Šta je novo?

Sony Xperia M2

Pozdrav za sve dobre ljude ovde,ja sam nov :)

Kupio sam ovaj mobilni pre neke 2 nedelje i mogu reci da sam prezadovoljan njegovim radom jer je izuzetno brz za moje potrebe i ima jedan od najlepsih dizajna od svih telefona zajedno. Mana je kamera kao i svi sto ste rekli. Pre ovog modela koristio sam sony ericsson arc s i kamera je na tom modelu pravila mnogo bolje fotke nego na ovom. E sada o razlogu zbog kog sam napravio nalog ovde. Na starom telefonu koji je prodat uradjen je apdejt jos odavno i meni od tada telefon nije bio isti. Arc s postao je arc sto se tice bagovanja nisam mogao da ih se otarasim i tako sam furao taj mobilni 2 godine dok nisam kupio m2. Bukvalno kada sam ulazio u pozive cekao sam po 6 do 7 sekundi i to me je izuzetno nerviralo. Telefon je resetovaj i flesovan ali dzaba,apdejt mi je sve upropastio.

Ljudi izuzetno sam skeptican sto se tice apdejta, jer se ne razumem najbolje u te stvari i treba mi vas savet da li to da uradim ili ne...? Moje pitanje je da li ce telefon bagovati u odnosu kao sto mi je sad i kakve novine ima i da li se uopste isplati uraditi to. Jos kada sam kupio nudi mi da apdejtujem nov softver ali nisam to uradio dok ne procitam komentare po forumima da se ne bih zeznuo opet. Hvala vam svima unapred na odgovoru i izvinjavam se na ovom romanu.
 
Nemoj da brines nista,nece ti kociti telefon ako uradis apdejt,a dobices usavrseniji softver,bez skoro bagova i dobices bolju kameru,tako ds nemoj da brines,uradi apdejt slobodno.
 
Jel neko ima problema sa microSD cartice na ovaj telefon? Ja ne mogu da prebacim programe na SD kartu. Kaze da ne mogu da se prebace. Ne mogu da namestim SD kartu kao lokacija za videa i slike, jer kamera ima mnogo FC a, a ima problema i sa slike, i interesantno, cak i kad je slika zacuvana i kada zelim da je otvorim, 1 sekund pokazuje cjelu sliku a nakon toga slika postaje siva. Ne mogu da prebacim multimediju sa memoriju telefona na SD kartu. Iako ima free oko 8GB a cjela multimedia je oko 800MB kaze da nema mesta. I kada zelim da uradim back up, cjeli telefon zakucava i nakon toga se sam restartira.

Inace radi se o class10 kartu, koja vrvi se testove i radi savrseno u druge telefone, ali evo nece u M2.

Jer je neko od vas imao slicne probleme? Koje karte imate u telefonu? Kako sam gledao ima mnogo poplake sa class 10 karte u ovaj telefon. Inace sa class 4 kartu radi ok. I interesantno je da ova class 10 karta nece da radi i u drugi M2 koi imam kod kuce.

Inace u pravu ste. Imam dva M2 u kuci i jedan radi lose slike, dok drugi radi mnogo bolje.
 
Pozdrav za sve dobre ljude ovde,ja sam nov :)

Kupio sam ovaj mobilni pre neke 2 nedelje i mogu reci da sam prezadovoljan njegovim radom jer je izuzetno brz za moje potrebe i ima jedan od najlepsih dizajna od svih telefona zajedno. Mana je kamera kao i svi sto ste rekli. Pre ovog modela koristio sam sony ericsson arc s i kamera je na tom modelu pravila mnogo bolje fotke nego na ovom. E sada o razlogu zbog kog sam napravio nalog ovde. Na starom telefonu koji je prodat uradjen je apdejt jos odavno i meni od tada telefon nije bio isti. Arc s postao je arc sto se tice bagovanja nisam mogao da ih se otarasim i tako sam furao taj mobilni 2 godine dok nisam kupio m2. Bukvalno kada sam ulazio u pozive cekao sam po 6 do 7 sekundi i to me je izuzetno nerviralo. Telefon je resetovaj i flesovan ali dzaba,apdejt mi je sve upropastio.

