Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Vidim ovde ovde uglavnom komentarisete najace modelr zanima me da li je neko vlasnik obicnog Full HD Led televizora od ove LB serije znaci bez 3D i smarta posto meni to ne treba. Konkretno zanimaju me ova dva modela? 39LB5610 i 42LB5610, da li neko ima iskustva sa njima na netu slabo nalazim...
 
oba su iz iste serije samo odluci velicinu, ja bi radije 42, ne fali televizorima apsolutno nista, sad su jako povoljni i dosta povoljniji od novih, kome ne treba te dzizadbudze odlican izbor :)
 
Pa ovo jesu noviji to su modeli od ove godine :D razlika u ceni je minimalna tako da i ja kontam ovaj od 42incha :)
 
kad kazem novih mislim na ove savremene.
 
Mislim da ovaj 42LB5610 nema T2 tjuner,onda bolje da se uzme pod ovom oznakom 42LB561V koji sigurno ima samo treba pitati na KP da li imaju ovaj model sa ovom oznakom,cena je 340e
 
Koliko vidim nema tih modela na oglasima samo po radnjama...
 
Poslednja izmena:
Sto izbacuju toliko modela, ne moze covek da se snadje bez da ceo dan pretrazuje net koje su razlike.

Vidim ima kod madjara i 42LB5500, meni deluje identican tom 42LB5610, po specifikacijama i jeste isti, razlika samo u zvucnicima koliko sam video, 5w naspram 10w. Jel moguce da su to skroz isti televizori sa samo tom jednom razlikom? Cemu to narocito jer koliko vidim i cene su im skoro iste?
 
Trebalo bi makar da cela serija LB poseduje taj noviji T2 mod kad je vec najnovija serija a ne ovako, koliko sam video uopste nije problem kupiti i resiver ako zatreba, mada kada se vec kupuje red je da ima T2, stvarno malo nezgodno ako se nema neograničen budzet :D
 
Sto izbacuju toliko modela, ne moze covek da se snadje bez da ceo dan pretrazuje net koje su razlike.

Vidim ima kod madjara i 42LB5500, meni deluje identican tom 42LB5610, po specifikacijama i jeste isti, razlika samo u zvucnicima koliko sam video, 5w naspram 10w. Jel moguce da su to skroz isti televizori sa samo tom jednom razlikom? Cemu to narocito jer koliko vidim i cene su im skoro iste?
Evo ti tabele sa specifikacijama ovogodisnjih modela, da mozes lakse da uporedis.

LG-2014-TV-lineup-matrix.jpg
LG-2014-TV-accessories-matr.jpg

Edit. Sad bas gledam, 5610 ima DVB-T2 tjuner, ostalo je valjda isto.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji možda ovakva tabela i za Samsung modele?
 
Još niko ne nudi na Kupujem-prodajem LG 32LB561V, a kod nas nema jeftinijih od 320 evra. To je super televizor korisnicima kojima je prioritet T2 tuner, bez Smart i 3D opcije i ko je ograničen sa mestom u regalu.
 
Još niko ne nudi na Kupujem-prodajem LG 32LB561V, a kod nas nema jeftinijih od 320 evra. To je super televizor korisnicima kojima je prioritet T2 tuner, bez Smart i 3D opcije i ko je ograničen sa mestom u regalu.
Koliko sam ja video ima 2 ponude jedna od 225 a druga od 250 evra.
 
To su ponude kao kad bih ja rekao da prodajem MIG 29. Kad ih pozoveš, shvatiš prvo da je to jedan isti sa dva naloga i da taj model naravno nema.
 
ja sam bio kao ti u dilemi I odlucio za 47LB671v, 731 je vec preterivanje :)

I ja nešto merkam ovaj TV. Treba samo da ubedim svoju najdražu da nam je zaista neophodan. Javi za utiske ako ga kupiš.
 
Cale uzeo 42LB5610,zasto svaki put tokom prebacivanja programa onaj meni od kanala se zadrzi sigurno 3-4 sekunde koji se nalazi u gornjem delu televizora? iritira sto zauzima bar 1/5 ekrana,a nisam nasao opciju da ga iskljucim.
Zbog toga i ne vidim koji je program dok to ne prodje.
 
Da pitam: ako tv ima DVB-T2 to znači da ne treba Telekom-ov IPTV uređaj, SBB-ov uređaj koji isporučuju za gledanje programa itd. već se samo iz rutera LAN kabal priključi na TV i eto slike?
 
Treba ti ipak i IPTV i SBB-ov box.
dvb-t2 je digitalni zemaljski tjuner.
 
Da pitam: ako tv ima DVB-T2 to znači da ne treba Telekom-ov IPTV uređaj, SBB-ov uređaj koji isporučuju za gledanje programa itd. već se samo iz rutera LAN kabal priključi na TV i eto slike?

Sa DVB-T2 imaš zavisno od dela Srbije određeni broj kanala, uglavnom oko 10-tak....koje si i dosad imao... Stim da je bolja slika, bar kažu, ja nemam pa ne garantujem, i dobijaš RTS HD, ali nije ceo program HD...
 
Da uprostimo, t2 tuner je bitan samo onima koji zemaljske programe gledaju putem individualne uhf antene.
 
Srbija je pokrivena T2 signalom 90%,a vojvodina sa 100%Kod mene je jačina signala 100% probao sa amiko mini-combo risiverom,čak može i iz sobe da uhvati signal pošto sam prvo probao antenu u sobi(ona češka mrežasta antena sa pojačivačem)
 
Da pitam: ako tv ima DVB-T2 to znači da ne treba Telekom-ov IPTV uređaj, SBB-ov uređaj koji isporučuju za gledanje programa itd. već se samo iz rutera LAN kabal priključi na TV i eto slike?

Treba ti ipak i IPTV i SBB-ov box.
dvb-t2 je digitalni zemaljski tjuner.

Kao sto rece drugar sa tvb-t2 se moze gledati nekodirani digitalni "vazdusni" signal, ono sto antene emituju u eter (kao i analogni signal do sada samo bolje).
Za iptv i za sbb moras imati njihov box.
Za Vektor-ovu kablovsku i Ikom-ovu ako na lcd-tv imas DVB-C onda mozes da gledas njihove digitalne nekodirane kanale (uz sve analogne) a ako imas CI slot i nabavis ti ili ti da kablovski operater CAM- modul (koji se gurne (ubaci) u CI slot) mozes bez set-top-box-a da gledas njihove kodirane digitalne kanale ako si se pretplatio i dobio kod karticu (koju uvuces u CAM modul, koji je uvucen u CI slot)...
Komplikovano jelde...? ;)

http://forum.benchmark.rs/showthrea...i-CI-slot-u-TV/page9&highlight=slot+cam+modul
 

Prilozi

  • IMG_0305.jpg
    IMG_0305.jpg
    941.5 KB · Pregleda: 404
Poslednja izmena:
Mnogo si ga iskomplikovao, sad mi jasno cemu sluzi taj slot uvek sam se pitao :D
 
Hvala svima!

:wave:
 
Cale uzeo 42LB5610,zasto svaki put tokom prebacivanja programa onaj meni od kanala se zadrzi sigurno 3-4 sekunde koji se nalazi u gornjem delu televizora? iritira sto zauzima bar 1/5 ekrana,a nisam nasao opciju da ga iskljucim.
Zbog toga i ne vidim koji je program dok to ne prodje.

Meni niko ne moze da odgovori predpostavljam? :)
 
Pa nema opcija da se isključi
 
Nazad
Vrh Dno