Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Drugar mi dobio tv na popustu ali ne lezi vraže zbog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nog postolja prevrnu se tv i ode ekran...još mu stiropor po ekranu [emoji23]...elem tip tv je LG 43UK6470PLC
Pomozite da nađemo ekran !!!
 
Malo da dignemo temu iz mrtvih :).
LG tv LB serija, poceo je da zeza i posle svakih 3-4 paljenja je izbacivao sliku na ekran, sad samo par puta signalna lampica zasvetli i nista.

Da li je neko imao slican problem i koji je najbolji servis da to resi. Bas ne bih kupovao novi...
 
Moze da bude svasta, mogu da budu led lampice, moze ploca, moze napajanje... jel ima zvuka kad ga upalis? probaj sa lampom da osvetlis ekran da vidis da li se vidi slika...
 
Kad se ukljuci sliku najnormalnije prikazuje.

Gledao sam po netu da su kondezatori ili tako nesto. Ali nisam siguran koji servis bi se time bavio :).

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Pa ako su kondenzatori onda bukvalno svaki to moze da odradi, pozovi par manjih i proveri cenu, odneses kod jednog na dijagnostiku koja je za dz i znaces :)
 
Питање везано за гаранцију, кад обично LG има ту акцију са 5 година гаранције, има ли неки одређени период у години?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Има и за 400. Питање вреди ли ризиковати?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Коначно сам ја купио ТВ LG49UM7100PLB, хтео сам да узмем 43'' али како цена иста само друга радња узео сам већи. Имам пар питања:
Како да наместим да и Еон апликација буде прво кад упалим ТВ, овако пошто није повезан на кабал нема програма па морам сваки пут да активирам Еон?
Како да калибришем екран, који парамети?
Који је код за сервисни мени?
Да ли има нека апликација за телефон која може да буде корисна, или нека за сам тв?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
EON ne može da se startuje pri uključenju tv-a, mora kroz menu ili preko quick access da se namesti.

App je LG TV Plus
 
Хвала.
Да ли сте ви који сте купили ТВ добили упутство за употребу, добио сам разне папире (рекламу за магични даљински, неки безбедностни папир, празна гаранција, како се монтира...) али не и упутство.
Знам да има на сајту и на самом телевизору, али ми је згодније да имам физички.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ја јесам - дебело упутство, има 3 киле ;) али све укапираш брже чачкајући га. А и све је логично. Лакше сам се сналазио када сам језик подесио на енглески него на српски.
 
Знам, Има упутство и на самом ТВ.
Кад си ти купио ТВ , који модел?
Истриповао сам се да није можда отварам ТВ , или коришћен. Мада је све било запаковано, и ногаре и даљински, и они остали папири. На доспеју није било налепница као у радњи, само фолија око рама.
Јел зна неко се улази у сервисни мени?


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pa morale bi biti dve nalepnice jedna trouglasta sa modelom, i druga pravougla sa oznakom potrošnje na godišnjem nivou
 
Та правоугаона је била са оним папирима, није била залепљена.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pa ako su kondenzatori onda bukvalno svaki to moze da odradi, pozovi par manjih i proveri cenu, odneses kod jednog na dijagnostiku koja je za dz i znaces :)
Proslo je malo vremena od onda :). Odneo u jedan servis, drzali ga par dana, nisu znali sta je, rekli da mogu da probaju da zamene komponente(koje nemaju ali bi mogli da poruce i da cekam mesecak dana. Mada ne verujem da su otvarali TV uopste) i uzeo sam TV nazad.
Sad mi stvarno treba preporuka nekog sposobnog servisa u BGu ako bilo ko ima iskustva :).
Ne bih da bacam TV i kupujem drugi jer mi ovaj savrseno odgovara za spavacu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Поздрав,
треба ми ТВ 55 или 60 инча, па размишљам који, ЛГ или Самсунг. До сада сам имао Самсунге (32" и 40"/купљен у мађарској пре 5 година/) и супер су ми се показали, али доста хвале ЛГ, па рекох да пробам.

Налетео сам на ова два,
60UM7100PLB или lg55um7100plb

и гледајући спецификације преко овог сајтаЧ
https://www.displayspecifications.com

видим да им је поред дијагонале разлика и ту типу панела.
55" има ИПС а 60" има ВА

и display area:
55" има 110 % а 60" има 89%.

све остало је исто.

Може ли мала помоћ око тога шта је боље?

Разлика у цени код нас и у Мађарској за ова два модела иде и преко 20 000 ;-(

Да чекам нову годину, па да видим попусте
 
Nisam uspeo da nađem u temi podešavanja slike za LG42LB671v-zb model. Problema je što nisam našao ni na internetu. Da li je neko radio podešavanje slike ovog modela? Ja sam odradio podešavanje kako sam mislio da treba, ali sumnjam da je to najboljih prikaz slike koji može da se dobije.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Ама не оптерећуј се још и тиме. Наштимај слику како је теби и твојим члановима породице угодно и уживај.
 
Ima li razlike između LB serije 652 i UF 4K serije televizora, za gledanje filmova u mkv formatu?
 
Па нема. Оба могу да "пуштају" тај формат. Само што серија 652 максимално до резолуције 1080р, а ови 4К и већу што им само име каже. Е сад код серије 652 неки могу да репродукују наслове и са новијим H.265 форматом-кодеком, а неки не. У сваком случају провери спецификације за конкретан модел.
 
Uzeo sam UF778, pošto LB serija nije baš naišla na neko oduševljenje, doduše ni UF778 nema neke recenzije, tek serije 8 i 9 su malo bolje ocenjene.
Uglavnom nema neke razlike u slici na stari LA660, ako i ima to je vrlo minorno.
 
Jel moze mala pomoc oko povezivanja smart tv sa muzickom linijom? Probao rca na rca ali nece da pusti . Tv ima pozadi dzekove za rca L R e sad nzm da li je to izlaz ili ulaz. A ima i ono standardno arm hdmi i onaj opticki audio izlaz. U pitanju je lg lm6300pla
 
Treba ti DAC, led televizori imaju samo digitalne izlaze.
 
Где се налазе мануелно подешавање слике, и како се врши калибрација?
Модел LG49UM7100PLB.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgovoru. Danas cackao nesto ali na tv za rca kablove nisu izlazi vec ulazi
 
Pozdrav ljudi, imam problem sa Tv lg49uj6517 pa da neotvaram novu temu postavicu ovde. Dakle sve je bilo ok sa tv do pre par dana kada mi se na beloj pozadini pojavila na vecem delu panela kao ruzicasta boja. Da li to moze da se popravi ili da trazim drugi tv
614d8e8e1c03a81c9e7fc0fd93288484.jpg


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav ljudi, imam problem sa Tv lg49uj6517 pa da neotvaram novu temu postavicu ovde. Dakle sve je bilo ok sa tv do pre par dana kada mi se na beloj pozadini pojavila na vecem delu panela kao ruzicasta boja. Da li to moze da se popravi ili da trazim drugi tv
614d8e8e1c03a81c9e7fc0fd93288484.jpg


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
Najverovatnije kvar sa panelom ako je u garanciji reklamiraj dobićeš nov usuprotnom mislim da ti se bolje isplatiti kupiti nov Tv...

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno