Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Kakva je razlika izmedju LB i LN serije?
gledam da kupim LG 32LN542b ili 32LB5610?
 
Serija LB je ovogodišnji model, LA je prošlogodišnja serija, a LN je valjda iz 2012.
 
OK, koj ima bolju sliku? Nije mi bitan tip tjunera i ostale opcije.
LG 32LN542b i LG 32LB5610
 
Da bi ti neko to tačno odgovorio, trebalo bi da ima oba, a pošto to nema niko, logično je da su novi modeli bolji.
 
Moj ti je predlog da ideš negde u prodavnicu gde imaju oba modela - pa sam uporedi.
 
To se i kod mene desava kada gledam sd televiziju,kada ide slika sa neta ili sa harda,nema tih problema.Mislim da je to los signal,nije do tv.

Ista priča i kod mene. Gledao sam tenis na Sport Klubu (SD singal SBB) i zaista se vide jasno 2 loptice. Da li je moguće negde nešto podesiti kako bi se izgubio ovaj efekat? Prilično je iritantno.
 
Zaboravih još nešto.

Kad kliknem na SKYPE traži mi da priključim kameru i tu stane, neće ništa da radi jer ne detektuje kameru. Da li je moguće korititi Skajp klasično, bez kamere? Ako ne, može li se možda umesto originalne koristiti neka jeftinija ili mora isključivo original?

Ja inače imam 32LB650V i sve radi Ok sem ovog Skajpa i nešto nisam baš prezadovoljan sa slikama u SD SBB kablovskom signalu. Neki kanali su malo bolji, neki slabiji ali to verovatno zavisi i od samih TV stanica. Jedino, čini mi se da TV reaguje slabo na brze pokrete, kao da se prilikom brzog pokreta slika na tren zamuti pa se izoštri kad se taj pokret završi. Ne znam da li je to zbog SD signala ili bi možda trebao nešto konkretno da podesim, uključim, isključim.....

Pozdrav
 
Ja sam generalno zadovoljan,obzirom da je slika niske rezolucije,i da imam jos 2 televizora u kuci i plus signal mi je generalno los.Sto se tice zamucivanja,mislim da je isto signal u pitanju.Imam Samsunga(u drugoj kuci)i Sbb dtv,pa i na njemu ponekad malo zna da musavi slika.Kod suraka isto Sbb dtv,televizor Samsung 40f5500,isti slucaj.I ta njihova dtv je 720p(1080i),opet fali jos linija da bi bila super slika.Pusti neki video sa neta ili hard diska u 1080p,pa ces videti.Takodje,pogasi one filtere za sliku(mpeg i jos neki bi)ostavi samo true motion,mada i on treba manuelno da se podesi,iskljuci senzor za ambijetalno osvetljenje.

Sto se kamere tice,pokusao sam sa Logitech c270,vidi je tv ali kaze nepoznat uredjaj.Treba orginal Lg kamera...pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na brzom odgovoru acirbod i veliki pozdrav.
 
Još jedna mala pomoć ako može.

Kako da oslobodim internu memoriju TV-a?
Gde se brišu sadržaji koji opterećuju internu memoriju WebOs tv-a?

Pozzzz
 
@ novibeo

Uđeš u glavni meni, SmartShare, Devices (ili "Uređaji" ako ti je meni na srpskom) i odabereš internu memoriju.
 
Šta vi mislite hoće li biti nekih popusta, smanjenja cena za ove modele do kraja godine - u decembru ili oko Nove Godine?
 
42LB5500 ima dvb-t2 tjuner dok 42LB5610 nema iako u tabeli stoji da 42LB5500 nema taj tjuner.
Јако сам близу да купим овај ТВ 42LB5500 из Мађарске. Није ми само јасно да ли ће подржавати нови Т2 стандард или не?
На овој теми сам прочитао два супротна мишљења. Такође, на Винвин-у сам видео опречне одговоре од самих људи који тамо раде.

Шта да очекујем ако поручим овај ТВ из Мађарске? Т2 или не?
и
да ли има некога да је овај ТВ купио у Мађарској и каква су искуства?

Хвала унапред!
 
Cuo sam da ako se TV restartuje i pri paljenju se izabere Nemacka kao drzava, TV moze da pusti digitalne SBB-ove kanale bez risivera?(ne mislim na ove slobodne njih 11 cini mi se nego i na ostale) Navodno moze da ih dekodira?
Da li je neko probao?
 
Kupio sam LG 28lb450b.TV je super,ali me interesuje jedna stvar.U toku gledanja tv-a,pocne da se pojavljuje kao reklama za LG onako sa leve strane ekrana,gore pise LG,pa ispod model,pa ispod ono USB movie,ispod triple x smart screen,pa ispod nesto trece....uglavnom popuni celu levu stranu ekrana debljine oko 5 cm.Pa se onda premesti na levu stranu,isto to.Pa onda dole,po dnu ekrana isto.I tako traje oko minut-dva pa nestane.Pa se opet pojavi kasnije.A mogu da ga isljucim i pritiskom na bilo koje dugme na daljinskom.E sad,kad je levo i desno bas mi i ne smeta,ali kad je dole,ako ima prevod na ekranu onda zaklanja isti.Preturio sam "user manual" i ne pise nista o tome.Isto tako u opcijama u tv-u nema nista.Kako se ovo iskljucuje???
 
Možda je podešen za opciju rada koja je prisutna kada je izložen u prodavnici.
 
i meni se ovo sa reklama na levoj strani desava na lg la660s, nisam uspeo da resim.
 
Evo sad sam promenio to podesavanje,pa cemo da vidimo.U svakom slucaju hvala James Dean na odgovoru.
 
Moja dilema je sada koja od ova dva modela kupiti 47LB731v ili 50LB671v. Osim razlike u dijagonali ekrana, razlika je i u MCI kod 731v je za 100Hz veća i 731v ima pristup LG Cloud (što i nije posebno bitno, jer ima i drugih sličnih servisa, kao što je Google+ ili DropBox, valjda im se može pristupiti nekako) dok 671v nema pristup LG Cloud-u. Pored toga ima još i razlika u priključku RS-232C (Kontrola / SVC). Kod 731v ima 1 a kod 671v piše "Side USB to RS232C" ne znam o čemu se ovde radi.

Uzeo bih ovaj veći TV 671v, ali ne znam da li vredi razlike od ~100€?
 
^^Koliko povremeno? Da li se iz cista mira restartuje ili neka radnja provocira restartovanje...
Moguce je da neki uredjaj prikacen na tv pravi problem, neki stari dvd ili nesto drugo.
Mozda oscilira napon.
U svakom slucaju, restortavanja ne bi trebalo da bude. Raskaci tv od svega na neko vreme, iz struje, antenu, kablovsku, pa onda probaj da li ce se restartovati. Za pocetak ga ubodi samo u struju i kablovsku pa probaj razne opcije, nacine koriscenja...
Ako je u garanciji, javi se servisu.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko imam lg lb650 povremeno se pali i gasi ima li negde problem
650 ima neku opciju u settings da se sam ugasi posle nekog vremena. To je po default-u ukljuceno. Pa vidi to. Ja sam imao problem da se ugasi posle nekog vremena. Mozda je do toga. Mozda ta opcija radi i za ukljucivanje isto. :)
 
I moj 650v se ugasio par puta sam i jos par puta sam video poruku na ekranu "TV ce se ugasiti za xy minuta" ( verovatno je uvek bila ali je ne vidim uvek, posto nisam uvek prikovan za tv dok isti radi ) E sad, prosao kroz sva moguca podesavanja, svi tajmeri su iskljuceni ili sam ja slep i postoji jos negde nesto. Da dodam i da kad vidim ovu poruku da ce se iskljuciti za 5 minuta , udjem u podesavanja prodjem , naravno nema nista ukljuceno, izadjem iz podesavanja i tv se ne ugasi za 5 minuta, no nastavi regularno da radi. Pojma nemam sta bi moglo biti, desava se retko i nisam se bas mnogo trudio da istrazujem i testiram i sl. Eto za utehu mi je da nije samo moj primerak u pitanju. Definitivno deluje da je neko podesavnje ali ja ne mogu da nadjem sta je u pitanju :-(
 
Mogu da pogledam veceras (ako niko pre toga ne kaze tacnu putanju u podesavanjima) gde sam to "chvaknuo" pa se ne iskljucuje pa da javim...
Mislim da je negde u delu oko ustede energije. Tako nesto, ako se dobro secam.
 
U pravu si, jest vezano za ustedu energije, nadjoh, "eko rezim", bio je podesen na 4 sata, mora to biti, ne vidim sta drugo. Mada nije mi jasno kako je to nekoliko puta tv ostavljen a da puna 4 sata nije bilo nikave akcije sa daljinskog, prosto mi neverovatno zvuci no dobro, nek bude, desi se svakako da tv stoji ukljucen a da ga niko ne gleda ali 4 sata... no dobro. Hvala.
 
E to je! :)
Ma proleti 4 sata k'o nista u dobrom drustvu. :D

Moguce je da to cak nije ni zasnovano na nekoj interakciji ili sta vec, nego ono u fazonu "Proslo je 4 sata, a ti si i dalje ispred TV-a. Da, odlican je TV, ali izadji malo napolje pa se hvali drugarima kako imas dobar TV pa ce i oni da kupe i svima super. Ti si malo izasao napolje, a nama posao cveta." :D :D :D
 
Pozdrav ljudi , iz Smedereva sam, imam LG 42LB5510 i nestali su mi digitalni kanali oni kao besplatni preko Posta KDS. RTS HD, Prva i ostali, onda su se pojavili nakon par dana. Sada ih opet nema i nepojavljuju se kada radim skeniranje. E sad dali je do operatera ili TV ne znam, znam da nisam ništa čačkao i kanali su nestali. Pa rekoh da pitam ovde možda neko ima sličan problem ... Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno