Šta je novo?

Ostale Cryptonight valute

Air Jordan

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2004
Poruke
3,847
Poena
410
Da ne bismo gušili Monero temu, neka ova tema bude za Bytecoin, DuckNote, Aeoncoin i ostale Cryptonight valute.
 
Jel kopa onda neko jos taj CryptonoteCoin s obzirom da je samo u "edukativne svrhe" trenutno?
 
Mozda im je to fora da sami sto vise nakopaju. :D
 
CryptoNote team will mine it and give coins away to people. You don't need to mine. Or if you want to help, join them

Also this coin can be as testbed on how network can be maintained after mining for rewards ends. 51% attack for double spending can be simulated too.

I do believe that it would be helpful.

Also, I think that CryptoNote team should focus on writing CryptoNote core libraries

Tako da nema svrhe vise ga kopati, ali to je ujedno najava i za novi coin koji spremaju. Bicemo u pripravnosti.
Cim sam ja nasao 9 blovova znao sam da od toga nema leba. :)
 
Meni je ovo stancovanje CN valuta potpuna misterija. Prvi, najznacajniji i prakticno jedini koliko toliko poznati predstavnik, Monero, nalazi se u konstatnom padu, mnogi kazu i u odumiranju, kako cene tako i diff-a, od dobrih vesti po pitanju tog koncepta nema ma ama ni nagovestaja, niko ne pokazuje ni minimum interesa za anonimity kako je regulisan u CN a bogme ni za anonimity generalno nema nekog zanimanja.

Zato mi je totalno nejasno cemu stancovanje novih novcica, kapiram da se to radilo i radi kada "prvi u vrsti" postigne neki uspeh pa krene stampedo kopiranja, poslednji slucaj je POS-black coin napravio bum i odmah krenulo copy-paste, ali zasto kopiraju Monero???
 
Ja cu sacekati jos jedan blok na nasem Aeon poolu, pa cu verovatno i ja da se selim. U principu je steta sto ljudi odlaze, deluje da je tih desetak blokova dnevno malo, ali ja sam isto zaradio kao i na vecim poolovima. Neke blokove sam skroz sam iskopao, svih 16 novcica. Jedini problem je kada se desi da je poneki iskopani blok orphan.
 
Ja cu sacekati jos jedan blok na nasem Aeon poolu, pa cu verovatno i ja da se selim. U principu je steta sto ljudi odlaze, deluje da je tih desetak blokova dnevno malo, ali ja sam isto zaradio kao i na vecim poolovima. Neke blokove sam skroz sam iskopao, svih 16 novcica. Jedini problem je kada se desi da je poneki iskopani blok orphan.

ja sam isto video da ljudi odlaze, al ne znam u cemu je problem, nisam nikakav feedback dobio kako ste zadovoljni sa radom, kolko se dobija itd.. jedino sto vidim da blokovi i isplate idu, dobro, imamo orphana al kontam da se to svuda desava.
 
Ako ima neko voljan da pomogne da nadjemo taj muceni blok, pa da gasimo svetlo, bar za sada. :(
 
Od Aeona-a?

CNC i dalje kopaju kao blesavi. :D
 
Poslednja izmena:
Ma od Aeona, kopam vec 12 sati, a sa samo jos malo snage bi se lagano otvrarali blokovi. Inace Aeon diff lepo raste iz dana u dan, verujem da ce biti i solidna cena po izlasku na Poloniex.
 
Ma od Aeona, kopam vec 12 sati, a sa samo jos malo snage bi se lagano otvrarali blokovi. Inace Aeon diff lepo raste iz dana u dan, verujem da ce biti i solidna cena po izlasku na Poloniex.

Koji majner koristis za aeon i daj mi bat file da ti malo pomognem.
 
Nema veze, u principu sam odustao, ostavio sam samo jedan procesor da krcka, ne bi li se nekako pojavio blok. Deluje mi cudno sto sam sa istim brojem kartica juce nasao blok nakon 3-4 sata, a sad ni posle 12.
 
Pristavio ovu moju 7850.
 
Ja sam nakopao 1500 kom i presao na dash.
 
Nema veze, u principu sam odustao, ostavio sam samo jedan procesor da krcka, ne bi li se nekako pojavio blok. Deluje mi cudno sto sam sa istim brojem kartica juce nasao blok nakon 3-4 sata, a sad ni posle 12.
koliko sam pratio situaciju jedno 2-3 sata nije bilo nikog na poolu, a ni hasha samim tim, tako da ta cifra od 12h od bloka nije skroz validna, a ovu procenu, krastavac to je samo statistika, a i naravno zavisi od srece.... :(
 
Za Aeon bi 10 KH/s bilo sasvim dovoljno da lepo otvara blokove. Nista se vise ne zaradi na velikim poolovima, gde se nagrade dele na stotine delova.
 
https://bitcointalk.org/index.php?topic=693540.0

OneEvilCoin [OEC]

Cryptocurrency name: OneEvilCoin
Cryptocurrency ticker: [OEC]
Algorithm: CryptoNight
Emission curve: 21
Difficulty retargets each block
Block reward decreases according to the formula (264 -1 - A) * 2-21 * 10-12, where A = supply mined to date
Total coins: 666 = 8 265 395
Confirmations: 60
NO IPO - 0% pre-mined
Only CPU-mining & ASIC-resistant

Jel ima neko neki bolji cpu miner za ovo ili jedno onaj sto se skida sa pula?
 
Kako, koji miner, koji pool? Slabo kopam ove valute...
 
Koristim CPU-miner wolf, i CCminer-cryptonight. Na http://oec.oneevil.ru/

Ne znam da li moze da se rudari sa ATI karticama dok se claymore ne smiluje ili se upotrebi proxy.
 
Meni ovaj wolf nece da se konektuje, aj bci mi tacan link odakle da skigas i napisi mi bat file.
 
Jos samo kad bi ovi novi novcici brze izlazili na menjacnice.
 
Evo ga proxy za klejmorov miner...
https://mega.co.nz/#!icFmlDTR!UCDw1PMClyJVkRnnS7xfqM6a6TccyI4rl6zKVaGjEaY

u mineru stavite ovaj user
-u 6ptwJYEhoML5sXtB3eyP2N2L5g3e9CVN6Sy1idM2g3b4EtpktZqDN8MdQojNMZ7duxicu66Rks1JQ65xAqA2Lg5oVcDuH2P
(obrisite razmak u adresi, to je forum sam ubacio...)

u proksiju upisite vasu OEC adresu, proxy port i pool gde kopate (na primer: oec.oneevil.ru:666)...
i miner uperite na proxy...

Kaze link file ne postoji!
Dal je moguce da ddosujemo mega :D
 
Poslednja izmena:
Sto je najcrnje i najgore, ni sam "dev" ne zna kako je izracunao block reward nego je uradio copy/paste od drugih. Katastrofa koliko su kompetentni.
 
Nazad
Vrh Dno