Šta je novo?

Smailo HD 43 i iGo Primo v2

mixi73

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2006
Poruke
64
Poena
309
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima.

Imam mali problem, ali me jako nervira. Naime, na početku putovanja crkne mi stari GPS, ja u prvi tržni centar i kupim nešto što mi je pomoglo da nastavim (to nešto je Smailo HD 4.3, sa internim flashom od 4GB, bez ext kartice, Win CE6, ...).

Pred kraj putovanja i paćenja sa SW na novom uređaju ja stavim karticu sa starog i podesim putanju do SD kartice, tj. do Primo v2 koji sam koristio na starom i... sve proradi. Bez podešavanja, hakovanja, sasvim regularno i dosta brže nego ranije. Pustio sam suzu što sam tek tada to otkrio ali i bio presrećan da radi. Naravno, samo jedan detalj kvari priču: svakih 5 min. ili češće prikaže se poruka "your gps receiver has been turned off" i za 10 sekundi se vrati u normalu. Znači, on gubi (ili mu neko ometa) povremeno i nakratko komunikaciju sa GPS device u samom uređaju. Ne gubi satelite.

Ovo mi ne smeta za samu navigaciju, kretanje a čini mi se da su i putanje (tracks) koje snimim korektne, ali me užasno nervira da ne mogu da ispravim.

SYS.TXT nije imao ništa vezano za portove kao ni device sekciju, probao sam sa
[gps]
port = auto
baud = auto

i, čini mi se sa
[gps]
port = 1
baud = 4800
source = "NMEA"

Žao mi da brišem Save folder, i da radim ozbiljnije resete, jer mi je sve onako kako sam ranije podesio i radi.

Nadam se da ima neko ko je imao sličan problem i da može da mi pomogne.
 
Probaj ovo
 

Prilozi

  • Instructions about signal lost.txt
    1.1 KB · Pregleda: 121
Sjajno!
Izgleda da je uklanjanje tmc podataka odradilo posao iako nije bilo ničeg konkretnog, tipa porta ili slično.
Stavio sam i onaj calibration fix ali ne znam da li ima veze kalibracija koju sam odradio i gubljenje GPS devicea.
Inače, editovao sam system.ini u save/... a ne sys.txt u rootu jer mi je ideja bila da očuvam trenutna podešavanja i radi!

Hvala puno!
 
Nazad
Vrh Dno