Šta je novo?

Tehnologija punjenja mobilnog telefona za 30 sekundi

Zasto onda NASA upucava veca sredstva nego sto iznosi godisnji budzet Srbije, u istrazivanje necega sto je gotovo nemoguce? Zasto istrazuju FTL letelicu, kada znamo da brzina veca od brzine svetlosti nije moguca?

...ali i dan danas lete raketama za jednokratnu uoptrebu, koje potroše 100tona goriva da gore podignu 100kg tereta. Šatl su prestali da prave jer je po letu bio preskup, obrukao se i pouzdanošću, i sada od nule prave novi sistem da idu gore, koji će najviše da liči na onaj Saturn V iz sedamdesetih godina. U Svemir se i dan danas leti istom tehnologijom kojom je leteo i Gagarin. Čudesni motori koji se tek teoretski razvijaju su samo experimentalna fizika i pisanje naučnih radova.

Ok, imaju sada jonski motor, lete međuplanetarne sonde i sa njime, ali njemu treba par meseci rada da ubrza neku malu sondu za 10-15%



A jesi li se ikada zapitao ZASTO ONI TO U STVARI RADE?
Da li nam je od toga produzen ljudski vek? Da li su nestale bolesti i glad?
Koja je stvarna dobrobit za ljudski rod od svega toga?
I dalje umiru od gladi po celom svetu, ratovi i ostale posasti samo haraju....
I ja bi voleo da znam, zasto oni uopste istrazuju taj svemir, nista mi nemamo od toga. A ko ima i sta?
Mislite o tome...

Tja, bolje da razvijaju svemirski program nego nosače aviona. Jedan nosač aviona i par godina eksploatacija košta koliko i celokupni budžet NASA. :(
.
.
.
.
Pošto je gornjih par postova uvod u teorije zavera, da prekinemo sada i da se zaključa tema? A?
 
Poslednja izmena:
A da ja VAS nešto pitam?

Ko je srušio Berlinski zid? Ko je izvršio privatizaciju u Slovačkoj? I gde je Isusova ruka?

[YOUTUBE]YiGgLA9AM3s[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ahm, ja dao komentar tamo kod same vest.

Evo da ga prenesem i ovde:
Ovo kad i ako bude moglo, sigurno neće moći džepnim punjačem/napajanjem i običnim USB kabelom. Moći će nekom velikom budžom tipa doking station, a napajanje će biti minimum veličine onog što danas imamo za laptop računare.

Dakle, neće moći nečim lako prenosnim što nam je pri ruci da se očas posla negde prikačimo i napunimo bateriju. Moći će nečim što će nam stojati kod kuće.

Uz napomenu da je ova poslednja vest, zapravo o načinu punjenja klasične baterije. Dakle, još nema komercijalno dostupnih nanokondenzatorskih baterija ni na vidiku.
Li Ion može da se do 80-90% kapaciteta napuni za 10-ak minuta. To je mogla oduvek, ali uz značajno skraćen radni vek, i glomazne punjače.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno