Šta je novo?

Tehnologija punjenja mobilnog telefona za 30 sekundi

Ma i da je velicine cigle, nosio bih ga kad za ovako kratko vreme puni bateriju.
 
Da, a bateriju menjas svaki mesec. :)
 
Kao sto rece covek iznad, sto je veca struja punjenja, to brze baterija cao, cao. Nista novo
 
Al ne valja ni mrcvarenje, i slaba struja steti bateriji.
 
Na slici je (čini mi se) S4 koji ima bateriju od 2,4Ah. To da bi se napunilo za 30s u najboljem zahteva minimum 288 ampera struje kontinualno tokom punjenja.

Nešto tu meni smrdi.
 
He sve sami skeptici...ljudi ovo je predstavljeno na tehnoloskom sajmu u Tel Avivu pod sponzorstvom Microsofta..sta tu ima da smrdi Peco?
P.S. Rekli su da je ciklus punjenja ove baterije povecan 10x u odnosu na standardni ciklus kod Li-Ion baterija
 
Pa smrdi mi to što puštanje 300A kroz bilo kakvu žicu koja je razumne debljine u odnosu na veličinu telefona nije baš zdravo.

Za 300A su potrebni kablovi reda veličine kablova za paljenje auta i napajanje veličine aparata za zavarivanje.
 
Ja ne znam gde ti vide tih fantomskih 300A evo ja gledam ponovo video i citam tekst i nigde se ne spominje 300A..odakle ces da izvuces tih 300A majke ti, kada obican utikac u sobi ne znam dal' ima vise od 20A?

Evo citata iz teksta:

"Though the product is a prototype at the moment, CEO and founder Doron Myersdorf says the "nanodot" power system will be consumer-ready by 2016."

"In the current demo, StoreDot’s battery is physically larger than the one inside Samsung’s Galaxy S4, but its capacity is smaller. So while it can charge much faster, it won’t last as long on a charge. StoreDot says its working on the capacity issue and hopes to reach its goal of matching conventional batteries within a year. The charger is much larger as well–though StoreDot says it’s working on reducing the size–and it’ll be roughly twice as expensive as a normal charger. Finally, the phone itself needs to be modified to accommodate a high current during charging ..."

"he claims, nanodot batteries will also allow for thousands, rather than hundreds, of charge cycles without adding bulk"

"6 million in funding and the backing of a large unnamed smartphone manufacturer"
 
Poslednja izmena:
Nigde to nije ni procitao nego je sam izracunao i dobio 288A. :)
 
Da, hahaha, mora da radi za neku Li-Ion korporaciju :d
 
Eh sada, nemojmo Indijance da mesamo u ovo..dovoljno su propatili :p
 
Ja ne znam gde ti vide tih fantomskih 300A evo ja gledam ponovo video i citam tekst i nigde se ne spominje 300A..odakle ces da izvuces tih 300A majke ti, kada obican utikac u sobi ne znam dal' ima vise od 20A?

Evo citata iz teksta:

Израчунао је. Да би напунио батерију од 2,4Ач за сат времена треба ти струја јачине 2,4А и напона око 5 Волти. Да би напунио за 30с, треба ти струја јачине 3600/30 * 2.4А.
 
Super, lepo je on to izracunao, ali ja i dalje ne vidim nigde zvanicnu potvrdu tog njegovog racunanja...ne vidim poentu? On je izracunao za jedan tip baterije, a ovde se koristi drugi tip baterije i sta sad, jel su isti proracuni za dva razlicita tipa materijala?
 
Prva pogrešna stvar je što je on uzeo za proračun da je baterija 2,4Ah, a oni ne pune originalnu bateriju.
Dalje treba više detalja da bi znali o čemu se radi i kolika je struja punjenja...
 
but its capacity is smaller

Jedno deset puta manji.

Израчунао је. Да би напунио батерију од 2,4Ач за сат времена треба ти струја јачине 2,4А и напона око 5 Волти. Да би напунио за 30с, треба ти струја јачине 3600/30 * 2.4А.

Plus, što se ne sme za*ebavati sa prelaznim otporom, inače će biti svašta.

Super, lepo je on to izracunao, ali ja i dalje ne vidim nigde zvanicnu potvrdu tog njegovog racunanja...ne vidim poentu?

Poenta je da si zanemario, matematiku, elektrotehniku i fiziku.

On je izracunao za jedan tip baterije, a ovde se koristi drugi tip baterije i sta sad, jel su isti proracuni za dva razlicita tipa materijala?

Možemo da kažemo da ovo drži vodu, donekle. Ali ono što karakteriše svaku bateriju, jeste njen kapacitet u Ah ili eventualno u Wh.
 
Super, lepo je on to izracunao, ali ja i dalje ne vidim nigde zvanicnu potvrdu tog njegovog racunanja...ne vidim poentu? On je izracunao za jedan tip baterije, a ovde se koristi drugi tip baterije i sta sad, jel su isti proracuni za dva razlicita tipa materijala?

Нема везе материјал, битан је капацитет. Иста колична струје је потребна да напуни и једну и другу.
 
Prva pogrešna stvar je što je on uzeo za proračun da je baterija 2,4Ah, a oni ne pune originalnu bateriju.
Dalje treba više detalja da bi znali o čemu se radi i kolika je struja punjenja...

Tacno, a posto se to nista ne zna, ne znam ni cemu pametovanje dezurnih fizicara...mozda bi trebalo da pozovu ovu firmu i da ima objasne koliko grese :d

Poenta je da si zanemario, matematiku, elektrotehniku i fiziku.

