Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Meni niko ne moze da odgovori predpostavljam? :)
Ja ti nisam na primer odgovorio pošto apsolutno nisam shvatio u čemu je tvoj problem što to stoji 3-4 sekunde. Tvrdiš da od toga ne vidiš koji je program u pitanju, a upravo ti na toj traci piše koji je program i na kom broju se nalazi. Na probleme, koji objektivno to i nisu, jako je teško nešto pametno odgovoriti.
 
Evo okacio sam sliku,prebacujem programe i kako da provalim koji je ovo program dok se gornji meni ne skloni? a treba mu 2-3 sekunde otprilike.
Ovo ako nemoze da se skloni LG je napravio tesku glupost,samsung nema ovakvih iritirajucih stvari.
 

Prilozi

  • 20140810_150345.jpg
    20140810_150345.jpg
    867.6 KB · Pregleda: 548
Ne piše ništa zato što koristiš analogni tjuner, mada bi i tada na nekim kanalim trebalo da piše. Nemaš mogućnost da gledaš digitalne kanale preko kablovske?

Inače, meni je ovo korak nazad u odnosu na LA seriju. Tamo je mnogo lepše napravljen skin, a uz to je i providan.
 
Izvinjavam se pošto sam mislio da je isto kao i kod LA serije, ali sad vidim da nije.
 
Ali ovo nije webOS, na web osu je skin potpuno drugačiji
 
Kako ste podesili Black Level za SD kanale? Kod mene na TV-u kad podesim Black Level na IPTV-u na low slika bude jako tamna i cudna (kao da nema vise nijansi crne).

Evo kako mi je podeseno:
SD (IPTV) - Black Level na High
HD i Full HD preko DLNA ili USB - Black Level na Low

Nemam problema ovako kad podesim, vec me cisto zanima kako je kod vas :)
 
Evo okacio sam sliku,prebacujem programe i kako da provalim koji je ovo program dok se gornji meni ne skloni? a treba mu 2-3 sekunde otprilike.
Ovo ako nemoze da se skloni LG je napravio tesku glupost,samsung nema ovakvih iritirajucih stvari.

Džeri a da mu malo sam ispises koji je kanal...
Moze se rucno uneti ime kanala, barem 5 karaktera, pa ces "odma" znati koji je kanal...
 
Ajde odvojicu ovo pitanje od prethodnog odgovora...

Mene zanima da li je sada na ovim novijim modelima moguce "rucno" skenirati pojedinacan digitalni signal, kao kod analognih kanala sto moze na LG LCD tv?
Naime imam LG LCD 32LW5590 i kod njega se digitalni kablovski kanali ne mogu pojedinacno skenirati, MORAJU svi da se skeniraju, pokarabudze se pozicije pri tome i mene MNOGO mrzi da to slazem kasnije i zato i ne skeniram nanovo...
Analogni mogu, odem i izaberem, nadjem neku "praznu" poziciju i skeniram rucno u + ili - dok ne nadjem zeljeni program ali ja ili ne znam (g l u p valjda) ili ne moze da se tako samo jedan digitalni kanal skenira dok se ne nadje zeljeni program.
Uspeo sam da ukucam prave cifre i nadjem jedan novi program (NOVA tv) ali sam morao da na drugom tv-u kod komsije vidim koje su to cifre a ja bi zeleo sam i rucno tu pretragu da odradim kad zatreba...
Nadam se da shvatate sta pitam i koje me "muke more".
 
Poslednja izmena:
Neka ti odgovori neko ko vec ima neki slican LG ali na mom Samsumgu isto ne moze da se namesti, cak nmg ni kasnije da sortiram kanale nego se svi nalaze na oredjenoj poziciji kako je kablovski operater odredio( po abecednom redu)...
 
@P307 jeste pisacu rucno kanale zato sto je LG izmislio taj meni koji se ne sklanja.Kada su pravili meni onda su trebali umesto 3 sec da stave 1 sec da se sklanja taj channel info,ovo je glupost.
 
Juce sam kupio ovaj tv i prezadovoljan sam sa kvalitetom slike,jedino sto mi ne ide da uparim samzung nexus 3 sa tv preko wifi direct.
Kad ih uparim sa telefonom on telefon nexus vidiu podesavanja ali kad odem u smartshare on tel vidi kao moju hotmail.com adresu i nemogu da vidim svoje slike na tlefonu.
neka pomoc?
 
Dovoljno je da uđeš u galeriju, klikneš na sliku i onda pritisneš taster za media share, na tvu ne moraš u tom trentku ništa da radiš.
 
Ja pazarih 42lb5500.
Jedino sam razocaran u true cinema mod.
Fluidnije mi deluje slika kad gledam u 60hz preko madvr i smoothmotion opcijom ukljucenom nego u 24p modu televizora. Jako cudno.
Inace za ove pare je super, cak je i estetski dosta lep.
 
Šta je čudno u tome što je fluidnije 60 od 24Hz? Tako to i treba, s obzirom da ova prva opcija ima duplo i još resto više Hz, jelte.
 
Salis se jel da?
Sta je cudno u tome da je fluidnija slika kada se gleda 24p film u 60hz, nego kada se gleda 24p film u 24p modu tv-a?
Da, tako to treba...
 
Meni nikako nije jasan ovaj smart share, kako da podesim titlove da mi cita sva nasa slova, nista od opcija nema i onaj raspored je ocajan, svaki put moram da stavim foldere da pregledam a ne da mi sve zivo ucita na jednom mestu... Kako se uopste namesta taj true cinema mod?
 
Meni nikako nije jasan ovaj smart share, kako da podesim titlove da mi cita sva nasa slova, nista od opcija nema i onaj raspored je ocajan, svaki put moram da stavim foldere da pregledam a ne da mi sve zivo ucita na jednom mestu... Kako se uopste namesta taj true cinema mod?

Onda koristi serviio.

U fodleru gde je film, držiš subtitle file sa istim nazivom kao i film. Na računaru vidiš file strukturu isto kao i na računaru, tako da nema ništa jednostavnije od toga. Meni serviio najbolje radi to što treba da radi, sve drugo je bespotrebna komplikacija ili problem sa puštanjem titlova itd.

Pozdrav,
 
Salis se jel da?
Sta je cudno u tome da je fluidnija slika kada se gleda 24p film u 60hz, nego kada se gleda 24p film u 24p modu tv-a?
Da, tako to treba...
24Hz sigurno ne može biti fluidnije od 60Hz, što si i sam vidio na TV-u. Imaš vjerovatno manuelno podešavanje za TruMotion u deset koraka, pa možeš tako da iskoriguješ između fluidnosti i filmskog efekta.
 
Naravno da 24p moze da bude fluidnije od 60hz kada se gleda 24p materijal.
lb5500 nema TruMotion, to mi i ne treba ne pricam o TM vec o RealCinema.

Poenta je da tv verovatno nema dobar 24p mod, najverovatnije u sebi samo odradi najobicniju konverziju u 60hz, sto je razlog da softverski madvr to bolje odradi i eto slucaja kao kod mene.
 
Onda koristi serviio.

U fodleru gde je film, držiš subtitle file sa istim nazivom kao i film. Na računaru vidiš file strukturu isto kao i na računaru, tako da nema ništa jednostavnije od toga. Meni serviio najbolje radi to što treba da radi, sve drugo je bespotrebna komplikacija ili problem sa puštanjem titlova itd.

Pozdrav,

Ma to je sve u redu imam ja titlove nego ne ispusuje dobro neka slova č ć š itd... a nema nikakve opcije za encoding. Hvala pokusacu jos veceras da se igram pa da namestim sigurno moze.
 
Ima li ti player opciju za subtitles? Ako ima, stavi na Latin 2.
 
Ima li ti player opciju za subtitles? Ako ima, stavi na Latin 2.

Ma izgleda da nema i to me jako nervira. Jak mi smart kad ni to nema. Na mom Samsung monitoru koji ima i tv adapter ima ta opcija, cak i veličina fontova, a ovde bas nista. Cak ne bilo lose da se ubaci neki okvir na titlove posto su bele boje slova u nekim trenucima se ne vidi najbolje.
 
Ma izgleda da nema i to me jako nervira. Jak mi smart kad ni to nema. Na mom Samsung monitoru koji ima i tv adapter ima ta opcija, cak i veličina fontova, a ovde bas nista. Cak ne bilo lose da se ubaci neki okvir na titlove posto su bele boje slova u nekim trenucima se ne vidi najbolje.
Onda probaj ovako: skini Notepad ++, otvori srt fajl sa njim, idi na Encode tab, pa Character set, pa Windows 1250. Onda opet Encoding tab, pa Convert to UTF 8. Onda ideš na save klikom na plavi flopi. To bi trebalo da ti završi posao.
 
Da, to sa enkodingom moraš da uradiš na TV-u, kod mene na LG LB730v u opciji za tubtitle promenim na Latin2 i onda je OK, ali sa drugim programima ( plex, UMS itd ) mi ta opcija na TV-u ni ne postoji, odnosno ne mogu da promenim enkoding, jer ti ostali programi izgleda da šaljju video + nalepljen titl, a kod serviia dobijaš kao na kompu, pošalje posebno titl posebno video, pa na TV-u samo postaviš koji enkoding hoćeš i to je to.

Pozdrav,
 
@mixi
Pa jel mi mozes napisati gde se to podesava, gde se to tacno nalazi, posto ja nista nisam uspeo da nadjem u opcijama? Trebalo bi da nam je isti OS to je taj novi LG webOS.

@mmsandi
Hvala na predlogu ali ni to mi nije pomoglo i dalje prepoznaje latinicna slova kao neke cudne znakovem doduse sad su se promenili ali i dalje ne ispisuje korektno :D
 
To me stvarno čudi. Imam LA seriju i ništa nisam podešavao, uključio, pustio film i titl i sve bilo odmah bez greške.
 
Kada pustiš film na TV-u, pored opcija ( play, pause itd ) skroz desno imaš strelicu na levo, klikneš na nju i onda ti se pojave 2 opcije Sub i još neka, ne znam tačno koja je.

Klikneš na sub i onda imaš 5-6 opcija za sinhronizaciju itd, među kojima je i za encoding. Tu u listi pronađeš latin2 i tada se kod mene prikazuju čšćđ itd kkao treba.

Problem na Web OS-u je taj što pri puštanju svakog filma, moraš da odabereš latin2, jer se to podešavanje ne pamti. Valjda će uskoro napraviti da se pamti.

Nadam se da sam bio od pomoći.

Pozdrav,
 
@Mixi
Hvala puno ali nisam uspeo, nasao sam i ja to ali kod mene nema tih opcija samo ovo, prosto nmg da verujem... :/

gaguvaby.jpg
 
Pa odaberi prvo nesto od ta 2.
 
Nazad
Vrh Dno