Ljudi izuzetno sam skeptican sto se tice apdejta, jer se ne razumem najbolje u te stvari i treba mi vas savet da li to da uradim ili ne...? Moje pitanje je da li ce telefon bagovati u odnosu kao sto mi je sad i kakve novine ima i da li se uopste isplati uraditi to. Jos kada sam kupio nudi mi da apdejtujem nov softver ali nisam to uradio dok ne procitam komentare po forumima da se ne bih zeznuo opet. Hvala vam svima unapred na odgovoru i izvinjavam se na ovom romanu.
Arc s je usporio zbog slabog hardvera za noviju verziju androida. Ovde to nije problem. Inače, moglo se to na arc s srediti (kao sto sam ja sredio drugu), nisi morao da se mučiš, trebalo je da se javiš ovde...
 
Hvala ljudi. Javicu se kada to obavim da javim utiske. Recite mi da li da pre apdejta vratim telefon na fabricka podesavanja ili ne. Pitam to zato sto mi je rekao neki lik da je tako bolje. Hvala svima.
 
Nema potrebe da vracas fon na fabricka podesavanja pre apdejta,samo napuni bateriju.
 
Hvala ljudi. Javicu se kada to obavim da javim utiske. Recite mi da li da pre apdejta vratim telefon na fabricka podesavanja ili ne. Pitam to zato sto mi je rekao neki lik da je tako bolje. Hvala svima.
Možeš da uradiš factory reset posle apdejta, pre - nema smisla.
 
Jel neko ima problema sa microSD cartice na ovaj telefon? Ja ne mogu da prebacim programe na SD kartu. Kaze da ne mogu da se prebace. Ne mogu da namestim SD kartu kao lokacija za videa i slike, jer kamera ima mnogo FC a, a ima problema i sa slike, i interesantno, cak i kad je slika zacuvana i kada zelim da je otvorim, 1 sekund pokazuje cjelu sliku a nakon toga slika postaje siva. Ne mogu da prebacim multimediju sa memoriju telefona na SD kartu. Iako ima free oko 8GB a cjela multimedia je oko 800MB kaze da nema mesta. I kada zelim da uradim back up, cjeli telefon zakucava i nakon toga se sam restartira.

Inace radi se o class10 kartu, koja vrvi se testove i radi savrseno u druge telefone, ali evo nece u M2.

Jer je neko od vas imao slicne probleme? Koje karte imate u telefonu? Kako sam gledao ima mnogo poplake sa class 10 karte u ovaj telefon. Inace sa class 4 kartu radi ok. I interesantno je da ova class 10 karta nece da radi i u drugi M2 koi imam kod kuce.

Inace u pravu ste. Imam dva M2 u kuci i jedan radi lose slike, dok drugi radi mnogo bolje.
Ubaci tu class 10 karticu u čitač i proveri da li normalno funkcioniše na kompu iburavhi check disc.
 
Gugl je na 4.4 zabranio mogucnost prebacivanja app sa drugih izvora pola na sd,pola u internu.
To znaci da npr. iGO nece moci onako kako smo do sad navikli,vec ima fora da se to opet delimicno izvede. Sve ostale app koje su sa play store-a i kojima je autor dao tu mogucnost se i dalje normalno mogu prebaciti na sd.
 
Resio sam problems sa karticom sa kupovinom na novu karticu. Stara jos radi normalno na druge telefone.
 
Vidim da cesce izlaze updateovi za D2303 nego za D2305, pa me interesuje da li neko moze da mi kaze da su to samo neke ispravke vezane cisto za D2303 ili su jednostavno zapostavili D2305?
 
I ja sam takodje imao problema sa SD karticom,samo sto kod mene izbaci Sd card was unexpectedly removed i telefon se gasi sam od sebe nakon prelaska na Kitkat...

