Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

A jel i dalje u smart share pise vodeo snimci umesto video?
 
Uf, opasno mi se svidela ova serija al košta. Jel istina da lg garancija iz Mađarske važi kod nas kao što pišu po oglasima?
 
Da,ako nije panel već nešto drugo(tako pišu u temi o tome).
 
Pretpostavljam zato sto se u tom slucaju menja ceo uredjaj ili vracaju pare. Ok, hvala. Ako se resim da uzimam zvacu neki servis da pitam.
 
Gledam neki low budget 42, i po onoj tabeli sa 5 strane beše, bukvalno nema razlike izmedju 42LB5610 i 42LB5500 , ili mi je nešto promaklo?
 
42LB5500 ima dvb-t2 tjuner dok 42LB5610 nema iako u tabeli stoji da 42LB5500 nema taj tjuner.
 
Kod LB serije T2 tjunere imajh svi modeli koji se završavaju slovom V. Na primer LG 32LB561v ima, a LG 32LB5610 nema. Tako je najsigurnije prilikom kupovine.
 
Poslednja izmena:
Konačno izašao PLEX za LG
 
Danas je izašla nova verzija sw-a. Za sada nema nekih vidljivih promena, verovatno je sve ispod "haube"
 
Drugari,

moze mala pomoc. Resio sam da se malo ponovim i pazarim neki tv, i razmisljam posto se ne kupuje toliko cesto da ga uzmem sa raznim nekim dodacima ne bi li u narednom preiodu koliko toliko podrzavao tehnoloske inovacije i trendove :) zbog velicine sobe odlucio sam se za 32'' (za sada :D ). Na raznim forumima uspeo sam procitati razna neka misljenja zasto za ovog prozivodjaca, zasto ne za onog drugog.. nisam ni slutio da cu imati toliko muke pri izboru televizora..

Dvoumio sam se izmedju: SONY SMART LED TV 32" KDL-32W651A Full HD i SAMSUNG SMART LED TV 32" UE32H5500AW Full HD, ali me "naterase" da se okrenem LG-ju :)

Tragajuci pronadjoh jedan dosta interesantan model, koji cini mi se ima i vise od onoga sto mi je potrebno. U pitanju je 42LB650V. Cena kod nas mu je oko 70.000, ali kod "uvoznika" iz Madjarske krece se dosta povoljnije (pitanje je samo da li ici na poverenje za tu garanciju). Da li neko mozda ima ikakva iskustva sa pomenutim modelom?

Svaki predlog, sugestija, komentar, kritika su i vise nego dobrodosli, kao i predlog za neki drugi model, proizvodjac..

Hvala unapred
 
Imamo mi u kuci taj televizor, nije los ali nije ni savršen. Cini mi se da ima probijanje crne na ivicama, softver se poboljšava svakim apdejtom tako da ima solidnu podrsku. Za te pare mislim da neces pogresiti. :)
 
Da li ova serija ima IPS panel i kako to utvrditi?
Na hrvatskom testu kazu za ovaj 39LB5610 da nema veze s IPS-om iako na sajtu LG pise da je IPS

http://bit.ly/1s7ECba

Danas u tehnomaniji pogledam 32LB5610, pitam prodavca: "Jel ovo IPS?" kaze "Da naravno, vidite kakve su boje" a boje ocaj :), bolji uglovi i boje na foxu prekoputa...
... pa bih zamolio cenjeno clanstvo koje se razume da pomogne u resenju ove misterije :)
 
Kupujem TV.Obišao sam dosta prodavnica.Svaki prodavac ima svoje favorite.Jedni hvale Panasonik,drugi Samsung,treći LG,četvrti Sony,peti Sharp...Jedni kažu da LG kupuje panele od Samsunga,drugi da Samsung kupuje od LG-ja.Čitam po internetu razne informacije i utiske.I kako se onda odlučiti koji TV kupiti?Najbliži sam kupovini LG 42LB671V.Da li neko na ovom forumu ima taj model?Zanimaju me utisci.Najviše me zanima kakva je slika prilikom gledanja sportskih događaja i akcionih filmova.Da li se prilikom brzih pokreta pojavljuju zamućenja?Vidim da ima Motion Clarity Index 700Hz.Ali sam negde na netu čitao da u stvari ima trumotion od 200 Hz.U čemu je razlika između trumotiona i Motion Clarity Indexa?Kada sam gledao u prodavnici na ovom TV-u brze pokrete kao da ne vidim ceo pokret već samo početak i kraj pokreta.Zanima me i o crnim probijanjima na uglovima ekrana.Da li su jako vidljivi ili zavisi od ekrana?Posebno bih zamolio one koji imaju ovaj TV za utiske?Da li su zadovoljni ovim TV-om?
 
Ja sam uzeo pre par dana 42lb650v.Slika je ok,boje jasne mada malo manjeg inteziteta nego na Samsungu(imam 40c654 lcd).Ne znam da li si imao neki lcd,sve zavisi sta volis.Lg nova serija je napucana sa svim i svacim,wifi radi odlicno,ima pasivni 3d(nista posebno)webOS.Nemoj da se zamaras sa MCI,to je sve softverski,generalno najbolja slika se dobija kada pogasis sve opcije za sliku.Imas podesavanja na YT.Za filmove,Samsung ima intezivnije boje,mada i na Lg nije lose.Kod Lg dobijes veci ekran,cini mi se i kvalitetniju izradu(bar ova lb serija),vise funkcija na smartu,imas i podrsku za smart remote(uz 671v mislim da ide uz tv)za 650 se dokupljuje.Imaju i dvb-t2 tjunere,satelitski tjuner.Ja sam hteo opet Samsunga ali sam resio da probam Lg,i ne vidim neke velike razike.Suraku sam uzeo 40f5500 prosle godine,bolji je 650v.Od mana,hoce nekad da se pojavi blag gousting na jednobojnim povrasinama,nista drasticno.
 
@ tozans

Kupio sam LG47LB671V (za broj veći od onog koji ti želiš) pre mesec i po dana. Od "Mađara", naravno, preko osobe od poverenja. I ja sam, kao i ti, mesecima tragao za najboljom kombinacijom, te sam se na kraju zaustavio ovde. Inače nisam neki zahtevan tip, tako da su mi u prvih nekoliko dana u potpunosti odgovarale defaultne postavke kalibracije. Tek kasnije, kad se uzbuđenje malo stišalo, počeo sam pretragu za idealnim podešavanjima. Probao sam nekoliko ali sam opet sve podesio po nekom svom ukusu. Ipak ga JA gledam. TV usluge mi pruža SBB, i slika je na ovoj dijagonali sasvim solidna čak i za SD, osim na Studiju B. Sport sam probao da gledam u "sportskom režimu" ali mi se nije dopalo. Previše kontrastno, tako da sam se opet malo igrao sa podešavanjima. Najveća zamerka koju imam je nemogućanost skaliranja slike. Konkreto - film koji gledam sa eksternog HDD-a ide sa crnim poljima u gornjem i donjem delu ekrana. SLika se ne može povećati nego samo izdužiti, čime se kvari geometrija. LG Store radi lepo, i primećujem da se broj aplikacije polako povećava. Magic Remote je odlična stvar, mada tokom gledanja filma/serije kad se ukaže potreba za pauziranjem, brže je to uraditi klasičnim daljincem. TV je priključen na kućnu mrežu bežično, i bez ikakvih problema i zastajkivanja reprodukuje mkv fajlove u najvećoj rezoluciji. Što se 3D slike tiče, sve zavisi od materijala koji se gleda. Ne znam od čega sve to zavisi, ali gledao sam jedan dokumentarac čijom 3D slikom sam se oduševio, a gledao sam i film koji sam u momentu prekinuo i skinuo ga ponovo ali u 2D. Sve u svemu, ima mnogo, mnogo više "ZA" nego "PROTIV". Preporučujem ti ovaj TV.
 
Treba mi savet, sta uzeti do 35k dinara, dakle tv 32"?Gledam neki lg 32lb561u, nije full hd, ali sam gledao uzivo hd vs full hd i nikakvu razliku nisam video, mozda zato sto je bilo LG vs Sony.Dakle da ima finu sliku, malo manji input lag (bice povezivan sa pc-jem), blu ray filmovi ce se gledati, ostale zezalice smart itd. mi nistu potrebne.Trenutno imamo neki fuego teskotonac, oni stari modeli koji elektriziraju, pa kontam da ce nam i ovako nesto biti dobar prelazak.Dakle LG ili nesto drugo (prvenstveno zbog input lag-a)?
 
Poslednja izmena:
ali sam gledao uzivo hd vs full hd i nikakvu razliku nisam video

Nikako ali nikako ispod FULL HD, jednostavno standardi su takvi, materijala ima a sto je najbolje za taj iznos imas 32 " full hd tv, mislim da ovo SAMSUNGUE32H5000 moze da se nadje za te pare a full hd je, mozda cak i neki jachi model.

Brzim pregledom nasao sam ovo - LG 42LB5610 €330.00
 
Poslednja izmena:
^^ Znaci bas nikako hd?42" ne dolazi u obzir, problem prostora.U pitanju je regal sa predvidjenim prostorom za tv, pa 42 nebi stao.
 
Baci regal, ionako zauzima 1/2 sobe :D
 
Acirbod,zoxvel hvala na odgovoru.Danas sam u Mercatoru u Novom Sadu gledao sliku na 42LB7...Bio je tenis na programu.Videle su se dve loptice.Prodavac nikako nije mogao da namesti sliku da se vidi jasnije.Da li se kod vas to dešavalo?
 
Trenutno gledam tenis na Eurosportu. Nema nikakvih "duhova". Slika je odlična, iako ne gledam na HD-u.
 
Hahaha, ma da se samo ja pitam, 42" pa na zid! :d

Nego ljudi, jel dobra ova LB serija ili da se okrecem na sony, panasonic, samsung?Bitna je slika i input lag, eventualno t2, s2 standard. :)
 
Acirbod,zoxvel hvala na odgovoru.Danas sam u Mercatoru u Novom Sadu gledao sliku na 42LB7...Bio je tenis na programu.Videle su se dve loptice.Prodavac nikako nije mogao da namesti sliku da se vidi jasnije.Da li se kod vas to dešavalo?

To se i kod mene desava kada gledam sd televiziju,kada ide slika sa neta ili sa harda,nema tih problema.Mislim da je to los signal,nije do tv.
 
Nazad
Vrh Dno