Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

:) Tako je, odabereš tu opciju "Spoljašnji", i ideš dalje do opcije koju sam pomenuo.

Neće TV da eksplodira ako nešto probaš, kao što reče Goxy, idi dalje.
 
:) Tako je, odabereš tu opciju "Spoljašnji", i ideš dalje do opcije koju sam pomenuo.

Neće TV da eksplodira ako nešto probaš, kao što reče Goxy, idi dalje.

Ma ne bojim se ja da ekperimentisem i da isprobavam ali kad nece onda nece. Meni i dalje ne prepoznaje sva slova i kad stavim na latinicu 2 mada ok sad je podnosljivije...
7ybe7uhy.jpg
 
Ok, pomerili smo granicu :)

E, sada gledaj encoding u file-u za title, ono što ti je prelagao mmsandi, da nije možda to toga.

Vidi imaš i u opcijama Serviio console, u delu Delivery - Subtitles opciju Subtitle character encoding: pa tu možeš da upišeš 1250, mada ne znam da li će to nešto promeniti, ali ne košta te ništa da probaš.

1. zaustavi film
2. promeni ovo u podešavanju serviia
3. za svaki slučaj restartuj serviio service
4. pusti ponovo film
5. promeni na TV-u na Latin2

Javi kako si prošao.

Pozdrav,
 
Hvala na predlozima, probao sam i preko Serviio ali tamo mi koce neki malo veci filmovi iako imam 1mbit/s, ali titlovi rade. Mada jednostavnije mi direktno sa eksternog hdd da se prikljuvim na tv i da gledam tako sam radio i na monitoru koji ima tv adapter i sve je islo kako treba, sad ovde nije bas tako očigledno je neophodan neki apdejt e sad pitanje da li cemo ga dobiti ili ne.
 
edit
Definitivno zavisi od samog ekodinga titla ima koji radi dobro ima koji ne sve zavisi znaci nbt Serviio ili direktno preko usb... To je moj konacni zaključak.
Malo tuzno da Samsung dump ima bolje opcije za to gledanje preko usb nego LG smart i noviji par godina. Stvarno sramotno i to kažem iako sam veliki poklonik LG-ija :D
 
Nece da radi encoding ako je prevod u UTF-8 formatu, znaci moras da ga prebacis u ANSI. Poneki MKV fajlovi imaju interni prevod u UTF-8 formatu i prave problem eksternom prevodu, moras preko mkvmerge da izvadis prevod iz MKV-a da bi radio encoding.

Primetio sam da mi TV ponekad zatreperi belo na sec (samo kad gledam nesto preko Smart Share-a) jel neko mozda primetio ovo? Mislim da nije samo moj model, posto sam negde na netu procitao da je neko imao isti problem.
 
47LB730V. I do sad mi se nije desavalo to sto kazes da zatreperi na sekund, a pogledao sam jedno 5-6 filmova.
 
Sad sam probao ponovo i nece :) imam 42LB731V. Koju verziju softvera i webOS-a imas?
 
verovatno 3.23.24 od tv-a a 1.2 web os
 
Evo sa drugog foruma:

Have you noticed any screen flashing? This is my second set and it flashed again while I was watching a movie.
I have not changed any settings since getting the second set and haven't noticed any global dimming yet, but it's only been two days.

- I got one of the 55 inch ones a couple of weeks ago. I'm seeing the flashing you have described. It maybe happens once a day, for a split second. I thought I was hallucinating at first! Is yours still doing it?
- Yup it's still happening. In fact, after the update it happened while I wasn't even watching anything... It still bothers me every time I see it.
- Same here. Is it just when watching something over HDMI for you? I haven't seen it on other inputs, but I very rarely use those.
- I haven't viewed much through hdmi. I only play games (Xbone, PS4) and haven't noticed it too much. But it happens everytime I watch through Netflix or videos from my hard drive.
- Have you noticed it happening more often since the latest update? Now it seems to happen once or twice every time I watch a show.
 
Uh to dok otkriju do čega je, može da potraje. Sigurno neki drajveri grafičkog čipa, rešiće neko naredno ažuriranje sofrvera. Bitno je da nije do hardvera, inače to može da bude loša reklama za celu seriju.
 
Ja imam 42LM765s i hocu njega da dam mojima, a da uzmem neku 47" i sad se dvoumim izmedju 670 ili 730.. Da li vredi razlika u novcu?

Mada veceras lutajuci po raznim testovima i forumima, naisao sam na sony bravia 50W815B koji je malo skuplji od LG ali ipak veci.. Ali nisam nikada koristio njihov medi player sto najvise i koristim na TVu tj gledam HD filmove i serije..

Neko ima iskustva ko je koristio obe marke?

Bolji su palyeri kod LG-ja ali ako gledamo po kvalitetu slike LG nije ni prineti Sony-u.
 
Da li je moguce preko eksternog hard diska ili usb memorije da se pusta i 3d prevod filma? Da li je neko probao da pusta neke vece mkv fajlove tipa 80gb preko eksternog hard diska? Imam 47lb650.
 
Neko napisa pre nekoliko stranica da je la660s ekvivalent sa lb670v. Ima li još neke razlike osim što je lb noviji, podržava dvb-t2?
 
ima nebo i zemlja, drugi je kvalitetnije aluminjumske izrade, kompletno novi webos, trebalo bi i da je brzi, veci refresh rate cini mi se...u sustini panel drugacije nije bas ni za porediti.
 
Nisam primetio da se webos istice nekom brzinom, cak sto vise kada se upali tv treba mu vremena da se sve "butuje" (ocita) i tek onda je spreman za upotrebu, npr na av2 imam kameru i treba barem 10s da mi dozvoli posle paljenja da prebacim na nju...
 
Gledam po oglasima nije velika razlika u ceni. Ipak se onda isplati dodati oko 50e u uzeti lb 670.
 
Nisam primetio da se webos istice nekom brzinom, cak sto vise kada se upali tv treba mu vremena da se sve "butuje" (ocita) i tek onda je spreman za upotrebu, npr na av2 imam kameru i treba barem 10s da mi dozvoli posle paljenja da prebacim na nju...

Ma smorili su sa tim softverom. Ako su već stavljali trebali su da stave nešto normalno (tipa Android i sl.) ili da ne stavljaju. I kada se sačeka posle uključivanja opet smara dok učita Youtube ili neku drugu aplikaciju, igru itd.

Ja imam preko HDMI-ja IPTV, preko drugog HDMI-ja "second display" OS X, Plex i zaista smara to prebacivanje sa jednog na drugi ulaz, mogli su to normalnije da reše.

Valjda čekaju Apple da počne da proizvodi TV i da im uzme deo kolača, da im pokaže kako treba da radi OS ako već stavljaju pa da se Samsung, LG i ostali proizvođači urazume i počnu da rade kako dolikuje velikim kompanijama.

Slična stvar se dogodila sa optikom u Srbiji. Svi su furali ADSL i kada im je uleteo Targo ostali su bili smešni. Tek se tada setio Telekom i par ostalih da nude optiku pa kada je stao Targo, SBB na primer nije nastavio proširenje.

Treba Samsung, LG, Panasonic... neko da zdrma.
 
Upravo tako... Nadajmo se nekom osetnijem apdejtu koji ce to da ispegla...
 
Da li je neko uspeo da pokrene ss iptv http://ss-iptv.com/en/users/13-run-ss-iptv-from-usb-flash ? Dostupan je samo kada se zemlja promeni na Rusija ali tada ne dozvoljava da se logujem sa mojim korisnickim imenom i skinem aplikaciju. Na sajtu ima neko uputstvo da se aplikacija pokrene sa usb ali to je izgleda samo za starije modele. Ako se uopste mogu pokretati aplikacije sa usb-a zna li neko kako se to radi.
 
Meni nije jasno kojom logikom rade softwer.. Na LG sajtu je nedavno (12/08) izasla verzija 3.23.34 da bi juce objavili novu od (20/08) ali oznaka 3.23.25.. I sad ova je po datumu novija a nije je moguce normalno ubaciti na TV jer je na njemu po oznakama noviji firmware.
 
Jutros sam proverio na TV-u da li prijavljuje novu verziju i prijavio je 4.30.09, novi sw.

Instalirao sam ga, ne vidim nikakve drastične promene, osim tooltip-ova po prelasku preko opcija u meniju. Možda su nešto ubrzavali ispod haube.

Region mi je Srbija, nisam menjao na Afriku isl.

Edit: našao sam jednu dobru promenu. U smart share-u su promenili ikone za foldere, pa sam pomislio "aleluja valjda su još nešto osim toga sredili", sredili su ono pamćenje kodnog rasporeda za titlove, tako da sada kada jednom namestite na Latin2, više ne morate da "trčite" na početku filma/serije da to menjate, sada je upamćeno jednom za svagda.

Vidim da je update-ovan i Youtube, tako da je možda i tu još nešto sređeno.

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Poruku sam stavio na pogrešno mesto..:)
 
Poslednja izmena:
U novoj verziji sw ubacena je i aplikacija photo editor.

Samo da kazem da sam uspeo da stavim ss iptv, ubacio sam listu sa domacim kanalima i za sad radi dobro. I pokrenu sam mkv od 80gb preko usb samo me prevod zeza jer ne vide se slova č i ć, ali to verovatno zbog nekog internog prevoda, probacu da ga izbacim iz mkv pa cu da vidim da li ce pomoci.
 
Sada postoji i opcija screen capture, a i izmenili su ulaz u LG Store, sad se ide preko opcije Live, pa onda dalje. A i u About ima mnogo više podataka o TV-u
 
Kod titlova sem toga sto pamti kodni raspored, nisu uradili nista.. Tj opet se ispisuju oznake kad je tekst Italic ili Bold.. Jedino mislim da su dali okvir fontovima, sad ne mogu da se setim da li je na starijoj verziji bio okvir..
 
Nazad
Vrh Dno