Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Pozdrav svima!
Trazeci resenje za svoj problem sa LG TV nasao sam ovaj forum i video da ima puno korisnih saveta.
Pre nesto manje od 3 godine (2015) kupio sam majci LG 32LF561V, full HD, DVB T2, itd, ali se pretezno koristi kablovski prikljucak Kopernikusa u Arandjelovcu, bez set top box-a.
Od pre nekoliko meseci prilikom druge ili trece aktivacije televizora u toku dana dolazi do pojave ekrana kao nakon potpunog reseta, izgube se svi kanali, ali kada se vise puta pali/gasi, onda nekad se taj zahtev za setovanje izgubi, ali nekad je potrebno kompletno setovanje. Moja majka koristi taj televizor, mislio sam da je ona nesto pritisla, ali to je ucestalo i onda sam kod vas nasao da slican problem postoji.
Ja sam pokusao da nadjem da deaktiviram hbbtv, ali na mom televizoru (koji nije smart) to nisam nasao kao i onemogucavanje broadcast poruka.
Jos ranije sam kontaktirao LG support, ali oni su rekli vratite na fabricka podesavanja, ako ne - onda servis.
Vratio sam na fabricka podesavanja i izgubili su se podaci iz Guide o satnici programa, ali posle nekog vremena su se pojavili.
Pitao sam i nekog majstora koji mi je rekao da neki LG imaju problem sa maticnom plocom, sto predstavlja veliku intervenciju i ne znam da li je u tom slucaju bolje kupiti novi TV.

Molim za pomoc, ako neko zna ili je imao slican problem.

Hvala!
 
Zamrla tema, ostarili nam ovi televizori....
Evo danas se nesto majem da pustim EON direktno preko brauzera mog LB 650V i ne uspevam... Jeli neko uspeo da pokrene preko TV-ovog brauzera ili ne, pokusao da nadjem neki drugi brauzer i nisam uspeo .ebo me dan kad uzeh WEBOS TV... :(
 
Milko sta mislis hoce li mu nakon nesto vise od godinu dana biti od koristi tvoj upit? :d

Ljudi ja kad bi kupovao tv danas, ne bih znao sta kupiti, sta valja, sta treba da ima tv...?
Moze li se napraviti neka tema sad samo o svim LG tv ili o svim tv gde bi se komentarisalo sta valja, zasto, sta ne valja... sta ne uzimati i od cega bezati ...
 
Milko sta mislis hoce li mu nakon nesto vise od godinu dana biti od koristi tvoj upit? :d

Ljudi ja kad bi kupovao tv danas, ne bih znao sta kupiti, sta valja, sta treba da ima tv...?
Moze li se napraviti neka tema sad samo o svim LG tv ili o svim tv gde bi se komentarisalo sta valja, zasto, sta ne valja... sta ne uzimati i od cega bezati ...

I ja razmisljam posto ovaj moj LB650V vise nema nikakvu podrsku kad bih kupovao TV sta bih uzeo ali za neke nermalne pare 600-800e...
 
Gledaj, razumem zašto si razočaran u WebOS ali kada vidim kako su druge marke prošle sa podrškom za YT i sl. ovo naše još uvek radi kako treba. Drugar uzeo Samsunga u isto vrema kada sam ja uzeo LG. On i dan danas muči muku sa subtitlovima u mkv fajlovima...Uvek ima nešto...

Govore da je sada aktuelni WebOS najbolji OS za TV, ne znam, nisam probao...
 
Poslednja izmena:
Ja sad da kupujem....uzeo ni što veći,a a da nije Smart...

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Da, to jeste razumna taktika, uzmi "klot" TV, staviš npr. chromecast i dobiješ extra Smart TV.

Samo što su ranije proizvođači u tu klasu stavljali modele lošijih tehničkih karakteristika tako da ako si hteo bolji panel i sl. morao si uzimati Smart TV...Ne znam kako je sada, nisam pratio aktuelne ponude modela.
 
Poslednja izmena:
@blakeyed

znas u cemuje stvar, moj tv je 2015 i ako po njihovom da bi imao full funkcionalan TV trebam da ga kupujem na dve godine NEMA DA SE DESI, sad cu da kupim jedan XIAOMI android TV BOX a na tamo cu da gledam da prodam ovaj LG i kupim neki kao sto kaze 6pack sto veci NESMART i aj zdravo ovim zajebancijama... Da nece LG da obezbedi Chorme za TV 2015 god. to je po meni bezobrazluk...
 
Ni jedan WebOS nema u ponudi Chrome
 
Slažem se ja sa tobom, ne pada mi napamet da menjam TV na 2-3 godine, kako su oni zamislili, takođe, ne pada mi napamet ni da prodajem ovaj moj za male para samo da bih dobio veći (42" mi je sasvim OK). Dok mi radi YT i SmartShare meni je to OK, kada mi to zariba, kupim neki box ili kao što rekoh chromecast i to je to.
Kada 4K ili 8K programi postanu svakodnevica, a to sigurno neće biti pre 2020, onda ću polako razmišljati o novom TV-u
 
Pa da, to nije WebOs
 
Jel uspeo neko da instalira neki drugi browser na lg tv, posto ovaj fabricki nije nizašta. Il da kupujem neki box?
 
Ne može drugi browser da se instalira
 
Ali izgleda da može da se rutuje. A kada se rutuje onda ti imaš kontrolu i da instaliraš programe/apk. Uglavnom treba pratiti teme a ima i ova ruska, sa YT uputstvom.

 
Poslednja izmena:
Odgledao, ovo ko neki SF... Ja se na ovako nesto nebi smeo da navatim , da ne brikujem TV....
 
Ni ja ovo ne bi radio. A i nije pokazao na kraju kako to sve funkcionise. Bolje kupiti neki box i mirna glava
 
E hvala drug, nego da li se isplati da to šaljem na servis? Realno i ne smeta toliko kod kablovske, malo je više uočljivo kod fudbala jedino...
 
Moj brat dobio dve takve tacke i rešio da ih ignorise. Negde sam citao da kad bi prodrmao tv, čuo bi kako zvekece odlepljeno sočivo. Hrabriji su otvarali i sami lepili. Na tvom mestu bih potražio neko uputstvo na yt ili negde na netu i okušao bih sreću.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma laganica je da se otvori, ja sam menjao pozadinsko osvetljenje na lb650 i sve prošlo tip-top.
 
Nazad
Vrh Dno