .... Nemogu da podesim da mi ide mešano kako bi želeo al ok,
Sad mi je glavni problem kako da nateram tv da snimi neki program pa ako ima neko rešenje bio bi zahvalan

Hvala svima na trudu i pomoći
 
Nazad
Vrh Dno