Poenta je da se baterija puni za 30 sec. a da je poteban nuklearni reaktor u podrumu da bi je napunio za tih 30 sec. verovatno bi rekli to ;) Ovako ne razumem tvoju poentu i poentu ostalih da objasnite koliko je ovo pogresno..lol, stvarno kao da radite za neku suparnicku kompaniju :D

Нема везе материјал, битан је капацитет. Иста колична струје је потребна да напуни и једну и другу.

Dobro, ali moje pitanje stoji...koga briga sta je i kako je ako se puni za 30 sec.
 
Šta ti misliš, može li kada u kupatilu da se napuni crevom od tuša za 30s? Ili je za to ipak potrebno vatrogasno crevo i veza sa hidrantom, što baš i nije zgodno za imati u kupatilu?

I sada ako se pojave "naučnici sa Instituta u Masačusetsu" koji pune nešto za 30s, hoćeš li im verovati da je to nešto u stvari kada? Ili je to možda ipak šerpa, a u šerpi ne možeš da se okupaš?
 
Nije kada, nego telefon. A oni su ipak istrazivacki naucnici. I ko kaze da se ovo kosi sa zakonima fizike?
 
Da citiram Dr. House-a: " You can´t reason with religious people."

zechs, ako ne želiš komentar, nemoj postovati ovakve baljezgarije. A ako ti treba "baterija" koja se puni za 30 sec, napraviću ti je za 1000din:

8 kondenzatora 5V, 1F, DC-DC regulator na 3,7V sa konekcijom na polove originalne baterije. Punjač 5V, 2A - jači kućni punjač...

2A u 8F -> 4 sec punjenje :)
Za telefon koj sa 2400mAh baterijom izvuče 6h rada, sledi potrošnja od 300mA, pa bi sa ovih 8 kondenzatora izdržao oko 30 sekundi..

Koliko će da traje: jako kratko.. Al se zato brzo puni :)

Rezime: Ja sam 8 puta genijalniji od njih !!!
Ili ne ?
 
Da citiram Dr. House-a: " You can´t reason with religious people."

zechs, ako ne želiš komentar, nemoj postovati ovakve baljezgarije. A ako ti treba "baterija" koja se puni za 30 sec, napraviću ti je za 1000din:

8 kondenzatora 5V, 1F, DC-DC regulator na 3,7V sa konekcijom na polove originalne baterije. Punjač 5V, 2A - jači kućni punjač...

2A u 8F -> 4 sec punjenje :)
Za telefon koj sa 2400mAh baterijom izvuče 6h rada, sledi potrošnja od 300mA, pa bi sa ovih 8 kondenzatora izdržao oko 30 sekundi..

Koliko će da traje: jako kratko.. Al se zato brzo puni :)

Rezime: Ja sam 8 puta genijalniji od njih !!!
Ili ne ?

Mozda bi trebao da je patentiras, zaradices vise para od ovih koji su potrosili 6 mil. $ da naprave ovako nesto ;) I reci mi molim te po cemu su ovo baljezgarije???
 
Jer ne shvataš koliko je energije potrebno u električnom smislu da se napuni jedna baterija za 30 sekundi.
 
Poslednja izmena:
Jao Boze, jel ste vi bre procitali tekst ili samo baljezgate danas jer vam dosadno??
 
Sta bi tek bilo kada bismo otvorili temu o HP Machine? :) Ali dobro, skeptizicam je popularan sport u Srbiji. Nije da je Srbima ikada ista dobro doneo, ali vole ljudi.

I sada ako se pojave "naučnici sa Instituta u Masačusetsu" koji pune nešto za 30s, hoćeš li im verovati da je to nešto u stvari kada? Ili je to možda ipak šerpa, a u šerpi ne možeš da se okupaš?

Vise nego domacim naucnicima koji u poslednjih 25 godina nisu uradili ama bas nista. Toliko su bili neaktivni da se narod uzeleo napretka toliko da je poceo da veruje u razne genije poput onog Stankovica.
 
@zechs:
Ocito ne razumes kako "radi" struja. Pokusali su da ti objasne sa kadom, crevom, hidroforom i serpom, pa opet ne kapiras. Nije u redu da i dalje dizes prasinu.
 
Poslednja izmena:
Moguće je ovo, nema elektrohemijskih reakcija kao kod klasičnih baterija, pa ni razvijanja toplote pri punjenu i smanjenja kapaciteta pri većim strujama.
 
@zechs:
Ocito ne razumes kako "radi" struja. Pokusali su da ti objasne sa kadom, crevom, hidroforom i serpom, pa opet ne kapiras. Nije u redu da i dalje dizes prasinu.

Nije poenta objasniti kako nesto ne moze, vec pokusati da pronadjes nacin koji ce to sto nije moguce omoguciti. Zbog toga u Srbiji nema nikakvog napretka, jer je pogresan nacin razmisljanja. Ljudi su otpisali ideju u startu pozivajuci se na osnovne zakone fizike i rekli, pa to je izmisljotina, to nije moguce.

Zasto onda NASA upucava veca sredstva nego sto iznosi godisnji budzet Srbije, u istrazivanje necega sto je gotovo nemoguce? Zasto istrazuju FTL letelicu, kada znamo da brzina veca od brzine svetlosti nije moguca?

Drevna kineska poslovica kaze: sve je moguce, nista nije lako.
 
Nazad
Vrh Dno