Ako neko zna kako se moze resiti,hvala unapred...Preseo mi je telefon :mad:
 
Nisam imao nikakvih problema sa mmc ni na prvom ni na drugom M2 ni na 4.3 ni 4.4.2.
Formatiraj karticu pa vidi,do softvera telefona sigurno nije problem.
 
Elem, pre 5-6 dana primetim na kameri ogrebotinu... FUCK!!
ajde kao, nije u centru vec po rubu... onaj crni deo. Probam da cistim, brisem, nista. ogrebotina. shit. Kako? je6ote, izvadim jos 6-7 telefona sto imam po kuci gledam sve i jedan jedini, na svima lens kamera u perfektnom stanju pa cak i na onome sto sam dao sinu da se izivljava... Oke, neka. Navodno ne smeta fotkama, mada tripujem da imam blagi glare na prelazima sa svetla na tamno u fotkama. Cuvam i pazim, drzim fon pod kontrolom kako nosim, i pogledam pre dan dva, pojavilo se jos manjih ogrebotina. For fuck sake, what? uzmem neku vlaznu maramicu specijalno napravljenu za ciscenje naocara, i ocistim sa time, ostecenja se prosirila?! gledam sad lupom, sve izgleda kao nepravine ogrebotine kljucem ili slicno, kao neki frost. Neverica, rasiri se sve preko celog centra stakla, nemoguce fotkati, hazy glare bloom ubija!

I danas ceprkam po netu, nadjem da identican problem ima HTC One M8, kao fabricku gresku.. radi se o nekom sloju na optici, da li sluzi kao Anti reflektor ili protekcija pri proizvodnji, i nadjem resenje>

http://www.androidbeat.com/2014/07/fix-camera-lens-scratch-htc-one-m8/

http://www.reddit.com/r/Android/comments/26piln/psa_if_your_htc_one_m8_has_a_scratched_camera/


Uzeo sam pastu za zube, uradio 3-4x ciscenje, i skinuo taj sloj... sad je sve kristalno cisto.
 
Dobro je da si resio problem,mene bi to gadno utripovalo a da nedajem resenje za isti.
Saint,uzeo sam novi M2,od lika sto je uzeo u Telenoru,kako ti deluje fotka?

 
Thanks,valjda se nece javiti,al dobro je znati.
 
Kida baterija na M2,mreza na 3G,lociranje ukljuceno,sve full
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414219767039.png
    uploadfromtaptalk1414219767039.png
    156 KB · Pregleda: 127
  • uploadfromtaptalk1414219777227.png
    uploadfromtaptalk1414219777227.png
    121.6 KB · Pregleda: 131
Ima onaj shot sto sam ja jos na 4.3 udario,.. sto se tice baterije..


unnamed.jpg
 
@saint jel ti ovo taj rezultat sa 4.3 ili neki od skoro?Na 4.3 je meni na prvom M2 isto baterija mogla 3 dana da izgur.
 
Dobra je baterija i sad..evo meni je 1dan i 2 sata a imam 5:36 Sot i jos 37 posto baterije,extra stvarno.
 
Uzeo danas telefon ostao kuci dok ne dodjem sa posla da li uraditi update ima li problema sa pisanjem po sd kartici to sam citao ranije inace uzet na vipu modell cu videti kad dodjem ??
 
Kao da je Z2 a ne M2 [emoji41]
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414421082628.png
    uploadfromtaptalk1414421082628.png
    115.2 KB · Pregleda: 152
Одг: Sony Xperia M2

Ja ne znam kako je Sony ovo odradio sa M2,ali samo mogu biti prezadovoljan,4,8 ekran sa 2300 mAh baterijom,autonomija u rangu Z3
e1a7f5f8860972df73c209bcce4a5afc.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414840741920.png
    uploadfromtaptalk1414840741920.png
    126 KB · Pregleda: 97
[YOUTUBE]K_xfBwfyLXI[/YOUTUBE]
:)
 
@hsv lepa je ko ikona :) ...ti to samo zbog nje postavljas review ;)
 
da li je normalno da punjenje baterije traje po tri sata?
 
Nazad
Vrh Dno